ce sa fac ca sa nu ma insele?

N-ai ce face!
Daca te-a inselat odata, te va insela toata viata, asa ii este felul, gena...iar singurul regret care-l va "coplesi" va fi acela ca a fost prins!
LLisa
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:25
Corect!! Si ca sa nu-l prinzi...nu cerceta!! Crede-l "pe cuvant.."!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:41
parerea mea este ca poti sa faci orice ca tot te va insela daca ii se iveste vreo ocazie uita de tine, asa sunt toti barbatii
garbo_8614
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:44
614..daca asa judecam...asa sunt si ..toate femeile....
Dar sa judecam dupa "cu ce mana dam-tot cu aia si primim!"
elisabeta_boia
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:56
De ce ti-e nu scapi
garbo028665
Postat pe 2 Decembrie 2012 20:26
inceteaza sa.ti mai pui intrebari de genul asta! oricum se va.ntampla inevitabilul!
garbo_1992
Postat pe 2 Decembrie 2012 21:56
acum la varsta asta pe care o am, pot spune ca ii mai bine sa fii NATURALA, sa nu joci un rol de nu stiu ce actrita dusa cu capu',sa te documentezi mai mult medical din surse sigure si sa iei viata de cuplu in serios consumand-o in liniste si cum va face voua bine....asta-i toata "soparla"
Cand nu vei mai avea "temeri" de genul asta, deja veti fi bunici si cu amintiri.....asa ca
"punguta cu doi bani" nu tine ....80 jde'ani. ;)
Fss_ssu
Postat pe 2 Decembrie 2012 23:07
De la: garbo217839, la data 2012-12-02 10:59:07Zur ,asa am patit si eu.........mai mult aveam si un copil......am iertat si am tot vorbit cu el,parea ca intelege si de fiecare data a repetat experienta...........dupa 12 ani ne-am despartit deoarece ma invinovatea ca sunt geloasa,bolnava de gelozie.......Dupa ce ne-am despartit sti ce-a facut?Imediat s-a mutat cu amanta (voiam sa scriu cuvantul ala urat!)......,adica in secunda urmatoare Cand l-am intrebat si i-am zis ca aveam dreptate a zis ca a cunoscut-o in drum,si vai saracii ,s-au placut asa tare incat a luat-o cu el in chirie... >Acum sunt singura si fericita si simt ca nu sunt bolnava cum zicea el!Si mi-am gasit ,sper eu si o iubire sincera,cel putin asa sper!

Eh, eu am zis sa mai acord o sansa..caci nu m-as fi simtit eu bine daca renuntam pur si simplu;
dar .. o sa vad ce va fi .. Mult noroc, sa fii iubita si multumesc pentru raspuns!
zur
Postat pe 3 Decembrie 2012 08:12
fa-l pe el sa-si puna intrebarea aceasta !
garbo_5862
Postat pe 3 Decembrie 2012 08:37
Tu esti sotie sau amanta??
garbo105616
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:38
De la: elisabeta_boia, la data 2012-12-02 18:41:01Corect!! Si ca sa nu-l prinzi...nu cerceta!! Crede-l "pe cuvant.."!!



Ete si daca-l prind fara sa cercetez? Tot o sa-l cred, pe cuvant
Axl_R
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:43
De la: garbo_1992, la data 2012-12-02 21:56:16 inceteaza sa.ti mai pui intrebari de genul asta! oricum se va.ntampla inevitabilul!

Daca totul merge bine intre voi ce rost mai are intrebarea ?
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=YU4e4WjP-NQ
VOIAJOR
Postat pe 4 Decembrie 2012 00:56
Axl ai "prins" ideea!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Decembrie 2012 02:47
Da Voiajorule, tu esti ok in toate. Da' io tot nu percep de ce vb mereu de cour_ve?
Axl_R
Postat pe 4 Decembrie 2012 09:15
De la: elisabeta_boia, la data 2012-12-02 18:41:01Corect!! Si ca sa nu-l prinzi...nu cerceta!! Crede-l "pe cuvant.."!!
deci sa mergem pe principiul ce nu stim,nu ne afecteaza? si atunci unde mai e respectul,dragostea,intelegerea cu care se bate lumea cu pumnul in piept ca a supravietuit decenii de relatie?eu zic ca e un pic de comoditate,interes si nepasare intr-o astfel de relatie.
venizigoldplated
Postat pe 4 Decembrie 2012 23:18
Din dragoste si respect pt partener se castiga intelegerea si increderea!! Si apoi ,draga Veni....cineva ne judeca pe fiecare,si plata se face fiecaruia dupa fapte..... Nimic,dar nimic nu ramane neplatit!!
Si atuci cand inseli...nu partenerul{a} inseli ,nu! Ci pe tine insuti !!Te pacalesti ca e mai bine..dar de fapt e mai..murdar...
De aceea zic eu-nu cerceta,cineva stie tot!! Nu conteaza ce stiu eu...chiar nu conteaza...eventual{daca as stii}ma incarc negativ,ma pot chiar imbolnavi...si ,zau,nu merita ,mai ales ca stiu ca nimic nu ramane nepedepsit!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Decembrie 2012 23:36
ok...cineva vede tot si nimic nu ramane neplatit,asa este,dar putem trai cu un om care ne-a inselat increderea,dragostea,timpul investit in relatie,putem oare sa il privim cu aceeasi dragoste si admiratie?oare nu de asta s-a inventat monogamia,ca sa fim pt o SINGURA persoana centrul universului lui,pt ca pt ceilalti nu contam decat putin?nu vreau sa inventez telenovele,mie discursurile siropoase imi displac,dar principial nu e ok sa inselam si nici sa acceptam sa fim inselati,e o chestiune de respect in primul rand zic eu.cand nu iti mai doresti o relatie,o inchei frumos pt ca nu mai esti multumit de ea,dar nu inseli.asa vad eu lucrurile
venizigoldplated
Postat pe 5 Decembrie 2012 00:03
pai, elisabeta, daca tot nu conteaza ce stiu eu, atunci de ce ma mai asigur cind traversez strada? Ca nimic nu ramine neplatit... deci pot sa fiu calcata linistita, stiu ca ma va razbuna justitia divina!
quasaria
Postat pe 5 Decembrie 2012 09:35
Betty, nu m-am prins, n-am baut lapte.
Si stii cum ii, gura bate couru'. Deci pauza, io tac.
Axl_R
Postat pe 5 Decembrie 2012 10:22
De la: ileana1959, la data 2012-12-02 13:26:23daaaaaaaa eu cred ca nu prea ai creier !pai daca nu stiai afla acum ca barbatul modern are inselaciunea intiparitain gene!potzi sa stai tu si in cap ca tot te inseala! ca sa iti transformi patul intim in bordel deja cred ca-i prea mult , ce mai urmeaza?sexul in 3 , 5 7 etc?.... hai sa fim seriosi! oamenii normali au nevoie de o familie adevarata , de iubire adevarata nu de bordel , de incredere reciproca , de gingasia clipelor petrecute impreuna , de munca impreuna in gospodarie , de intimitatea casei tale , cand vii acasa dupa 10 orede munca nu iti trebuie bordel , iti trebuie intelegere , gingasie , un strop de intimitate , un strop de caldura sufleteasca care sa iti umple inima de bucurie si trupul obosit de munca ! dar cretinii ca tine nu pot pricepe asta! ppitzipoancele ca tine nu stiu decat tzigara , alcoolul , cafeaua , vopsitul de zici ca este sorcova de anul nou si sexul!afla ca astea nu tzin casa!

VOIAJOR
Postat pe 7 Decembrie 2012 12:01
Nimic. Fidelitatea partenerului un aspect care nu depinde tine, ci de el/ea.
Exista persoane care insala si persoane care nu insala din principiu, iar tu nu poti sa faci nimic ca schimbi acest lucru.
charmelen
Postat pe 8 Decembrie 2012 18:09
"ce sa fac ca sa nu ma insele?"
poti sa faci rebus..
poti sa faci palpitatii...
poti sa faci yoga si sa incerci sa-ti tragi un cap in gura...
poti sa fierbi o cizma... (chaplin fierbea galosi)
poti sa nu faci nimic...

poti sa stai solo si atunci esti sigura ca nu te inseala nimeni!

cand este o sotie sigura ca sotul nu o inseala?
cand este vaduva!
heartbit
Postat pe 8 Decembrie 2012 20:56
Sa-l iubesti, sa-l surprinzi zilnic - cu un biletel in buzunar, cu o tinuta sexi , cu o gluma sau o situatie... , un masaj cu ulei aromat (de trandafir cu putin busuioc - ca sa-si aminteasca mereu de tine), o cina servita de pe corpul tau, un decor feeric, multe se pot face cand iubesti...ca sa nu se plictiseasca sau ca sa uite de celelalte femei.
cercelmarilena
Postat pe 9 Decembrie 2012 19:52
cercelmarilena, parerea mea e ca undeva miroase ceva a putred in Danemarca...
adica daca tu il iubesti si el se plictiseste?! ... atunci nu cumva inseamna ca el nu te iubeste?
heartbit
Postat pe 9 Decembrie 2012 23:44
De la: quasaria, la data 2012-12-02 11:23:58singurul lucru pe care poti sa il faci e sa cauti unul care are suficienta incredere in el ca mascul si ca om cit sa nu insele.
Altfel, indiferent cum ai fi TU si ce ai face TU, nu poti fi ALTA. Iar ei, cind inseala, cauta alta. Nu alta mai frumoasa sau mai desteapta: ci doar alta. Nu tine de necesitatile sexuale: tine de complexele de inferioritate adinc inradacinate ale prapaditului, care are ceva sa ISI demonstreze. Iar ce le ofera amantele in plus exact asta e: sentimentul ca sint puternici, ca sint admirati, ca sint doriti. Obtin asta prin faptul ca mint. Ideea ca pot jongla femeile si pot face sa sufere doua sau mai multa persoane ii umple de vanitate.
La asta se reduce marea "taina" a inselatului: la o bucatarie strict interna, la o deficienta a individului. Iar cind constati ca e "stricat", singurul lucru bun pe care il poti face pentru tine e curatenie: afara, si cauti unul bun.

quasaria...esti bestiala...inca nu am citit o mai reala
descriere a inselatului...
da-mi voie sa imi scot palaria...
Mr_Li
Postat pe 13 Decembrie 2012 00:04
De la: Axl_R, la data 2012-12-04 09:15:12Da Voiajorule, tu esti ok in toate. Da' io tot nu percep de ce vb mereu de cour_ve?

Femeia prin constitutia ei este orice am face o curva,important este cu cine se destrabaleaza!
Barbatul prin constituta lui,ese un vinator,cei care au deja prada acasa,se comporta ca paianjanii,intind plase pentru supliment,mustele sint victimile! Voiajor se autoveriica sa -i dovedeasca sotiei ca are charm,dar nu este in stare sa o insele! Are o familie model si o virsta!
sentiment2012
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:19
Ie, ie. Ce de sentiment_e!
Axl_R
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:32
De la: sentiment2012, la data 2012-12-14 20:19:57
De la: Axl_R, la data 2012-12-04 09:15:12Da Voiajorule, tu esti ok in toate. Da' io tot nu percep de ce vb mereu de cour_ve?

Femeia prin constitutia ei este orice am face o curva,important este cu cine se destrabaleaza!
Barbatul prin constituta lui,ese un vinator,cei care au deja prada acasa,se comporta ca paianjanii,intind plase pentru supliment,mustele sint victimile! Voiajor se autoveriica sa -i dovedeasca sotiei ca are charm,dar nu este in stare sa o insele! Are o familie model si o virsta!

tu ce esti?!
LLisa
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:38
De la: Axl_R, la data 2012-12-04 09:15:12Da Voiajorule, tu esti ok in toate. Da' io tot nu percep de ce vb mereu de cour_ve?

Are o obsesie?!
LLisa
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:40
Io am sentimentu' c Sentiment tot Voiajor e. Scrie la fel. i o mai fcut el treburi din astea.

Unde eti Sal? Iar i bai cu Ioanide.
Axl_R
Postat pe 14 Decembrie 2012 20:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
majorat 10 De la: LILO 7 August 2009 14:44
2010 7 De la: sunset474 5 Ianuarie 2010 12:43
transimete o urare , un gand bun o incurajare pentru : 51 De la: garbo_19362 4 Decembrie 2013 09:57
Minciuna si tradarea intr-o relatie 27 De la: Dor_marunt 16 Martie 2010 18:55
O intrebare as avea? Exista oare si barbati inteligenti? 57 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 18:51
Setari Cookie-uri