Exista dragoste la prima vedere?

sa inteleg ca o " puneti " de o intalnire ????
sau de un masaj ????
bine ......poate fi un masaj la intalnire
no , ca nici asa nu mere ...ziceti voi
jeanette40
Postat pe 25 Martie 2012 20:48
schimb de neveste
masajul .. dupa schimb.
cri_cat
Postat pe 25 Martie 2012 20:53
un fel de schimb de mame
jeanette40
Postat pe 25 Martie 2012 21:00
DRagoste la prima vedere inseamna sa te simti atras de o persoana fara sa o cunosti bine, este ca o scanteie care se aprinde intre doua suflete.
Sa fii pe aceeasi lungime de unda adica sa realizezi brusc ca persoana de care te)ai indragostit poseda acel 'ceva' care te atrage si in acelasi timp iti infierbanta sangele; De compatibilitate nu poate fi vorba deoarece inca nu ai avut ocazia sa o(il) cunoasti mai bine.
Dan este ca o magie care parca iti ia o ceata de pe ochi si te face sa vezi lumea mai frumoasa!
Ada62
Postat pe 25 Martie 2012 21:50

ada, nu Dan...Dor
acum, de...pentru tine o fi Dan
dor72_
Postat pe 25 Martie 2012 22:16
daca o gasesti pe aia potrivita esti cel mai norocos, pina la adinci batrinete
garbo271606
Postat pe 26 Martie 2012 16:34

si daca nu?
dor72_
Postat pe 26 Martie 2012 16:45
esti norocos ... dupa adanci batraneti ..
cri_cat
Postat pe 26 Martie 2012 19:13
...Sara!.....dap' RATACIRE LA PRIMA , EXISTA?
Fss_ssu
Postat pe 26 Martie 2012 21:27
Dragostea la prima vedere .....nu e un mit , exista....mai departe insa e alta poveste ..nu inseamna ca tot ce te atrage trebuie sa te si domine.....sentimentele trebuiesc controlate .....dar ca sa le poti controla mai intai trebuie sa le ai....de-asta e f simplu sa le reprimam de tot , sa devenim niste roboti biologici ......inima fara minte este naiva , mintea fara inima este sireata .
Mirabella_43
Postat pe 30 Martie 2012 15:53
nu stiu ce sa zic, sa fie zodia (sagetator) , dar mie mi s-a intamplat de multe ori :))...ca nu s-a terminat in relatii d'alea pe viata, asta e partea a2a :)), dar a fost frumos cat a fost
lejer
Postat pe 30 Martie 2012 21:28
Exista, exista!
Eu numai de din astea am avut parte. Daca nu a fost din prima nu a fost deloc.
helga0
Postat pe 30 Martie 2012 21:47
De la: garbo_1249, la data 2012-03-20 21:39:28
Eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere. Eu sunt o persoana mai calculata si pana imi intra cineva pe sub piele, trebuie sa imi cucereasca intelectul intai. Mereu tanjesc atunci cand prietenele mele imi spun despre iubirile lor...




NU. Nu exista dragoste la prima vedere, in schimb exista ...atractie sexuala.
cornelia_leia
Postat pe 31 Martie 2012 11:13
....sigur, ...nu-i prima X a doua ce are,musca?
...ahat! p'a-n la ~n"....mai sunt! dap' ce intelect (S)tanjenitor...pierdere de timp, scumpo!
Lejer,mai bine astepti,na!
zi fr.!
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2012 12:23
nu-i stres, are balta pesti de care sa te tot indragostesti la prima vedere :))
lejer
Postat pe 31 Martie 2012 16:22
Sigur, lejer trec pestii in toate sensurile,important este sa ai undita buna,
momeala si sa tragii fix cand simti,nooo?....fara Stress,linistita si lejer!
restu' vin de la sine.
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2012 20:58
De la: ateful, la data 2012-03-23 18:39:02DA EXISTA
PENTRU INIMI CARE SE DESCHID
CARE VOR IUBIRE
CARE VOR SA MANIFESTE IUBIREA

Si e adevarat.Actualul meu sot e acea persoana la care a fost Dragoste la prima vedere.Si mai special e faptul ca la amandoi a fost asa ptr.prima oara..Asa se explica si faptul ca la doar 3saptamani m-a cerut de sotie si suntem si azi dupa 7ani inca impreuna si avem si un copil..Exista o astfel de dragoste.Iar eu am cautat-o Cine asteapta in camera intre 4 pereti are slabe sanse sa o intalneasca daramite sa o si simta..Oricum e ca in filme.Cel putin asa a fost in cazul meu
dark_angel
Postat pe 1 Aprilie 2012 00:51
DA,ezista o chimie,numita ATRACTIE!Depinde in ce se transforma si cat dureaza!
garbo271916
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:39
Asa cum suntem afectati de astre,asa suntem atasati sau respinsi si de persoanele din preajma,si daca este o persona de sex opus cu care imi permit sa spun ca ne potrivim pe aceleasi lungime de unde magnetice,se traduce in dragoste fara sa ne putem controla pur si simplu, chiar daca nu dorim asta.Asta nu inseamna ca femeia are fusta scurta sau barbatul este afemeiat.
Astfel de relatii chiar sunt cele mai durabile.Cred ca subiectul este tratat total diferit.
Unii vorbesc despre dragoste iar altii inteleg sex.Intre a fi indragostit de cineva,si a face sex cu
acel cineva este cale lunga.Poti fi indragostit de cineva fara ca el sa stie.
De altfel viata nu inseamna dragoste,mai conteaza si cum,cind o descoperim.
Important este sa o avem,sa ne putem bucura de ea,sa o traim.
garbo270060
Postat pe 1 Aprilie 2012 20:55
exist
a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ALEX13
Postat pe 2 Aprilie 2012 23:57
Exista dragoste la prima vedere sa stii,o sa fii si tu lovita de ea chiar daca esti o tipa calculata.
O sa simti pur si simplu un sentiment nemaintilnit,la inceput o sa-l negi,incerci sa fugi de el,dar cu trecerea timpului o sa te convingi pe propria piele ca iubirea nu are nici o legatura cu felul tau rece si calculat de a fi,o sa te ravaseasca,dar o sa simti ca traiesti cu adevarat si din plin.
Acest sentiment este deosebit,mai ales daca este reciproc,desi unul din parteneri se minte ca nu este asa. Succes,sa te trazneasca dragostea!
garbo162553
Postat pe 4 Aprilie 2012 17:57
Na ca raspund si eu,scurt.DA!
Cristina_Adler
Postat pe 5 Aprilie 2012 09:11
De la: garbo_1249, la data 2012-03-20 21:39:28
Eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere. Eu sunt o persoana mai calculata si pana imi intra cineva pe sub piele, trebuie sa imi cucereasca intelectul intai. Mereu tanjesc atunci cand prietenele mele imi spun despre iubirile lor...


unii zic ca da, altii ca nu. Depinde de experienta personala si de capacitatea de a se privi autocritic. La 20 ani ti-as fi raspuns ca da, fara indoiala, la 40 iti zic ca a fost doar o tacaneala. Unii se vindeca, altii nu. Dragostea e ca o boala, asta pot sa-ti confirm. Si eu sunt tipul rational in iubire (stiu ca suna oximoronic), drumul spre inima mea trece prin creier, dar cand mi se pune pata pe cineva, ma comport la fel de prosteste ca mai toti indragostitii, adica fac lucruri pe care nu le-as face in starea mea obisnuita de neamorezata.
Totusi, per ansamblu, trebuie sa recunosc ca e o senzatie tare placuta si care iti confera si o stralucire fizica si spirituala deosebita.
Partea naspa e ca dragostea asta iti diminueaza perceptia corecta a realitatii si instinctul de autoaparare.
charmelen
Postat pe 8 Aprilie 2012 17:07

Mona!
zi fr!
Fss_ssu
Postat pe 9 Aprilie 2012 08:54
Garbo/ adu-o inapoi / Mona s-o vada tata lumea ce-am citit io'
...n-o face p'a niznaiu ...ca-i baiu'!....n'tzales?
...Nu lasa sa se creada ca vb. de unul singur ....si pune-i si zambetul la loc, te rog frumos!
Fss_ssu
Postat pe 9 Aprilie 2012 13:14
Culmea este ca am avut ocazia sa cunosc pe cineva care s-a indragostit la prima vedere a....unei fotografi .A facut totul ca sa faca cunonstinta cu fata respectiva in scopul casatoriei. Acum dupa "n" ani sunt tot impreuna si au copii mari, ( exceptia intareste regula !.)
cornelia_leia
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:58
Stii cum cred ca este "dragostea la prima vedere"? Ca vorba din bartrini: Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista. Conteaza foarte mult ce facem dupa ce simtim scinteia, lovitura in cap, strafulgerarea in inima, etc.... Conteaza mult cum apreciem ceea ce am primit, cum pastram, cum ingrjim aceasta dragoste. Important este sa apucam cu ambele miini, sa stringem tare in brate, in inima, in suflet, in gind, in tot ce facem aceasta dragoste si sa nu ne batem joc de ea. Putini sint cei care au norocul sa se aprinda din prima clipa, din prima privire, din prima respiratie intr-o dragoste mare, adevarata, profunda... dar daca sint printre alesii soartei, sa nu pacatuiasca pierzind, neglijind si batindu-si joc de "dragostea la prima vedere".
Dupa atitia ani in care mi-am amintit cu durere de "dragostea la prima vedere", as vrea sa fi fost, totusi, "singura dragoste"...
Dar mai sper...
Iata un subiect de dezbatere: "dragoste la prima vedere" vs "singura dragoste". Mai vorbim.
Popeea
Postat pe 9 Aprilie 2012 19:55
Cornelia, draga, n-as fi atat de categorica. Daca te loveste si pe tine intr-o zi si iti schimbi parerea, ne spui si noua?
dihoritza
Postat pe 10 Aprilie 2012 17:34
De la: dihoritza, la data 2012-04-10 17:34:14Cornelia, draga, n-as fi atat de categorica. Daca te loveste si pe tine intr-o zi si iti schimbi parerea, ne spui si noua?


: categoric
Asa ceva chiar e de povestit..........
cornelia_leia
Postat pe 10 Aprilie 2012 23:37
De la: garbo_1249, la data 2012-03-20 21:39:28
Eu nu m-am indragostit niciodata la prima vedere. Eu sunt o persoana mai calculata si pana imi intra cineva pe sub piele, trebuie sa imi cucereasca intelectul intai. Mereu tanjesc atunci cand prietenele mele imi spun despre iubirile lor...
Pai sa ai grija daca persoana care iti spune vorbe frumoase,,,este si sincere.Pt ca in spatele vorbelor frumoase se ascund interese...
eu cred ca nu trebuie sa ne aruncam ca berbecii inainte sa se lasam condusi de simtaminte fara sa gandim daca persoana le merita..
eu cred ca daca intalnesti un barbat sincer si iti spune vorbe frumoase poate sa iti cucereasca inima...depinde doar in fond si de gusturile tale.
daca oamenii ar fii mai sinceri,,poate ar cuceri mai usor inima unii la altii.
poate ca oamenii sunt flamanzi dupa vorbe frumoase si de multe ori se lasa in voia lor inainte sa cerceteze daca vorbe nu ascund interese..
daca inainte sa te lasi in voia simtamintelor,,cercetezi daca persoana este sincera...dar sa nu te lasi in voia lor,,fara sa fii fara autoaparare..pt ca oamenii se pot schimba in orice clipa.
ingerasulluptator
Postat pe 16 Aprilie 2012 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa se lase de baut? 77 De la: BABYBOGDY78 21 Septembrie 2013 12:23
diferente de varsta 104 De la: adnana66 20 August 2010 00:51
ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. 26 De la: tutankhamon 2 Septembrie 2010 11:40
un sfat 20 De la: reyya 27 Noiembrie 2009 22:20
compatibilitate 10 De la: garbo005402 11 Iulie 2009 16:20
Setari Cookie-uri