cancerul de ovare

Buna seara all ! Am aflat acum o luna ca am neoplasm ovarian. In prima faza am mers la chirurg, mi s-a efectuat histerectomie cu anexectomie totala.Medicul chirurg mi-a zis ca este intr-un stadiu incipient (relativ 1), si ca el a curatat foarte bine acolo dar trebuie sa facc chimioterapie preventiv. Stie cineva la ce trebuie sa ma astept find vorba de chimioterapie ? Numai cuvantul ma infricoseaza avand in vedere ca citostaticele sunt otrava in organism...
Fusun_ge
Postat pe 26 Martie 2013 17:42
imi pare rau. E un diagnostic dur...
Sfatul meu e sa faci chimio, daca vrei sa faci, si sa tii regim cu cit mai putine produse animale - daca poti raw vegan, cu atit mai bine.... daca nu, macar vegetarian. Nu lacto-vegetarian: doar vegetarian, o perioada....
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2013 08:48
Buna seara!
E bine sa faci si chimio daca ti se recomanda.
Trebuie sa duci o viata sanatoasa....legume, fructe.

Daca pot sa te intreb- cum l-ai depistat? Se vede la ecografie sau la controlul clinic?
Ce simptome ai avut ?

Am inteles ca stadiul I e incipient, vei scapa cu brio ! sanatate multa !!!!! bianca.
bianca30
Postat pe 8 Aprilie 2013 22:24
Sa nu faci chimioterapie!! E cel mai rau lucru pe care l poti baga in organism! Incearca tratamente naturiste, Biobran, ceaiuri si alte tratamente de la dr. Pavel Chirila , cauta pe internet si despre dr. Crina Veres, despre autovindecare. Nu te lasa! Cancerul este o boala ca oricare alta si se poate vindeca! Doamne ajuta!
lusel
Postat pe 17 Aprilie 2013 20:52
lusel, exista bolnavi de cancer care s-au vindecat cu chimio, exista bolnavi de cancer care s-au vindecat pruin medicina naturista sau s-au vindecat PUR SI SIMPLU si exista altii pe care nimeni si nimic nu i-a putut vindeca, asa ca: 1 - lasa femeia sa ia decizia care crede EA ca o ajuta, 2 - nu crea false asteptari. Nu e o boala "ca orica alta", e o boala grava. Si da, ii poti supravietui, dar sansele nu sint de 100%.
quasaria
Postat pe 19 Aprilie 2013 12:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
club bamboo 16 De la: garbo196605 16 Martie 2011 19:26
compatibilitate intre eu scorpion-el rac 11 De la: elenita_2 20 Martie 2013 13:21
cauterizare cu anestezie generala?! 5 De la: iasomia 12 Iunie 2009 17:50
Probleme de natura sexuala 30 De la: garbo_13587 13 Februarie 2014 20:49
Homeopatie 24 De la: Nnicole 19 Noiembrie 2013 14:48
Setari Cookie-uri