Silicoane?!!!

ok!..Mr 'darboneli" referitor la commentul tau as avea ceva de obiectat desii nu sint o persona cu caracter mistocar .....in primul rind iti multiumesc pt felicitarii indiferent de ce natura sint.
Deci ai pus doua intrebari la adresa mea..ca sa zic asa...una a fost cea cu "respectul "si celalata "cum as arata daca imi dau hainele jos"?? iti voi raspunde tot eu ,,promt si la subiect! si cum tu ai specificat acolo ca calitatile sint inportante la o femeie....{CI NU NUMAI LA O FEMEIE} ..eu zic asa; daca tu nu te respecti singur pe tine cum vrei sa fi respectat de alti? a te respecta pe tine inseamna ca ii respecti si pe cei din jurul tau!!! si este o Mare CALITATE SA AI BUNUL SIMT! ! deci nu ma intelege iarasi grsit nu m-am pus silicoane pt ca am bunul simt, ci pt ca asa ii " sade bine la o femeie si nu este vb numai de silicoane este vb si cum arata in general si la orice virsta, nu cred ca ti-ar convenii sa traiesti cu o femeie care are calitati deosebite si arata ca o "vaca" !! atunci unde ii sint calitatile? baga in ele ca niste sparte si fumeaza ca niste locomotive cred ca aperatia estetica de care este vb este un mizilic pe linga altele si mizerabile provocari ale vietii. .si la a-doua intrebare iti confirm ca arat foarte bine desbracata si daca nu ma crezi cauta-ma!!!
garbo044505
Postat pe 6 Mai 2012 22:11
De la: magdabeauty, la data 2012-05-05 20:21:04
De la: garbo044505, la data 2012-05-02 21:37:39 Buna Adriana, eu sint de acord cu tine cu ce ai scris ,adica "o viata ai si poti sa faci ce vrei cu ea" ! corect! tu nu ai cerut decit o simpla informatie , ci nicidecum parerea sau criticile nimanui, asa ca eu am sa iti relatez citeva detalii in privinta operatie si nu mie rusine deloc sa o spun chiar din proprie experienta!
M-am operat anul trecut asa ca preturile sint tot aceleasi...cred!!! operatia mea a costat 3000 de euro cu implant de silicon Mentor 250 adica rotunde se poate merge si pe varianta ovala., 250 inseamna marimea ,care ar fi una dintre cele mai mici si asa zise cu" bun simt" cum l-e numesc eu.
costul operatiei include si doua zile de internare la clinica particula a doctorului BRATU, mentionez ca clinica este la Timisoara
In privinta mea pot spune .....{.asa ca sa iti dau o doza de curaj} nu imi pare rau ca am facut-o ma simt foarte bine, mai cofidenta de corpul meu altfel sta inbracamintea pe mine ceea ce este foarte inportant pentru o femeie care stie ce vrea de la viata si se respecta!
Iti apreciezi curajul si iti doresc succes!


Respect maxim intr-adevar tb sa ai tu la adresa ta, doar ca-mi poti explica expresia "mai confidenta de corpul meu"???
Printre altele si limba romana este f importanta, daca nu cea mai importanta pentru o femeie care intr-adevar se respecta, dar, cred, ca mai incurcam definitia unor cuvinte, atunci cand "stim prea mult ce vrem de la viata".



Doamna Decan aici pe garbo se dau texte pt facultatea de litere?? nu sint interesata dar sa iti explic totusi cu cuvintele mele expretia " mai confidenta de corpul meu" ar insemna " mai increzatoare" este adevarat cuvintul ' CONFIDENT" l-am inprumutat din limba Egleza si nu cred ca am tradat tara cu asta!!

garbo044505
Postat pe 6 Mai 2012 22:21
"ca calitatile" sint importante, intr-adevar: si gramatica e importanta si, spre deosebire de "ca calitatile" date de mama natura, asta se poate invata.... "Ii sade" bine unei femei si sa stie sa scrie sau sa vorbeasca. Pentru ca, mai devreme sau mai tirziu, o sa se miste din pozitia fotogenica si o sa incerce sa se exprime articulat.

Altfel, stai linistita. Sau "sezi linistita" : femeile care sint frumoase maninca, fumeaza si, in general, traiesc - fara operatii. Si "baga ca spartele" si ramin la fel. Pentru ca ASA SINT ele. Daca sint slabe, sint pentru ca organismul lor asa functioneaza. Nu pentru ca asa se straduiesc sa para. Si alea nici macar nu se considera frumoase - dupa criteriile lor. Chiar daca tu te uiti la ele ca la OZN-uri daca le vezi pe strada.

Patetismul incepe cind nu poti accepta ca nu ai o frumusete deosebita innascuta, sau nu fix cum ai fi vrut tu. Pentru ca e o caitate cu care te nasti - ca si inteligenta, talentul, etc. Si nu e neaparat una mai importanta ca alta. Oamenii intr-adevar reusiti sint cei care au stiut sa utilizeze cu succes ce au - nu sa devina copii nereusite al unui ideal de care s-au cramponat, desi n-au corespuns.
Sigur, tehnica iti permite sa fii orice calo magar. Dar asta ramai: calo magar. Un om este un ansamblu de factori: schimbind dramatic si artificial o parte din ansamblu nu faci decit sa il dezechilibrezi.
Operatiile estetice sint firesti in urma unui accident sau a unei boli: nu sint firesti pe un organism sanatos si care are un echilibru al trasatorilor. E ca si cum in povestea cu ratusca cea urita, am fi ciuntit puiul de lebada pina semana musai a rata.
Daca modul in care percepi "frumusetea"este intr-un conflict ireconciliabil cu ceea ce vezi in oglinda, te-ai putea gindi ca poate perceptia e problema?
Ai ideea ca o femeie, INDIFERENT cum e, nu se va considera suficient de frumoasa nicidata?
quasaria
Postat pe 6 Mai 2012 22:31
Tot ce ai scris tu aici...nu deduc decit ca ai o alura filozofica adica ca tu le sti pe toate...nu ma intereseaza si cred ca pe nimenini nu intereseaza filozofia ta. in primul rind nici nu era vorba de frumusete ci de felul cum te respecti si te prezinti in fata semenilor tai si sa fiu mai explicita sa ai o imagine ingrijita atita tot!..., nu am zis ca sint femei urite dinpotriva nu exista femei urite ci femei care nu stiu sa isi aprecieze calitatile.
Si in privinta operatiilor estetice nu este inventia mea si nu sint singura pe lumea asta care a facut acest gest din proprie initiativa si nesilita de nimeni sint atitea femei celebre care au trecut prin asta. .. si daca nu era firesc nu exista astfel de proceduri.
Ma rog.... parerile sint inpartite nu am nimic inpotriva ta ,dar as face apel la toti cei care cauta numai sa jicneasca prin felul lor de a fi ... adica "rautaciosi"! sa se gindeasca inainte ca nimeni nu este perfect si nimeni nu s-a nascut filozof pe lumea asta!!!
garbo044505
Postat pe 7 Mai 2012 17:46
n-am nici un motiv sa te conving, din partea mea tu personal poti sa te faci harcea parcea cit vrei. Daca iti imaginai ca mi-ar pasa cit de putin ce faci tu, te inseli.
E o discutie pe un forum, iar daca expui niste ineptii asteapta-te sa fii contrazisa.

"Daca nu era firesc nu existau"... :-)), bineinteles, nici o anomalie pe lumea asta nu exista daca e anomalie. Parca citesc scufita rosie...
Au fost multi care s-au aruncat pe geam. Sau si-au dat foc. Na, poti sa faci si chestia asta, ca au facut-o multi inaintea ta, celebri, daca asta tine loc de discernamint propriu...
quasaria
Postat pe 7 Mai 2012 17:58
Vad ca tu nu ai alceva mai bun de facut decit sa stai in spatele monitorului ...la "pinda " si "hap" sa musti momeala! :))))) distreactie in continuare!
garbo044505
Postat pe 7 Mai 2012 18:05
mersi. La fel. :-)
quasaria
Postat pe 7 Mai 2012 19:06
De la: garbo044505, la data 2012-05-07 18:05:36Vad ca tu nu ai alceva mai bun de facut decit sa stai in spatele monitorului ...la "pinda " si "hap" sa musti momeala! :))))) distreactie in continuare!


Eu am o curiozitate (micuta). Dupa cum scrii si ma refer doar la faptul ca folosesti i din i, adica folosesti caractere care s-au predat in scoli inainte de 89, banuiesc ca ai in jur de ....40 de ani.
Intrebarea mea e strict legata de acest lucru: la ce varsta ti-ai pus silicoanele? Daca e asa cum banuiesc eu, o sa revin cu alte intrebari. Daca nu, nu-i niciun bai, sanatosi sa fim!
Anubis
Postat pe 7 Mai 2012 19:50
De la: Anubis, la data 2012-05-07 19:50:40
De la: garbo044505, la data 2012-05-07 18:05:36Vad ca tu nu ai alceva mai bun de facut decit sa stai in spatele monitorului ...la "pinda " si "hap" sa musti momeala! :))))) distreactie in continuare!


Eu am o curiozitate (micuta). Dupa cum scrii si ma refer doar la faptul ca folosesti i din i, adica folosesti caractere care s-au predat in scoli inainte de 89, banuiesc ca ai in jur de ....40 de ani.
Intrebarea mea e strict legata de acest lucru: la ce varsta ti-ai pus silicoanele? Daca e asa cum banuiesc eu, o sa revin cu alte intrebari. Daca nu, nu-i niciun bai, sanatosi sa fim![/quo

...La o virsta onorabila !
garbo044505
Postat pe 8 Mai 2012 12:28
garbo...eu ti-as sugera sa nu mai raspunzi la atacurile unor mitomani/mitomance. esti singura ce nu are nevoie de operatie la minte(daca tot s-a pomenit anterior de asta) de pe acest forum. eu am intrat doar sa-ti sustin punctul tau de vedere si sunt intru totul de acord cu tine. chiar daca in prezent nu am nici o operatie de acest gen...pe viitor nu se stie. fiecare face ce considera el ca ar fi mai bine ptr el.l. imi pare rau sa vad atata rautate aici. pe alte forumuri se dau sfaturi si se leaga prietenii. guasaria aia e varza di punctul meu de vedere si banuiesc ca si sufera de ceva ...
garbo_9669
Postat pe 24 Noiembrie 2012 02:33
669, sufar de alergie la pitzi unineuronale. Asta e.Din pacate, e ilegal sa le impusti. Facsi ele parte din fauna nativa. Un fel de gandaci de bucatarie ceva mai mari, care mai nou vor sa isi anexeze tomberoane. Probabil tendinta provine de la unica lor functie importanta: aia de a arunca gunoiul.
Pardon - mai e una, oarecum similara. Doar ca e vorba de alt tip de gunoi.
quasaria
Postat pe 24 Noiembrie 2012 02:49
Adriana,nu iti pune silicoane.E mai bine sa ramai naturala,ai vazut j tu la tv poate fel si fel de cazuri.Inainte de a copia moda,mai trece informatia printr-un filtru.Nu te grabi.
garbo_11426
Postat pe 19 Februarie 2013 22:38
pana acum cred ca deja le-a pus si le-a facut si rodajul ...
heartbit
Postat pe 19 Februarie 2013 23:19
Din pacate....cred ca da.....este foarte posibil...Frumusetea nu sta in sani.Sta in atitudine.Dar ea "isi hraneste mai mult corpul fizic"nu pe cel spiritual.Este bine sa avem grija de ambele.De exemplu Shakira,ea nu are sanii mari dar are elegantza ei.
garbo_11426
Postat pe 20 Februarie 2013 15:58
"frumustea nu sta in sani" ai dreptate, dar atunci cand nu ii ai deloc si devine un complex, silicoanele sunt o solutie buna! stiu multe fete care si-au pus ptr ca si-au dorit ptr ele, nu sa se afiseze cu ei pe afara sau ptr ca este vr-o fita
eu_monica
Postat pe 22 Martie 2013 16:01
Buna fetelor, sunt programata la o operatie de marire sani la Dr. Radu Panturu si am mari emotii. Mie mi-a facut o impresie buna, am cautat pe forum si nu am gasit comentarii negative despre el. Am 2 prietene care s-au operat la el cu rinoplastie si cu marirea sanilor cu silicon si au iesit foarte bine dar eram curioasa sa mai aflu si alte pareri?
garbo_436835
Postat pe 12 Aprilie 2016 13:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jogging / Alergare 7 De la: garbo203234 28 Aprilie 2011 22:15
Kite surfing si water rafting 2 De la: al_ma 7 Mai 2012 11:44
sport acasa 63 De la: daniilia 13 Martie 2010 19:39
CATARARE INTERIOR 9 De la: quasaria 28 Februarie 2010 20:24
dependenta net 13 De la: garbo031575 20 Februarie 2013 07:36
Setari Cookie-uri