Sfintii ajutatori

Buna,ce sfinti cunoasteti ca sunt grabnic ajutatori in sanatate?Si cu ce ati simtit ca va ajutat personal?
paty2014
Postat pe 28 Ianuarie 2014 13:05


gata... merge masina de spalat bine... ia si balsamul ? bravo. sfinti ajutatori... ? asta ce mai e ? pai nu toti ar trebui sa ajute ? la sfinti ma refer. eu ajut, dar nu sunt sfant. poate in viitorul indepartat, dupa ce imi iau diploma de sfant... oricum, mi-am notat adresa ata ! dar grabnic... nu cunosc ! la Smurd ai incercat ? acolo sigur gasesti.....
barboneli
Postat pe 28 Ianuarie 2014 13:10
La masina o sa vina cei de la service,nu cred ca am intrebat ceva aiurea sau nemaintalnit,am avut nevoie doar de un sfat ca si acum,nu vad de ce te deranjeaza.
paty2014
Postat pe 28 Ianuarie 2014 13:14
Barbo, maria ta, șăzi ghinișor, ca nu te canonizeaza niminea inca, ne mai trebuiesti viu si miscaret, bagaret voievod ce esti tu! Lasa femeia cu sfintii ei, cu sfantul asteapta si cu masina de spalat! Iote la el! Imediat te faci tu si mecanic si ingeras! hai sa te tzuc si șăzi cumincior!
edelweiss_3881
Postat pe 28 Ianuarie 2014 13:51
SE CAM FACE MISTO AICI..... PACAT,CREDEAM CA AM SI EU PARTE DE SFATURI
paty2014
Postat pe 28 Ianuarie 2014 13:53
da nu tzipa la noi, ca noi nu avem nimic cu sfintii matale! daca e de unde, or sa curga si sfaturile, daca nu.... garbo nu e forumul potrivit!

Pace!
edelweiss_3881
Postat pe 28 Ianuarie 2014 14:14

Li este sfint, cum? nu stiti voi.
sfintul sot al anului...citi ani? multi ani, le-am pierdut sirul bine ca mai stie el sa-i numere


hai sa-i scriu si serios la fata. acatistul sfintului nectarie
dar cel mai bun sfint pt tine esti tu.
cind ai psihicul si spiritul sanatos ai si trupul sanatos

irinuca e plecata in vacanta, ca-ti explica ea pagini intregi
vivacedonna
Postat pe 28 Ianuarie 2014 14:47
Ce sfantul Sisoe are fata asta azi ?
Rotty
Postat pe 28 Ianuarie 2014 14:52
fiecare cu cel doare
vivacedonna
Postat pe 28 Ianuarie 2014 15:04
De la: paty2014, la data 2014-01-28 13:14:27La masina o sa vina cei de la service,nu cred ca am intrebat ceva aiurea sau nemaintalnit,am avut nevoie doar de un sfat ca si acum,nu vad de ce te deranjeaza.


gresesti ! eu chiar am incercat sa te ajut... ! la masina. la sfinti grabnic ajutatori... n-am cum ! ori iti recomand un medic internist ori un psihiatru !
pacea de la edel e valabila si la mine...
barboneli
Postat pe 28 Ianuarie 2014 20:08
http://www.sfantulnectarie.ro/ ..sper sa-ti fie de folos!!!
ladyDY
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:07
De la: ladyDY, la data 2014-01-28 21:07:48http://www.sfantulnectarie.ro/ ..sper sa-ti fie de folos!!!


mersi lady, acum ma crede ca nu am scris la misto
este si carticica in biserici
vivacedonna
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:12
Viva n-am citi tot ce s-a scris.....ma bucur ca ii putem fi de folos cat de cat, depinde doar de ea ....
Daca este din Bucuresti, poate merge la Manastirea Radu-Voda, Str. Radu Vodă, nr. 24 A, sector 4, intr-o racla se afla o parte din Sfintele Moaşte ale Sfântului Nectarie Taumaturgul.
ladyDY
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:20
Va multumesc mult,ati fost ajutate personal de Sfant?
paty2014
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:31
nu conteaza daca a ajutat sau nu, conteaza ce vei crede tu si cata credinta ai...
ladyDY
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:39
Daca crezi cu adevarat , ajuta !
Rotty
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:44
MII DE MULTUMIRI PENTRU SFATURI!
paty2014
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:47
De la: paty2014, la data 2014-01-28 21:47:02MII DE MULTUMIRI PENTRU SFATURI!


Te rog...! Nu tzipa ! Nu azi...
Rotty
Postat pe 28 Ianuarie 2014 21:59
De la: paty2014, la data 2014-01-28 21:31:22Va multumesc mult,ati fost ajutate personal de Sfant?


sincer eu nu mai cred in nimic, decit in mine.
chiar daca am mai scris si la misto, precizez atunci cind vorbesc serios. citeste inapoi ce ti-am scris
vivacedonna
Postat pe 28 Ianuarie 2014 22:59

O PERSOANA CARE TE IUBESTE


Intr-adevr,
tu nu-l vezi pe Dumnezeu,
nu-l intalnesti pe drum,
nu poti sa-i strangi mana.
Insa atunci cand cauti adevarul,
atunci cand te straduiesti
sa promovezi pacea,
de fapt tu afirmi ca
"Dumnezeu exista".
El rasare in tine ca
si soarele dimineata;
creste in tine ca
si samanta in pamant;
este langa tine
ca o persoana care te iubeste.
El este izvorul oricarei vieti,
este speranta oricarui om,
este speranta oricarei inimi.
El este aproape,
chiar daca tu nu-l vezi;
te asculta,
chiar daca tu nu-l auzi;
se gandeste la tine
chiar daca tu il uiti:
pentru ca a trai
inseamna sa-l respiri
pe Dumnezeu.
Vito MorelLI
garbo_19362
Postat pe 28 Ianuarie 2014 23:17

INGERII

Cum se poate comunica cu ingerii
Îngerii fiind mereu lângă noi, comunicarea cu ei se rezumă la a fi atenţi şi a percepe lumile subtile. Gândul nostru îndreptat către ei îi cheamă. Orientarea asupra inimii ne face să-i simţim. Dacă dorim şi să îi auzim, este necesar să învăţăm “să ne ascultăm vocea inimii”. Făcând aceasta, ei ne vor putea transmite mai uşor de ce anume avem nevoie pentru a trece cu bine de problemele vieţii, pentru a fi mai fericiţi, mai înţelepţi, mai plini de înţelegere şi iubire.

Atunci când gândul nostru nu se orientează asupra lor, chiar dacă ei ne sunt alături, le este mai greu să ne îndrume, iar noi, chiar dacă primim sfaturi din partea lor, ne este dificil să le distingem şi desigur, să le aplicăm. Orice om, conştient de acest lucru sau nu, are un înger păzitor. Important este faptul că odată devenind conştienţi de prezenţa sa şi urmărind apoi sistematic să îl apelăm, pentru el este mai simplu să se manifeste.
Ţinând cont de legea rezonantei, noi atragem în viaţa noastră exact evenimentele care sunt asemenea gândurilor preponderente. Această lege fundamentală se aplică şi fiinţelor angelice. De aceea, fiind lucizi mai mereu şi trăind clipa prezentă, avem posibilitatea să găsim răspunsurile lor nu doar în interiorul nostru, ci şi în acţiuni exterioare.
garbo_19362
Postat pe 28 Ianuarie 2014 23:21


ufff... toata noaptea n-am dormit cautand lumile subtile... si sub pat m-am uitat si degeaba... !
legea rezonantei... ? asta ce mai e ? adica o fi, ca am invatat de rezonanta la fizica... dar ca as putea atrage cu ea... stai sa mai citesc o data ce ai scris..... asa...: "noi atragem în viaţa noastră exact evenimentele care sunt asemenea gândurilor preponderente. Această lege fundamentală se aplică şi fiinţelor angelice."
mmda... imi place cum scri dar eu promit sa nu mai te citesc, mai ales inainte de culcare... !!! un noapte buna barboneli cred ca imi era de ajuns ! ce-mi trebuia sa citesc despre ingeri... habar n-am !
o zi buna va doresc, cu ingeri sau nu... soarele e sus deja si ma lumineaza.....

barboneli
Postat pe 29 Ianuarie 2014 08:43
Câtă credinţă ai...în ce se măsoară?
Ai sau n-ai. PUNCT.
Axl_R
Postat pe 29 Ianuarie 2014 09:22
paty, inainte de-a cauta "sfinti" itru vindecare-a mintii si a sufletului
trebuie sa vezi in interiorul tau daca exista Credinta, altfel, totul este
in zadar, si da, credinta o ai sau nu o ai!
pitiTa_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 11:04
De la: barboneli, la data 2014-01-29 08:43:17

ufff... toata noaptea n-am dormit cautand lumile subtile... si sub pat m-am uitat si degeaba... !
legea rezonantei... ? asta ce mai e ? adica o fi, ca am invatat de rezonanta la fizica... dar ca as putea atrage cu ea... stai sa mai citesc o data ce ai scris..... asa...: "noi atragem în viaţa noastră exact evenimentele care sunt asemenea gândurilor preponderente. Această lege fundamentală se aplică şi fiinţelor angelice."
mmda... imi place cum scri dar eu promit sa nu mai te citesc, mai ales inainte de culcare... !!! un noapte buna barboneli cred ca imi era de ajuns ! ce-mi trebuia sa citesc despre ingeri... habar n-am !
o zi buna va doresc, cu ingeri sau nu... soarele e sus deja si ma lumineaza.....


noapte buna Barbo prietene ! ingerii sa te sarute !
garbo_19362
Postat pe 29 Ianuarie 2014 21:57

Aripi de inger


Mă uit catre cer- totul vibrează.

Mă uit către nori- totul dansează.

E vis sau aievea? Înnorat sau senin?

E ploaie de aur sau miracol Divin?

Timpul se-opreşte. Totul palpită

Şi-ntr-o picătură sunt pe loc absorbită.

Acum sunt o sferă, o mărgea lucitoare,

O boabă de rouă pe-un bulgăre de soare.

Privesc împrejur: nu-i cer şi nu-s nori;

Doar aripi de Înger şi petale de flori.

Totul e cântec, vers şi psaltire;

Iar eu sunt ploaia topită-n Iubire.

Anca Ciugudean


garbo_19362
Postat pe 29 Ianuarie 2014 22:00

"Mă uit catre cer- totul vibrează.

Mă uit către nori- totul dansează.

E vis sau aievea? Înnorat sau senin?

E ploaie de aur sau miracol Divin..."


io zic sa o lasi mai moale cu alcoolul....pe bune
Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 22:05
De la: Rotty, la data 2014-01-29 22:05:31
"Mă uit catre cer- totul vibrează.

Mă uit către nori- totul dansează.

E vis sau aievea? Înnorat sau senin?

E ploaie de aur sau miracol Divin..."


io zic sa o lasi mai moale cu alcoolul....pe bune [/quo



La cat beau eu .... ar trebui sa dea faliment toate fabricile de alcool din Romania ! oricum poezia era preluata asa ca spune-i autoarei daca nu iti convine ceva !!
garbo_19362
Postat pe 30 Ianuarie 2014 12:08
Eu credeam ca va descaltati la usa?! da' ce stiu eu
pitiTa_
Postat pe 30 Ianuarie 2014 12:21
cu siguranta avem si respect si bun simt , dar pentru cineva care nu consuma alcool nici ocazional de revelion sau ziua de nastere si venita observatia din partea cuiva care te cunoaste de luni bune ......
garbo_19362
Postat pe 30 Ianuarie 2014 14:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Schimbarea anvelopelor 25 De la: ameno 11 Februarie 2011 11:58
urgent! 13 De la: dor72_ 11 Septembrie 2011 11:09
praful de copt,amoniacul,,,,, 4 De la: 24 August 2009 21:02
carne de vita 34 De la: 28 Decembrie 2009 12:50
Doamnelor, 1 De la: tudorita22222222 15 Noiembrie 2009 20:43
Setari Cookie-uri