Buna oamenilor !

As vrea sa vorbesc cu cineva ... ce faceti? Cum e viata voastra?
FelicitySmoke9
Postat pe 17 Septembrie 2016 03:41
Buna. In general noaptea dorm, Eu, In rest fac bine, mai ales ce pot. Ce nu pot, las pe maine. Viata mea e intr-o continua schimbare.
Tu ce faci? Viata ta cum e?
Deliaaa
Postat pe 17 Septembrie 2016 16:31
E bine ca poti sa dormi noaptea . Viata mea? ... pai incerc sa ma realizez si yo, gen cariera in rest incerc sa ma distrez cand pot ca nu prea s.a intamplat pana acum ...you know ..oamenii . Ca trece viata si vreau sa simt ca am facut destule si ca am facut lucruri sa ma simt bine , gen imi place sa rad sa glumesc - inafata de atunci cand sunt dezgustata de lume(si atunci rad sau plag sau ambele :)) ) , dar na sunt sociabila de fel imi place sa vorbesc cu oamenii . :D pacat ca mi.ai raspuns decat tu .
FelicitySmoke9
Postat pe 17 Septembrie 2016 17:34
Pai caută oameni veseli, ai grija sa ii încurajezi sa fie des asa
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 16:02
Rasul relaxează, Buna dispoziție relaxează, așa ca caută în țimpul liber când nu muncești sa fii în preajma unor oameni bine dispuși, relaxați,
câteodatănu găsești dar te poți relaxa și singura, uitate la o comedie, ceva vesel, la tv, te ajuta da te relaxezi,
eu așa fac,
nu mereu găsesc oameni pt o comunicare relaxanta,
unii dacă glumești cu ei, și razi ti se urca in cap,
așa ca mă uit la o comedie, ceva relaxant, și mă relaxez, rad , mă destind , , știi ăsta este bine pt sănătate,
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 16:05
Noi am trăit și trăim sub influenta gândirii bărbaților, care lor nu le place bsa comunice decât despre sex și vor ca noi femeile sa fim tot la fel ca și ei, sa tăcem și sa facem, sa nu ne exteorizam, sa fim închiși, dar
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 23:45
Dar cum exista invidia, ironia, vorbitul pe la spate când cineva iti povestește de problemele lui, etc,
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 23:47
Bărbaților nu le place sa vorbească sincer și deschiși vor ca și noi femeile sa fim ca și ei,
ei nu vor, sa încurajeze ăsta,
Bărbații prefera sa vb doar despre sex,
prostii, vor ca femeile sa nu gândească, etc
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 23:50
De aceea nu exista comunicare intre oameni,
și la femeile place sa fie perverse și rele, si sa se ia dupa mintea proasta a majoritatea barbatilor,șiffemeile au o mare parte de vina, , tac și fac și ele, în lloc sa se informeze și sa gândească independent și sa aiba o atitudine constructiva
ingerasulluptor1
Postat pe 19 Septembrie 2016 23:53
Un om trebuie să își trăiască ceea ce îi oferă viața. Dacă ești trist e bine să îți trăiești durerea. Nimic vesel nu va schimba starea, doar o va amâna. Bucuria e bine să o trăim tăcut. Sa ne bucuram de ea, de ce simțim.
Maria802
Postat pe 15 Noiembrie 2016 20:40
Da bucuria veselia, dar nu este bine sa povestești ca iti merge bine, pt ca se naște invidia și acei oameni invidioși vor căuta să te indispun a și sa te sape
ingerasulluptor1
Postat pe 16 Noiembrie 2016 12:27

Dacă ești trist trebuie sa te îndepărtezi de oameni care biți dau starea ăsta,
Dar oamenii se cearta pt ca nu sunt corecți unii cu alții și nimeni nu Ia i serios ceea ce spune celălalt,
Sa te îndepărtezi de oameni care iti provoacă durere,
Cred ca sa fii fericit nu trebuie sa urăști pe nimeni și sa fii ca un copil care se bucura de orice mărunțiș și nu urăște pe nimeni, ura ne amaraste și invidia și gândurile rele ne amarasc, trebuie sa căutăm mereu lucruri care ne binedispun și sine dau o stare de bine.
Auto sugestia sa nu depinzi de alții sa te ajute, pt ca oamenii nu ajuta cu plăcere și te umilesc,, conduce gândirea barbatului sa ajuți dar sa nu aștepțam nimic în schimb,
ingerasulluptor1
Postat pe 16 Noiembrie 2016 13:46
De la: FelicitySmoke9, la data 2016-09-17 17:34:08E bine ca poti sa dormi noaptea . Viata mea? ... pai incerc sa ma realizez si yo, gen cariera in rest incerc sa ma distrez cand pot ca nu prea s.a intamplat pana acum ...you know ..oamenii . Ca trece viata si vreau sa simt ca am facut destule si ca am facut lucruri sa ma simt bine , gen imi place sa rad sa glumesc - inafata de atunci cand sunt dezgustata de lume(si atunci rad sau plag sau ambele :)) ) , dar na sunt sociabila de fel imi place sa vorbesc cu oamenii . :D pacat ca mi.ai raspuns decat tu .


In scopul sa te realizezi, "gen" cariera, lasă limbajul acesta, daca detii, totuși noțiunile de vorbire si scriere ale limbii române.
In celelalte aspecte, "gen" timp liber, socializare etc, alegeți preocupari si oameni cu care sa te simti bine, sa evoluezi frumosi.Asta, zic decât yo! In cazul in care nu stii, decat se folosește doar intr-o negație.Dar astea sunt alte aspecte, "gen" preocupari personale ale lui yo.
Iti doresc decât succes si o viata frumoasa!
Schmetterling
Postat pe 17 Noiembrie 2016 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie serioasa 16 De la: nelly05 1 Octombrie 2009 13:26
Bună seara. am o rugăminte la voi sa ma ajutati cu sfaturi . am avut ina luna decembrie o menstruație regulata de 28 zile. in luna aceasta s-a întârziat menstruatia cu 5 zile ,apoi s-a inceput menstruatia dar diferita de cea normala curge putin si 7 De la: Jennifer 31 Ianuarie 2015 06:18
justitia trebuie sa functioneze !!! 1 De la: garbo008388 30 August 2009 12:25
Imi caut sufletul pereche 42 De la: LaurentiuTudor 7 August 2013 18:03
cat de superficialii sunt unii? 13 De la: garbo_2178 7 Mai 2012 21:25
Setari Cookie-uri