Exista dragoste la prima vedere?

De la: garbo_1249, la data 2012-03-20 21:39:28
Eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere. Eu sunt o persoana mai calculata si pana imi intra cineva pe sub piele, trebuie sa imi cucereasca intelectul intai. Mereu tanjesc atunci cand prietenele mele imi spun despre iubirile lor...
si cat despre prietenele tale traiesc niste clipe...dar daca nu sunt atente cu cine se incurca tot singrure raman.
eu una cred ca toti oamenii au nevoie de afectiune,,,si barbatii si femeile.Numai ca ca barbatii pacalesc femeile sa le ofere afectiune dar fara sa pretinda nimic in schimb sa le faca ca sa se compromita.
daca femeile ar fii mai inteligente si ar gandi individual,mintea lor nu ar mai fii manipulata.
nu trebuie sa se lasam seduse de vorbe frumoase,duse de val pt ca avem nevoie de afectiune,.trebuie inainte sa verifici ca acele vorbe frumoase si pasiune este cu intentii serioase...
fiecare om are nevoie de afectiune dar nu inseamna ca trebuie sa te lasi amagit doar pt ca ai nevoie de cateva clipe de afectiune...trebuie sa cercetezi daca persoana este sincera,,dar sa te lasi si in voia inimii dar si sa gandesti cu creierul ca sa ai autoaparare,,,sa nu devii vulnerabil..noi oamenii avem multe organe pe care trebuie sa invatam sa le utilizam inteligent.
daca oamenii ar fii sinceri si corecti poate le-ar fii mai usor sa isi deschida inimile unii la altii..
dar din cauza ca oamenii urmaresc doar interese si sunt rai,,,oamenii barbatii nu sunt sinceri.
trebuie verificat si sa fii realist...ca sa nu suferi,,,pt ca te lasi dusa in eroare de niste vorbe frumoase nesincere.care ascund interese...
ingerasulluptator
Postat pe 16 Aprilie 2012 11:22
De la: garbo_1249, la data 2012-03-20 21:39:28
Eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere. Eu sunt o persoana mai calculata si pana imi intra cineva pe sub piele, trebuie sa imi cucereasca intelectul intai. Mereu tanjesc atunci cand prietenele mele imi spun despre iubirile lor...

Faptul ca un mascul din instinct doreste sa incalece o femela ca i se pare buna de calarit sau faptul ca o femela in calduri se lasa incalecata de orcare mascul,nu reprezinta dragoste,este doar instincul pentru satisfacerea unei nevoi fiziologice intirziate.
CAVALER
Postat pe 17 Aprilie 2012 07:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceva sfaturi daca se poate. 8 De la: garbo_9967 29 Decembrie 2012 11:24
Probleme in cuplu 19 De la: Garbo3935 5 Iunie 2014 16:42
E bine sa vorbesti cu strainii? 347 De la: alla 8 Septembrie 2010 19:04
Antibiotice in sarcina 4 De la: garbo_384649 7 Octombrie 2013 22:45
sunt prea mica!!!!!!! 23 De la: yanyacharberet 18 Ianuarie 2010 15:33
Setari Cookie-uri