el mai tanar cu aproape9ani

ne_am cunoscut acum 6ani.ne_am placut,ne_am iubit iar acum dupa atata amar de vreme,ne_am despartit.
pb e ca nu pot renunta la el si cred ca am facut o obsesie.
ce as putea face sa pot sa imi continui viata fara sa mai fiu afectata de amintirea si dorinta de al avea doar pe el.
se pare ca pana la urma saracia mea si aviditatea lui de bani,au dus la despartire!
ce sfaturi puteti oferi?
mina7785
Postat pe 18 Aprilie 2010 21:03
Nu exista niciun remediu pt stergerea amintirii cuiva, pur si simplu trebuie sa-ti asumi durerea pe care o simti acum si sa mergi mai departe in viata. Sa-ti gasesti o preocupare care sa te solicite foarte mult, sa-ti concentrezi energiile asupra altor lucruri - familie, prieteni, serviciu etc. Dar cred ca stii deja toate astea. O data cu trecerea timpului te vei linisti, crede-ma. Acum e mai greu, dar o sa-ti treaca. Fii puternica si gindeste-te ca, daca ati fi ramas impreuna, indiferent cit de mult il iubeai, nu ati fi fost fericiti niciodata.
lusel
Postat pe 21 Aprilie 2010 21:11
......Ooooffff...oooff...dragostea asta...Nici nu stiu cum sa incep , pentru ca orice ti-as spune nu te voi putea ajuta, concret . Tu il vrei , inca...inteleg ca el a vrut sa va despartiti, deci , s-a desprins din relatie, si nu doreste impacare. Nu prea ai ce face. Plange-ti dragostea pierduta , jeleste....chiar asa....pana te limpezesti , te linistesti....Chiar daca acum doare cumplit, vei vedea ca incet, incet, timpul va vindeca rana asta din inima ta. Incearca sa nu te agati de el...nu-l cauta , nu-l hartui pt. ca nu vei face decat sa-l enervezi si sa isi spuna ca "bine ca am scapat de ea"...fii demna , si tine-ti durerea in tine.Canalizeaza-ti energia pt. a te repune pe linia de plutire , cum se spune . Ai grija de tine...menajeaza-te...si incearca sa ai incredere ca vei avea o alta viatza...o noua iubire....
Cu gandul , sunt alaturi de tine...
libra66
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:16
mina, nimic nu te vindeca mai repede si mai bine ca dezamagirea.
Incearca sa te concentrezi putin asupra defectelor lui (nu de cele fizice vorbesc), amintesteti momentele mai putin frumoase in care te-a ranit sau te-a mintit, incearca sa nu-i mai vezi doar calitatile (pe care de cele mai multe ori persoana iubita nici macar nu le poseda, ci i le atribuim noi, din dragoste).Si peste toate, gandeste-te ca cineva care a renunta la tine ca la un lucru ce nu-i mai foloseste, nu te merita.
Fruntea sus1 Trece si asta!
Tylly
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:23
Eu am trait timp de 4 ani o iubire de vis cu un barbat mult mai mare ca mine. Dar nu cred ca are importanta varsta... Cert este ca datorita faptului ca intr-o zi am ramas fara servici, iubirea lui s-a stins! Nu are insa curajul sa recunoasca aceasta realitate. Eu il iubesc si azi la fel de mult. Suntem inca impreuna, dar doar eu iubesc, el nu. Cred ca e mai usor de indurat despartirea decat sa traiesti in minciuna!Gandeste-te!
Numauita
Postat pe 22 Aprilie 2010 11:28
Nu pot sa iti dau decat un sfat ca in cazul oricarei despartiri: sa iei fiecare zi asa cum apare, sa incerci sa ti-o infrumusetezi cum poti (ziua, ma refer), sa faci lucruri care iti plac, sa cauti compania oamenilor mai optimisti, sa faci un efort sa nu te mai gandesti ATATA la el (pe termen mai lung o sa vezi ca chiar da rezultate) si sa te gandesti la alte lucruri, care tie iti fac placere, si sa renunti la a te mai gandi la "de ce"-uri, gata, incearca pur si simplu sa iti vezi de viata TA
hot_coffee
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:21
Asa e nene, cand mai aveti chef de carnita cruda, nu uitati ca in costuri mai este inclus si TVA-ul..
anakin
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:01
Rau, mai esti nene!
nuti_vio
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:09
Pot sa fiu asa cum vreau eu, imi permit

Ca idee, cauta topicul deschis de un nene care se plangea ca primise un sut in fund de la o pustoaica de vreo 15 primaveri (el depasise deja cinzeaca) si o sa vezi acolo rautati fata de care exprimarea mea este adiere de parfum...

L-am gasit eu : http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/4830/UNDE-POATE-DUCE-NAIVITATEA-INCREDEREA-SI-PROSTIA.html
anakin
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:21
Era o gluma..... Stiu topicul, am citit....mersi.
nuti_vio
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:24
anakin
Postat pe 22 Aprilie 2010 14:27
iesi cu cineva oricine inlocueste chiar daca e surogat e mai bine decat sa stai sa visezi.....
erjike60
Postat pe 23 Aprilie 2010 01:44
Buna Mina.Si mie mi s-a intimplat chestia asta. Am cunoscut acum 6 ani un tip care e mai mic decit mine cu 10 ani. Ne-am intilnit de citeva ori atunci, eu aveam 33 el 23. la fel mi se parea si mie ca o sa vorbeasca lumea, in ciuda faptului ca nici atunci nu-mi dadea nimeni virsta, nici acum nici mie nu-mi da nimeni mai mult de 27 de ani. Nu ne-am mai intilnit deloc, dar am tinut mereu legatura, imi zicea sa ne intilnim dar refuzam. Aseara m-a sunat si m-a rugat sa ne vedem astazi. Nu am mai rezistat tentatiei, mai ales ca nu ii uitasem prestatia in pat, dar nici el pe-a mea. A fost totul perfect, bineinteles, a zis ca nu da 100 de pustoaice pe mine si am ajuns la concluzia ca avem nevoie unul de celalalt, sa nu ne mai despartim si sa fim fericit in continuare, ca nu-l intereseaza pe el de nimeni atita timp cit sintem impreuna si ne iubim. La noi nu exista problema banilor. Amindoi avem si case si bani, la noi era vorba de gura lumii (din partea mea). Daca pe el nu-l deranjeaza E PERFECT. SUCCES!!!!!!!!!!!!!
michon
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:29
Nu e bai daca iti plac barbatii mai mici decat tine... atata doar sa tii minte: sub 18 ani e pedofilie pe fata!!
Numa' de bine sa ne citim!
Printz3s
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:55
mina-i pe teren minat

ce-mi place cand, un om vrea sa scape dintr-o relatie si celalalt il alearga cu lasoul....
si_totusi
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:06
mai tanar cu 9 ani...conteaza oare diferenta de ani?....putea sa fie cu 20 de ani mai in etate decat tine...altceva conteaza cred...se stie cum iti asterni asa dormi.....sa nu fim rautaciosi:)
cristina1967
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:57
nu imi place sa dau sfaturi dar parerea mea ca o asemenea relatie nu are sanse,....trebuie doar sa traiesti clipa....iar tie mina iti doresc mult succes si putere sa treci peste toate ...iti va fi greu dar timpul le rezolva pe toate...bafta
asy
Postat pe 5 Mai 2010 18:34
De la: erjike60, la data 2010-04-23 01:44:51iesi cu cineva oricine inlocueste chiar daca e surogat e mai bine decat sa stai sa visezi.....

oricine nu e bun.
bluelight
Postat pe 5 Mai 2010 19:02
blue....oricine nu e bun este bun,....si oricine e bun nu este bun,...
ladyDY
Postat pe 5 Mai 2010 19:05
zici?
mai bine :ori_cine e bun pt tine?
bluelight
Postat pe 5 Mai 2010 19:14


ooooooo! ce adancimi p-aici!




liaiedera
Postat pe 12 Mai 2010 08:56
Mina, eu zic sa-ti cauti un servici care iti ofera mai multi bani sa vezi cum se intoarce copilul la tine pentru jucarii noi!
Ciresica
Postat pe 12 Mai 2010 19:29
1.SA MULTUMESTI LUI DUMNEZEU CA TE-A SCAPAT DE UN ASA ,,OM,,2.SA-TI CONTINUI VIATA SI SA ITI VEZI DE SANATATE.3.PUTUROSI SUNT LA TOT DRUMUL.CHIAR AI NEVOIE DE EI?4.DACA TU NU AI GRIJA DE TINE NIMENI NU ARE.5.DACA NU POTI NICICUM SA TRECI PESTE ACST HOP...DUTE LA PSIHOLOG.AI O PROBLEMA PSIHICA.6.LIBERTATEA ESTE CEL MAI MARE DAR.PRETUIESTE LIBERTATEA SI SANATATEA.
garbo089273
Postat pe 18 Mai 2010 09:43
INCA CEVA....IN ROMANIA ,BARBATII AU O MENTALITATE DE ...SCUZE...CACAT!EI AU DREPTUL SA UMBLE CU TINERE...F.TINERE...PE CAND FEMEIA ..VAI...CE GRESEALA FACE.DE CE?NUMAI PT.CA SUNT MASCULI AU TOATE DREPTURILE.INCA ODATA...AI GRIJA DE TINE SI DACA AI COPIL SAU COPIII...DE EI.RESTUL VINE DE LA SINE.GURA LUMII?MENTALITATE DE SECOL 15...SAU MAI PUTINPA.SA FI IUBITA.
garbo089273
Postat pe 18 Mai 2010 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Berea nu face burta! 9 De la: garbo_14287 3 Iulie 2013 23:50
Subiect real :) 10 De la: garbo_476728 24 Octombrie 2017 08:20
Ajutooor :)) 9 De la: Sky 5 Octombrie 2009 07:12
Buna 2 De la: Sal_a_toi 27 Noiembrie 2011 18:37
Sotul meu este inca homosexual? 13 De la: prometeus_wife 28 Aprilie 2009 12:30
Setari Cookie-uri