Gandurile formeaza caracterul

De la: cricat, la data 2011-10-17 20:46:20Ge .. ce vrei sa faci cu Irinuca?


strategia calului troian... dau foc gazului lampant, dupa ce-l inghite...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:28



Trecand peste amorul asta cu nabadai, Irinuca nu-i departe de adevar...


*In lucrurile cele mai mici, unde omul nu are timp sa se prefaca, se arata caracterul lui.* - Schopenhauer
nathalie
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:29
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-17 20:42:37eu nu m-as incurca cu un baiat rau ca tine,,pt ca tu mi-ai pus gand rau..LASA ca mai bine sa intalnesti tu o fata mai rea ca tine si sa te seduca,,pt ca voi barbatii doar minciunile va plac....si apoi dupa ce te seduce sa te faca papusa ei de carpa..si sa faca cu tine exact ceea ce vrei sa faci tu cu mine...stii vorba aia cine rade la urma rade mai bine


hlizesti ca irinooka-n targ...
abia astept sa zac fara vlaga langa ea... tzandari sa ma faca, yessss!..:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:30
De la: nathalie, la data 2011-10-17 21:29:58


Trecand peste amorul asta cu nabadai, Irinuca nu-i departe de adevar...


*In lucrurile cele mai mici, unde omul nu are timp sa se prefaca, se arata caracterul lui.* - Schopenhauer


rautate...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:31
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-16 23:04:27
.......doar daca ar fii un ingeras ca mine...


vezi, Irinuco ... aia care se dau ingerasi sunt cei mai periculosi ..

cricat
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:34
deaaaa... irinooka, ingerasha p...estelui prajit...:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:38
Ce polemici cordiale.. recunosc ca m-am amuzat copios.. sunteti fix ca o familie mare si fericita...
Onna
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:43
da, Onna...
doar irinooka s-a nascut cu ceva nevoi speciale..:P
da' asta e...
pe mana care te doare n-o tai...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:50
Nu prea calci cu grija.. vezi c-o strivesti..
Onna
Postat pe 17 Octombrie 2011 21:56
eee, Onna.... sugestia nu e pentru mine...

si totusi, daca ar fi precum spui, as incerca sa-i curm suferinta...:DD
:))
eu_geminy
Postat pe 17 Octombrie 2011 22:12
De la: eu_geminy, la data 2011-10-17 21:31:29
De la: nathalie, la data 2011-10-17 21:29:58


Trecand peste amorul asta cu nabadai, Irinuca nu-i departe de adevar...


*In lucrurile cele mai mici, unde omul nu are timp sa se prefaca, se arata caracterul lui.* - Schopenhauer


rautate...:P
:))



Dar ce-am zis, tu, ce-am zis...?
Ca, parol... nu-s rautate, ba din contra...
nathalie
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:12
De la: nathalie, la data 2011-10-17 21:29:58


Trecand peste amorul asta cu nabadai, Irinuca nu-i departe de adevar...


*In lucrurile cele mai mici, unde omul nu are timp sa se prefaca, se arata caracterul lui.* - Schopenhauer
pai cand omul nu are nici un interes ca sa se prefaca,,,isi arata adevaratul caracter...adica omul este ceea ce construieste..pe oameni ii poti cunoste cu adevarat atunci cand nu au nici un interes si depinzi de ei...
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:28
un om care insista sa faca numai lucruri rele...este normal sa aiba un caracter care pute,,,de asta oamenii sunt multumiti sa ii uneasca interesele...vai si amar de ei daca nu ar mai exista interesele ca apoi ar cunoaste adevarata fata a oamenilor
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:31
eu am inteles adevaratul caracter al majoritatii oamenilor atunci cand m-am pocait...Si nu am mai vrut sa am prieten sa fac dragoste,,,sa profit de pe altii si sa las pe altii sa profite de pe urma mea....Am inteles ca oamenii daca nu au interese de pe care sa poata profita de pe urma ta,,,nu dau doi bani pe tine si isi arata adevaratul caracter ceea ce sunt ei de fapt..Si de cand m-am pocait si m-am retras din viata mizerabila adevaratul caracter al majoritatii oamenilor m-a ingretosat de tot
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:38
eu am inteles adevaratul caracter al majoritatii oamenilor atunci cand m-am pocait...Si nu am mai vrut sa am prieten sa fac dragoste,,,sa profit de pe altii si sa las pe altii sa profite de pe urma mea....Am inteles ca oamenii daca nu au interese de pe care sa poata profita de pe urma ta,,,nu dau doi bani pe tine si isi arata adevaratul caracter ceea ce sunt ei de fapt..Si de cand m-am pocait si m-am retras din viata mizerabila adevaratul caracter al majoritatii oamenilor m-a ingretosat de tot
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:38
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-15 13:09:38 Nenumarate ganduri alcatuiesc istoria scrisa a nei singure zile,iar aceste ganduri au o mare inraurire in formarea caracterului.
Gandurile noastre trebuie pazite cu strictete,caci un singur gand necurat lasa o urma adanca in suflet.
Un singur gand rau,exercita o influenta rea asupra mintii.Prin cultivarea gandurile curate si sfinte,omul devine mai bun.Pulsul spiritual este accelerat si puterea de a face binele este marita.
Asa cum un un strop de ploaie pregateste calea urmatorului strop,inmuind pamantul,tot astfel,un gand bun pregateste calea pentru un alt gand bun.




cel care a scris acest mesaj,are un mod de exprimare diferit de cel care folosea inainte acest cont.apreciez tot ce scrie acum userul .insa nu apreciez ridicolul raspunsurilor unora,care se fac ca nu observa diferenta de gandire si exprimare ce reiese clar din actualele mesaje.oare rautatea a devenit azi hrana sufleteasca?
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:41
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-15 13:49:59scrisa de ELLEN WHITE ,MINTE,CARACTER,PERSONALITATE....CAPITOLUL 17 CULTIVAREA MINTII,DISCIPLINA MINTALA SI GANDIREA POZITIVA


panty_C
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:46
pai rautatea este o slabiciune umana...Cu toate ca oamenii vad bunatatea si corectitudinea o slabiciune umana....Pt ca a fii un om rau,,oricine poate fii...Dar ca sa fii un om cinstit si cu suflet bun si sa te mentii asa bun chiar daca treci prin incercari multe si dure ale vetii si tu tot bun si cinstit ramai inseamna ca este un om puternic si intelept....Daca unii isi alimenteaza sufletul cu rautate,,,de asta au si un caracter asa putred care pute...Pt ca orice om are caracterul care si-l alimenteaza si in care persevereaza...
ingerasulluptator
Postat pe 17 Octombrie 2011 23:50
intelepciunea tine de evolutia spirituala.
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:01
Spirtuala!
Axl_22
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:18
uneori!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Octombrie 2011 00:23
Cum poti sa fii intai nedumerita, rato, si apoi sa razi, tocmai cand spui ceva plin de bun simt?
Pare ca te-ai surprins gandind.

Sunt mai multe legi ale universului, de multe ori in disonanta cu legile omenesti.
Nu poti sa-ti oblojesti karma persistand in erori din care ai iesit faultat, dar pe care te incrancenezi sa le repeti.
nathalie
Postat pe 18 Octombrie 2011 08:37
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-10-17 23:41:32
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-15 13:09:38 Nenumarate ganduri alcatuiesc istoria scrisa a nei singure zile,iar aceste ganduri au o mare inraurire in formarea caracterului.
Gandurile noastre trebuie pazite cu strictete,caci un singur gand necurat lasa o urma adanca in suflet.
Un singur gand rau,exercita o influenta rea asupra mintii.Prin cultivarea gandurile curate si sfinte,omul devine mai bun.Pulsul spiritual este accelerat si puterea de a face binele este marita.
Asa cum un un strop de ploaie pregateste calea urmatorului strop,inmuind pamantul,tot astfel,un gand bun pregateste calea pentru un alt gand bun.




cel care a scris acest mesaj,are un mod de exprimare diferit de cel care folosea inainte acest cont.apreciez tot ce scrie acum userul .insa nu apreciez ridicolul raspunsurilor unora,care se fac ca nu observa diferenta de gandire si exprimare ce reiese clar din actualele mesaje.oare rautatea a devenit azi hrana sufleteasca?


mey ratusco... daca mai rasfoiai topicul asta, aflai ca aceste citate sunt copiate de irinooka dintr-o carte publicata pe net... da' asta e... tie iti plac numai cartile de colorat...:P:))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2011 09:22
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-17 23:38:14eu am inteles adevaratul caracter al majoritatii oamenilor atunci cand m-am pocait...Si nu am mai vrut sa am prieten sa fac dragoste,,,sa profit de pe altii si sa las pe altii sa profite de pe urma mea....Am inteles ca oamenii daca nu au interese de pe care sa poata profita de pe urma ta,,,nu dau doi bani pe tine si isi arata adevaratul caracter ceea ce sunt ei de fapt..Si de cand m-am pocait si m-am retras din viata mizerabila adevaratul caracter al majoritatii oamenilor m-a ingretosat de tot


te-ai pocait pe naiba... faci parte din categoria celor care abia asteapta Craciunul, asteptandu-si colindatorii care sa sa strige la usa "Primiti cu violul?!"...:PP
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2011 09:24

Sa zic... sa nu zic...?

Momentan doar ma abtin... sa nu mai spui ca-s rautate....
nathalie
Postat pe 18 Octombrie 2011 09:29
De la: eu_geminy, la data 2011-10-18 09:24:39
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-17 23:38:14eu am inteles adevaratul caracter al majoritatii oamenilor atunci cand m-am pocait...Si nu am mai vrut sa am prieten sa fac dragoste,,,sa profit de pe altii si sa las pe altii sa profite de pe urma mea....Am inteles ca oamenii daca nu au interese de pe care sa poata profita de pe urma ta,,,nu dau doi bani pe tine si isi arata adevaratul caracter ceea ce sunt ei de fapt..Si de cand m-am pocait si m-am retras din viata mizerabila adevaratul caracter al majoritatii oamenilor m-a ingretosat de tot


te-ai pocait pe naiba... faci parte din categoria celor care abia asteapta Craciunul, asteptandu-si colindatorii care sa sa strige la usa "Primiti cu violul?!"...:PP
:)))
lasa ca cine rade la urma rade mai bine...Tu o sa dai peste o femeie mai rea ca tine...Pt ca voua va plac femeile care sa seduc cu vorbe frumoase apoi va fac de bani si va arunca ca pe niste sosete murdare.../Eu prefer sa fiu fata cuminte si sa am o gindire sanatoasa...si curata....decat o gandire depravata ca a ta...tu vrei si cu aia in..... si cu sufletul in rai
ingerasulluptator
Postat pe 18 Octombrie 2011 20:54
De la: eu_geminy, la data 2011-10-18 09:24:39
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-17 23:38:14eu am inteles adevaratul caracter al majoritatii oamenilor atunci cand m-am pocait...Si nu am mai vrut sa am prieten sa fac dragoste,,,sa profit de pe altii si sa las pe altii sa profite de pe urma mea....Am inteles ca oamenii daca nu au interese de pe care sa poata profita de pe urma ta,,,nu dau doi bani pe tine si isi arata adevaratul caracter ceea ce sunt ei de fapt..Si de cand m-am pocait si m-am retras din viata mizerabila adevaratul caracter al majoritatii oamenilor m-a ingretosat de tot


te-ai pocait pe naiba... faci parte din categoria celor care abia asteapta Craciunul, asteptandu-si colindatorii care sa sa strige la usa "Primiti cu violul?!"...:PP
:)))
lasa ca cine rade la urma rade mai bine...Tu o sa dai peste o femeie mai rea ca tine...Pt ca voua va plac femeile care sa seduc cu vorbe frumoase apoi va fac de bani si va arunca ca pe niste sosete murdare.../Eu prefer sa fiu fata cuminte si sa am o gindire sanatoasa...si curata....decat o gandire depravata ca a ta...tu vrei si cu aia in..... si cu sufletul in rai
ingerasulluptator
Postat pe 18 Octombrie 2011 20:54
De la: nathalie, la data 2011-10-18 09:29:55
Sa zic... sa nu zic...?

Momentan doar ma abtin... sa nu mai spui ca-s rautate....


nu-s rautate, Nat... imagineaza-ti ca m-am gandit la binele pe care-l viseaza irinooka.ca si ea e om, chiar daca e incuiata in salon separat.
ete cum a dat-o la intors.:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2011 22:01
Am si eu o nedumerire...Ma intreb oare de ce Dumnezeu i-a lasat pe caluigari sa se chinuie doar cu paine si apa,,,cu umilinte...pt ca Dumnezeu nu asta asteapta de la noi oamenii...ei au distrus caractere atunci cand au fost pacatosi,,,apoi au fugit in pustii si nu au mai reparat ceea ce au stricat,caracterele oamenilor...Oare Dumnezeu i-a pedepsit,,sau necuratul i-a chinuit..Nu pot sa inteleg daca ei se rugau mereu au fii putut intelege voia lui Dumnezeu si Dumnezeu le-ar fii spus in constiinta lor..oare asta a fost pedeapsa lor,,,de a duce o viata asa aspra,,,sau poate au fost doar legile oamenilor care i-a condamnat asa pe acei care vroiau sa duca o viata curata cu Dumnezeu..Dumnezeu este iubire si drept el nu doreste sacrificare si suferinta...nu pot intelege de ce Dumnezeu i-a lasat pe calugari sa duca o viata asa dura..Oare pt ca nu si-au facaut datoria sa repare caracterele care le-au stricat si au fugit ca lasii....
ingerasulluptator
Postat pe 18 Octombrie 2011 22:02
De la: ingerasulluptator, la data 2011-10-18 20:54:34 lasa ca cine rade la urma rade mai bine...(...) tu vrei si cu aia in..... si cu sufletul in rai


irinooka,
nu confunda dorintele mele cu ale tale. eu nu vreau in rai, asta e cert.:PP
=))
altminteri, ma vad nevoit sa fiu de acord ca vei rade in noaptea de Craciun, daca vei avea norocul despre care am vorbit.

ca irinooka'n p...iatza vei rade!:P

:)))
eu_geminy
Postat pe 18 Octombrie 2011 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum am aranjat pe soacra-mea. 25 De la: 22 Aprilie 2020 11:09
Casatoria intre homelesi 4 De la: daniil_pravoslavnic 20 Martie 2012 00:17
Concurs 1 De la: marilenabelciug 9 Februarie 2009 18:08
Cum sa castigi un I-phone sau premiu dorit 1 De la: Dydylina 5 August 2009 02:46
CADOUL PERFECT PENTRU SARBATORI 2 De la: Violeta_Opait_Podaru_1 10 Decembrie 2011 12:15
Setari Cookie-uri