Ce va amuza???

M-a amuzat reactia nepotului meu de 7 luni la vaccin....Toti ne-am pregatit sa planga si fiica si ginerele aveau deja pregatita jucaria lui preferata{pt linistire..}.Doctorita il impunge cu seringa,Ioan ..nimic,ii da drumul la ser,Ioan ..nimic...toti rasufla usurati! Scoate acul..si..Ioan incepe sa planga Jucaria,luat in brate...si toata lumea a ..ras..ciudata reactie..cand totul era gata?! Amuzant moment!!
elisabeta_boia
Postat pe 10 Noiembrie 2012 19:33
Bisericutele... asa eram shi eu cand eram scolarita, acum insa privite din afara sunt amuzate, x nu vorbeste cu y, y are o suparare, Icsulescu vrea sa se razbune... eeeeee... doar copilarii
Rainy_girl
Postat pe 11 Noiembrie 2012 22:55
De la: b727ana, la data 2012-10-24 00:37:13
De la: garbo_5862, la data 2012-10-15 10:32:24
De la: b727ana, la data 2012-10-09 23:06:22Ma amuza dragostea fata de animale a sotului meu...intr'un sens pozitiv, bineinteles.. asta daca tot ai inceput cu "catei"...
Si ma mai amuza... vino mai aproape sa'ti spun la ureche...mai aproape... asaaaa... ma amuza teribil ranjetul copilului meu poznas e teroare!!!!


TU FIIND PE LOCUL INTII LA CATEGORIA MENTIONATA. FELICITARI ! inseamna ca nu esti tu vegetala din venetia


Tanti, esti de'un cretinism si de'o scarba poluant de enervanta !!! Nu ai avut cumva jucarii in copilarie? Ai fost maltratata fizic, psihic, abuzata in vreun fel? Suferi, mama, da' stiu ca suferi rau cu capu'... Te'am "rugat" cu ceva vreme in urma sa nu te "atingi" de mine, dar se pare ca nu ai inteles, asa ca iti mai spun o data, poate iti intra la cap... MARSH !!!


.
garbo_5862
Postat pe 11 Noiembrie 2012 23:04
Ma amuza falsitatea celor din jur... viatza asta e doar o piesa de teatru, iar actorii sunt de cea mai proasta calitate... Pacat!
Rainy_girl
Postat pe 29 Decembrie 2012 23:54
M_a amuzat azi o scena de tot ..rasul..Am oprit cu autocarul in Hateg o jumatate de ora..care cum cobora ..cu telefoanele in mana si..da-i convorbiri...lumea telefoanelor,timpul lor?
Numai de telefoane avem parte peste tot,pe strada,in magazine,in localuri...de Anul Nou se ..ïncarca"reteaua de atatea convorbiri...ce mai?Amuzament?sau nervi??
elisabeta_boia
Postat pe 30 Decembrie 2012 00:35
Acum ma amuza un topic in care doar 2 usieri mai comenteaza pe el!! :sml-confusCei care au "indraznit" sa mai intre pe acel topic..au fost fie ignorati,fie umiliti..asa ca au renuntat-doar sunt destule topice pe care se poate intra..chiar cu multa placere!1- Dar ei{cei 2} continua topicul-e doar al lor!!Amuzant!1
elisabeta_boia
Postat pe 9 Ianuarie 2013 11:39
De la: elisabeta_boia, la data 2013-01-09 11:39:21Acum ma amuza un topic in care doar 2 usieri mai comenteaza pe el!! :sml-confusCei care au "indraznit" sa mai intre pe acel topic..au fost fie ignorati,fie umiliti..asa ca au renuntat-doar sunt destule topice pe care se poate intra..chiar cu multa placere!1- Dar ei{cei 2} continua topicul-e doar al lor!!Amuzant!1


si care-i topicul ala Betty? vreau sa ma amuz si eu nitel, zilele astea am fost chiar trista.
charmelen
Postat pe 9 Ianuarie 2013 11:46
Betty, citete ce-a scris Rainy! Da, chiar e de :)).
Cred c nu-i nevoie s explic.
Axl_R
Postat pe 9 Ianuarie 2013 11:59
mai sunt si actori de calitate.... dar e drept ca "actorasii" de mana a n'spea dau navala si fac mai mult zgomot decat o flasneta stricata!

pe mine ma amuza ca sunt cate unii care se plictisesc si daca nu-i duce capul mai mult se apuca sa voteze negativ la sectiunea de intrebari si la "raporteaza intrebarea" ... totusi ... pentru cei care au facut sectiunea asta la forum .. poate ar trebui sa modifice acel buton din dreptul raspunsurilor in care e scris "raporteaza intrebarea" si sa scrie in locul lui "raporteaza raspunsul" ... pentru ca tehnic acel buton se afla in dreptul raspunsurilor... si nu in dreptul intrebarilor...
amuzant!!!
heartbit
Postat pe 9 Ianuarie 2013 13:31
..o gluma "inteligenta", filmele cu Rowan Atkinson(Mr. Bean), Paolo Villaggio(toata seria cu Ragionier Fantozzi )...si nu numai!
LLisa
Postat pe 9 Ianuarie 2013 13:36
Bit, acc cade pe fals.
Axl_R
Postat pe 9 Ianuarie 2013 13:51
Ai reusit{ca de obicei} AXL.. sa ma aduci la "linia" de plutire!! Iar BIT..e amuzant si uite cum imi revine ..pofta de viata si de ras!!
elisabeta_boia
Postat pe 9 Ianuarie 2013 19:45
Ma amuza faptul ca 1+1 intotdeauna fac 2. Nimeni, niciodata nu s-a gandit ca 1+1 se poate sa fie 3, 4 etc.
Rainy_girl
Postat pe 26 Ianuarie 2013 19:23
Ma amuza cand vad parintii cu copii la derdelus si "chipurile.."ii invata cun sa se dea cu saniuta... dar de fapt se distreaza de minune dandu-se ei pe saniuEu??Ma dau fara pb. cu..bobul!! Si ma amuza cum ma ridic de pe bob....ma intorc pe-o parte.ma pun pe burta,apoi in 4 labe cu ..fundu-n sus ..si ma ridic!Uraaaaa!!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Ianuarie 2013 20:34
1+1=10 in baza de numeratie 2 (binara)
garbo_10793
Postat pe 26 Ianuarie 2013 21:08
Zau ? Si ce e asa de amuzant la chestia asta ?
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 09:04
De la: Rainy_girl, la data 2013-01-26 19:23:27Ma amuza faptul ca 1+1 intotdeauna fac 2. Nimeni, niciodata nu s-a gandit ca 1+1 se poate sa fie 3, 4 etc.


cineva, odata, s-a gandit...
1+1=10(2)
garbo_10793
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:17
Ahaaa...????....
Rotty
Postat pe 27 Ianuarie 2013 11:21
Eu insist cpoasa de mine... 1+1 = orict i nu neaparat 2 sau... iar e ceaa
Formule matematice nu cunosc dar... pentru mine e clar.
Rainy_girl
Postat pe 14 Februarie 2013 23:16
ma amuza ca cineva inventeaza un joc si nefiind in stare sa-i stabileasca niste reguli clare de la inceput si fara a putea fi eludate... se apuca sa le ajusteze din mers... asa dupa ureche si dupa cum ii fluiera vantul printre ganduri!

exemplul foarte elocvent este forumul garbo cu sectiunea inutila de intrebari si raspunsuri, la care puteti primi un punctaj...! ei nu va ganditi ca primiti acel punctaj chiar pe bune....
spre exemplu va pot diparea 200 de puncte in 2 zile... fara sa va dati seama!
la ce folosesc acele puncte, nu cred ca exista cineva pe planeta asta care sa poata da un raspuns clar si coerent!
la ce folosesc acele intrebari si raspunsuri... iarasi e o chestiune extrem de relativa si ambigua!
daca vine cineva sa ne spuna ca e vorba de un amplu studiu psihologico-social... ooooo, chiar dau pe spate!

dar sa lasam deocamdata utilitate si inutilitatea intrebarilor si raspunsurilor si sa ne amuzam cu punctajele
nu e mai simplu pentru "profesionistii" care lucreaza la acest forum si site sa faca acordarea punctajelor in mod automat si direct din scriptul paginilor de la sectiunea cu pricina?
de ce trebuie sa decida un admin asupra punctajelor? adica in cazul in care el e bine dispus, poti avea un punctaj x... in conditiile in care ii ploua prin minte sa te trezesti ca punctajul tau se diminueaza asa... de la o zi la alta... sau si mai rau ... daca se trezeste cu fata la cearsheaf, sa ramai si fara punctele pe care le-ai fi putut avea, nu numai fara alea pe care le ai?!? - extrem de amuzant

ziceam ca nu au nici o valoare punctele... nu poti face nimic cu ele... si faptul ca ai facut x sau y puncte, nu te face nici mai destept si nici mai frumos... si chiar nu te face mai interesant... ci doar semnifica ca ai raspuns la niste intrebari intr-un anumit interval de timp... si ca ti-ai consumat timpul pe aici pe forum!
n-ar fi mai bine sa stergeti de tot acele puncte? nu de alta, dar nu au vreo relevanta cum nici intrebarile si nici raspunsurile nu au relevanta! - cu sau fara acele puncte raspunsuri vor fi la intrebari...!
chiar daca o suma de intrebari sunt cat se poate de stupide.
exemple de stupid questions si nu numai.: zodia x si zodia y ce sanse au?, sau barbatii sunt mai infideli decat femeile?, sau cand nu va mai exista minciuna in lume?, sau ce oja tine minim o saptamana?, sau Ce pot face in timpul liber?, sau Cat de important e un master in angajare?, sau In ce zodie v-ati fi dorit sa va nasteti?, sau Este dificil de intretinut un bonsai in interior ?, sau unde se duc mustele iarna?....
si lista ar putea continua mult si bine!
...ei da am pus si una din intrebarile puse de mine. pentru ca nu e o intrebare serioasa... ci chiar de cand am pus-o am facut-o cu gandul de-a evedentia stupiditatea si inutilitatea sectiunii "intrebari" si a punctelor care se ofera in schimbul unor replici cu sau fara vreo valoare! (oricine ar avea o intrebare, ar putea crea un topic... topic care mai devreme sau mai tarziu poate fi arhivat sau chiar sters...)

si ca incheiere de amuzament ... cred ca decat sa va chinuiti sa-mi stertgeti punctele asa pe rand, mai bine mi le stergeti pe toate deodata!
oricum pe zi ce trece devine tot mai penibil si chiar jalnic mai ales la sectiunea cu intrebarile!
eventual puteti sa imi stergeti si aceasta postare sau chiar contul... pentru ca probabil pe cineva o sa deranjeze... pe cineva care o sa se simta lezat, avand in vedere ca face o "munca" pentru care e platit din buzunarul altora si munca pe care eu am avut impertinenta sa o critic!
-
totusi peste toate aceste amuzamente, ceea de nu stiti voi, e ca indiferent ce faceti cu punctajele de la intrebari sau cu postarile mele si alea altor useri... oricum nu faceti decat sa va faceti de ras!
lectura si amuzare placuta!
heartbit
Postat pe 15 Februarie 2013 00:49
de la ultima postare si pana acum, mi-au mai disparut 2 puncte...
nu e mult... dar ceea ce important si amuzant in acelasi timp, e ca au disparut...!
cum ziceam, nu ar fi mai bine sa le luati dintr-o data pe toate?
chiar va rog frumos!
mie si asa nu imi folosesc... nu imi aduc nici un ban, nu imi dau vreo valoare sau cota de piata. nu le post schimba pe vreun cadou simbolic sau onorific...!
deci ... sa aveti spor!
masina de spalat nu te face mai curat!
nici punctele voastre nu ma fac mai ... sau mai ... sau mai.... sau iunie, iulie...
heartbit
Postat pe 15 Februarie 2013 01:29
Bit..eu nu am intrat in jocul intrebarilor..si uite inca odata imi pare bine ca nu am facut-o!! Amuzant,nu??!!!
E 15 februarie..si incepe"goana" dupa rezervarea de locuri,localuri..pt. 8 Martie-Ziua Femeii !!! Ma amuza varietatea de oferte,care de care mai tentante,mai cu meniu cat mai bogat,variat,ciudat...preturi la alegere..concutenta maaare!! Si ..tot noi ..d-nele vom plati,vom alege si ne vom sarbatori intre noi,mancam,bem,dansam,jucam,radem...si obosite-dar "fericite" ne intoarcem in caminele noastre unde vom gati o cina,vom intinde rufele,vom calca,vom face lectiile cu copii...in timp ce sotul va sta in fata tv. ca doar noi ne-am distrat,e "timpul" sa se relaxeze si...el.... :sml-confused0006
AMUZANT????Parca..NU !!!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Februarie 2013 21:09
Traind n cercul vostru strimt
Norocul va petrece,
Ci eu n lumea mea mã simt
Nemuritor si rece."
Rotty
Postat pe 15 Februarie 2013 21:16
Rotty..nemuritor si rece..nu e amuzant de loc...
elisabeta_boia
Postat pe 15 Februarie 2013 21:23
Dar uneori real iubito....
Rotty
Postat pe 15 Februarie 2013 21:29
Da..din pacate..
elisabeta_boia
Postat pe 15 Februarie 2013 21:31
Ma amuza faptul ca, pot spune oricand GATA! dar eu sunt cea care insist pe "treaca de la mine"
Rainy_girl
Postat pe 2 Martie 2013 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRIETENIA O POTI TRANSFORMA INTR O DRAGOSTE? 3 De la: esme 10 Decembrie 2011 23:16
prietenie sau altceva? 113 De la: laura30 15 Iulie 2013 12:04
TE IUBESC ! spus foarte usor 10 De la: michelle_ 21 August 2011 15:41
Ce ne unge la suflet? 870 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:26
retragerea prieteniei! 202 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
Setari Cookie-uri