sunt sau nu insarcinata?pt test e prea repede ?

buna, sunt noua pe aici si as vrea o parere,, am fost pe ciclu p 9 martie. de cand mi sa terminat ciclu am avut cateva contacte sexuale neprot. pe data de 31 martie mi-a venit un fel de ciclu de culoare maro,, doar in ziua aceea atat. mai sunt momente cand ma simt obosita.am niste bufeuri scurte din cand in cand, seara uneori simt asa ca un gol in stomac, un fel de stare de rau in afar de asta am si dureri de cap.. eu nu aveam probleme cu durerile de cap. .... de obicei inainte sa imi vina ciclu ma doare burta cu o sapt inainte. sunt casatorita de 2 ani si ne-am hotarat sa facem un bebe. analizele ne-au iesit bune... acum asteptam. astept o parere de la voi,,, multumesc. o seara placuta.

alexutzaale
Postat pe 3 Aprilie 2013 23:13
"astept o parere de la voi,,, multumesc. o seara placuta. "

Eu as cere o parere medicului ginecolg ........Ce te faceai pe vremea cand internetul nu era ? Pe cine intrebai ? E plin forumul cu topicuri de genul asta.......Sunteti ridicole. Gem farmaciile de teste de sarcina si voi sariti sa deschideti repejor un topic Bine ca nu intrebati si la ce ora sa v-o "punetzi".....
Rotty
Postat pe 3 Aprilie 2013 23:25

ba bine ca nu intreaba cum dreak sa si-o puna.
esme
Postat pe 3 Aprilie 2013 23:35
Asta ar mai lipsi.....sa ne apucam de desenat
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2013 08:03
da, e prea repede pentru test: mai vezi-ti de viata citeva saptamini si o sa te lamuresti. Nu trebuie sa iti faci probleme, pina nasti afli oricum daca esti sau nu insarcinata.... n-a intrat timpul in sac.
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2013 08:22
inca o tufa...daca mai ploua mult se inmultesc .... next...
jeje2011
Postat pe 4 Aprilie 2013 09:05
"Next" ?.....mie imi ajunge
Rotty
Postat pe 4 Aprilie 2013 09:13
POt sa o intreb si eu ceva pe doamna care ne cere sfatul daca este sau nu insarcinata?
ok.
O intreb asa :
"Stii daca sunt insarcinata daca nu am facut deloc sex, dar am senzatia ca as fi?"
Te rog, un raspuns promt si urgent ca sa stiu daca ma duc sa fac avort. :D
Sarikiz
Postat pe 6 Aprilie 2013 10:14
pot sa-ti raspund eu?

esti insarcinata cu cautarea perucii!
din nefericire in cazul tau nu poti face avort!
din fericire, daca nu gasesti aceeasi peruca, poti folosi o alta!
heartbit
Postat pe 6 Aprilie 2013 14:53
cred ca era mai frumos daca era complet taboul intrebarilor fatucii asteia!
m-am zgarmat in nas, oare sunt insarcinata?
am mancat o banana, oare am ramas insarcinata?
am baut o cafea cu lapte, oare am ramas insarcinata? si daca a avut cafeaua lapte, cum ziceam, acum o sa mi se declanseze si lactatia? si daca da, la cat timp? pot face un test de lactatie?
prietenul meu a stranutat langa mine, oare am ramas insarcinata?
am folosit betisoare de urechi pentru a ma curata in urechi, oare am ramas insarcinata?


heartbit
Postat pe 6 Aprilie 2013 14:57
De la: heartbit, la data 2013-04-06 14:57:57cred ca era mai frumos daca era complet taboul intrebarilor fatucii asteia!
m-am zgarmat in nas, oare sunt insarcinata?
am mancat o banana, oare am ramas insarcinata?
am baut o cafea cu lapte, oare am ramas insarcinata? si daca a avut cafeaua lapte, cum ziceam, acum o sa mi se declanseze si lactatia? si daca da, la cat timp? pot face un test de lactatie?
prietenul meu a stranutat langa mine, oare am ramas insarcinata?
am folosit betisoare de urechi pentru a ma curata in urechi, oare am ramas insarcinata?



Neata Heartule !
Cu betisoarele de urechi nu sunt de acord. Daca le folosea, ne intreba daca mai este virgina
Ptiu, dar urata mai sunt Nu am curaj sa mai ies in lume acuma. Nexam maritis.
Astept raspuns urgent daca sunt insarcinata sau nu ca sa ma scobesc (in nas, cum spui tu).
Azi am vazut o serie intreaga de chestii stupide spuse pe aici.
Pai este posibil sa nu fi auzit de educatie sexuala? Sau i-a fost rusine sa isi intrebe mama sau ginecologul?
Deh, nenea ginecologul este o sperietoare pentru ele, poate un incult de nu se duc la el si pun tot felul de intrebari pe aici, de parca noi am fi ginecologi si am putea sa le consultam pe forum.
Stupid. Cica suntem in anul 2013 d.Ch.
Sarikiz
Postat pe 6 Aprilie 2013 16:55
Ignora te rog rautatile de pe aici! Doamnele sau domnisoarele se pare ca au o placere sadica de a -si bate joc de oameni si se amuza in acest fel.
Ca raspuns, as putea sa-ti spun asa: inca este devreme pentru a afla daca esti sau nu insarcinata, mai ai rabdare putin si apoi iti poti face test de sarcina (iti recomand sa iei de la inceput 2 teste de firme diferite pentru siguranta). Testul de sarcina iese corect daca este facut cam la o saptamana dupa intarzierea menstruatiei, altfel risca sa iasa fals negativ deoarece nu este depistat inca hormonul de sarcina, dar sarcina poate fi prezenta.
Simptomele pe care le ai pot fi si o cauza a subconstientului si a dorintei tale de a ramane insarcinata, asa ca cel mai bine astepti rezultatul testului sau poti face un test de sange la laborator care depisteaza mai devreme prezenta sau nu a sarcinii.
Sanatate multa!
garbo_11594
Postat pe 8 Aprilie 2013 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
constipatia... 17 De la: sara09 16 Martie 2011 19:17
Mamici din Resita? 536 De la: office_salinasusesi_ro 22 Aprilie 2010 16:27
Mamici nu prea tinere 61 De la: cory_emy 16 Martie 2010 18:56
ecografie transfontanelara 3 De la: fleurentina 14 Aprilie 2009 15:05
Salina Timisoara SUSESI 1 De la: office_salinasusesi_ro 10 Februarie 2010 20:09
Setari Cookie-uri