Cum intretii fericirea?

Lipseşte, pokk!

Supi, matali ştii, dacă nu-i cămeşa...
Axl_R
Postat pe 14 Noiembrie 2013 17:27

da, stiu, da' poate trebi incurajata s-o imbrace sau s-o dizbrace.... io o ajut

sau nu mai exista oameni fericiti?
8-> na, poate apare totusi!
Fss_ssu
Postat pe 14 Noiembrie 2013 17:35
E greu, nu mai ştiu dacă e mască sau e...
Axl_R
Postat pe 14 Noiembrie 2013 17:42

Ei masca, mai este pana la Craciun!
Fss_ssu
Postat pe 14 Noiembrie 2013 18:34
Io-s fericita...am voie sa zic ?
Rotty
Postat pe 14 Noiembrie 2013 19:09
sigur ca da! da cum/cat o costat?

Fss_ssu
Postat pe 14 Noiembrie 2013 19:27
26 de euro.... Atat o costat injectia lui Misu...Is fericita ca-i ultima din seria de antibiotice.....sper
Rotty
Postat pe 14 Noiembrie 2013 19:58
fiecare isi gaseste in lucruri materiale sau in lucruri spirituale.
fiecare cu cei place..
spre exemplu mie imi place sa invat lucruri noi inteligente,sa devin un om mai bun cu bun simt,,asta ma face fericita.de aceea nu o sa las pe nimeni sa stea in calea fericirii mele.
ingerasulluptator
Postat pe 14 Noiembrie 2013 21:33
Nici n-ar putea nimeni ingerasule
NB !
Rotty
Postat pe 14 Noiembrie 2013 22:03
Supărici, când m-ai ''cunoscut'' aveam o pălărie mare. http://img.garbo.ro/comunitate/photos/5/3/9/4239351.jpg

Credeam că, dacă reuşesc s-o ţin pe cap, sunt fericită. Iote, n-am reuşit.
Pt că de la o vreme, bate tare vântu'...
E nevoie de traducere?
Axl_R
Postat pe 14 Noiembrie 2013 22:05
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-14 21:33:08fiecare isi gaseste in lucruri materiale sau in lucruri spirituale.
fiecare cu cei place..
spre exemplu mie imi place sa invat lucruri noi inteligente,sa devin un om mai bun cu bun simt,,asta ma face fericita.de aceea nu o sa las pe nimeni sa stea in calea fericirii mele.


Bine grait -as si Bine-ai venit,'ingerasluptator'!

Si mie imi place sa invat lucruri noi, sa cunosc oameni veseli(nu noi)sa stiu, cum stiu ei sa faca/dreaga pt. a fi fericiti dar, :( nimeni nu-mi zice.

Calea spre fericire? ?

Salut!

Fss_ssu
Postat pe 15 Noiembrie 2013 09:50

nu, nu e nevoie!

Axl_ pe caRe o stiu eu rezista in bataia vantului chiar daca se intoarce cu spatele, tine de tot ce-i apartine cu mainile si nu lasa sa-i fie luat
nica.
Tie, nu vantu' ti-o luat-o, tu ai scos-o, in fata cui,
ma rog frumos?

Lasa, imi zici tu cand o fi vRemea mai buna! 8->na!:*


Salut!
Fss_ssu
Postat pe 15 Noiembrie 2013 09:59
De la: Rotty, la data 2013-11-14 19:58:3626 de euro.... Atat o costat injectia lui Misu...Is fericita ca-i ultima din seria de antibiotice.....sper


Mihaela, mare DAR ti-o dat Dumnezeu si "maRi" bucurii ai tu ca fiinta umana, asa te simti tu Fericita?:) sau si asa?

Salut!:)&:*
Fss_ssu
Postat pe 15 Noiembrie 2013 10:05
Bine ca este ultima si bine ca MISU este bine ! Asta este fericire! Numai bine ! Te astept , cafeaua s-a racit, bors nu iti mai dau ca ai mancat ieri, poate altceva mai bun , ce zici !
garbo_19362
Postat pe 15 Noiembrie 2013 12:19
De la: suparatu_, la data 2013-11-15 09:50:41
De la: ingerasulluptator, la data 2013-11-14 21:33:08fiecare isi gaseste in lucruri materiale sau in lucruri spirituale.
fiecare cu cei place..
spre exemplu mie imi place sa invat lucruri noi inteligente,sa devin un om mai bun cu bun simt,,asta ma face fericita.de aceea nu o sa las pe nimeni sa stea in calea fericirii mele.


Bine grait -as si Bine-ai venit,'ingerasluptator'!

Si mie imi place sa invat lucruri noi, sa cunosc oameni veseli(nu noi)sa stiu, cum stiu ei sa faca/dreaga pt. a fi fericiti dar, :( nimeni nu-mi zice.

Calea spre fericire? ?

Salut!



pai eu cred ca un om poate fii vessel atunci cand este independent si sa aiba credinta..sa se roage sa primeasca mereu solutii si puterea de a s-si repara greselile si de a merge mai departe.

eu ma simt fericita si vesela pt ca stau singura..Cred ca daca as sta cu alti oameni as fii nefericita pt ca sunt rai si sunt egoisti si nerecunoscatori..

eu cred ca ca sa potii fii fericit ori la gramada cu oameni are au bun simt si corecti unii cu altii ca sa poata fii intelegere si asta te poate face fericit pt ca nu te apasa problemele si sa tii in tine tot felul de lucruri care nu iti fac placer din cauza ca depinzi de altii si nu vrei sa te certi.
de aceea omul poate fii fericit sa stea singur sa fie independent si sa aiba credinta sa se roage sa poata primi mereu solutii si puterere sa perseverezi in lucruri constructive care iti redeau pacea si linistea sufleteasca.sau sa isi gaseasca un partener cu care sa te intelegi sa nu traiesti doar in stress si asta te face sa te simti fericit pt ca problemele nu te apasa.
ceea ce tie nu iti place altuia nu ii face.chiar daca altii fac lucruri care nu iti plac si vezi ca nu au calitati de oameni ignora-i si vezi ce fericit te simti pt ca nu trebuie
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:30
asta-i si motivul pentru care nu inteleg eu sportul asta...rugby:)) gramada si independenta sunt diametral opuse.
Eugenia_
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:36
pai eu cred ca un om poate fii vessel atunci cand este independent si sa aiba credinta..sa se roage sa primeasca mereu solutii si puterea de a s-si repara greselile si de a merge mai departe.

eu ma simt fericita si vesela pt ca stau singura..Cred ca daca as sta cu alti oameni as fii nefericita pt ca sunt rai si sunt egoisti si nerecunoscatori..

eu cred ca ca sa potii fii fericit ori la gramada cu oameni are au bun simt si corecti unii cu altii ca sa poata fii intelegere si asta te poate face fericit pt ca nu te apasa problemele si sa tii in tine tot felul de lucruri care nu iti fac placer din cauza ca depinzi de altii si nu vrei sa te certi.
de aceea omul poate fii fericit sa stea singur sa fie independent si sa aiba credinta sa se roage sa poata primi mereu solutii si puterere sa perseverezi in lucruri constructive care iti redeau pacea si linistea sufleteasca.sau sa isi gaseasca un partener cu care sa te intelegi sa nu traiesti doar in stress si asta te face sa te simti fericit pt ca problemele nu te apasa.
ceea ce tie nu iti place altuia nu ii face.chiar daca altii fac lucruri care nu iti plac si vezi ca nu au calitati de oameni ignora-i si vezi ce fericit te simti pt ca nu trebuie

nu te razbuna pe ei,,pe cei care fac lucruri care nu iti plac si iti strica ziua,ci ignora-i si cauta oameni noi cu calitati de oameni si care au bun simt..
dar pt ca ai parte de oameni cu bun simt prin preajma,,nici nu nu trebuie sa faci lucruri care deranjeaza pe altii pt ca si pe tine te-au necajit altii..ci reprima asta si roaga-te uita..judecata este a lui Dumnezeu noi nu ne putem face dreptate singuri cand cineva ne face rau,,ci atrage-i atentia,daca nu intelege ignora-l se va intoarce el la tine cand va da de dracu,,si tu nu te razbuna pe el ci roaga-te sa uiti necazul suferit de aceea persoana si invata-l de bine si atrage-l pe drumul tau...
doamne ajuta prin asta iti simti sufletul usor si ai constiinta libera si te simti usurat..si fericit pt ca te simti u constiinta curata.
noi oamenii nu ne putem face dreptate singuri sa ne razbunam pe cineva care ne-a facut sa suferim,,ci putem, invata sa fim vigilenti,,si sa ne aparam..sa nu mai fim deschisi cu oameni care umbla sa iti distruga pacea sufleteasca.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:37
De la: Eugenia_, la data 2013-11-15 21:36:33asta-i si motivul pentru care nu inteleg eu sportul asta...rugby:)) gramada si independenta sunt diametral opuse.


la gramada inseamna sa iti faci o familie copiii...
nu sa stai cu soacra cu bunica care are ideile ei vechi si nu ii intereseaza evolutia ci din contra batranii cred ca ei le stiu pe toate si vor sa ii faca pe tineri ca ei..

nu la asta m-am referit..
daca te casatoresti ai familie stai la gramada..
si independent inseamna sa nu te mai lasi influentat de nimeni si ca gandesti independent sa fii emancipat..Pt ca nici barbanii nu sunt emancipate asa cum se cred...Ei se influenteaza unii pe altii si nu in lucruri bune..

ma refer a fii independent sa citesti mult,sa iti vezi de a ale tale si sa iei ce este bun de la oameni..sa separi binele de rau asta inseamna sa fii independent..

pt ca daca te casatoresti fiecare trebuie sa isi faca atributiile lui..
nu ca barbatul face copii femeiii apoi vrea sa faca pe seful...ca femeia sa faca toata treaba dar independent cu banii...

a fii independent nu inseamna ca daca ai o familie mai poti fii independent..
poti fii intr-o casatorie independent sa ai o gandire a ta ca femeie sa cooperezi cu sotul si sa va ajutati reciproc,,dar nimeni nu este seful si fiecare trebuie sa isi faca atributiille lui pt ca asta inseamna o familie...
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:46
cand esti casatorit(a). nu mai esti independent cu banii..Dar poti independent sa ai o gandire a ta pozitiva care iti da pacea sufleteasca,o constiinta curata si care iti da linistea rugaciunea care iti da putere si solutii in toate..
sa nu te razbuni celor care te urasc,,tu incearca sa ii influentezi dar daca ei nu vor nu se poate,,pt ca un sfat bun este ca o samanta pusa intr-un pamant neroditor,daca nu este asimilata si dezvoltata revine mereu la forma initiala..
daca avem o constiinta curata pt ca ne vedem de lucrurile noastre,,si nu ne mai incurcam cu oameni rautaciosi care iti strica ziua..
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:53
De la: suparatu_, la data 2013-11-15 10:05:04
De la: Rotty, la data 2013-11-14 19:58:3626 de euro.... Atat o costat injectia lui Misu...Is fericita ca-i ultima din seria de antibiotice.....sper


Mihaela, mare DAR ti-o dat Dumnezeu si "maRi" bucurii ai tu ca fiinta umana, asa te simti tu Fericita?:) sau si asa?

Salut!:)&:*


Asa e Supi.....Io ma bucur si ma simt fericita si cand intre niste nori groshi aparesoarele....Ai trait vreodata momentul ?
Rotty
Postat pe 15 Noiembrie 2013 21:58
eu cred ca si in relatiile de zi cu zii,,casatorii familie este o afacere..Cei care plateste este seful gandeste pt altii,face regulile si care sunt in favoarea lui.

eu stiu la munca cand mergi seful te plateste tu muncesti el plateste daca esti o persoana inteligenta poti usor sa ceri mai mult daca nu este obisnuit doar cu prosti care sa le faca pe toate pt nimic si vrea si de la tine acelasi lucru..

dar in familie nu trebuie sa fie acelasi lucru..
spre exemplu femeia naste copii,,el aduce banii el face pe seful..barbatul a facut copiii trebuie sa isi assume responsabilitatile familia nu este o afacere.
fiecare om are dreptul sa fie independent sa iaba o gandire a lui,important sa fie constructiva si sa coopereze sa se ajute reciproc..
familia nu este o afacere...cine plateste este seful si face regulile..
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:03
eu vreau sa fiu independent sa am o gandire nu vreau sa ma las influentata de altii si sa gandeasca altii in locul meu..
barbatii degeaba se numesc emanicipati pti ca nu sunt si ei sunt niste manipulate..si influentati de altii in rau ca sa le strice linistea sufleteasca...pt ca asta umbla oamenii sa isi strice linistea sufleteasca unii la altii influentadu-i in lucruri rele..

ca sa poti avea liniste sufleteasca trebuie sa devii un om independent..
si la munca la service poti fii un om independent,,,adica iti faci treaba primesti banii dar viata ta private nu priveste pe nimeni..
nu trebuie sa ii lasi pe altii sa gandeasca pt tine pt ca oricum nu iti doresc binele pt ca ei nu au o gandire constructiva ca sa urmareasca binele tau si evolutia ta putini sunt acei oameni..De aceea este bine sa gandesti singur sa devii un om independent..si prin asta iti gasesti linistea sufleteasca,,constiinta libera care te fac sa te simti usurat si fericit.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:12
toata lumea da vina pe politicieni ca ne merge rau in tara..Dar eu am alta parere..

spre exemplu ne merge rau in tara pt noi oameni suntem rai unii cu altii..
patroni romani dau salarii de nimic,pt ca asa vor ei..chiar daca statul a pus limite de economii patronii ar putea da mai mult,,numai ca sunt rai si apoi se plang ca in Romania nu merge nimic..
de aceea eu cred ca este greu sa schimbam raul la suprafata daca nu schimbam raul de la radacina..
cum ar fii noi sa devenim mai umani si sa incercam si pe altii sa ii influentam sa devina mai umani.
prin asta schimbam raul de la radacina putem sensibilza si cu timpul si raul si problemele se vor rezolva daca suntem mai uniti si nu ne mai uram unii pe altii.
ingerasulluptator
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:36
Ingerasule , te-o luminat ala de sus....
Rotty
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:43
De la: Rotty, la data 2013-11-15 21:58:58
De la: suparatu_, la data 2013-11-15 10:05:04
De la: Rotty, la data 2013-11-14 19:58:3626 de euro.... Atat o costat injectia lui Misu...Is fericita ca-i ultima din seria de antibiotice.....sper


Mihaela, mare DAR ti-o dat Dumnezeu si "maRi" bucurii ai tu ca fiinta umana, asa te simti tu Fericita?:) sau si asa?

Salut!:)&:*


Asa e Supi.....Io ma bucur si ma simt fericita si cand intre niste nori groshi aparesoarele....Ai trait vreodata momentul ?



Trait! dar de la o vreme incoace si soarele se ascunde din cauza norilor. Da' 8-> sa ma bucur si eu cand o apaRea:)
Fss_ssu
Postat pe 15 Noiembrie 2013 23:50
De la: Eugenia_, la data 2013-11-15 21:36:33asta-i si motivul pentru care nu inteleg eu sportul asta...rugby:)) gramada si independenta sunt diametral opuse.


Floricico, ai vinit din cantonament? ;))

sigur tu ai ales "independenta"sau..

Sara!:*
Fss_ssu
Postat pe 15 Noiembrie 2013 23:54
Ingeras, tu esti fericita singura?...restu-i rest, l-am inteles
Mai, di cate ori ai vazut un meci de "gramada";))? sau la gramada
de impartasesti atata experienta spirituala?:)
Cum D-zeu sa mearga economia daca nu are picioare?....are numai maini
S-apoi, cum sa se schimbe ceva daca nu se intampla nica?

Di asta ni taiem singuri craca, ca sa poata reconstrui noile generatii altfel, ramanem in rutina si ruina...trebuie sa se nasca alti Picasso,Rembrandt,Michelangelo,Exupery,Tolstoi , Einstein si .....alte genii cunoscute de intreaga omenire, trebuie sa renasca noi civilizatii cu noi culturi, noi minti luminate care sa nu bata apa'n piua sau sa fuga dupa ciolan si cand il are sa nu stie ce sa faca cu el
si pentru asta trebuie eliminat tot ce-i de trista amintire.:(

Intr-o lume indoctrinata si modificata genetic, trebuie sa chiara intai samanta si apoi se sfintaste locul pt. a rodi pamantul trainic si sanatos!
Asta-i realitatea!

mai vb. noi NB!


Fss_ssu
Postat pe 16 Noiembrie 2013 00:19
De la: suparatu_, la data 2013-11-16 00:19:09Ingeras, tu esti fericita singura?...restu-i rest, l-am inteles
Mai, di cate ori ai vazut un meci de "gramada";))? sau la gramada
de impartasesti atata experienta spirituala?:)
Cum D-zeu sa mearga economia daca nu are picioare?....are numai maini
S-apoi, cum sa se schimbe ceva daca nu se intampla nica?

Di asta ni taiem singuri craca, ca sa poata reconstrui noile generatii altfel, ramanem in rutina si ruina...trebuie sa se nasca alti Picasso,Rembrandt,Michelangelo,Exupery,Tolstoi , Einstein si .....alte genii cunoscute de intreaga omenire, trebuie sa renasca noi civilizatii cu noi culturi, noi minti luminate care sa nu bata apa'n piua sau sa fuga dupa ciolan si cand il are sa nu stie ce sa faca cu el
si pentru asta trebuie eliminat tot ce-i de trista amintire.:(

Intr-o lume indoctrinata si modificata genetic, trebuie sa chiara intai samanta si apoi se sfintaste locul pt. a rodi pamantul trainic si sanatos!
Asta-i realitatea!

mai vb. noi NB!




eu una cred ca acum suntem cam multi si inutili.

multi oameni au facut copiii dar nu I-au educat ca sa stie ce este ala bunul simt si uite de aceea doar incurca..eu una m-as multumi daca ar fii mai putini oameni si sa fie utili si cu bun simt..
daca un om ar lucra mai mult la latura spirituala eu cred ca ar fii mai folositori pt omenire decat sa faca copiii si sa nu ii educe sa stie ce este ala bunul simt si pe unde mergi sa dai de ei sunt multi oameni multi copii dar nimeni nu te ajuta..

da barbatii le place sa faca urmasi dar nu ii educa pe copiii sa aiba bun simt si uite de aia s-a umplut pamantul de oameni inutili..
eu cred ca lumea nu are nevoie de copii pe care nu ii educa nimeni
ei au nevoie de exemple positive si eu cred ca esti mai folositor asa decat sa faci plozi si sa nu ii educi si doar sa incurce pe altii...
suntem destui cred
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2013 19:21
eu una cred ca acum suntem cam multi si inutili.

multi oameni au facut copiii dar nu I-au educat ca sa stie ce este ala bunul simt si uite de aceea doar incurca..eu una m-as multumi daca ar fii mai putini oameni si sa fie utili si cu bun simt..
daca un om ar lucra mai mult la latura spirituala eu cred ca ar fii mai folositori pt omenire decat sa faca copiii si sa nu ii educe sa stie ce este ala bunul simt si pe unde mergi sa dai de ei sunt multi oameni multi copii dar nimeni nu te ajuta..

da barbatii le place sa faca urmasi dar nu ii educa pe copiii sa aiba bun simt si uite de aia s-a umplut pamantul de oameni inutili..
eu cred ca lumea nu are nevoie de copii pe care nu ii educa nimeni
ei au nevoie de exemple positive si eu cred ca esti mai folositor asa decat sa faci plozi si sa nu ii educi si doar sa incurce pe altii...
suntem destui cred

Detalii aici > http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/18429/Cum-intretii-fericirea/Cum-intretii-fericirea-pagina-3.html#ixzz2kpXcIhAL
Follow us: @GarboRo on Twitter | Garbo.ro on Facebook
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2013 19:23
eu cred ca poti face copiii dca asta iti doresti dar trebuie sa te ocupi de copii sa ii educi sa devina niste oameni cu bun simt ca de nesimtiti ne-am saturat..

spre exemplu mie nu imi plac oameniii care toarna la plozi si nu educa copii prin exemplu propriu pozitiv,,,sa devina niste oameni cu bun simt p ca pe unde merg dau doar de nesimtiti..eram multumita daca erau mai putini oameni

pt mine nu ma intereseaza perpetuarea specie si sa support un barbat zi si noapte..pur si simplu imi este sila de ei pt ca din cauza lor am ajuns ceea ce suntem si cred ca nu sunt buni de nimic.poate mai sunt si barbate cu bun simt dar nici din aia nu imi trebuie pt ca ei isi vad de treaba lor si ii lasa pe barbatii prosti sa ne conduca si sa aiba ultimul cuvant..eu ii consider niste lasi.

eu nu simt ca imi lipseste un barbat...din contra sunt fericita ca nu am unul si sunt libera sa fac ce vreau eu
ingerasulluptator
Postat pe 16 Noiembrie 2013 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
are you a genius? 8 De la: tutankhamon 25 Iunie 2009 23:34
criza tot mai profunda pe continent 28 De la: eu_geminy 2 Decembrie 2011 23:16
Dragostea la vreme de internet 38 De la: Pasarea-Spin 17 Noiembrie 2015 05:48
Este suficient pt cineva a fi ceea ce esti???? 23 De la: cinezee 12 Iulie 2009 20:19
Cum sa fac sa imi opresc menstruatia? 11 De la: mca 3 Iulie 2009 23:40
Setari Cookie-uri