mincinos , tradator dar bun actor !!

Eu cred ca ar trebui sa ii spui cu calm,ca atunci cand ti-a dat telefonul,ai gasit fara sa vrei mesajul,si spune-i ce ne-ai scris noua aici,ce crezi despre asta,si mai ales ce crezi despre purtarea lui,si ce vrei in viitor,daca poate sa fie doar cu tine,daca nu,mai bine sa fie cel putin cinstit,si sa spuna.E foarte important,orice ai simti,sa discuti cu calm.Tot cu discutia cu el se rezolva asta,in un fel sau altul....
daniilia
Postat pe 21 Septembrie 2014 05:42
eu zic sa te gandesti bine. Nici noul serviciu nici mutatul ,,cu toata agoniseala" nu iti vor da anii pierduti inapoi daca nu va merge. Gandeste de doua ori inainte sa faci pasul decisive. Sunt foarte multi barbate care, vazand o alta gaina li se pare curca. Asa ca...........prudentie maxima
pirania_1960
Postat pe 21 Septembrie 2014 14:43
Printre parerile atator femei am citit-o si pe cea a unui barbat care considera ca "actorul" merita sa primeasca o a doua sansa. Deoarece pare a fi baiat bun, s-a implicat in relatie, posibil sa aiba si alte calitati, si ar fi pacat ca fata sa dea cu piciorul la asa un noroc, avand in vedere ca baietii buni sunt rari... Si face recomandarea ca ea sa nu tina cont de sfaturile categorice, care vin mai ales de la femei singure. Adica - cel putin asa am inteles eu, decat sa fii singura si linistita sau libera sa cauti pe cineva potrivit, mai bine sa ai alaturi un sot care sa-ti ofere surprize, eventual foarte neplacute, sa ai parte de adrenalina cat de des, sa simti ca traiesti! Lasand sarcasmul la o parte, este adevarat ca sunt o femeie singura, in sensul ca am divortat si mi-am crescut copiii singura, dar nu mi-am dorit sa se intample asa, n-am divortat sa fiu pusa la panoul de onoare al feministelor, cred cu tarie ca o familie normala este compusa din mama si tata, dar lucrurile nu ies intotdeauna cum am vrea. Iar hotararea de a divorta nu a fost o bucurie, dar a fost cea mai buna solutie la o problema care se agrava continuu, in primul rand pt copii. Iar in situatia asta se regasesc multe femei singure. Dar alaturi de copii, prieteni, hobby-uri si o munca pe care o faci cu pasiune, unde sa fie loc pt singuratate? Sunt mult mai frustate femeile maritate care duc o viata nefericita, neavand libertatea de a decide pt ele. Nu sunt feminista, dimpotriva, imi displace tot ce tine de curentul asta extremist, copiii au nevoie de ambii parinti, familia este importanta pt fiecare din noi, nu sunt partizana cauzei femeilor in conditiile in care vad zilnic multe mame denaturate. Insa divortul este o solutie in cazurile limita iar faptul ca se da un sens peiorativ expresiei "femeie singura" arata o frustrare a celui care o da.
Revenind la "actorul" nostru, eu il vad superficial si usuratec, ia de la viata cat poate si cat sa-i fie lui bine. Ori nu s-a maturizat inca, ori asa ii e felul. Se poate sa se dovedeasca un tip muncitor, gospodar, chiar un tata bun, sa-si copleseasca nevasta cu atentii si sa o insele cu nonsalanta. Daca pleci la drum cu un barbat stiind toate astea, inseamna ca asta vrei si iti asumi ce va urma. Depinde ce-ti doresti.
bucura
Postat pe 21 Septembrie 2014 20:05
Hai, recunoaste, l-ai prins "cu mata'n sac" de data asta si i-ai dat papucii!
pitiTa_
Postat pe 9 Octombrie 2014 22:50
Buna fata draga,

Cred k sint putin defazata, ptr k mesajul tau a fost trimis in septembrie si ak s-ar putea sa nu mai citesti parerea mea, insa ak te-am descoperit asa k ...asta e...

Intr-adevar, esti tare haioasa si ai povestit fff misto, ceea ce inseamna k esti ,,fata faina,, cum a spus cineva aici si mai ales, ceea ce este mai important ptr tine, esti isteata, desteapta si orientata, cu toate ,,sculele aksa,.....
Intr-o astfel de situatie k a ta, e simplu....ai avut prea mult material ,,didactic,, k sa nu-ti fie usor sa pui o nota si...sa iei decizia corecta, tipul de om intilnit de tine , este destul de comun.....slab, fara caracter si de aici mincinos si fatarnic.....nu ai pierdut nimik crede-ma, din contra, Universul ti-a facut o mare favoare aratindu-ti cine este acest barbat ,,perfect,, aparut in viata ta....
Nu mai am mare lucru de spus doar...traieste-ti viata frumos! fi puternica si nu ierta astfel de magarii, niciodata!! nu vei putea sa traiesti cu un astfel de om, indiferent ce ti-ar spune s-au ti-ar da........
Si inca ceva......un amanunt important...daca ti-a ,,reprosat,, k nu-i faci sex oral, asta e un indiciu f important k ceva nu-i in regula....instinctul tau a functionat, doar k tu nu l-ai auzit....el a avut un comportament exemplar, dar a fost de fatada, nu ti-a atins inima, altfel te-ai fi daruit lui, cu trupul si sufletul k si cum fiecare data era ultima data....crede-ma, stiu ce vb....

sa fi sanatoasa si fericita!! si multa iubire sa ai in viata!!
garbo_389508
Postat pe 13 Octombrie 2014 17:50
De la: Aurelia_Cirstea_1, la data 2014-09-15 11:13:07Imi pare rau ca treci printr-o astfel de situatie,este dureros sa aflii cat de mojic este barbatul caruia i-ai pus inima si sufletul pe tava.I-ai acordat toata increderea ta.Am trecut prin astfel de situatie,cu mult mai grava.M-a sunat "iubita"sa-mi spuna ca sunt amanti de doi ani(noi doi convietuiam de 7).Desigur nu am crezut pana nu mi-a trimis 3 filmulete,care m-au convins.Nu am stat la discutii,nici macar nu i-am dat sansa sa-mi vorbeasca vreodata,orice mi-ar fi spus m-ar fi durut.M-am protejat refuzand sa-i dau voie la o explicatie.Apoi draga mea,stii si tu ca "Iertarea cere alte pacate ".Fugi cat mai repede,nu da voie unui mitocan sa-ti calce sufletul in picioare,este dureros si degradant pentru tine !Aceste situatii creeaza sincope si dureri intr-o relatie si vor avea aceeasi finalitate,adica tot despartirea.Iti doresc numai bine !!

Şi niulia : "Sper ca ai suficienta minte ca sa-l mansutezi din viata ta pe acest barbat. Iti spun cu cea mai mare sinceritate ca nu merita ca sa te muti cu el. Te va insela tot restul vietii. Vorbesc din proprie experienta. Eu am facut prostia sa ma casatoresc cu cineva exact la fe. Barbat dragut a insirat tot soiul de cuvinte frumoase, adica exact ceea ce au vrut urechiusele mele sa auda, De la SMS a ajuns sa ma insele fara un pic de jena, parca era cel mai normal lucru din lume. Si ce era mai tris, la toate le scria ca e burla, pe unele chiar le-a cerut de nevasta. Fata draga, mi-am facut bagajele si am disparut urgent, fara scandal, fara lacrimi si jigniri. AH, inainte sa plec am scos la imprimanta toate mesajele de pe e-mailul lui, un rand i-am lasat si lui ca sa stie de ce am plecat, altul l-am luat cu mine, in caz de divort sa am cu ce sa ma apara si sa demonstrez de ce l-am parasit. Au trecut trei ani de atunci, in mare parte am reusit sa-mi vindec ranile sufletesti,el incearca sub orice forma sa intre in legatura cu mine, dar asa ceva nu se va intampla in veci. CINE INSALA ODATA, O VA FACE TOT RESTUL VIETII, iar eu nu mai sunt dispusa sa ingit gogosi. Fa in asa fel ca sa-ti fie bine tie, tu esti cea mai importanta, respecta-te, ca altfel nu vei fi respectata niciodata. Tu esti singura in masura sa decizi daca merita sau nu sa continui aceasta relatie."


Bietele de voi, ce "oropsite" aţi fost de bărbătuşii voştri !

Şi voi sunteţi la fel, degeaba vi se pune sufletul pe tavă, încredere şi restul, toate astea le călcaţi în picioare cu atâta nonşalanţă, de parcă nu ar fi vorba de un suflet de om !
VasileDinNuc
Postat pe 21 Iunie 2015 15:32
De la: Dulcyka_Danyella_1, la data 2014-09-15 14:26:341. si am inceput sa ma delectez cu sumedenile de convorbiri ce le avea cu una si alta.

2. si mi-a oferit cea mai plauzibila explicatie, ca este barbat , are nevoi

3. si deoarece ma respecta si ma apreciaza nu isi permitea sa ma trateze si sa poate cu mine asa conversatii ca cu acele individe.

4. ca daca m-ar avea langa el asa ceva nu s-ar intampla.


1. În loc să stai cu el, tu "munceai" pe "şantier" arheologic ?
2. Care-s nevoile alea ?
3. "cu acele individe" - Cum ai certitudinea că tu nu faci parte dintre "ele" - (în viziunea lui, desigur) ?
4. Vrăjeli. Chiar l-ai crezut ??
VasileDinNuc
Postat pe 21 Iunie 2015 15:51
De la: garbo_405684, la data 2014-09-15 22:36:28Barbatul e bun, pâna ce afli ca te insala...

Daca nu-i scotocesti prin telefon/facebook/agenda, poti sa fii fericita si mândra ca nu te-a inselat niciodata ... Da ' oare chiar asa e ?


Eu n-am înşelat pe nimeni, niciodată, dar am trecut prin asta de multe ori. Aşa că nu mai aruncă pisica în ograda mea.

De ce să-i scotoceşti ? De încredere n-ai auzit ? Gelozia exacerbată nu este bună. Se dă în vileag singur/ă când calcă alături, şi de obicei, nu durează mult. O vorbă zice : "Minciuna are picioare scurte."
VasileDinNuc
Postat pe 21 Iunie 2015 16:01
De la: bucura, la data 2014-09-21 20:05:58Printre parerile atator femei am citit-o si pe cea a unui barbat care considera ca "actorul" merita sa primeasca o a doua sansa. Deoarece pare a fi baiat bun, s-a implicat in relatie, posibil sa aiba si alte calitati, si ar fi pacat ca fata sa dea cu piciorul la asa un noroc, avand in vedere ca baietii buni sunt rari...


Uite, din Nucul meu, eu zic că "el" nu merită o altă şansă. De la a părea, până la a fi, e cale luuuuungă....şi nu este suficientă o viaţă ca să-i afli capătul....merită ? Eu zic că nu... next.

Ăsta nu e băiat bun, se preface doar. Iar faza cu oralu' , eu cred că a spus-o doar ca o scuză, că n-avea ce zice altceva.

Mă întorceam seara târziu de la treabă, era cam ora 22.40 şi pe o alee, la întuneric, 3 malaci, cu berea în mână, vorbeau despre o anumită tipă. Unul dintre ei, cu tel în mână, cu poze cu ea - evident, comenta cu ceilalţi "calităţile" ei, şi ce i-ar face. Şi nu este prima dată când văd faze de genul, când destule tipe merg / stau cu astfel de malaci. Şi apoi se plâng şi se văicăresc că tipii le fac şi le dreg.... Mă întreb ce fel de tipe aleg să fie cu astfel de indivizi....
VasileDinNuc
Postat pe 21 Iunie 2015 16:17
De la: violetamihai, la data 2014-09-14 12:24:341. Actoria este o calitate comună tuturor bărbaților lumii! Altfel nu ar putea supraviețui!

2. iar când vin de la serviciu obosită frântă nu mai este nimeni care să-mi poruncească ce mâncare să-i fac!

3. Mă plimb când vreau, unde vreau, cu cine vreau!

4. Cine nu, să mănânce un rahat de una singură toată viața!

5. Cam așa stau lucrurile, în zilele noastre familia înseamnă compromisuri de toate felurile!

6. Pentru că este un nenorocit de contract în care câștigă numai bărbații!


1. Specia feminină este cea mai bună la actorie. Ar trebui s-o ştii deja. Majoritatea bărbaţilor "pică" la o clipire din ochi pe care o faceţi voi cu măiestrie.

2. Da ! Ai dreptate ! Aşa este ! Şi mai este şi : patul este gol, şi nu este nimeni care să te aştepte, să-ţi ureze bun venit, să te ţină în braţe noaptea, să te învelească, să-ţi cumpere medicamente când eşti răcită sau bolnavă, etc ! Zaci în pat singură, cel mult cu pet-ul ce te adulmecă.

3. Da ! Acum ! Mai vedem peste 10-15 ani !

4. Aşa o să ajungi tu ! :)

5. Da ! Şi în viaţă faci compromisuri de toate felurile ! Sau tu eşti invincibilă şi nu faci niciunul ? Eşti perfectă ?

6. N-ai înţeles NIMIC din ce este căsătoria şi familia ! Dar este mai bine că nu te-ai căsătorit niciodată, peste 10-20 ani va fi o feministă mai puţin pe planetă.
VasileDinNuc
Postat pe 21 Iunie 2015 16:30
Se pare că plouă și la...

S-o gătat și dulceața mea de nuci verzi.
Axl_R
Postat pe 21 Iunie 2015 19:10
De la: Axl_R, la data 2015-06-21 19:10:53Se pare că plouă și la...
S-o gătat și dulceața mea de nuci verzi.


Nu plouă, e chiar furtună. :)
VasileDinNuc
Postat pe 22 Iunie 2015 13:28
"Pică" ceva când e furtună? (din nuc) :)
Axl_R
Postat pe 22 Iunie 2015 19:44
De la: Axl_R, la data 2015-06-22 19:44:22 "Pică" ceva când e furtună? (din nuc) :)


Da.

Ce doreşti să pice ? :)
VasileDinNuc
Postat pe 23 Iunie 2015 14:27
M-am jucat un pic, dar n-am fost atentă, am pus în ghilimele pică, dar trebuia să scriu în loc de ceva...
Mă refer la nr 1. ;;)
Sper să mă ierți și să înțelegi!
Așa analiza de text :), deci nici vb de un bărbat, care face parte din majoritate.
Axl_R
Postat pe 23 Iunie 2015 17:07
Cata dreptate ai Violeta! asa este pentru femei un compromis pentru ei mereu un castig, adesea sunt ajutati si de alte semene d ale noastre, numai daca te uiti pe strada vara si vei realiza cata tentatie exista pentru ei, femeile umbla din ce in ce mai goale, multe chiar nu realizeaza ca propaga o "unda" de soc care la un moment dat le va afecta chiar si pe ele. Asta evident este interpretata de catre ei ca o invitatie la "festin". In fine singuratatea e chinuitoare adesea, societatea te pune la zid, te marginalizeaza sau vrea sa te insele prin orice mijloace, dar si viata de cuplu in care te simti singur mereu e dezastruoasa, asa ca mai bine singur macar nu tb sa fii sluga cuiva.
Sper sa nu se simta careva jignit dar acum pe bune de ce tin femeile sa umble goale pe strada iar daca sunt agasate cu remarci indecente, se ataca? Oare merita barbatii sa va vada fundurile si sanii goi asa pe gratis? Sa va pipaie cu privirile sau chiar cu mainile prin mijloacele ratb? Poate unii sa merite dar chiar toti, nu cred. Ganditi va ca va aduceti deservicii chiar voua nu doar ator femei. Pe moment puteti savura victoria ...ati rapit barbatul cutarei femei pentru cateva secunde cat v ati intersectat pe strada, e clar, nu mai este nimeni asemeni voua...Dar oare asa este, cum va fi cand va va veni randul si voua? Asa ii educati asa ii veti avea...va pup pe toate si va rog nu mi purtati pica pentru randurile scrise.
garbo_470575
Postat pe 14 Iulie 2017 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o femeie ce iubeste o alta femeie 91 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:01
"Miros" femeile maritate cand cineva le da tarcoale ? 348 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:00
Trairi 29 De la: albastrea14 13 Octombrie 2014 16:17
intrebari 66 De la: Melanie 27 Octombrie 2009 18:40
desi sunt cu o alta persoana inca iubesc barbatul interzis :( 5 De la: garbo190789 17 Martie 2012 18:49
Setari Cookie-uri