Sa fie iubitul meu un egoist????

Asa cum intelege ce are de facut pentru ca planurile lui sa se implineasca, la fel ar trebui sa inteleaga si ce are de facut pentru a te avea pe tine.
Asa cum stie ca planurile lui nu se vor implini daca nu face cele necesare, la fel ar trebui sa inteleaga ca si pe tine te va pierde daca nu face cele necesare.
E o chestiune de functionalitate si respect.
garbo162445
Postat pe 17 August 2015 01:36
Draga Vasile, dupa cum stii intotdeauna am fost de partea unei vieti echilibrate. Este foarte bine sa muncesti pentru a trai, dar a trai pentru a munci este o idee total neinspirata, sa nu zic prosteasca. O iesire de 2 zile la munte nu este un capat de tara, nici nu presupune cheltuirea unei averi. Este vorba doar de a petrece putin timp impreuna care de fapt, va consolida a relatie. Atunci cand vezi doar munca si iar munca ai toate sansele sa dai de pamant cu toata relatia, inclusiv cu sanatatea. Este foarte bine sa fii harnic, sa te ingrijesti de viitor si sa fii econom, dar si odihna si viata sociala isi au rolul si rostul lor. In toate trebuie omul sa aiba o masura. Si daca omul isi gaseste implinirea tuturor nevoilor lui in munca ce nevoie mai are de viata sociala?
angel_forever
Postat pe 17 August 2015 12:02
De acord cu tine, Angel! Pana la urma, din viata asta ramai cu ceea ce ti-a bucurat sufletul si te-a facut sa simti ca traiesti frumos, fie si un concediu de doua zile.
Pentru initiatoarea topicului, baga la cap ce ti-a scris Rotty-nu aveti nimic in comun si nici nu veti avea.Ma mir ca, tinand cont de cum te simti in relatie, nu te-ai prins. Presupunand ca ai banul tau, du-te in concediu singura sau cu prietenii, el isi traieste viata independent de tine si, din cate vad, netinand cont de tine, de fericirea sau implinirea ta.
Schmetterling
Postat pe 17 August 2015 15:42
Draga mea,

te înțeleg perfect, dar trebuie să știi că sunt foarte mulți români ca el: ambițioși, egoiști,profitori, misogini și zgârciți...eu m-am căsătorit foarte târziu tot încercând să găsesc un domn adevărat,,,e aproape imposibil acum în sărăcia și disperarea pentru bani și realizare.
Dacă vrei o vacanță cu el, trebuie să inviți tu adică să plătești tu (măcar parțial). Dacă ați avea copii, el ar fi ceva mai generos pentru ei, deoarece ei nu pot munci și avea venituri (dar tu poți. La muncă, femeie, lasă prostiile și capriciile astea!...)
Așa gândesc țăranii de bărbați români, din păcate...
Frone_Simona_1
Postat pe 17 August 2015 20:07
Nu sunteti nici unul de vina, pur si simplu aveti prioritati diferite.Nu e rau nici sa vrei sa-ti asiguri viitorul, nici sa-ti doresti sa mergi cu iubitul tau intr-un mic concediu.Pur si simplu sunteti pe drumuri paralele si asta nu se va schimba niciodata.E decizia ta daca-ti traiesti viata cum vrei tu sau cum vrea el.Tu stii care e gradul tau de dependenta fata de el.Daca nu esti genul "intretinuta" si mergi pe picioarele tale,fa-ti viata cum vrei tu.Daca te intretine el, si tu te complaci in situatia asta "rabda inima si taci" vorba cantecului.
Iuliana-L
Postat pe 17 Septembrie 2015 07:57
Un scorpion se comporta asa,doar atunci cand nu iubeste..imi pare foarte rau pentru tine ,esti indragostita de EL si-ti v-a fi greu sa accepti realitatea,nu merita sa pierzi vremea,gaseste pe cineva care sa te merite si care v-a considera ca 2 zile la munte este un prilej de bucurie de a fi linga tine .
garbo273710
Postat pe 17 Septembrie 2015 12:11
Da, găsește pe cineva, care nu-i român, țăran și nu-i nici scorpion!
''V-a'' fi totul bine.
Axl_R
Postat pe 17 Septembrie 2015 18:48
De la: Axl_R, la data 2015-09-17 18:48:15Da, găsește pe cineva, care nu-i român, țăran și nu-i nici scorpion!
''V-a'' fi totul bine.


De preferat, musulman, că ăştia-s bogaţi !
VasileDinNuc
Postat pe 17 Septembrie 2015 21:23
Decât musulman mai bine domnișoara bătrână.
angel_forever
Postat pe 20 Septembrie 2015 07:55
De la: VasileDinNuc, la data 2015-09-17 21:23:52
De la: Axl_R, la data 2015-09-17 18:48:15Da, găsește pe cineva, care nu-i român, țăran și nu-i nici scorpion!
''V-a'' fi totul bine.


De preferat, musulman, că ăştia-s bogaţi !


Gresesti. 85% din musulmani sunt saraci lipiti pamantului. Nu uita ca tu vorbesti de 1 miliard sapte sute de mii de musulmani de pe planeta asta. Cati or fi si pe alte planete, nu stiu... dar n-ar fi rau sa-si uneasca acolo familile... !!!
barboneli
Postat pe 20 Septembrie 2015 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
LA MULTI ANI DAN PURIC! 1 De la: human 12 Februarie 2011 14:07
sotul meu prefera sa faca alceva decat sa facem sex 58 De la: garbo264724 8 Septembrie 2015 13:02
Aleg ce imi spune inima sau mintea?! 12 De la: Andr3e3A 1 Martie 2012 16:41
Cereri in casatorie... ! 16 De la: barboneli 23 Iulie 2012 21:23
Setari Cookie-uri