cand esti undeva la mijloc...

Acum vreo 2 ani si jumatate unul dintre prietenii mei a inceput o relatie cu o femeie casatorita si cu care are un copil (recunoscut de sot... complicat stiu ). Ideea este ca tipa i-a venit cu o poveste destul de complicata cu un tip de care nu mai scapa si care o urmareste peste tot.
Acum cateva zile am aflat ca tipul respectiv a pus ca prietenul meu sa fie urmarit ca sa afle daca are cumva o alta relatie (ea sustine ca tipul asta isi permite astfel de servicii). Totusi tipa asta vorbea cu "hartuitorul" la telefon cu orele, o oprea cu masina sa stea de vorba.
Toata aceasta poveste a aflat-o de la ea. Eu sincer nu cred, e prea mult. Ceea ce cred e ca tipa a avut o relatie cu asta, daca intr-adevar exista... si ca nu mai reuseste sa scape de el.
Amicul meu o crede si este destul de implicat in "necazul" asta. Deja o da in paranoia.
Acum ei fac planuri ca ea sa isi pareseasca sotul si de a se muta impreuna.
Am inteles ca acum tipa nu ii mai raspunde la telefon "hartuitorului", zice ea.
Sincer as vrea sa il ajut sa vada situatia, il cunosc de 10 ani, imi e ca un frate. Ma doare sa vad ca este prostit asa mai ales ca nu mai are 20 de ani cand esti poate mai credul. Sincer mie imi pare dubioasa rau toata povestea asta, dar si tipa...
garbo_1563
Postat pe 30 Martie 2012 14:06
Complicat. Invaluit cu imbarligat
SAL
Postat pe 30 Martie 2012 14:09
de fapt, care e problema ta?
Omul pe aia o iubeste, prostit, neprostit, daca el accepta situatia atunci lasa-i in pace. De ce ai tine neaparat sa il determini tu sa o considere inacceptabila?

Am o gramada de amici, ne cunoastem din copilarie, e intilnim la cite o bere cind avem chef de discutii, dar niciodata nu ne-am apucat sa ne montam aiurea impotriva aluia de acasa. Chiar daca in opinia mea nevestele unora sint niste tzoape si probabil nici ei nu apreciau ce aveam eu la usa.
Mi se par enormal sa ii spui daca stii ceva ce el nu stie: ex.o vezi pe tipa cu vreunul. Nu mi se pare normal insa nici sa il judeci, nici sa ii contesti deciziile pe baza a ceea ce stie deja.
quasaria
Postat pe 3 Aprilie 2012 11:59
esti mult prea implicata in problema...amicului. daca nu este minor, eu zic sa il lasi sa isi rezolve singur problemele, sa ,,vada,, singur cum este iubita lui. din patosul tau, eu as zice ca tu il vezi mai mult decat un amic si asta te face sa ii vezi partenerele nepotrivite. nu te-ai gandit ca el o iubeste? lasa-l in pace si ai grija de viata ta. bafta
MARILENA_25
Postat pe 12 Aprilie 2012 09:12
In fond care este problema ta??!! Lasa l pe fraier sa sufere!!
Jojolin
Postat pe 16 Aprilie 2012 07:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa pun capat relatiei??? 13 De la: Jojolin 14 Septembrie 2010 04:41
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
Îl iubesc muuult, dar el nu mă iubește. :( Ce să fac? 19 De la: Axl_R 6 Septembrie 2016 10:02
am gresit sau nu? 48 De la: garbo_403161 30 Iunie 2014 08:47
Ce parere aveti?Am nevoie de sfaturi in legatura cu situatia mea 8 De la: quasaria 16 Decembrie 2009 23:33
Setari Cookie-uri