Ce sa aleg?Casatoria sau ce spune mama?

NOI IN 1. FEBRUARIE AVEM 41 ANI DE CASNICIE!!
Jojolin
Postat pe 11 Noiembrie 2012 19:32
stai linistita in zilele astea si vanzatoarea de la butic si supermarket, cea care te serveste pe tine cu paine are facultate.
cu 8 clase poate avea acum o meserie din care castiga mai bine decat cea cu facultate.
daca a facu sex de la 16 ani inseamna ca a avut curaj sau inconstienta oricum felicitari dar mai putea astepta doi ani sa ajunga corpul la maturitate.
viata oricum nu este asa cum o visezi. viata este asa cum reusesti sa realizezi ce ti ai propus.
daca nu iti iese poti mereu sa iei un alt drum chiar daca ai copii.
suces fiecareia dintre noi sa supravietuiasca bine
garbo006140
Postat pe 18 Noiembrie 2012 10:48
De la: Jojolin, la data 2012-11-11 19:29:53Extraordinar!Gandiri comuniste! Casatorii de tinere!Sa nu ramana fete batrane!! Nuuuuuuuuu este adevarat!!Ma m nascut in epoca lui Dej, am studiat in epoca lui Ceau si m am casatorit la aproape 22 ani pt, ca asa am dorit noi!Nuuuuuuuuuuuuu ne a zorit nimeni!Si niciodata nu mi ar fi pasat daca m as fi casatorit mai tarziu!! Daca tot stati impreuna nu sunteti o familie??? Ce un certificat, o hartie este fericirea unei familii?? Tu marita te atunci cand crezi ca doresti!Lasa tu **indicatiile pretioase** a unor persoane ** multilateral de culte** acestea stiu totul!Daca va fi sa ai noroc vei avea si casatorita la 22 ani!Daca nu va fi sa fie asa atunci nici la 30 nu vei fi destul de matura pt. unii sa te casatoresti! Si eu m am casatorit la 22 ani, am facut 2 copii,am facut 5 ani de scoala, fiind casatorita, am mers si la serviciu, cu 2 copii cu sot dar.....cu ajutorul Bunul Dumnezeu, am reusit , sotul fiind mereu langa noi si ne a ajutat pe mine si pe baieti, asa ca tu ti hotarasti soarta ......nu noi!! FERICIRE NOROC SI IUBIRE!

Daca nu vrei sa ai copii ,te poti casatori si la 80 de ani.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Oe4Ic7fHWf8&NR=1
VOIAJOR
Postat pe 20 Noiembrie 2012 01:10
Cu multa placere.Si ai incredere in tine.Prin pozitivitate si forta interioara vei reusi.Multa bafta!:)
RonnaGarbo117309
Postat pe 20 Noiembrie 2012 20:08
Casatoriti-va de urgenta! Sunteti extrem de tineri amandoi, deci facand asta acum un divort peste 3-4 ani nu va va afecta foarte mult viata. Mai mult, tu mai ai mai avea timp de unul pana la ~ 30 de ani, varsta de la care lucrurile incep sa se mai complice. La 30 de ani, cu 2 casnicii si 2 divorturi la activ, sansele sunt mari sa ai suficienta minte a.i. sa gasesti o relatie OK...

Uff, daca ar fi dupa mine as interzice castoria sub 27 de ani la femei si 34 la barbati...
burst4x
Postat pe 22 Noiembrie 2012 16:51
si ce? capata experienta! la 40 de ani cu 3 casatorii si 3 divorturi plus ceva copii care au nevoie de consiliere psihologica.
Eugenia_
Postat pe 22 Noiembrie 2012 18:08
Depinde de ceea ce iti doresti tu.Nu este bine ca parintii sa se bage in relatia copiliilor.Sfatul meu?Daca aveti minim 25 ani,si iti doresti sa faci acest pas fa-l!
loving
Postat pe 4 Decembrie 2013 10:36
Acum am vazut ce varsta ai...nu stiu ce sfat sa iti dau.E frumos sa iubesti,sa fii iubit dar...nu se stie ce va fi maine.Daca va iubiti,si sunteti multumiti macar 90% unul de altul si vreti sa ramaneti impreuna toata viata face-ti acest pas dar copii trebuie sa vina cand aveti amandoi macar 25 ani,o casa,etc
Succes!
loving
Postat pe 4 Decembrie 2013 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
calatoria cu minori in strainatate 53 De la: garbo248001 14 Septembrie 2015 17:57
Ce parere aveti despre meniul vegetarian la sugari? 16 De la: Ciresica 25 Iunie 2010 05:14
Am ncercat mama mea natural 17 De la: Niki_Roman_1 11 Noiembrie 2012 19:36
Rana pe col! 1 De la: nickyely 22 Octombrie 2009 18:59
MAME IN UK 10 De la: garbo_471868 2 August 2017 09:18
Setari Cookie-uri