| buna seara .. sunt insarcinata in 22 de sapt., si la eco 4d , mi s a descoperit la bebelus o malformatie la plamanul stang marit de volum cu ecogenitate crescuta cu multiple formatiuni chistice cu diametrul pana in 23mm (adenomatoza) ... mentionez , nu am mai facut alta ecografie inainte .... intrebarea mea , va rog din inima , si va multumesc ..care ar fi urmarile , consecintele , pe viitor , pt.ca sunt disperata ... am mai consultat si alti medici , pediatrii , si mi s a spus ca nu e grav , se poate opera , si ca nu prezinta riscuri pe viitor , insa eu sunt f panicata , speriata , pt ca nimeni nu mi spune concret , indiferent de riscuri ... ecografia 4d am repetat o in decurs de 2 zile la 2 medici diferiti (respectiv filantropia si cabinet particular , dr iosup) la filantropia mi s a spus categoric intrerupere de sarcina , iar dr iosup , mult mai uman si cu suflet , mi a spus ca e o probl , dar ca in nici un caz intrerupere ... va rog din suflet , cu toata fiinta , care a trecut prin asa ceva , care a avut o astfel de probl, sau care are informatii , astept sfaturi ... mamicilor , sanatate multa , si bebelusi sanatosi ... si sa aveti grija la ce medic mergeti si cum va monitorizeaza sarcina , este f important ... astept rapid o parere , un sfat , orice ...sanatate la toata lumea ! | ||
|
garbo266891 Postat pe 2 Martie 2012 00:48 |
||
|---|---|---|
| imi pare rau ca treci prin asa ceva.am trecut si eu prin emotiile astea urate.nu atat de grava era situatia mea,sa fiu sfatuita chiar pentru avort .am nascut in italia ,nici nu ar fi indraznit cineva sa-mi sugereze acest lucru fiind o tara catolica,unde acest lucru este interzis.la primele eco au "descoperit" ca ventriculul stang al creierului era mai mare decat standardele lor.am fost trimisa din 3 in 3 saptamani sa fac eco sa-l tin sub control.am nascut un baietel frumos fara nici un fel de probleme.in toamna il dau in clasa 1-a desi in ianuarie a implinit doar 6 ani.Iti doresc ca si in cazul meu sa fie decat o alarma falsa sau o problema care sa se poata rezolva fara riscuri.Ai incredere ca totul va fi bine si asa va fi! sanatate multa, si sarcina usoara! | ||
|
garbo224529 Postat pe 22 Martie 2012 09:27 |
||
|
LEGATURA MAMA-COPIL ESTE FOARTE PUTERNICA ACUM TU NU MAI ESTI AFECTATA DE ACEASTA SITUATIE EL VINE IN CURAND PENTRU EL ESTE TOTUL NORMAL NU ARE INFORMATIA DOCTORULUI DARUIESTE-I TRIMITE-I IUBIRE SI IAR IUBIRE ASTA ESTE DATORIA TA EL ESTE SE V-A SIMTI OK DACA TU ASTA TRANSMITI SE VA SIMTI ALTFEL DACA TRANSMITI INGRIJORARE FATA DE STAREA LUI V-A PERCEPE CE NU E IN REGULA E PREA CURAND PENTRU EL ADUNA-TE SI OFERA IUBIRE FEMEILE DAU VIATA VIATA ESTE IUBIRE DA-I IUBIRE IMBRATISARI SI GANDURI PLINE DE IUBIRE |
||
|
|
||
|
ateful Postat pe 23 Martie 2012 14:13 |
||
| Subiect | Mesaje | Ultimul Mesaj |
|---|---|---|
| help pls | 1 | De la: Silvia_Buburuzan_1 18 Iunie 2011 12:22 |
| Paraziti | 25 | De la: office_salinasusesi_ro 21 Martie 2010 21:20 |
| Recomandati-mi o gradi' in Bucuresti, SBS sau Waldorf | 1 | De la: dici 11 Martie 2010 01:29 |
|
|
||
| buna | 1 | De la: garbo262187 2 Februarie 2012 12:24 |
| gradinite bune si ne-bune | 4 | De la: ailemac777 1 Martie 2012 12:36 |
România pierde 1 din 6 tineri din sistem. Piața muncii achită nota de plată
22 de defibrilatoare publice în 18 orașe. Un trecător poate salva o viață în primele 3 minute dupa un stop cardiac
Sâmbătă, 16 mai, Bikers For Humanity vă invită la acțiunea anuală de donare de sânge!
McHappy Day 2026®: fapte bune care țin familiile împreună