Ce ati facut sau ati face ..ca sa nu intervina MONOTONIA in relatia/cuplul Dvoastra?

....dar atentie la OO, sa nu se sparga .....
GHEISA_
Postat pe 22 Octombrie 2012 22:30
multe ... si variate!
Sassette
Postat pe 22 Octombrie 2012 23:53
sa faceti lucruri noi,de ex o calatorie din cand in cand,care sa te scoata din oras,chiar daca este la vreo manastire,din alea care se fac prin biserici,ieftine,pentru ca sunt pre munte,peisajul e superb,aerul e curat,numai ca acum e iarna,si e prea curat....
Iarna,sa mancati uneori,altundeva decat acasa,doar voi doi,daca aveti unde lasa copiii,sa pui rar pe masa flori,ori un ghiveci frumos,ori flori taiate,lucruri mici,care insa conteaza.
ceva nou,asta e pe scurt,ce e nou sparge rutina,o schimbare din cand in cand.
Zilnic facem aceleasi lucruri,spalat vase,haine,curatenie... ce faceti impreuna zilnic,asta duce la rutina.
Noi impartim intre noi toti sarcinile casei,si asa ies eu din rutina.
Si iarna ne caram cu mancarea pe malul marii,in week-end,ca sa nu mancam incontinuu in acelasi loc....mai ales cand nu avem bani de restaurant.Avem chiar si un cort,il caram si pe el,ca sa nu inghetam,.....
Apoi,te aranjezi,schimbi ceva in infatisare,culoarea parului,coafura,etc.
daniilia
Postat pe 2 Noiembrie 2012 05:21
DACA DRAGOSTE NU E NIMIC NU E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo_5122
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:56
"Ce ati facut sau ati face ..ca sa nu intervina monotonia in relatia/cuplul dvoastra?"

asa, ca sa fiu On Topic, azi ca sa nu intervina monotonia, am facut un ceai de musetel si lamaie.
pentru maine mi-am propus sa fac unul de menta!
heartbit
Postat pe 2 Noiembrie 2012 13:42
Bit..vezi ca nu cumva sa freci ,,MENTA" prea tare
nu_sunt_nimeni
Postat pe 2 Noiembrie 2012 15:51
nu_sunt_nimeni
Postat pe 2 Noiembrie 2012 16:23
De la: The_rock_flower, la data 2012-10-15 16:49:38

Poti incerca sa o iubesti...este mult mai simplu ..si mai la indemana!!! Excelent!

Ai dreptate ,eu asta fac de peste 36 de ani si este o solutie excelenta,mai ales cind ai si doi copii!
Important este sa ai casa ta ,sa nu se amestece nimeni in familia ta,chiar si parintii sunt bine-veniti ca musafiri,cu vizite scurte si placute.
VOIAJOR
Postat pe 4 Noiembrie 2012 06:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti ca un barbat casatorit isi va parasi sotia pt amanta? 675 De la: angel2012 4 Aprilie 2014 16:13
rugaciune 7 De la: tutankhamon 15 Octombrie 2009 00:22
Relatia parinti-copii 12 De la: office_salinasusesi_ro 15 Septembrie 2010 11:38
de ce preotii critica doar femeile si nu critica si barbatii? pt ca barbatii iau atitudine pt ca nu permit sa fie jigniti si criticati de o adunatura de hoti 94 De la: ingerasulcumintesiluptator 19 Noiembrie 2014 22:24
URSULETZUL LIVIU 34 De la: garbo_13807 2 Februarie 2014 19:46
Setari Cookie-uri