Metrese sau prietene-despre prietenie

NU POATE.
fara implicare nu se poate, niciodata!
Ce nu e clar???

quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 19:41
De la: Ghimbir, la data 2012-06-17 15:54:58Omul si-a scris clar gandurile, oricine poate intelege usor ce a vrut sa spuna daca nu sufera de retard mental.In cazul nefericit al inteligentei sub medie ,recomand lectura pe bucati si ajutorul unei prietene istete care sa "traduca" textul la nivelul la care poate fi priceput.
...Mdaa, mai era una desteapta foc ca tine pe-aici... Poate sunteti surori de cruce (vezi ratusca cea... mandra de ea!!).
Ophiuchus
Postat pe 17 Iunie 2012 22:15
sa nu uitam ca toate femeile sunt.......femei !
http://www.youtube.com/watch?v=99FeRc3cudg&feature=related
VOIAJOR
Postat pe 19 Iunie 2012 17:23
Oul e ou i mai facem ppraie.
Axl_R
Postat pe 19 Iunie 2012 17:27
De la: Angela_Vilcu_1, la data 2012-06-17 15:01:17Unei amante Ii arati dragostea,unei prietene sufletul.
Valy_Radu_1
Postat pe 19 Iunie 2012 20:33
Amanta=metresa..e doar pt aventura Iar prietena e ..sora care nu ai avut-o,sau cea care te intelege,o intelegi,te ajuta la greu,o ajuti la greu,traieste alaturi de tine si bucuriile si necazurile,nu spune nimanui nimic despre tine,nu spui nimanui nimic despre ea=discretie si de la ea si de la tine...asta si multe altele ..inseamna o ..PRIETENIE !!!
Culmea fidelitatii : sa te casatoresti de 4 ori,dar sa ai aceeasi metresa !!
elisabeta_boia
Postat pe 19 Iunie 2012 23:42
nu neaparat demodat, poate ca nu esti "imbibat" de "spiritul de turma" .... adica ce, daca ala are amanta io sa nu am?
felicitari tie !
garbo097157
Postat pe 20 Iunie 2012 11:57
Cred ca barbatii nu stiu sa faca diferenta intre amanta/metresa si prietena. Ei vor de toate si nu ofera decat lamentare. Ca sa ai prieteni, trebuie sa il vezi pe cel de langa tine in primul rand ca om, apoi deabea ca femeie sau barbat. Si apoi barbatii sunt prieteni pana beau ceva, apoi se injura intre ei si saliveaza dupa ele. Asta deoarece alcolul are densitate mai mica decat sangele, astfel sangele coboara iar creierul e plin de alcool. Astfel de discutii pe net sunt doar de a pierde timpul. Mai bine va plimbati, poate descoperiti prietenia...
senamold
Postat pe 21 Iunie 2012 15:27
De la: senamold, la data 2012-06-21 15:27:28Ca sa ai prieteni, trebuie sa il vezi pe cel de langa tine in primul rand ca om, apoi deabea ca femeie sau barbat.


bingo....
Chestia asta n-o intelege o mare parte din populatie.
quasaria
Postat pe 21 Iunie 2012 15:42
Pentru Hearbit
Multumesc pentru contributia ta la cultura mea generala:).
Nu am stiut ca tipul are "antecedente" pe diverse site-uri de socializare.
Urmaresc ocazional discutiile de pe Garbo.Cateodata dezbaterile sunt foarte interesante.Oameni inteligenti si cu o anumita experienta de viata isi expun parerile lor in dorinta de a ajuta un seaman aflat intr-o situatie de criza sau pur si simplu emit o parere.Cred ca e de mare ajutor sa vezi ce pot gandi altii chiar si sub protectia anonimatului.
Nu cred ca ca e necesar sa ne cramponam prea mult de respectarea regulilor gramaticale ci sa ne concentram asupra continutului textului.Parerea mea, evident.
Tipul a fost clar in "incoerenta" lui: nu e fidel , idealizeaza relatiile cu sexul opus de aia vrea amanta si nu sotie, se simte un "suflet pustiit" etc.
Cei doi prieteni ai mei sunt divortati si au, fiecare, o relatie de baza ( concubine-casatoria nu mai e la moda) in care nu sunt fericiti.Li se pare ca daca au amante sunt mai valorosi ca barbati.Eu apreciez sinceritatea lor fata de mine, le apreciez si calitatile dar consider ca nu stiu sa fie corecti in relatiile lor de unde si " sufletul pustiit".
Imi plac postarile lui Quasaria si ale lui Heartbit si , in general, imi place modul in care se discuta aici pe Garbo.
Nu-mi place cand se ironizeaza intr-un stil usor arogant si bascalios.Oameni isi expun o problema din dorinta de a intelege ce se intampla, de a fi intelesi si ajutati.
Ghimbir
Postat pe 23 Iunie 2012 13:55
Mdaa, mai era una desteapta foc ca tine pe-aici... Poate sunteti surori de cruce (vezi ratusca cea... mandra de ea!!).
Multumesc de compliment dar cred ca nimeni nu te intrece pe tine in desteptaciune. O persoana cu adevarat desteapta nu se leaga de o anumita incoerenta a textului ci de ideile expuse. Hai noroc si o bere rece sa te mai racoresti.
Ghimbir
Postat pe 23 Iunie 2012 14:03
Ghimbir, multumesc de aprecierea publica, dar nu asta am cautat.
oricum, distinsul 966, are multe probleme expuse pe forum, iar la cei 50 de ni ai lui, are o sotie (asa reiese dintr-un topic), dar cred ca vrea harem, pentru ca mai cauta pe alt topic o alta sotie, dar cauta si o amanta. cu una trebuia sa plece la munte, cu alta viseaza povesti de dragoste. de i-ai citi postarile de inceput de topic (desi n-ar if indicat pentru pierderea timpului tau!) ai avea mari surprize (comentariile ulterioare ar fi de prisos sa le mai citesti!)
ideea cu gramatica, intervine dupa ce-l vezi ca are o perseverenta in a scrie (a bate campii) agramat! sunt si greseli accidentale, dar cand repeti intr-una, desi ti se face observatie, atunci intervine altceva. cel putin eu asa cred.
iar mai mult decat penibil si jenant mi se pare un semianalfabet care se da intelectual, cand el habar n-are de notiuni elementare de gramatica!
heartbit
Postat pe 23 Iunie 2012 14:14

''Nu-mi place cand se ironizeaza intr-un stil usor arogant si bascalios''

Cnd sunt ntrebri care merit un rspuns (serios), rar se ntmpl ca stilul s fie bclios.
Axl_R
Postat pe 23 Iunie 2012 14:34
Ce atatea intrebari iegzistentiale? Mai bine luati voi o bere?cine vrea amanta si-o face, cine vrea prietena si-o pastreaza, cine vrea nevasta o respecta(sau nu), si toata lumea e multumita
jeje2011
Postat pe 24 Iunie 2012 03:02
@jeje2011...
Pai... tocmai de-aia suntem pe-aici. Pentru... intrebarilele "iegzistentiale"... Alfel am juca bambilici... Problema nu este cine vrea amanta, cine vrea prietena sau cine vrea nevasta... respectata sau nu... Problema apare cand te bati cu pumnul in piept ca vrei prietena, dar e musai s-o transformi repede-n amanta sa fii in pas cu moda si sa ai ce povesti mai departe!! Sunt convinsa ca doamna care nu era.. nicicum (nici frumoasa, nici urata, nici inalta, nici scunda, nici grasa, nici slaba) sau cum o fi fost descrierea aia (caci oricum n-am de gand s-o mai caut acum...) nu s-a bucurat defel citind aceste randuri si poate ca si ea avea aceeasi parere despre distinsul domn, dar nu s-a apucat s-o strige-n gura mare in public!! Si nici doamna care-i vazuse poza romanticului pe nu stiu ce retea de socializare si acceptase sa se intalneasca la munte, dupa mai multe luni de conversatie placuta cu acelasi distins domn, nu cred ca a sarit in sus de bucurie citind pe Garbo topicul in care sensibilul domn ne intreaba ce sorti are cu ea si se intreba dar daca totusi e... proasta sau urata? ...
Nu am nimic impotriva amantelor, amantilor, sotilor sau sotiilor care-si inseala partenerii... E problema lor si sunt convinsa ca unii au motivele lor pentru care o fac... Nu inteleg de ce trebuie sa strige asta in gura mare sau de ce trebuie sa le agate pe femei cu minciuni de genul... ce romantic sunt eu, ce poezii frumoase iti pot recita eu, ce-ti respect eu feminitatea si dorintele tale si ce... proasta si urata si nesimtita esti tu ca nu te vezi ca ai colacei pe solduri sa te duci la sala sa-i dai jos!!!
Ophiuchus
Postat pe 24 Iunie 2012 14:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul 59 De la: kinga444 8 Noiembrie 2009 22:58
Barbatul Balanta 7 De la: garbo165771 3 August 2012 15:25
Povestea mea asteapta raspunsul vostru 51 De la: garbo044505 19 Octombrie 2011 11:09
Lyoness-recomanzi si castigi! 1 De la: garbo045767 7 Martie 2010 09:32
TE IUBESC pentru ca... 259 De la: b727ana 13 August 2013 02:17
Setari Cookie-uri