Concediu placut

OK. Acum tiu i io.
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 08:51
Imi place si marea si muntele.
Marea nu insemna numai soare si zarva.De obicei merg in iunie cand nu este aglomerat.Ador orele diminetii cu soarele timid si valuri zgomotoase.Imi place sa ascult marea.Si-mi plac serile pe faleza,noaptea sarutand marea ....
Muntele il ador dar de cand si-a luat tributul de la mine (o fractura serioasa)mi-e ceva mai greu sa-l ''incalec''dar vara tot o fac.
Anul trecut am descoperit o oaza de liniste in ''Cazanele Dunarii''.Nu mi-am imaginat ca tara noastra are parti atat de frumoase: sa sezi cu picioarele in Dunare si sa-ti sprijini capul de munte.Pentru mine a fost o experienta unica,am simtit ca m-am rupt de lume si ca dau mana cu Dumnezeu (e drept ca statuia lui Decebal imi era mai la indemana dar...sa trecem peste asta).
Anul asta e in plan un tur al manastirilor din Moldova.Dar si o saptamana de mare in iunie si una la munte prin toamna.Ideea sa ma simt bine pana atunci(sunt operata iar de vre-o trei zile la un picior).
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 09:35
Da`ce dreak ai facut???
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 09:50
De la: Rotty, la data 2012-06-04 09:50:45Da`ce dreak ai facut???

Cum e vorba aia din popor : l-am facut pe dreaku ghem....si i-am tras si-un sut .
printesa_jo
Postat pe 4 Iunie 2012 10:04
....ntntnt.... ...copii...copii....o sa te refaci tu....asta e....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 10:24
De la: quasaria, la data 2012-06-04 01:19:05e, las' , nu fii suparat, gasim noi o solutzie... taiem nucu' lu' vecinu', il facem pluta, mai scoatem cite o scindura, avem si gratar... yachtul robinson crusoe.... sau blue lagoon, ca suna mai frumos


da tu vrei cu orice pret concediu asta pe pluta si pui scandura pe gratar? X ce?.....pai mai mult muncim decat ne odihnim.
Ia ia un loc langa mine, da rucsacu jos din spinare si hai sa facem un plan.
Eu propun o escapada in Delta, ii fain tare....acolo vin ratele direct in ceaun ,nu tre' sa le mai prindem noi....ei, ce zaci?
Fss_ssu
Postat pe 4 Iunie 2012 12:58
nt, nt...mi-a cenzurat t'oarsa educatoare concediu'... asa cevaaa.... de la impuscatu' incoace n-am mai vazut



quasaria
Postat pe 5 Iunie 2012 18:45
De la: quasaria, la data 2012-06-03 20:56:33munte linga mare + pustiu. Da' PUSTIU. (nici "inca cineva" neaparat)

Lausanne Elveția
VOIAJOR
Postat pe 16 Iunie 2012 12:54
Manastirile din Moldova.

daca se poate, cu o pereche de Eugenii... !!!
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2012 13:25
Poci ca s v bntui i io?
Axl_R
Postat pe 16 Iunie 2012 13:38
Alpi, lac, struguri... e o idee si Lausanne-ul.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 13:45
De la: Axl_R, la data 2012-06-16 13:38:52Poci ca s v bntui i io?


de ce nu... ! pe tine te tzin pe genunchi... !
barboneli
Postat pe 16 Iunie 2012 13:51
"Concediu placut"

.....abia astept!
Fss_ssu
Postat pe 17 Iunie 2012 22:25
Iubesc muntele..de la munte sunt,munte fac si iarna,si primavara,si vara,si toamna
Dar iubesc si marea,macar odata pe an merg s-o vad cand ajung la mare ,dupa 10-11 ore de drum,sunt fericita,ma bucur c-o revad.


Ma bucur ca un copil! Dar ma simt asa de mica...nu ma deranjeaza aglomeratia,studiez oamenii din jur,rad odata cu copii...e o placere! dar nu stau la plaja decat de la 7-10 dimineata si dupa-amiaza de la 17-pana apar pescarusii sa faca "curatenie" pe plaja... In rest..tarabe..plimbari cu barca,stat intr-o gradina racoroasa si duc dorul...muntelui!!

Cand plec,desi ma bucur ca ma intorc la marea mea iubire:muntele...plag,totdeauna plag...oare la anul o s-o mai revad??Ma despart de mare ca de-o a 2-a iubire..
Si anul acesta voi revedea Costinestiul in august..in rest voi face multe drumetii pe munte!!
Si pregatiri de plaja pa malul unui afluent al Jiului- pt cine vrea sa stie..pe Valea Morii...

Concediu Placut tuturor,oriunde va veti face timp de odihna dupa un an de munca!!!
E frumos oriunde te simti bine,oriunde te odihnesti -cu aglomeratie sau in liniste-,oriunde te simti tanar si...nelinistit!!




elisabeta_boia
Postat pe 18 Iunie 2012 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni? 47 De la: xenaluptatoareainimoasa 8 Octombrie 2010 17:42
INSURATOAREA SI MARITISUL SE FAC INTRE 18 SI 25 DE ANI 30 De la: ingerasulluptator 13 Ianuarie 2012 22:35
e posibila o relatie? 218 De la: diana_noc 11 Mai 2010 14:40
ETNOBOTANICE 2 De la: zambil 27 Martie 2011 09:52
Renuntare 8 De la: alabala 28 Mai 2013 08:16
Setari Cookie-uri