Caut un prieten!

Buna,

Precis ai primit un dar minunat" INTELEPCIUNEA"
Mihai_Rotariu_1
Postat pe 10 Ianuarie 2015 12:38
De la: danpetrescu2007_gmail_com, la data 2015-01-10 08:29:15poza?[/
Te referi la poza mea? ...Sau a celor ce posteaza comentarii fara legatura cu subiectul!!!
Mihrimah
Postat pe 10 Ianuarie 2015 13:37
Matrimoniale ai incercat su n.a dat rezultat???
jeje2011
Postat pe 11 Ianuarie 2015 21:15
Buna xiua draga prietena !!! Desi sunt barbat accesex accest forum !!!!! Din 27 octombrie am reusit dupa mai bine de 15 ani de singuratate sa-mi gasesc o partenera minunata !!!!!! Nu mai suntem tineri , avem fiecare din noi 60 de ani si totusi n-am renuntat sa cautam IUBIREA !!!!! Am reusit amandoi !!!!!!!! Ti-am scris toate acestea ca sa te incurajez !!!!! Totusi.... te sfatuiesc sa fii prudenta !!!! Daca socotesti ca -ti pot fi util cu un sfat sau altceva, poti sa ma abordezi pe chat in pagina mea de facebook ,, Gheorghe taralunga ....domiciliat in Craiova !!!! Inca o data, CURAJ si PRUDENTA !!!!! O zi buna-ti doresc si sa auzim de bineeee 1111111
Gheorghe_Taralunga_1
Postat pe 12 Ianuarie 2015 13:41
Ce-mi place cuvântul, accesex!
Nu te supăra, nea Gheorghe!
Axl_R
Postat pe 13 Ianuarie 2015 12:30
De la: Mihai_Rotariu_1, la data 2015-01-10 12:38:34Buna,

Precis ai primit un dar minunat" INTELEPCIUNEA"

pai fiecare spre ce se deschide,vrea sa fie cuminte si intelept,sau vrea sa fie rau si prost
Ingerasulluptor
Postat pe 13 Ianuarie 2015 17:47
De la: Mihrimah, la data 2014-12-28 12:15:41M-am saturat de singuratate! Sunt un om bun, sincer, sensibil si refuz sa cred ca iubirea nu-mi mai iese in cale! Te astept sa construim impreuna o relatie puternica si minunata! Sa dam viselor o sansa!!!
.

Buna Mirimah. Mi-a atras atentia numele sau porecla ta. Este cumva onomatopea unei pasari din Amazonas ? Mie asa imi suna. Dar la subiect acum. Eu unul iti urez sincer succes in indeplinirea dorintei tale. In toata lista. Nu in ordinea alfabetica, iubirea, relatie, visuri, sanse, etc. s-au mai vazut cazuri. Dar cred ca, fraza scrisa de tine, sincera fie ea: "M-am saturat de singuratate" suna putin cam egoist. Deci tu vrei de fapt sa nu mai fi singur. "Sa construim o relatie puternica" suna mai bine. Zic eu. Succes !
barboneli
Postat pe 15 Ianuarie 2015 20:57
si probabil n-o sa il gasesti atunci cind bati din picior ca tu te-ai saturat sa fii singura. Disperarea nu foloseste la nimic.
In primul rind, habar n-am ce e asa de rau cu "a fi singur". Nu ne nastem cite doi. Si, cu unele exceptii, nici nu murim in grup. A fi singur e a iti privi in fata relatia cu tine insati - iar daca tie ti se pare ca a fi cu tine insati e de nesuportat, oare cum i se pare altuia?
Crezi ca "un prieten" (care, btw, nu e "iubit" neaparat) iti rezolva problemele de raportare la restul lumii? Problemele de raportare la tine insati? La modul concret, ce astepti sa iti aduca o relatie? Sexul se banalizeaza in timp, afectiunea este sau nu este... daca nu esti fericita in afara unei relatii cind poti sa faci exact ce iti tuna, crezi ca vei fi mult mai fericita cind va trebui sa renunti la o parte din planurile tale si preferintele tale pentru a le accepta pe ale altuia? Probabil in momentul asta vezi "relatia puternica" intr-un mod oarecum idealizat. In realitate, relatiile puternice, sau mai ales cele puternice, au doza lor de fiere, bine marcata. Iar intre "puternica" si "obsesiva" e o linie foarte fina.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2015 07:17
Intrebarea este ce vrei sa faci cu prietenul.Am cunoscut o doamna care a reusit sa faca din prietenul ei un bun maseur. Pentru a se asigura de fidelitatea si profesionalitatea omului, tipa i-a spus:
-Gigel draga, daca folosesti shamponul pe gleznele altei tipe, jur ca te las fara sticluta.
garbo_1713
Postat pe 17 Ianuarie 2015 10:50
De la: quasaria, la data 2015-01-16 07:17:01si probabil n-o sa il gasesti atunci cind bati din picior ca tu te-ai saturat sa fii singura. Disperarea nu foloseste la nimic.
In primul rind, habar n-am ce e asa de rau cu "a fi singur". Nu ne nastem cite doi. Si, cu unele exceptii, nici nu murim in grup. A fi singur e a iti privi in fata relatia cu tine insati - iar daca tie ti se pare ca a fi cu tine insati e de nesuportat, oare cum i se pare altuia?
Crezi ca "un prieten" (care, btw, nu e "iubit" neaparat) iti rezolva problemele de raportare la restul lumii? Problemele de raportare la tine insati? La modul concret, ce astepti sa iti aduca o relatie? Sexul se banalizeaza in timp, afectiunea este sau nu este... daca nu esti fericita in afara unei relatii cind poti sa faci exact ce iti tuna, crezi ca vei fi mult mai fericita cind va trebui sa renunti la o parte din planurile tale si preferintele tale pentru a le accepta pe ale altuia? Probabil in momentul asta vezi "relatia puternica" intr-un mod oarecum idealizat. In realitate, relatiile puternice, sau mai ales cele puternice, au doza lor de fiere, bine marcata. Iar intre "puternica" si "obsesiva" e o linie foarte fina.


De multe ori, in ceea ce ai postat, am sesizat ca analizezi f. realist subiectele de pe forum si totusi nu pot sa nu observ si un oarecare cinism, in care trebuie sa recunosc, ma regasesc. Ma intreb ce iti aduce bucurie, satisfactii. Si imi permit sa-ti spun toate astea, deoarece si eu am cautat sa ma raportez doar obiectiv la fapte si situatii si, am uitat sa visez, sa-mi fac iluzii, ma descopar rece si golita de sentimente.

Ma intereseaza sincer raspusul tau, Quasaria.
pinkrainbow
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:49
De la: quasaria, la data 2015-01-16 07:17:01si probabil n-o sa il gasesti atunci cind bati din picior ca tu te-ai saturat sa fii singura. Disperarea nu foloseste la nimic.
In primul rind, habar n-am ce e asa de rau cu "a fi singur". Nu ne nastem cite doi. Si, cu unele exceptii, nici nu murim in grup. A fi singur e a iti privi in fata relatia cu tine insati - iar daca tie ti se pare ca a fi cu tine insati e de nesuportat, oare cum i se pare altuia?
Crezi ca "un prieten" (care, btw, nu e "iubit" neaparat) iti rezolva problemele de raportare la restul lumii? Problemele de raportare la tine insati? La modul concret, ce astepti sa iti aduca o relatie? Sexul se banalizeaza in timp, afectiunea este sau nu este... daca nu esti fericita in afara unei relatii cind poti sa faci exact ce iti tuna, crezi ca vei fi mult mai fericita cind va trebui sa renunti la o parte din planurile tale si preferintele tale pentru a le accepta pe ale altuia? Probabil in momentul asta vezi "relatia puternica" intr-un mod oarecum idealizat. In realitate, relatiile puternice, sau mai ales cele puternice, au doza lor de fiere, bine marcata. Iar intre "puternica" si "obsesiva" e o linie foarte fina.

Mda......Atotstiutoarea Quasaria!!! Daca tu considrei ca este foarte bine de una singura de ce nu te desparti? Eu sunt o fire mai romantica, nu stau sa-i judec pe ceilalti ! Da, vreau un prieten pentru ca vreau sa ascult impreuna cu el vuietul marii, vreau sa privim valurile spargandu-se de tarm si vreau sa ne bucuram de lucrurile simple....De sapte ani m-am simtit bine....cu mine.....Acum vreau acea "doza de fiere".......pentru ca stiu ca dragostea adevarata o poate preschimba in ...miere....De ce?..Pentru ca simt ca mai am multe de daruit si pentru ca .....sunt un om, ca si tine! Cine iti da dreptul sa ma condamni la singuratate?
Mihrimah
Postat pe 17 Ianuarie 2015 18:00
De la: barboneli, la data 2015-01-15 20:57:32
De la: Mihrimah, la data 2014-12-28 12:15:41M-am saturat de singuratate! Sunt un om bun, sincer, sensibil si refuz sa cred ca iubirea nu-mi mai iese in cale! Te astept sa construim impreuna o relatie puternica si minunata! Sa dam viselor o sansa!!!
.

Buna Mirimah. Mi-a atras atentia numele sau porecla ta. Este cumva onomatopea unei pasari din Amazonas ? Mie asa imi suna. Dar la subiect acum. Eu unul iti urez sincer succes in indeplinirea dorintei tale. In toata lista. Nu in ordinea alfabetica, iubirea, relatie, visuri, sanse, etc. s-au mai vazut cazuri. Dar cred ca, fraza scrisa de tine, sincera fie ea: "M-am saturat de singuratate" suna putin cam egoist. Deci tu vrei de fapt sa nu mai fi singur. "Sa construim o relatie puternica" suna mai bine. Zic eu. Succes ![/quote Si.....atotstiutorul...Barboneli.....Mihrimah, stimate domn, este un nume turcesc, pe care....fantezia ta creatoare l-a transformat in...onomatopee! Propozitia [nu fraza!!!] "m-am saturat de singuratate " era o constatare ....Se pare ca pentru tine a fi casatorit sau a avea un iubit inseamna a fi egoist. Asta inseamna ca ...ele, femeile, s-au casatorit pt ca trebuia sa le duca cineva sacosa , iar ei, barbatii, s-au casatorit pt ca trebuia sa le spele cineva izmenele. In ciuda rautatilor, multumesc pentru urari!
Mihrimah
Postat pe 17 Ianuarie 2015 18:54
Măi, adm. nu-i fr să tot ștergeți! Vreți să mă ?
Rămâneți fără o prietenă!


''Eu sunt o fire mai romantica, nu stau sa-i judec pe ceilalti !''

Da' dăruiește, cine te oprește?


Axl_R
Postat pe 17 Ianuarie 2015 18:59
De la: garbo_1713, la data 2015-01-17 10:50:20Intrebarea este ce vrei sa faci cu prietenul.Am cunoscut o doamna care a reusit sa faca din prietenul ei un bun maseur. Pentru a se asigura de fidelitatea si profesionalitatea omului, tipa i-a spus:
-Gigel draga, daca folosesti shamponul pe gleznele altei tipe, jur ca te las fara sticluta.
1713...tu ce ai facut cu prietenii tai? Oricum, intrebarea ta este de nota zece!!!
Mihrimah
Postat pe 17 Ianuarie 2015 19:00
De la: Axl_R, la data 2015-01-17 18:59:46Măi, adm. nu-i fr să tot ștergeți! Vreți să mă ?
Rămâneți fără o prietenă!


''Eu sunt o fire mai romantica, nu stau sa-i judec pe ceilalti !''

Da' dăruiește, cine te oprește?


Bine ai venit in club! Ce subtila esti!!
Mihrimah
Postat pe 17 Ianuarie 2015 19:05
Citii recent:
"Sa nu stie nimeni ce răni te dor"
Seară frumoasă!
Schmetterling
Postat pe 17 Ianuarie 2015 19:17
eu visez cu ochi inchisi si tot nu se intampla nimic
garbo_408569
Postat pe 17 Ianuarie 2015 20:32
mehepeherehe sau cum te-o chema pe tine, ar trebui sa fi recunoscatoare ca si-a facut cineva timp sa iti citeasca aberatiile, si sa raspunda CIVILIZAT, in loc sa sari de cour. Rezolva-ti problemele psihologice, tratament ceva, ca altfel i se acreste dreak aluia de vuietul marii cind are tractorul linga el.
quasaria
Postat pe 17 Ianuarie 2015 21:26

Nu te cred ! Chiar nimic, n-ai darmat si tu vre-un scaun, o vaza de valoare, nu ti-ai invinetit soldurile de la colturile de la mobile ? Mare minune daca nu !!!
Mmda, numai la nume turcesc nu m-am gandit , scuze. Probabil ca in limba turca numele suna frumos. Dar nu conteaza, nu de nume e vorba acum. Da, trebuie sa recunosc ca stau prost cu gramatica limbii romane... Si eu m- am saturat o data, mai de mult, de a trai in Romania si de atunci nu prea folosesc limba romana, asa ca pentru mine, fraza sau propozitie e acelasi lucru. Am inteles ca "propozitia" scrisa de tine era o constatare.... Dar de fapt e ceva care vine din interiorul tau sensibil. Si: "mm-am saturat sa mai stau flamand" e o constatare. Nu, nu ma balbai, dar tableta asta imi face figuri. Mi-a placut cum scri. Iti place marea sau stai pe undeva aproape de ea. la mare sau ocean ma refer. Unii, unele, cand se satura de singuratate isi iau un caine sau pisica, mai rar cate un crocodil, dar s-au vazut cazuri. sau doi caini. Se asorteaza de minune cu valurile care se sparg la tzarm. Iti vor oferii enorm de multa dragoste, intodeauna te vor astepta bucurosi, la crocodil nu prea garantez.... si or sa faca orice ca sa nu te simti singura. Sa sti ca nu am pus nici un gram de rautate in ce ti-am scris. Poate o tenta de gluma doar. Am inteles ce-ti doresti, nimic nou sub soare. Faci impresia unei fete care are resurse adevarate si sincere de iubire, dragoste, daruire. Daca gatesti si bine, ti- as fi cerut mana... ! Sa ti-o strang. Aici intervine problema clasica. Sa- ti gassti perechea, sau alt suflet, sau alta persoana, care si (el) vrea sa lase singuratatea in urma. Mi-ai facut impresia de o fata placuta, cu care se poate discuta, cu ceva simtul umorului, la fizic nu ma pun sa ghicesc, dar stiu ca orice femeie ascunde o frumusete daca nu la exterior, in interior sigur. Iubirea nu circula asa de una singura si sa-ti iasa in cale. Si totusi oamenii se intalnesc, uneori chiar se plac si continua mai departe impreuna, cunosc cazuri chiar care au trecut impreuna o multime de intersectii. Dar trebuie sa-l intalnesti. Sa-l vezi la geamul trolebusului privind undeva departe si avand aceleasi ganduri ca tine. Sa te fereasca Dzeu (de obicei nu-l amestec in chestii din astea...) sa dai de "vanatori de cautatoare care vor sa scape de singuratate" (asta e fraza sau propozitie ?) nu e usor, de fapt nici nu e greu, poate sa apara imediat sau dupa imediat. Eu cred ca trebuie noroc. In cazul meu asa a fost. Norocul a fost de partea mea, ptr. Ca asa o fata care m-a placut de la prima vedereq, ar fi iubit-o orice barbat. Fara sa fi facut planuri, vise cu ochii inchisi sau deschisi, a aparut pur sinsimplu. Si daca ti-as spune si unde, sigur te-ar umfla rasul... ! Deci poate ma repet, darveunitimdoresc succes, noroc, ceas bun... Nu mai stiu ce. Si daca ai norocul sa dai peste cineva care sa va placeti de la inceput si stiti cum sa gestionati (noi eram mai tineri) viata si respectul si dorintele, n-o sa mai stiti ce e aia singuratate.
barboneli
Postat pe 17 Ianuarie 2015 21:51
De la: quasaria, la data 2015-01-17 21:26:07mehepeherehe sau cum te-o chema pe tine, ar trebui sa fi recunoscatoare ca si-a facut cineva timp sa iti citeasca aberatiile, si sa raspunda CIVILIZAT, in loc sa sari de cour. Rezolva-ti problemele psihologice, tratament ceva, ca altfel i se acreste dreak aluia de vuietul marii cind are tractorul linga el.
Continui sa arunci cu pietre!!! Nici nu merita sa-ti raspund!
Mihrimah
Postat pe 18 Ianuarie 2015 09:39
Barboneli, merci !!!
Mihrimah
Postat pe 18 Ianuarie 2015 09:41
doar om sau si femeie
garbo212538
Postat pe 18 Ianuarie 2015 12:42
Femeile nu sunt oameni ?
Rotty
Postat pe 18 Ianuarie 2015 12:49
bărbat*
Axl_R
Postat pe 18 Ianuarie 2015 12:51
toata lumea cauta ,,dar nimeni nu gaseste ceea ce cauta !
garbo095373
Postat pe 18 Ianuarie 2015 22:51
Pentru ca nu stiu ce vor.
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2015 07:15
sau pentru ca nu merita ce vor...
quasaria
Postat pe 19 Ianuarie 2015 08:01

Neata Q .
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2015 08:08
neata Rotty.
quasaria
Postat pe 19 Ianuarie 2015 08:12
De la: garbo_842, la data 2015-01-17 14:49:40
De multe ori, in ceea ce ai postat, am sesizat ca analizezi f. realist subiectele de pe forum si totusi nu pot sa nu observ si un oarecare cinism, in care trebuie sa recunosc, ma regasesc. Ma intreb ce iti aduce bucurie, satisfactii. Si imi permit sa-ti spun toate astea, deoarece si eu am cautat sa ma raportez doar obiectiv la fapte si situatii si, am uitat sa visez, sa-mi fac iluzii, ma descopar rece si golita de sentimente.

Ma intereseaza sincer raspusul tau, Quasaria.

842, sintem pe un forum, fara vreo implicare emotionala, si cind cauti raspunsuri de obicei le gasesti in fapte. Iar faptele nu sint subiective. Sigur, poti sa nu cauti nici un fel de raspuns: sa cauti doar sa te mingaie cineva pe crestet. Iar asta e destul de trist, sa cauti compasiune in monitor: "human touch"... Sursa de liniste si impacare cu tine insati nu e niciodata exterioara. In exterior sint doar oglinzi.
Ce "imi aduce bucurie"? Foarte multe lucruri, si numitorul lor comun e ca au o doza minima de ipocrizie: copilul meu, catelul meu, oamenii cu care ma inteleg din priviri si nu e cazul sa imi explice nimic - sau sa le explic. Crestetul muntilor sau plajele pustii. Si da, daca spulberi norisorii roz, sa zicem ca realitatea se vede altfel.
quasaria
Postat pe 20 Ianuarie 2015 02:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-e frica sa am copii 28 De la: esme 21 Mai 2011 21:15
Dilema intre religii.. O piedica? 149 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:19
Se impune sau nu o despartire/divort? 303 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:23
relatie 96 De la: Helen29 7 Decembrie 2009 13:57
TRADAREAPARTENERULUI-SPORT NATIONAL-FINALA 1 De la: crissreno 3 Decembrie 2009 02:55
Setari Cookie-uri