Cum iti dai seama ca te insala??

pana la urma, trebuie sa intelegi ca forta este la tine...trebuie doar sa o regasesti
dor72_
Postat pe 2 Mai 2012 00:03
Stii ...am dat de n ori sfatul asta altora dar acum fiind vb de mine...e grele rau
jeje2011
Postat pe 2 Mai 2012 00:14
Stii ...am dat de n ori sfatul asta altora dar acum fiind vb de mine...e grele rau....cu cat aprofundez problema cu atat ma afund in intuneric. Da gata cu mine... Altul era subiectul, nu-mi place sa ma victimizez
jeje2011
Postat pe 2 Mai 2012 00:19
nu e vorba despre victimizare... e o nevoie ( sa vorbesti) care se cere satisfacuta ( piramida nevoilor)
dor72_
Postat pe 2 Mai 2012 00:21
Deja ma simt un pic mai bine cand vad ca e cineva care ma intelege.
jeje2011
Postat pe 2 Mai 2012 00:49
Din pacate, nu esti prima si nici ultima.
Magnolia73
Postat pe 17 Mai 2012 20:26
am tot stat sa ma gendesc daca sa intervin sau nu...
Am citit tot dar eu una nu mi-as pune problema daca ma inseala sau nu (pentru ca vine tarziu acasa si ca este nervos....etc). Este adevarat ca eu nu le am pe astea cu gelozia , cu urmaritul ......chiar nu pot nici sa ma prefac ca sunt geloasa.
Eu as aplica alt tratament OMULUI ; cand vine acasa nu ma gaseste, eventual argasi un bilet pe frigider explicandu-i ca sunt in oras , sau ca sunt la o prietena, la teatru, la film...si ca cina o gaseste prin frigider, sa caute bine.
De cateva ori pe saptamana as aplica tratamentul asta nu as sta sa ma framant atata si sa ma jelesc (stiu sigur ca in 99% din cazuri a dat rezultate)

Repet, eu asa as face.
adeline
Postat pe 18 Mai 2012 15:27
Am citit si eu mesajele voastre. Este greu de spus daca partenerul te inseala sau nu... Poate omul are o perioada nu tocmai buna..., poate si el este dezamagit de relatie, poate vrea ca atunci cand ajunge acasa sa regaseasca atmosfera de la inceputul relatiei... Greu de spus...
Problemele in cuplu apar mereu si este greu sa le gestionezi.
Stii ce se spune despre infidelitate? Ca totul pleaca de la nevoile emotionale... ca o aventura emotionala este mai grava decat o aventura fizica. Barbatii cauta femeile puternice, al carui caracter difera de cel al partenerei actuale... Uite citeste aici http://trenda.ro/semne-ca-te-inseala-emotional/ .
garbo_414591
Postat pe 22 August 2015 09:40
Draga 1474, cred ca cel mai bine ar fi sa gasesti momentul potrivit si sa discuti cu el problema din sufletul tau, fara a-i reprosa nimic ci doar fa-l sa inteleaga ca nelinistea iti da tarcoale. Poti formula ceva cam asa: "in ultima vreme ma simt cam confuza si nelinistita, poate si din cauza tensiunii care s-a ivit intre noi si pe care nu o pot explica si-mi trec tot feluri de lucruri rele prin minte". Descrie-i exact si concis ce simti si intreaba-l de-a dreptul daca temerile tale sunt intemeiate. In functie de ce va raspunde iti vei da seama daca iti ascunde ceva sau nu. Poate fi doar o perioada mai tensionata la serviciu care se rasfrange asupra vietii de familie. Dar indiferent de problema ar fi bine sa se rezolve cat mai repede, altfel va deveni mai grava si poate chiar iremediabila. Succes!
angel_forever
Postat pe 31 August 2015 21:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma minte sau nu? 38 De la: OanNa_Oana_2 28 Aprilie 2017 12:40
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Ai iertat-o,dar cum te convingi sa mai ai incredere in ea? 328 De la: garbo090878 22 Decembrie 2016 20:54
Iubire peste ani 20 De la: helga0 18 Aprilie 2012 18:41
Setari Cookie-uri