o fata ne atentioneaza....!!!

Avand in vedere ca asta ne este gradul de cultura si ca ne-am plafonat in a rade fara un motiv bine intemeiat sau a ne simti jigniti atunci cand nu e cazul ( cand de fapt ar trebui sa ne facem " mea culpa " nu sa ne ofensam degeaba ) nu ne ramane , dragele mele , in special si apoi dragii mei " prieteni " decat sa folosim reteaua decat in scopuri nobile sau ... caritabile....altfel...suntem declarate , fara drept de apel " femei speciale " - ca sa nu jignesc pe nimeni...desi , de cele mai multe ori barbatii sunt cei care instiga....fara demnitatea necesara umanizarii ci doar cu masculinitate sau virilitate care emana ... insusi gradul de cultura si educatie despre care vorbeam la inceput...Felicitari celei care a pus in discutie tema...dar atentie....barbatii sunt cei care instiga...de noi depinde sa-i lasam sa-si vada singuratatea si inteligenta ...la modul general...
garbo223053
Postat pe 17 Septembrie 2011 10:35
ca sa evit discutii si comentarii aiurea nu dau accept decat persoanelor cunoscute pe facebook.pt propuneri indecente am alt cont creat pe un alt site,dar la care nu dau decat accept necunoscutilor si intru o data la 2 luni sa mai inchid din alerte
sema16
Postat pe 17 Septembrie 2011 10:44
Buna ziua, apropo de atentionari pe Facebook, vreau sa aduc si eu in discutie o problema mult mai grava, nu ca violenta verbala si indecenta nu ar fi...Am vazut ca pe aici sunt si domni cu limba ascutita, sper ca si cu mintea...care poate, vor analiza si da un verdict din punct de vedere al gandirii si intelegerii masculine.
In profilul de pe Fb am mentionat ca vorbesc mai multe limbi si ca sunt single, poate e greseala mea o sa-mi spuneti voi,si ca locuiesc in Germania. Am inceput sa primesc mesaje superflatante de la necunoscuti, in limba engleza sau germana,mesaje de la "sa zicem, domni foarte bine" care imi cereau prietenia. Dupa discutii lungi si iarasi sa zicem o "buna cunoastere reciproca", intamplator??? se muta cu afacerile prin Africa si cum acolo e periculos, li se fura banii, au accidente...si daca tot le esti buna prietena si ei bineinteles, ca sunt single si nu au pe nimeni, tu esti singura care ii poate ajuta.Iti solicita fie 500, fie 1000 de euro ajutor, care bineinteles il primesti inapoi cu dobanda imediat ce revin din Africa. Bineiteles ca-ti trimit poze ale unor domni foarte bine, insa nu au camera web, e stricata sau pur si simplu nu au, si nu cumpara de acolo ca nu au incredere in africani. Iti solicita bani pe nume englezesti si nemtesti...
Ce cred eu e ca in spatele acestor "actiuni" se afla africani care au furat documentele si lucrurile unor albi si se folosesc de ele pentru a obtine bani de la persoane din Europa, voi ce credeti, astept raspunsuri decente si gandite si poate chiar experiente similare... Mentionez ca nu le-am trimis bani, ma distrez de patetismul mesajelor lor. O zi faina tuturor!
miotud
Postat pe 17 Septembrie 2011 10:45
Poate pentru tine sunt destul de clare lucrurile astea. Pentru marea majoritate, nu. Si pe facebook si in viata reala, multi au nevoie de un dictionar pentru ca nu inteleg sau nu vor sa inteleaga cuvintele "prieten" sau "amic". Asa ca... era nevoie de toate precizarile fetei.
garbo055072
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:24
Chear daca nu am spus toate am trecut prin asta ,dar nu neaparat pe facebook asta se intimpla si pe garbo si nu numai....astazi se pare ca mai toti cred ca e mai usor de agatat femei in acest mod e mai usor nu costa mai nimic si nici macar nu se deplaseaza ..sta pe scaun pur si simplu si atinge niste taste : daca pica bine daca nu nu cam asta se intimpla acum ca doar avem net si calculator. in ce priveste prietenia o accepti dar ea este virtuala sa nu uitam deci printre altele sa spunem ca suntem la moda cu tehnologfia si nimic mai mult Ozi buna va doresc iar voi fetelor daca nu va pune-ti mintea cu ei nu da-ti like unde nu va fierbe oala.....
mmiriam
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:25
Ai dreptate.
machiajtatuaj
Postat pe 17 Septembrie 2011 11:50
dragii mei v/am citit pe toti cei care emiteti pareri pe acest topic.desi la prima vedere tema pare neinteresanta...ea are o conotatie sociala impardonabila ca sa ma exprim elegant.fiecare in felul vostru ati pus in valoare substratul acestei teme.FEMEIA NU ESTE O MARFA PE O TARABA....IAR ROSTUL SOCIALIZARII NU ARE NEAPARAT CA FINALITATE ...SEXUL.



















ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 12:26
Pentru miotud
Nu stiu ce te face sa crezi ca in spatele acelor cereri stau neaparat niste negrii care au furat actele unor albi.Eu zic ca sunt excroci si ca pot fi albi ,negri ,chinezi.....etc. Faptul ca stai in Germania nu te-a transformat intr-o rasista nu? Se spune ca incercarea moarte n-are si ca nu este prost cine cere ,ci cine da.Asa si cu avansurile de pe Facebook ...nu este fraier cine incearca ci cine pune botul!!!! Unii oameni sunt bine intentionati vor sa aiba cu cine discuta vor prieteni iar altii 20-30-40 vor doar sex.Cine-i poate blama pe unii sau pe altii?
fengari
Postat pe 17 Septembrie 2011 13:16
ratzushco iaca ma bag si eu in seama si zic: cand un nene te intzelege gresit si o da in paranoia,de ce iti pierzi vremea cu explicatii ? exista buotnul de stergere.
Mielutza
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:15
eheeei! din pacate asa este! unii...[domni] hiar gindesc doar cu sexul in loc de...creier! sau pur si simplu nu inteleg ce inseamna.'' ...socializare''!!!!!!!!!!!!!!!
perla_negra
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:21
Deh, mai perlutzo, acuma si cu tine.. depinde ce fel de socializare incerci si tu.
anakin
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:27
garbo158498
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:30
De la: miotud, la data 2011-09-17 10:45:07Buna ziua, apropo de atentionari pe Facebook, vreau sa aduc si eu in discutie o problema mult mai grava, nu ca violenta verbala si indecenta nu ar fi...Am vazut ca pe aici sunt si domni cu limba ascutita, sper ca si cu mintea...care poate, vor analiza si da un verdict din punct de vedere al gandirii si intelegerii masculine.
In profilul de pe Fb am mentionat ca vorbesc mai multe limbi si ca sunt single, poate e greseala mea o sa-mi spuneti voi,si ca locuiesc in Germania. Am inceput sa primesc mesaje superflatante de la necunoscuti, in limba engleza sau germana,mesaje de la "sa zicem, domni foarte bine" care imi cereau prietenia. Dupa discutii lungi si iarasi sa zicem o "buna cunoastere reciproca", intamplator??? se muta cu afacerile prin Africa si cum acolo e periculos, li se fura banii, au accidente...si daca tot le esti buna prietena si ei bineinteles, ca sunt single si nu au pe nimeni, tu esti singura care ii poate ajuta.Iti solicita fie 500, fie 1000 de euro ajutor, care bineinteles il primesti inapoi cu dobanda imediat ce revin din Africa. Bineiteles ca-ti trimit poze ale unor domni foarte bine, insa nu au camera web, e stricata sau pur si simplu nu au, si nu cumpara de acolo ca nu au incredere in africani. Iti solicita bani pe nume englezesti si nemtesti...
Ce cred eu e ca in spatele acestor "actiuni" se afla africani care au furat documentele si lucrurile unor albi si se folosesc de ele pentru a obtine bani de la persoane din Europa, voi ce credeti, astept raspunsuri decente si gandite si poate chiar experiente similare... Mentionez ca nu le-am trimis bani, ma distrez de patetismul mesajelor lor. O zi faina tuturor!


Uite, eu promit ca daca va fi cazul o sa-ti dau si web.
Nu toti barbatii suntem la fel. De regula pe cei care vor sa profite de tine, ar cam trebui sa-i ghicesti imediat. Nu mai da si tu atatea detalii despre tine.
zack
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:13
De la: mmiriam, la data 2011-09-17 11:25:13Chear daca nu am spus toate am trecut prin asta ,dar nu neaparat pe facebook asta se intimpla si pe garbo si nu numai....astazi se pare ca mai toti cred ca e mai usor de agatat femei in acest mod e mai usor nu costa mai nimic si nici macar nu se deplaseaza ..sta pe scaun pur si simplu si atinge niste taste : daca pica bine daca nu nu cam asta se intimpla acum ca doar avem net si calculator. in ce priveste prietenia o accepti dar ea este virtuala sa nu uitam deci printre altele sa spunem ca suntem la moda cu tehnologfia si nimic mai mult Ozi buna va doresc iar voi fetelor daca nu va pune-ti mintea cu ei nu da-ti like unde nu va fierbe oala.....


Te-ai intrebat de ce fac asta unii? Poate pt ca mai sunt care pica?
Stii cate umbla pe net care chiar asta cauta, sa fie agatate? Stii ca sunt si femei care ies la agatat barbati pe net? Nu poti pune toata vina pe capul nostru, al barbatilor. E adevarat barbatii sunt mai insistenti, mai nesimtiti uneori, gandesc de multe ori cu celalalt cap (scz), dar iarta-ma nici cu voi femeile nu mi-i rusine.
Si inca ceva, nu ma pot abtine sa nu observ ca ai o problema cu gramatica. (chear, pune-ti, da-ti) nu prea ti-a placut la scoala, nu-i asa?
zack
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:30
haidi, bre zackule, ca nu procedezi corect!
ii reprosezi fetei tocmai ce zici ca te-a nenorocit pe alde matale? cum vine asta?
esme
Postat pe 17 Septembrie 2011 19:06
ZACK !! CORECT!! Si barbatii...si femeile..!!
Hai sa te pup,ca ...bine le zici!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 19:11

zack, o mica rectificare....femeile nu ies pe net sa fie agatate...ele ies la agatat...
daca au momeala buna...si trag pestii rapid....ce sa faci?
dupa cum vad , tu esti putin invidios ca femeile se descurca mai bine si mai rapid cu agatatul decat voi...

si...crezi tu ca scopul este sa isi imbunatateasca exprimarea scrisa?
dor72_
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:13
ARE MARE DREPTATE FATA. DE ACORD CU PUNCTUL EI DE VEDERE. NOI NU INTELEGEM ORI NE FACEM CA NU INTELEGEM SENSUL ACESTOR CUVINTE.
Cu stima GANDUZOS
garbo192221
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:33
Eugenia69
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:36

ce-am zis?
dor72_
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:39
Eugenia69
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:41
da, da, da...abia acum am vazut...
dor72_
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:46
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles???? :



Eu vad aici o oarecare etapizare a demersurilor femeii.
Cerere de prietenie trimisa de femeie - check
Comment la postarile barbatului - check
Like la comentarii - check

Cat de orb (sau neinteresat) sa fie acel barbat daca nici macar nu vine cu o propunere?
Iar daca el nu observa nimic (ca nu poate sau nu vrea), femeia se nevrozeaza si face exces de semne de punctuatie.

Cam atat incat sa strige ca nu vrea nimic de la el. Inteles???? (Am incheiat citatul)
nathalie
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:35
he, he, he... iote ce bine li zise nathalie
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:38
iar a deschis vuvu topic nou, about nothing?
fata asta e inepuizabila
michelle_
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:40
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-13 23:55:46Anca Lupes
Domnilor: cand o femeie iti accepta prietenia pe Facebook,inseamna ca ti-a acceptat prietenia ,nu propunerile.Cand o femeie iti trimite o cerere de prietenie inseamna ca vrea sa fie prietena ta...nu iubita ta.Cand o femeie iti comenteaza statusurile inseamna ca e sociabila,nu ca te provoaca.Cand o femeie da "Like" la comentariile tale inseamna ca ii place ce ai scris,nu ii placi tu! Inteles????



MARE DREPTATE AI DRAGA MEA,PUTINE PERSOANE INTELEG ACEST ASPECT!!!!!
garbo192280
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:47
stai ca apar acum si dataretzii de verdicte indubitabile si mirobolante, sis.
Thor_again
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:49
ioi, mi-e rau...
uite de-aia nu aveam eu apa calda si pullover pe gat, si fix de-asta nu puteam dormi noaptea...ca nu eram dumirita ce-i cu feisbucu
cui dreaq ii pasa de prostiile astea? poate alora de cinshpce ani, deh...
mintea odihnita, fratioare...
michelle_
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:53
oricum, asta e demna de putzu gandirii, jur...

De la: ratuscaceaurata, la data 2011-09-17 12:26:52dragii mei v/am citit pe toti cei care emiteti pareri pe acest topic.desi la prima vedere tema pare neinteresanta...ea are o conotatie sociala impardonabila ca sa ma exprim elegant.fiecare in felul vostru ati pus in valoare substratul acestei teme.FEMEIA NU ESTE O MARFA PE O TARABA....IAR ROSTUL SOCIALIZARII NU ARE NEAPARAT CA FINALITATE ...SEXUL.
michelle_
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:56
se trezesc uneori pusti .. de prin actul 1...care ..tac ce tac si se apuca sa traga prin actul 3....altfel ruginesc....
ratuscaceaurata
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In viata nimic nu e intamplator 21 De la: garbo_1505 1 Februarie 2014 17:09
Fall in love 19 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 00:29
Marturisesc 207 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:29
prietenie sau iubire 236 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:28
A-s dori sa-mi gasesc jumatatea?? 62 De la: garbo_425429 23 Februarie 2016 19:27
Setari Cookie-uri