relatii mama - fiica

Subiectul e foarte simplu: mama minte imprejurul fiicei din dorinta de a o apara. De cine? De ce? Cuvintele sint extraordinar de dure - are 2 copii (nu ii are), e divortata (nu a fost niciodata casatorita), barbatul vietii ei e frumos, destept si cu bani multi, cit mai multi!!!! Minciunile sint la tot pasul imprejurul fetei. Relatiile ei sociale devin tot mai limitate tocmai din cauza faptului ca tot ce face e monitorizat si contabilizat la milimetru de mama.
Tristetea din sufletului acelei femei e nemarginita si e tot mai greu de suportat.
Ce poate face? Nu are curaj sa ceara ajutor imprejurul ei nimeni nu o crede!!!
Egoism?
Voi ce credeti?
garbo206643
Postat pe 5 Aprilie 2012 11:48
sa isi ia bocelutza sa se duca.
E majora si vaccinata, cordonul ombilical s-a rupt demult. Daca accepta situatia asta, nici macar nu e de compatimit....
quasaria
Postat pe 5 Aprilie 2012 11:55
stai ca io nu pricep!!! cum adica:e divortata si n-a fost niciodata casatorita?????

are 2 copii...ba nu-i are!!!

sincer,nu cred nimic..pentru ca nu inteleg nimic...daca-ai fi mai coerenta....mi-asi da silinta....
Cristina_Adler
Postat pe 5 Aprilie 2012 12:42
Noh!...eu inteleg asa : mama are doi copii/ cu unu cu multi bani,foarte multi bani(deci ii amanta deee?)Si ca unu din copii, ii fica/ care o educa din rasputeri sa nu ajunga ca ea(mama)
Daca poate /poate,nu...shusaua Io fi ajungand doi ...nu mai vrea.... altii!
Monitorul ii instrumentu' de educatie
Fss_ssu
Postat pe 5 Aprilie 2012 13:17
sint minciunile pe care mama le spune imrejurul fetei
garbo206643
Postat pe 10 Aprilie 2012 14:37
daca asta e ultimul mod de a rezolva problema...cert e ca o cale de mijloc nu prea e si multe vorbe bune sau normale nu prea sint...e adevarat ca rautatea e un punct de vedere dar uneori e iadul cu tot cu rezerve!!!!!!!!!!!!!
garbo206643
Postat pe 13 Aprilie 2012 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut o fata pt a lua copilul de la scoala 2 De la: juliaitl 23 Noiembrie 2016 15:18
Am o soacra plangaciosa 67 De la: bellamy 11 Martie 2011 05:53
ce ai de facut atunci cind...? 25 De la: liaiedera 22 Martie 2010 21:21
Sotul meu si "glumita" lui nevinovata - ajutor 61 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 09:47
Parinti care profita de propriul fiu + eu vinovata de tot 63 De la: LakeofTears 17 Iulie 2013 22:33
Setari Cookie-uri