probleme

buna seara .. sunt insarcinata in 22 de sapt., si la eco 4d , mi s a descoperit la bebelus o malformatie la plamanul stang marit de volum cu ecogenitate crescuta cu multiple formatiuni chistice cu diametrul pana in 23mm (adenomatoza) ... mentionez , nu am mai facut alta ecografie inainte .... intrebarea mea , va rog din inima , si va multumesc ..care ar fi urmarile , consecintele , pe viitor , pt.ca sunt disperata ... am mai consultat si alti medici , pediatrii , si mi s a spus ca nu e grav , se poate opera , si ca nu prezinta riscuri pe viitor , insa eu sunt f panicata , speriata , pt ca nimeni nu mi spune concret , indiferent de riscuri ... ecografia 4d am repetat o in decurs de 2 zile la 2 medici diferiti (respectiv filantropia si cabinet particular , dr iosup) la filantropia mi s a spus categoric intrerupere de sarcina , iar dr iosup , mult mai uman si cu suflet , mi a spus ca e o probl , dar ca in nici un caz intrerupere ... va rog din suflet , cu toata fiinta , care a trecut prin asa ceva , care a avut o astfel de probl, sau care are informatii , astept sfaturi ... mamicilor , sanatate multa , si bebelusi sanatosi ... si sa aveti grija la ce medic mergeti si cum va monitorizeaza sarcina , este f important ... astept rapid o parere , un sfat , orice ...sanatate la toata lumea !
garbo266891
Postat pe 2 Martie 2012 00:48
imi pare rau ca treci prin asa ceva.am trecut si eu prin emotiile astea urate.nu atat de grava era situatia mea,sa fiu sfatuita chiar pentru avort .am nascut in italia ,nici nu ar fi indraznit cineva sa-mi sugereze acest lucru fiind o tara catolica,unde acest lucru este interzis.la primele eco au "descoperit" ca ventriculul stang al creierului era mai mare decat standardele lor.am fost trimisa din 3 in 3 saptamani sa fac eco sa-l tin sub control.am nascut un baietel frumos fara nici un fel de probleme.in toamna il dau in clasa 1-a desi in ianuarie a implinit doar 6 ani.Iti doresc ca si in cazul meu sa fie decat o alarma falsa sau o problema care sa se poata rezolva fara riscuri.Ai incredere ca totul va fi bine si asa va fi! sanatate multa, si sarcina usoara!
garbo224529
Postat pe 22 Martie 2012 09:27
LEGATURA MAMA-COPIL ESTE FOARTE PUTERNICA
ACUM TU NU MAI ESTI AFECTATA DE ACEASTA SITUATIE
EL VINE IN CURAND
PENTRU EL ESTE TOTUL NORMAL
NU ARE INFORMATIA DOCTORULUI
DARUIESTE-I
TRIMITE-I IUBIRE
SI IAR IUBIRE
ASTA ESTE DATORIA TA
EL ESTE
SE V-A SIMTI OK
DACA TU ASTA TRANSMITI
SE VA SIMTI ALTFEL DACA TRANSMITI INGRIJORARE FATA DE STAREA LUI
V-A PERCEPE CE NU E IN REGULA
E PREA CURAND PENTRU EL
ADUNA-TE SI OFERA IUBIRE
FEMEILE DAU VIATA
VIATA ESTE IUBIRE
DA-I IUBIRE
IMBRATISARI SI GANDURI PLINE DE IUBIRE
ateful
Postat pe 23 Martie 2012 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vaccinuri 20 De la: garbo249489 21 Noiembrie 2011 17:58
prematuri 29 De la: chanty 20 Aprilie 2010 20:58
ghicitori 50 De la: office_salinasusesi_ro 24 Noiembrie 2009 23:06
Lectii de Pian Pentru Toate Varstele Boem Club 1 De la: garbo_382040 28 Septembrie 2014 16:54
Psiholog pentru copii in Timisoara (autism, ADHD, logopedie) 4 De la: iasomia 12 Aprilie 2011 17:53
Setari Cookie-uri