NU STIU CE SA FAC!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=o0VwTw1eZ1k
ratuscaceaurata
Postat pe 23 Septembrie 2011 19:29
Sa dai in bara cu ce? Deja ai un bou la usa. Mai rau de atat e doar sa te combini cu vreun killer in serie. Fa-i vant idiotului ca voi aveti pe acolo legi serioase, nu ca aici... base presedinte.
sierra_ig
Postat pe 24 Septembrie 2011 02:11
nu mai sunt zbarlita, Michelle
tot incerc sa experimentez si eu starea aia - zen - ca prea multe damages imi face firea mea, care ia foc cand da de prostie care se impauneaza, ipocrizie si alte alea...
da', uite, ca e tare greu cu "autocontroalele" alea
panty_C
Postat pe 24 Septembrie 2011 11:04
nu te reimpaca,decat daca accepta sa mearga la psiholog,sa isi rezolve problema.
ziua buna se cunoaste de dimineata,si relatia de la inceput.
d
daniilia
Postat pe 25 Septembrie 2011 06:15
Nu merita sa te sacrifici .....nu ai petru ce !!!!!! VIATA ESTE FOARTE SCURT...........O zi buna!
garbo169558
Postat pe 25 Septembrie 2011 11:51
De la: garbo224322, la data 2011-09-19 16:39:49Nu stiu ce sa aleg.... un barbat care e totusi unu bun, dar care ma tine in lant? sau o viata singura , linistita, libera???
De cand suntem impreuna, m-am schimbat foarte mult... nu mai sunt sociabila, nu mai vorbesc atat de mult... incerc tot timpul sa stau cu capul in jos... ca sa fie totul bine....sa nu ne mai certam... si in plus e foarte gelos si posesiv... am trecut prin multe lucruri cu el... nici nu imi vine sa cred ca acusi facem un an impreuna... dar acest an a fost un an plin de ... de de toate... :( habar nu am .... nu stiu ce sa fac.... e ceva ce ma tine langa el... mie frica sa nu regret sa nu o dau in bara dupa aceea...
daca ar putea cineva sa ma ajute... chiar am nevoie de un sfat....
Astept.... multumesc!!!


daca un mascul gelos, posesiv care te tine in lant, te umileste si chiar te plezneste este totusi un barbat bun, oare ce inseamna un barbat rau pentru tine (traficant de arme, terorist, proxenet)?
Viata linistita si libera nu stiu daca o sa ai chiar daca-l lasi, pentru ca te vei orienta spre acelasi tip de barbat, esti genul de victima ideala pentru psihopati, iar ei, din nefericire pentru cele ca tine, simt asta.
Daca n-o sa-ti schimbi perceptia despre oameni si n-o sa ridici stacheta asteptarilor tale de la o relatie si de la partener, o sa ai acelasi tip de relatie masochista.
charmelen
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:03
De la: eu_geminy, la data 2011-09-23 19:22:54[da, mamy.. de-aia-i bine sa o mai facem si pe Dansa capra...din cand in cand.:P
:=))



De-aici si dilema caprei - Oare sunt pozitie sau animal?
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:36
ce porcarie... Un barbat bun, nu te tine in lant... Sau mai stii,... o fi el bun la nEshte chestii cu lanturi, portjartiere si bice...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:39
Michelle,

Acum, cu ocazia lui Din an in Paste, ma pregatesc sa pun oua rosii in brad.
Va fi vreme de primavara si in octombrie, zice-se.

Auguri sinceri!
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:40
De la: eu_geminy, la data 2011-09-25 16:39:45ce porcarie... Un barbat bun, nu te tine in lant... Sau mai stii,... o fi el bun la nEshte chestii cu lanturi, portjartiere si bice...:PP
:))))



Nebunaticule!
Bice la balerine, right?
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:42
nathalie...
Ete ca aparu si dilema prezumtivei si 'distinsei' cucoane preotese...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:42
De la: nathalie, la data 2011-09-25 16:42:17
Nebunaticule!
Bice la balerine, right?


dap... Vataf de balerine se cheama meseria asta...:P
:)))))))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:46
Chiar ashe.


Zilele trecute am mai auzit de inca o dilema, dar nu cred ca e new entry, doar ca nu stiam si io. Cica nush cine si-a dat cu tesla-n... oaie?
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:48
Am uitat sa pun si semnul , ca sa fiu mai elocventa.
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:49
nu vaz semnu', nat, io-s la scalda si postez de pe tel...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:54
E, e doar un semn, ca am vorbit neacademic.
nathalie
Postat pe 25 Septembrie 2011 16:59
Buna, am un raspuns pentru tine , si crede-ma ca am experienta avind 54 de ani. Sotul tau nu avea si nu are dreptul sa te schimbe , sa-ti transforme personalitatea si felul de a fi. Cind te casatoresti nu trebuie sa fii cea pe care o doreste el , ci cea pe care a cunoscut-o , si pe care a iubit-o, pe care a acceptat-o ca sotie a lui , si partenera pentru o viata. De dragul nimanui nu trebuie sa te schimbi. Te vei putea schimba o perioada de timp , dar personalitatea din tine va rabufni temperamentul tau care este ascuns in inima si sufletul tau va iesi la iveala si atunci nu vei mai suporta situatia. Sau vei intra in depresie sau vei deveni o unealta a lui cu care se va folosi dupa bunul lui plac. Ai gresit fata de tine, si fata de cei care te cunosc. Imediat treci la corectare. Spune-i ce gindesti, fii cum erai cind te-a cunoscut , si nu mai juca cum cinta el , caci sunt destule melodii dupa care poti sa joci, ele vin din inima ta, in cazul in care nu te intelegi cu el si nu accepta lasa-l cu cea mai mare viteza, caci viata este frumoasa si trebuie traita asa cum ne-a dat-o DUMNEZEU! Cu drag energo terapeut , vindecator holistic Cornelia Negru



inocaci
Postat pe 25 Septembrie 2011 17:09
De la: nathalie, la data 2011-09-25 16:59:53E, e doar un semn, ca am vorbit neacademic.


iti dau dreptate, nat...
in oceanul asta de "academicieni", nu mai poate spune omu' orice, oricum...:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:12


eu_geminy...de asta ti-au luat tu barca

sa plutesti pe....spuma oceanului

apropo...esti singur la bord


ca.... ti-a fi urat...
sunsset
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:22
am inchiriat-o, sun...
n-are rost sa arunc amar de bani pe o chestie de care m-as putea plictisi repede...
da' ma rog, am avut grija sa fie incapatoare...
de(spre) barca vorbesc acuma:P
:))
eu_geminy
Postat pe 25 Septembrie 2011 18:28


....,,am avut grija sa fie incapatoare"...

http://youtu.be/GnBYdUXi3Eg


cam ...asa?
sunsset
Postat pe 25 Septembrie 2011 19:13
E destul de simplu, libertatea fara obligatii e mai mult decat simpla... nu inteleg dece va complicati voi viata cand sunt atati barbati pe lumea asta ca de altfel si femei... Parerea mea ca, nu trebuie nimeni sa traiasca in stres, cred ca e deajuns stresul ce ni-l provoaca "UNII" din capul satului... "SATULUI" nu-i nici o greseala...

Provoaca-ma si-ti voi explica...
garbo088037
Postat pe 26 Septembrie 2011 18:49
sun...
ma multumesc cu mult mai putin...
deh, n-am incotro...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 26 Septembrie 2011 21:46
Fii foarte atenta! Incearca sa privesti in jurul tau, sunt si alti barbati, mult mai corecti, care stiu sa respecte femeia! Daca ai acceptat palme....va urma tot ce este mai rau, lupul schimba parul, dar naravul niciodata! Mergi cu fruntea sus, cauta-ti o alta locuinta, departe de el ! Nu trebuie sa-ti iei bagajul cand este el acasa, te va intoarce din drum! Cauta-ti pe altcineva, n-ai decat o viata, nu merita s-o irosesti alaturi de un barbat, care nu stie sa comunice, decat cu palme...vorbe urate...si alte manifestari de acest gen. Fa bagajul cand nu este el acasa, nu spune nimic, mergi mai departe, nu mai raspunde la telefon, mesaje, etc... Un barbat adevarat, trebuie sa stie, sa gestioneze un comflict! Daca n-are suficiente argumente, sa te lamureasca cu vorba, cu bataia.....asta nu te merita ! Bafta multa si sa auzim numai de bine!
FLORIANA
Postat pe 28 Septembrie 2011 00:59
Iti place sa fi in lanturii? Ce esti tu ?
garbo223418
Postat pe 2 Octombrie 2011 19:54
sunt prea putine elemente pt a forma un cadru,dar din ce spui am si eu o intrebare:e justificata aceasta tinere in lant?e bun si a avut motive sa se indoiasca de buna ta credinta?daca da ,atunci trebuie sa DEMONSTREZI ca nu are de ce sa se teama,daca banuielile sunt neintemeiate,e o problema,se poate discuta cu sinceritate sau nu e o rusine a consulta un psiholog,mai revin daca doresti si BAFTA IN VIATA!
garbo161128
Postat pe 3 Octombrie 2011 09:16
De la: garbo224322, la data 2011-09-19 16:39:49Nu stiu ce sa aleg.... un barbat care e totusi unu bun, dar care ma tine in lant? sau o viata singura , linistita, libera???
De cand suntem impreuna, m-am schimbat foarte mult... nu mai sunt sociabila, nu mai vorbesc atat de mult... incerc tot timpul sa stau cu capul in jos... ca sa fie totul bine....sa nu ne mai certam... si in plus e foarte gelos si posesiv... am trecut prin multe lucruri cu el... nici nu imi vine sa cred ca acusi facem un an impreuna... dar acest an a fost un an plin de ... de de toate... :( habar nu am .... nu stiu ce sa fac.... e ceva ce ma tine langa el... mie frica sa nu regret sa nu o dau in bara dupa aceea...
daca ar putea cineva sa ma ajute... chiar am nevoie de un sfat....
Astept.... multumesc!!!


eu as zice ca te-a pocnit deja bara in moalele capului; ce ai putea regreta?
gelozia este similara cu boala , de fapt e o boala (la cap) acesta gelozie, nu este dragoste asa cum se zice in popor;
si tie iti convine sa fii asa ca "femeia japoneza" ..ca aia merge la doi pasi in spatele barbatului si cu capul in pamant, sau mai rau ca femeile musulmane esti deja proprietatea lui.
cum ai putea s-o dai inm bara mai departe?! lumea nu incepe si nu se termina cu POOOLICA asta al tau.
adeline
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:59
si cainele se plictiseste cand e tinut in lant!
doinitazabrac
Postat pe 5 Octombrie 2011 19:47
eu zic sa scapi cat mai poti .........mai tarziu vei regreta cu siguranta.

nu stiu ce vezi tu bun la un barbat care e gelos si care te-a schimbat in rau ?
cory_emy
Postat pe 5 Octombrie 2011 19:55
Merita oare sa ne ''coboram privirea''?
Nu poate nimeni sa te ajute, doar tu poti!Trebuie sa decizi, sa iti dai seama ce iti doresti cu -adevarat!Nu e usor sa renunti la cineva , de care te leaga amintiri, sentimente banuiesc...dar nici nu cred ca persoana de langa noi ar trebui sa ne faca sa: ''ne coboram privirea''...cum spuneai ca e in cazul tau...si pana la urma e doar primul an de relatie....daca acum e asa, cand toare ar trebui sa fie bune si frumoase, nu iti face sperante ca lucrurile se vor imbunatatii mai tarziu...totul e sa iti dai seama daca si cat o poti duce asa.
Nu cunosc toate datele problemei , nu am cum sa te influientez in a lua o hotarare si nici nu vreau, dar...nu inteleg un lucru:sa ramai singura si libera??...oricand poate aparea altcineva in viata ta...nu uita...si vorba aceea:decizia e in mainile tale.
garbo003071
Postat pe 5 Octombrie 2011 23:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viitorul meu sot sufera de ejaculare precoce 6 De la: skeeto 19 Noiembrie 2015 22:55
portretul barbatului roman 601 De la: Axl_22 22 Iunie 2011 16:38
unde va petreceti revelionul? 21 De la: lopylor 16 Decembrie 2012 22:59
IUBIRE INTERZISA? SAU DOAR IUBIRE PUR SI SIMPLU? 282 De la: florentza23 27 Iunie 2011 00:09
SOLICIT UN SFAT URGENT, DE LA ADEVARATE DOAMNE 78 De la: 9 Iulie 2012 22:56
Setari Cookie-uri