Ce faci in acest moment ?

Citesc si eu ce gasesc, in fiecare zi alt subiect, asta daca am timp de citit. Nu toate diversele subiecte sunt citibile sau nu toate il ajuta pe Ene sa nu se rataceasca. Unele dauneaza grav.
Dar a venit, Ene, si de p!ecat, a p!ecat tot atat de greu cum a venit. Asta nu se intampla prea des. De obicei vine si nechemat si pleaca fara sa il rog prea mult.
Bine faci, bine gasesti!
Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 14:07
Eu ca sa adorm nu trebuie sa ma plictisesc, si nici sa ma "uimesc", contrariez, etc. Trebuie doar sa ma linistesc. Am citit si niste bancuri care au fost faine, alea pe care nu le stiam. Asta face bine la somn. Buna dispozitie!
Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 14:21


Ok, faci foarte bine... dar de ce nu pui si aici bancurile sa le citim si noi ? Eu unul sunt mare amator de bancuri, dar le scriu si aici la "Bancuri" chiar daca nu le citeste nimeni...
Uite ceva care o sa pun si la mine la video, care sper sa te linisteasca la fel de bine... de fapt, asta este si ce fac in acest moment, ascult a treia oara melodia asta:

www.youtube.com/watch?v=9qvglWAHDak
barboneli
Postat pe 30 Mai 2016 20:12
Chiar mi-a prins bine. Cred ca o sa o mai ascult.
Bancurile le-am citit aici, cateva pagini mai in spate, dar daca gasesc altele faine o sa le postez.
Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 20:40


Ce inseamna "cateva spate mai in pagini' ??? Pardon, am gresit eu, am vrut sa spun: "cateva pagini mai in spate"... ! Scrie si tu la ce pagina te rog, altfel e cam greu de cautat. Mersi. si vezi ca, la TOATE FORUMURILE, capitolul TIMP LIBER si subcapitolul ALTELE, o sa gasesti topicul BACURI si ai acolo o multime !
barboneli
Postat pe 30 Mai 2016 20:46


Acuma m-am prins... ! Am cercetat un pic si am observat ca asta e tocmai un topic deschis de mine... !!! si am gasit si bancurile... ! Ehh... ce vremuri... ce oameni minunati colaborau pe atunci.... de ce nu avem si astazi asa splendizi... ?
In fine, mi-am sters lacrimile si iti pun inca un banc sa-l citesti pana vine Ene....

Intr-un cabinet medical, intra un barbat care avea un cui infipt in cap. Dupa ce il consulta, doctorul ii spune:
- Te costa 200 de euro ca sa scot cuiul, iar, dupa ce il scot, te cos si esti ca nou.
- Doamne, nu am atatia bani.
- Atunci te costa 100 de euro ca sa scot cuiul, te dau cu iod si rana se vindeca in timp.
- Doamne, nu am atatia bani.
​ ​Doctorul foarte iritat:
- Dar tu ce ai?
- Am asigurare de sanatate.
​ ​ Doctorul zambeste si ii spune:
- De ce nu ai spus asta de la inceput? Daca ai asigurare, pot sa iti indoi cuiul, ca sa nu te incurce cand iti pui
caciula pe cap.
barboneli
Postat pe 30 Mai 2016 22:04
Da, exprimare incorecta din partea mea.

Doi poliţişti gonesc cu maşina. La un moment dat, ocolesc o groapă şi intră într-un pom. Ies amândoi dintre fiarele contorsionate, iar unul dintre ei zice:
- Să ştii că merităm o primă! Niciodată nu am ajuns aşa de repede la locul accidentului.

. Doi mecanici de locomotivă de la CFR discutau între ei:
-Costele, ia coboară tu în spate şi încarcă calea aia ferată în locomotivă, să avem pe unde ne întoarce, că mi-e că iar ne-o fură ăştia!

Şefule, mi-aţi promis o mărire de salariu când veţi fi mulţumit de mine. Sunteţi deja?
- Cum aş putea fi mulţumit de cineva care vrea mărire de salariu?!

Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 22:12
Multumesc.
Mă duc cu maşina la service, o parchez şi nici nu intru bine în atelier că-mi zice un mecanic:
- E ruptă cureaua, să ştiţi...
- Bă, eşti nebun? Da‘ cum v-aţi dat seama?, l-am întrebat eu ironic.
- Păi v-au căzut pantalonii, îmi zice el.
Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 22:15




La mine a venit Ene.... Noapte buna !
barboneli
Postat pe 30 Mai 2016 22:19
Eu caut subiectul cu bancuri.
Deliaaa
Postat pe 30 Mai 2016 22:30
Surfin'
garbo_472576
Postat pe 13 August 2017 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"loc de dat cu capu" 9388 De la: prometeus_969 18 Ianuarie 2015 12:36
Desi e toamna, lumea este in calduri! 424 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:19
Se mai ofera in ziua de azi buchete de flori? 114 De la: chalon 16 Septembrie 2011 22:56
Ce faci in acest moment ? 191 De la: barboneli 13 August 2017 23:08
as vrea sa spun si eu ceva 11 De la: fleur_de_lis 6 Octombrie 2009 11:42
Setari Cookie-uri