raspuns

Buna ziua va multumesc pentru raspuns ma numescMarian si daca si voi care atii citit mesajul meu credeti in bunul nostru Dumnezeu caci cind facem un juramint in biserica in fata altarului ne unim intru singur trup deci daca cititi sfaturi duhovnicesti veti vedea ca biserca nu este de acord cu desfacerea casatoriei si ca se mai poate sa ne indreptam pe noi insene si sa ne indreptamin fata Domnului caci de aceea ne cununam in biserica cine doreste sa imi dea un sfat bun in care sa il pot urma ma poate suna la nr.0729757957 eu va doresc multa sanatate si bucurii si reflectati si cititi sfaturi duhovnicesti referitor la divort va multumec pentru intelegere ,e adevarat DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE DAR DACA ESTE CREDINTA IN DUMNEZEU SE TRECE PESTE ACEST NEFERICIT OBSTACOL IN VIATA.
marian49
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:39
DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE DAR DACA ESTE CREDINTA IN DUMNEZEU SE TRECE PESTE ACEST NEFERICIT OBSTACOL IN VIATA


tare definitia asta a gragostei cu sila = nefericit obstacol in viata, peste care se poate trece.
am o curiozitate, cum se poate trece? prin viol?
Eugenia69
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:49
Marian, dragoste cu "sila" nu se poate!
Dar sunt situatii, in care, nu exista alta solutie, numai divortul!
Daca crezi, treci mai usor peste obstacol/e!
Axl_22
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:55
compromis, toleranta dar... nu DRAGOSTE !
Dragostea e cu totul altceva si cine n-a cunoscut-o niciodata, o poate inlocui cu compromisul.
SAL
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din cauza ca Dumnezeu interzice practicile necinstite,pofta,minciuna si inselaciunea,oamenii sunt inclinati sa respinga principiile sale,pe care le socotesc o piedica in calea prosperitatii lor pamantesti. 13 De la: ingerasulluptator 19 Martie 2012 21:58
E POSIBILA O RELATIE INTRE DOUA PERSOANE CARE S-AU CUNOSCUT PE NET 37 De la: Helen29 26 Noiembrie 2009 16:21
povesti de dragoste 12 De la: anaROBERT 20 Iulie 2010 00:48
Relatiile prin intermediul internetului.Credeti in ele? 131 De la: tusi_Oli 21 Noiembrie 2011 14:49
Pro sau contra 90 De la: strumfitoaia 13 Iunie 2009 07:49
Setari Cookie-uri