Germania sau muntii in Romania

Da sa-si puna si pe pe unghii , ca nu ma deranjeaza. Ma deranjeaza pozatul ala in victime in schimb. Si cersitul . Tot anul nu-i intereseaza cum o duci , daca esti sanatos , daca mai poti sa tragi ca boul , dar in schimb cand mergi acasa au tupeul sa vina impodobite ca un pom de Craciun si sa inceapa a se vaita tragand cu coada ochiului daca apare plasutza magica sau scoti portofelul. De asta m-am saturat , asa ca mai bine ma duc sa vad piramidele alea nenorocite .
Rotty
Postat pe 8 Ianuarie 2014 12:40
eu nu am fost in Ro de 4 ani si crede-ma ca nu duc lipsa
vivacedonna
Postat pe 8 Ianuarie 2014 12:47

MARIA, sistemul totalitarist(practic) se regaseste in fiecare tara(in alta limba/cultura), indiferent unde pui matali varful creionului pi harta, dar fiecare in tara
sa il practica cum considera ca ii sunt promovate drepturile(inauntru si afara)...ii alta mentalitate si au "CREERII" nespalati de doctrina.(asta ar fi un motiv)
Si findca generatiile cu adevarat culte din Ro. o cam disparut sau si-o luat talpasita, altruismul o fost inlocuit: cu cersitu':( avarismul, hotia,
lenea, distrugerea a tot ce este "brand de frunza".
Ea insasi spune "Adio, pica...."(indemn) fugi si nu te uita in urma...!:(
iar cei ce raman, ca nu au alte posibilitati X sunt oameni de omenie(inca) se complac in cnfortul propriu fara sa strige ajutor si nu pt. ca n-ar avea nevoie, nu mai au la ce sa-l foloseasca!...Nu au CUI!

(Si) sa-l evaluezi corect de fiecare data, nu poti:( Sorry, doar o parere:....Se vede nebunia cu ochiul liber inauntru si inafara, insa, Mama Natura ii in masura sa ceara "eutanasiere"....caci "judecata" nu mai functioneaza!
Fss_ssu
Postat pe 8 Ianuarie 2014 12:51
Am vazut ca esti destul de tinar , ai toata viata inainte, daca in tara nu ai un loc al tau unde sa poti sta cu familia iti va fi foarte greu aici .N-ai mai scris nimic probabil ca te-ai hotarit deja.Eu iti doresc sa ti se indeplineasca dorintele si sa ai parte de noroc in viata.Numai bine!
fengari
Postat pe 8 Ianuarie 2014 16:16
De la: delly000311, la data 2014-01-08 10:56:41Zici ca "in sud-vestul Germaniei la frontiera a trei state Luxemburg, Franta si Germania". Pai se pare ca confunzi Luxemburg cu Elvetia, frontiera cu Luxemburg nu e in sud-vest ci in vest!




Aici ai cam dat cu stangul in dreptul 311 ...Ia mai uite-te tu o data pe harta.Ce cauta aici Elvetia ? Aia e in sud-estul Germaniei , dincolo de Bodensee Iar granita cu Luxenburg e la sud-vest fato ...Saarbrüken iti zice ceva ?
Rotty
Postat pe 8 Ianuarie 2014 22:41
Eu ma simt straina aici in Grecia,mai ales de sarbatori....dar nu ma mai pot intoarce,decat in vizita,deocamdata.
In Romania prietenii sunt de aur.
Uite aici,un exemplu,cand soacra a avut piciorul in ghips,veneau in vizita putin rudele,apoi plecau,si dupa 3 luni,nu a mai venit nimeni,nici in vizita....au obosit.
In timp ce vecina mea o tiganca ,cand o batranica singura s-a imbolnavit,la noi pe scara,zilnic i-a adus mancare,pastile,a ingrijit-o,si i-a mai si murit in brate......aici mor oamenii singuri in casa,si ii gaseste dupa cateva luni.......din cauza mirosului.....nu se intereseaza unul de altul asa de mult....
Si in afara de asta,bisericile sunt goale,tot anul,afara de sarbatori,si nu au niciodata maslu,slujbe de dezlegari,nici altele....
daca as putea alege....as alege Braila,Romania.
daniilia
Postat pe 9 Ianuarie 2014 15:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Greseala....bat-o vina!!! 25 De la: AngeloBluLdy 12 Iunie 2011 18:10
parerea voastra 12 De la: garbo262855 22 Noiembrie 2012 22:44
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Relaxare de week-end! 73 De la: ulygarbo 5 Mai 2017 16:21
club literar de toamna 661 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Setari Cookie-uri