Ma inseala !

Si pe mine, Dor ? Zi ca da, zi ca da, zi ca da....
Neata
Rotty
Postat pe 12 Noiembrie 2015 06:52
De la: Rotty, la data 2015-11-11 07:11:26Asa e vorba, cand cineva se exprima concret, dar tu esti inca prea mic sa o stii. Lasa ca inveti cand cresti mai maricel.


Bine tanti Rotty... sa ma anunti te rog cand am crescut destul si imi explici atunci... ! Cu toate ca am inceput sa inteleg putin aburit cate ceva, de la altii care au postat la subiect... ! Apropo, ai vazut ce colorat arata acum forumul cu trandafirul acela minunat de rosu... ?
barboneli
Postat pe 12 Noiembrie 2015 18:17
De la: dor72_, la data 2015-11-11 23:46:31De ce sa-i arate ca-l iubeste, sa-l ia de mana si nu-i mai dea drumul? Pt. ca a calcat-o in picioare? Hm, ce simplu e sa dai sfaturi, asa

Detalii aici > http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/19701/Ma-inseala.html#ixzz3rDnQ5TUh
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook

842, eu nu dau sfaturi doar așa...
Când femeile vor înțelege mesajul meu, nu va mai fi cazul să vină cu astfel de subiecte....

Pentru o ”oarecare” lămurire: oare ea cât l-o fi ”călcat în picioare” până la varianta cu... ”înșelatul”?mă îintreb

Așa sunt femeile perfecte și bărbații ”numa' și numa' ” dobitoci


n-am spus deloc ca femeile sunt perfecte femeie sau barbat inselat, pleci din "relatie", caznicie .
pinkrainbow
Postat pe 12 Noiembrie 2015 18:35
Daca cealalta femeie te-a sunat, inseamna clar ca are o relatie cu ea; de aceea si spune ca are dovezi, ca iti poate spune cand si unde s-a intalnit cu el si cand se vor mai intalni. Asa il si poti prinde in fapt, daca te intelegi cu ea sa-ti dezvaluie amanunte dinastea.
Dar eu cred ca ea iti spune asta pentru ca vrea ca tu sa-l lasi, sperand ca daca il lasi tu o va lua pe ea. Asa ca gandeste-te bine ce iti doresti.
Oricum, sa stii e folositor, informatia e intodeauna pretioasa.
Dupa ce afli adevarul poate e diplomat sa nu ii si spui lui ce stii, sa-l lasi o vreme sa vezi cum se poarta acasa si sa-ti lasi timp sa iei decizii.
Estera77
Postat pe 12 Noiembrie 2015 20:19
n-am spus deloc ca femeile sunt perfecte femeie sau barbat inselat, pleci din "relatie", caznicie . [/quote]

Opinie personală....viața are multe surprize....dar mai are și lecții...depinde cum le înveți. E ca la școală: dacă înveți de 10, vei trăi de 10, dacă înveți de 3, vei trăi de 3. Dacă copiezi...n-ai decât să rămăi corigent, poate chiar repetent....fiecare alege pentru el....
Nu există rețete...există doar relații, sentimente ( fie ele pozitive, negative, intense, tulburătoare...etc), egoism, încăpățânare, vendete...și multe, multe altele....
dor72_
Postat pe 12 Noiembrie 2015 21:17
De la: dor72_, la data 2015-11-12 21:17:43n-am spus deloc ca femeile sunt perfecte femeie sau barbat inselat, pleci din "relatie", caznicie .


"Opinie personală....viața are multe surprize....dar mai are și lecții...depinde cum le înveți. E ca la școală: dacă înveți de 10, vei trăi de 10, dacă înveți de 3, vei trăi de 3. Dacă copiezi...n-ai decât să rămăi corigent, poate chiar repetent....fiecare alege pentru el....
Nu există rețete...există doar relații, sentimente ( fie ele pozitive, negative, intense, tulburătoare...etc), egoism, încăpățânare, vendete...și multe, multe altele.... [/quote]"

da'se poate si sa inveti de 3 si sa vrei sa traiesti de 10, cam asa cum vor cei care insala .
pinkrainbow
Postat pe 12 Noiembrie 2015 21:30
Draga 409, dupa tot ce s-a scris aici, poate nu ar fi o idee rea sa iti deschizi un cont pe un site de socializare (bineinteles fara a-ti expune identitatea reala) si sa corespondezi cu vreun alt barbat (un timp limitat si fara a "sari peste cal") in asa fel incat "intamplator" sa descopere si sotul "convorbirile" tale. In functie de cum reactioneaza iti vei putea da seama de unele lucruri vis-a-vis de el. O seara frumoasa.
angel_forever
Postat pe 12 Noiembrie 2015 21:31
De la: Axl_R, la data 2015-11-11 15:42:53E vb de obiectul muncii, aşa-i?

adeca vrai se zice ca obectu' muncii ie...mataranga ?!
adi27
Postat pe 13 Noiembrie 2015 07:29
intreabo pe amanta cum face e cand face,si fa si tu ce face ea si atunci totul va fi bine .eu asa cred ca il vei aduce acasa sotul din bratele amantei. e economie de piata cel mai bun rasbeste.
marinica09
Postat pe 28 Noiembrie 2015 05:53
Economie de piata, economie de piata, dar, daca esti un manager destept cind vezi ca o afacere nu-ti mai merge, tragi obloanele si deschizi o alta mai profitabila si asta din timp nu dupa ce ai pierdut totul.
Tommy_Boy
Postat pe 28 Noiembrie 2015 09:20
Draga Marinică, sa înțeleg ca asa ai face tu într-o situație similara? Sa iei legătura cu amantul și sa îl tragi de limba?
angel_forever
Postat pe 28 Noiembrie 2015 09:48
in asemenea cazuri se aplica regula ,,nu vad ,nu cred" nu regula intuitiei.Referitor la cealalta femeie trebuie sa iei in calcul ca poate amantlacul e doar in capul ei, ca de fapt el nu are o relatie cu ea iar ea este dispusa a face toate jocurile (in special cele murdare) pentru a te indeparta de el . parerea mea este sa ai rabdare cu el ca poate intr-adevar nu are ce sa recunoasca
pirania_1960
Postat pe 28 Noiembrie 2015 15:20
Eu una cred ca putini barbati sunt fideli, pt ca toți încearcă la Iînceputcu femeia sa se culce din prima zi ddacăea pica Iînseamnă ca femeia este buna pt aventura, dacăfemeia nu pica este buna pt căsătorie ca sa îl înțelese sa nu îi fure banii, dar ăstanu Iînsemna ccă el rămân fidel , șinu fura banii

La femeie și ttrăieșteca un parazit din banii ei
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Noiembrie 2015 16:58
De la: ingerasulluptor1, la data 2015-11-28 16:58:17Eu una cred ca putini barbati sunt fideli, pt ca toți încearcă la Iînceputcu femeia sa se culce din prima zi ddacăea pica Iînseamnă ca femeia este buna pt aventura, dacăfemeia nu pica este buna pt căsătorie ca sa îl înțelege sa nu îi fure banii, dar ăsta nu Iînsemna că el rămân fidel , șinu fura banii

La femeie și trăiește ca un parazit din banii ei
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Noiembrie 2015 16:59
Eu zic ca dacă un barbat încearcă sa agaseze femeia cu ce vrea el trebuie sa i se dea rapid un șut în fund, pt ca dacă de la început face așa, ce va face mai târziu,
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Noiembrie 2015 17:03
Femeile care le pica ușor sunt bune pt aventura, alea muncitoare și care nu sunt ușoare sunt bune pt căsătorie, sa nu îi însele și sa nu le fure banii, dar ăstanu Iînsemna că ei sunt și la fel, ccorecți,
ingerasulluptor1
Postat pe 28 Noiembrie 2015 17:05
da,,buna seara ,din ce ne spui tu , nu stim cat de adevarata ar fi varianta ta, daca amanta lui are suficiente dovezi ca el are o relatie extraconjugala cu ea sau o alta femeie,, parerea mea si sfatul meu totodata, este sa pui punct , si sa o iei de la capat, rupe foaia cu el , si vezi-ti de viata ta ,oricare ar fi ea,, nu te iubeste , nu te respecta,,chiar daca sunt copii la mijloc, daca sunt bunuri comune,, divort , in secunda doi,, nu mai pierde timpul cu el, numai sta pe ganduri indiferent ce ti-ar promite ,nu te mai uita inapoi mergi doar inainte,timpul pe care tu il pierzi cu el in speranta ca el nu va mai repeta un flirt sau infidelitate,este doar in detrimentul tau!!!!!!!!!!!.
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 28 Noiembrie 2015 21:44
Guinness World Record, cea mai lungă propoziție.
Axl_R
Postat pe 29 Noiembrie 2015 08:36
Mai tre sa fac exercitii de respiratie ca sa o pot citi.
Rotty
Postat pe 29 Noiembrie 2015 09:35
sa-l urmaresti, exista nenumarate accesorii ce se pot cumpara de pe net(camera ascunsa, reportofon etc), verifica-i telefonul (mesaje, mailuri, verifica-i trash-ul din calculator) eu asa l-am prins pe al meu.
Plaseaza in masina reportofon sau camera ascunsa. Daca ai bani si iti permiti poti angaja un detectiv particular care iti aduce si poze.

Succes!
garbo_5062
Postat pe 29 Noiembrie 2015 10:17
De la: garbo_418409, la data 2015-10-27 20:16:19Un sfat m ar interesa. Sotul meu ma inseala. Am incercat sa discut cu el dar nu vrea sa recunoasca. Intuitia mea imi spune ca are o relatie extraconjugala. Respectiva chiar m a sunat sa mi spuna ca are dovezi. Ce sa fac? Sa am incredere in el sau in amanta? Cum sa l fac sa recunoasca?


Fa-i bagajul si baga-l in ma sa
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 29 Noiembrie 2015 13:28
Buna, spune-i individei sa iti arate dovezile. Si daca este adevarat pune punct relatiei .!
garbo_421273
Postat pe 29 Noiembrie 2015 14:42
ceau. daca te inseala te-ai intrebat care este motivul? De foarte multe ori voi femeile crede-ti ca aveti nevoie de tandrete,imbratisari,iubire,dragoste,rasfat,etc... de acelasi lucru au nevoie si barbatii dupa o zi (de multe ori grea) la serviciu.Cand ajunge acasa are nevoie de liniste dragoste,afectiune,nu de tipete,urlete,reprosuri,amenintari, pe astea le-a primit toata ziua la serviciu. Acasa are nevoie de ce aveti si dumneavoastra,altfel ii poate oferi vecina, prietena dv.colega de serviciu care se afla in aceiasi situatie ca si el.O ZI BUNA.Nicu B.
garbo110921
Postat pe 29 Noiembrie 2015 15:08
De la: Bescuca, la data 2015-11-29 13:28:21
De la: garbo_418409, la data 2015-10-27 20:16:19Un sfat m ar interesa. Sotul meu ma inseala. Am incercat sa discut cu el dar nu vrea sa recunoasca. Intuitia mea imi spune ca are o relatie extraconjugala. Respectiva chiar m a sunat sa mi spuna ca are dovezi. Ce sa fac? Sa am incredere in el sau in amanta? Cum sa l fac sa recunoasca?


Fa-i bagajul si baga-l in ma sa


Cu bagaj cu tot... ????
barboneli
Postat pe 29 Noiembrie 2015 15:20
De la: garbo_418409, la data 2015-10-27 20:16:19Un sfat m ar interesa. Sotul meu ma inseala. Am incercat sa discut cu el dar nu vrea sa recunoasca. Intuitia mea imi spune ca are o relatie extraconjugala. Respectiva chiar m a sunat sa mi spuna ca are dovezi. Ce sa fac? Sa am incredere in el sau in amanta? Cum sa l fac sa recunoasca?
arco_iris
Postat pe 30 Noiembrie 2015 01:41
Corect ar fi sa-i pui fata-n fata pe amandoi si sa te convingi. Nu te lua dupa postaci, taci si faci....si gata. Acuma ca tot vine Sf. Nicolae cu nuielusa, fa-le o farsa si da-le intalnire, pac poza si ...stati asa, nu plecati! Va fac cadou cate una la fiecare cu zambetul pe buze si pleci ...bine merci! Nu-i o idee? Ce sa te complici cu fel de fel de pareri.
Decat aia cu "obiectu' muncii"...mai bine, vezi curcubeul la mine, no?

Lasa, mai apar io sa-mi zici daca a rasarit soarele si la tine, bine? Spor
arco_iris
Postat pe 30 Noiembrie 2015 01:51
Sint de acord cu G110921, intr-o casnicie tandretea, mingiierile alintarile se impart, nu sint numai pt. femei dar, in viata, nu e totul alb sau negru.
Exista persoane (barbati si femei) care inseala asa cum respira.
Daca jumatatea ta face parte din aceasta categorie nu prea mai ai nimic de facut.
Chiar daca il prinzi asupra faptului tot nu se va lecui, iar tu vei fi din start vinovat,a in primul rind pt. ca l-ai prins si pe urma din tot felul de alte motive. Persoanele de genul asta sint si lase, nu recunosc ca ar pute fi si vina lor.
Oricum e pacat ca in casnicia ta a aparut suspiciunea.
Tommy_Boy
Postat pe 30 Noiembrie 2015 09:42
De la: arco_iris, la data 2015-11-30 01:51:25Corect ar fi sa-i pui fata-n fata pe amandoi si sa te convingi. Nu te lua dupa postaci, taci si faci....si gata. Acuma ca tot vine Sf. Nicolae cu nuielusa, fa-le o farsa si da-le intalnire, pac poza si ...stati asa, nu plecati! Va fac cadou cate una la fiecare cu zambetul pe buze si pleci ...bine merci! Nu-i o idee? Ce sa te complici cu fel de fel de pareri.
Decat aia cu "obiectu' muncii"...mai bine, vezi curcubeul la mine, no?

Lasa, mai apar io sa-mi zici daca a rasarit soarele si la tine, bine? Spor


A vrut să zică pRos_taci.
Mda, cur_cu_beul.
Axl_R
Postat pe 30 Noiembrie 2015 10:04
Buna, 409. Dat fiind ca a trecut cam o luna de la postarea ta, si ca toata lumea isi da cu presupusul ce si cum sa faci, ar fi interesant de stiut ce s-a intamplat? Ai clarificat problema, este ok sau in continuare ceata in casnicia ta?
Miafarow
Postat pe 30 Noiembrie 2015 20:24

Recomand sa cititi o carte rara - "Una din noi e de prisos".
Am redescoperit-o si recitit-o pe situl www.sidonia.ro

Acum cativa ani o prietena a adus in gasca o carte. Veche, groasa. Cu o poveste din perioada interbelica, cred eu. O poveste in care ne-am regasit toate, pe rand. In cel putin un personaj. Eu cred m-am regasit in toate personajele.
"Una din noi e de prisos",semnata Catrinel (pseudonimul Sidoniei Dragusanu).

Nu este un roman ca oricare. Este un roman compus din scrisorile unei fete catre prietena ei, scrisori cu intamplarile din viata acestei fete, iubirile si dezamagirile ei, lucrurile bune si rele care i se intamplau. La finele cartii exista si o scrisoare raspuns la zecile de epistole.

Cred ca e genul ala de carte care se plimba din mana in mana si povestea despre ea se duce mai departe. Nu stiu unde a ajuns cartea. Caci nu este o carte care sa stea la cineva, e musai sa plece mai departe.

Nu are nimic siropos in ea, toate epistolele sunt scrise cu o sinceritate dezarmanta, curat. Viata acelei fete este cumva la fel ca vietile noastre, desi ea traia la 1900 si ceva. Dramele ei au fost dramele noastre. Unele lucruri nu se schimba niciodata.

Cumva ajungem sa fim de prisos intr-o relatie sau printr-o conjunctura la care nici nu ne-am gandit. Cumva in timpul vietii noastre ajungem sa fim "cealalta femeie", aceea pe care am urat-o asa de tare. Ajungem sa iubim iubirea altcuiva.

Cred ca fiecare dintre noi (cel putin o data in viata) a iubit barbatul altei femei, si tot cel putin o data in viata a pierdut o iubire pentru o alta femeie.

Cu dragostele nu te pui! Eu asa am auzit. Fetele astea din carte ajung sa traiasca asa ceva. Una din ele ca personaj si cealalta ca observator, implicata indirect in istoria cu iubirea. Cumva mereu exista cineva de prisos.

Chiar daca noi insine suntem de prisos, nu avem curajul sa renuntam la ceea ce credem ca este iubirea noastra. Din egoism. Eu i-as spune rautate de fapt. "Daca iubesti pe cineva, lasa-l sa plece" asa zicea cantecul, nu? Pe bune?? Nu prea am vazut pe nimeni care sa renunte asa usor..

Oamenii prefera sa se amageasca. Nici o femeie nu va lasa un barbat (pe care crede ca il iubeste) sa o paraseasca pentru o alta femeie pe care el crede ca o iubeste, sau de care este indragostit. Mai bine are rabdare pana isi gaseste pe cineva si ea. E ca in vorba aceea din batrani: de ce sa planga mama? mai bine sa planga ma-sa:))

Dupa 9 ani de zile imi aduc aminte un singur nume... Eli. Si ma umfla rasul. Una din noi e de prisos este o poveste atat de frumoasa, de sincera. In viata noastra de la anul 2000 pana azi nu mai exista asa povesti sincere si frumoase.

Numai unele iubiri sunt asa. Dar acelea sunt rare si deseori se transforma in amintiri. Frumoase, dar despre care oamenii doar vorbesc. In soapta. O iubire doare cu siguranta pe cineva undeva.

Nu exista barbati fara foste iubite, nu exista femei care sa nu suspine dupa fosti iubiti. Suntem o rasa de nemultumiti cu iubiri care vin si pleaca. Am citit eu demult, undeva: Sa nu iti cladesti fericirea pe nefericirea altcuiva. Pe bune??
garbo_421545
Postat pe 30 Noiembrie 2015 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ALEXANDRA ANA MARIA 1 De la: garbo025327 26 Septembrie 2015 12:42
buna seara...mesajul este pentru mamicile de tripleti...daca aveti un carucior care nu va mai trebuie si vreti sa il vindeti, va rog sa ma contactati...am o prietena, mamica a trei baietei superbi, dar care nu au miloc de transport 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Februarie 2010 17:18
Ocazie 5 De la: mihaellaella 6 Martie 2009 15:27
Super concurs cu super premii!! 0 De la: 4 Martie 2010 07:38
loc de joaca 2 De la: pinicuta 29 Iulie 2009 16:00
Setari Cookie-uri