arsuri suparatoare - ajutor!

Observ (cu tristete), ca acum 2 ani erau niste discutii destul de animate pe acest forum, la care participau multe persoane, cu sfaturi dupa cum se pricepea fiecare, dar probabil unele eficace. Pana la urma nu te obliga nimeni sa iei nu stiu ce pastile sau ierburi pe care nu le cunosti. Foarte frumos ers pe forum! Acum, cum scrie cineva ceva, se gaseste o persoana sa-i "traga un pumn in nas". Observati ca mai sunt doar 5-6 persoane care mai scriu? Ce-ar fi sa devenim mai simpatici si mai toleranti cu totii?
Miafarow
Postat pe 13 Noiembrie 2016 19:36
Ai o gastrita hiperacida cu reflux gastro-esofagian. Ar fi foarte bine sa te duci la un medic gastro-enterolog caci, poate ai si helicobacter-pilori, dar ca sa scapi de arsurile alea din piept iti recomand sa bei chefir in fiecare dimineata si seara cu paine integrala, neprajita.
Ceaiul de menta e fff. bun, neindulcit. Incearca sa nu maninci supe de carne, ci doar carnea fiarta si cartofi fierti in coaja, sau copti cu branza proaspata dulce.
La plafar o sa gasesti niste pilule: STOMAC SANATOS de la Fares. Cumpara un flacon si ia cum zice acolo pe cutie. E un concentrat de ceaiuri care or sa te ajute sa scapi de toate simptomele astea.
In timpul asta nu manca cruditati, nici macar fructe. Daca vrei ceva dulce, fa compot de casa cu zahar e trestie, nu cu miere ca-ti va face mai rau.
Iti doresc sanatate si sper sa ma anunti cand iti revii!!! Alma
garbo_406798
Postat pe 14 Noiembrie 2016 02:06
Ai dreptate! Nu mai stim sa comunicam intre noi si ne credem, fiecare, cei mai destepti in orice domeniu. Si eu mai scriam pe forumul asta acum vreo doi ani, dar am observat ca se cam face misto de la un timp si mi-am vazut de treaba...am 56 de ani si experienta de viata cat cuprinde. Daca aveti probleme de orice fel, va stau la dispozitie.
Va pup fetelor!!! Alma
garbo_406798
Postat pe 14 Noiembrie 2016 02:10
Forte bine, @406798, sfaturi minimale, da' bine venite!
Din pacate 'pacienta' a disparut de pe forum inca de-acum doi ani...


In rest numai lume buna ... de pus la rana pe Garbo zilelelor noastre!
Si foarte inteligenta, evident.
Atit de inteligenta incit ... ontopicul devine doar ceva superfluu de care ne agatzam doar ca sa mai facem niscaiva comentarii.
Fix cit sa nu ne plictisim, sa ne auto-bagam in seama si sa nu creada vecinii c-am fi ... decedat, cumva!

P.S. Exista o uriasa diferentza intre a ne crede destepti siii ... a fi destepti!
Da' de lucrul asta unii n-or sa-si dea seama nici laaa ... 112 ani!

P.P.S. Asa e, au ramas f. putine persoane care mai scriu. Si si mai putine care chiar au ceva interesant de zis.
Toti ceilalti s-au retras tocmai pt. ca unele euglene bok-o-trofe, neintelegind adevaratul rol al conversatiilor pe net, si-au cam tras forumul asta peee ... persoana lor fizica!
Si se cred indrituite de lunga si inutila lor prezentza sa-si dea cu parerea chiar si atunci cind n-au nimic de spus ontopic sau doar bat cimpii cu stupida 'gratie'!

Carevasazica,...
...CARE ERA DE FAPT ONTOPICUL, huh ?!?

Nu conteaza, nu-i asa?...
Important e insa sa avem aparentzele caaa ... cugetam fix cit sa si creada lumea ca am siii...

...exista!





garbo101426
Postat pe 14 Noiembrie 2016 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
preotii ortodoxi si sectantii 5 De la: dancris 21 Iunie 2010 17:18
Ce credeti ca se va intampla cu tara noastra? 1 De la: garbo001934 6 Aprilie 2010 21:18
femeile vulnerabile 57 De la: alla 7 Septembrie 2010 20:17
Din putul gandirii Garbo - Top Five 392 De la: All_right 31 Octombrie 2010 19:27
ce pot sa mananc inainte de culcare? 29 De la: Nirvana 19 Martie 2010 12:18
Setari Cookie-uri