iubire sau prietenie?!!??!

da, Q...da' parca si faza asta de negare vine da' se mai si duce, nu persisti in ea a la long...
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:12
pe mine ma mira altceva.... acceptind ca se intimpla ceea ce spera, si ala se razgindeste, cum dreak il mai primeste inapoi?
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:18
mda...mai ales stiind ca lipseste "scanteia"
daca ar fi fost sa fie ceva, deja era...dar nenea a fost fair play, ceea ce este de admirat
a spus "nu vreau", nu s-a dat pe dupa visin

in fine, aici s-ar putea abera mult...dar inclin sa cred ca doamna nu il accepta pe "nu"
michelle_
Postat pe 28 August 2011 22:35
... atunci e libera sa si-l imagineze pe da in continuare.
Da' cre' ca deja intra in sfera patologicului.
quasaria
Postat pe 28 August 2011 22:38
l-ai cucerit deja,trebuie inca un pas,sa recunoasca,sau constientizeze el insusi,si ii e frica.
multor barbati le este.
frica de schimbare.
dar poti sa ii dai incredere in el,in relatia voastra,in tine,cum bine ai spus.
pur si simplu ii spui ca vei fi toata viata sprijinul lui,indiferent ce va fi mai tarziu,daca relatia voastra se va schimba sau nu.
ca este special pentru tine,ca nu ai mai avut o relatie asa de profunda,cu nimeni,ca el e cel mai tare din parcare,...si parcarea e goala,glumesc,bineinteles.
relatia se construieste zi cu zi.
spor la construit,d
daniilia
Postat pe 30 August 2011 20:21
mda
michelle_
Postat pe 30 August 2011 21:02
De la: barbie, la data 2011-08-28 21:50:54in ultima saptamana nu a dat decat un singur telefon,la mine nu a mai venit pe motiv ca el nu vrea momentan o relatie serioasa cu mine si nici cu alta si ca ar fii bine sa luam o pauza....incerc sa fiu cat se poate de indiferenta si rece pana se gandeste ce are de facut k stiu k indiferenta doare groaznic sui de aceea nu vreau sa ii mai arat ca simt ceva pt el poate as chiar va iesi ceva frumos....cam atat


Nu iti face iluzii. Daca reusesti sa te mentii rece si indiferenta cred ca e cel mai bine. Dar eu in locul tau nu l-as mai primi ever in patul meu. Nu imi plac barbatii indecisi. Pai ori ma vrei in viata ta ori nu???El dupa mine a ales...nu exista pauze in relatii, I you kidding me
alba
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:23
De la: barbie, la data 2011-08-28 21:50:54in ultima saptamana nu a dat decat un singur telefon,la mine nu a mai venit pe motiv ca el nu vrea momentan o relatie serioasa cu mine si nici cu alta si ca ar fii bine sa luam o pauza....incerc sa fiu cat se poate de indiferenta si rece pana se gandeste ce are de facut k stiu k indiferenta doare groaznic sui de aceea nu vreau sa ii mai arat ca simt ceva pt el poate as chiar va iesi ceva frumos....cam atat


Nu iti face iluzii. Daca reusesti sa te mentii rece si indiferenta cred ca e cel mai bine. Dar eu in locul tau nu l-as mai primi ever in patul meu. Nu imi plac barbatii indecisi. Pai ori ma vrei in viata ta ori nu???El dupa mine a ales...nu exista pauze in relatii, I you kidding me
alba
Postat pe 6 Septembrie 2011 23:23
Nu stie ce vrea! Incearca-l si provoaca-l!Cum? Spunei ca te bucuri ca ai in el un prieten adevarat si ca poti apela la el oricand..Apoi lasa un timp sa treaca..Si acum:bomboana pe coliva...Cere-i parerea lui de "prieta sincer" si spune-i ca unul care nu a fost niciodata casatorit,te curteaza,si tu nu stii ce sa faci?sa accepti,sa mai stai..si nu-l deranjeaza ca ai copil,ba chiar ii plce de copil..ce sa faci???Insista pe "ce sa fac??"
Daca tine la tine,si nu-si da seama,acum ar trebui sa se trezeasca si ca sa nu te piarda,te v-a sfatui sa ..mai astepti..apoi,conform scenariului meu,ar trebui sa revina,sa te recucereasca..poate chiarsa stabileasca o relatie mult mai trinica cu tine!!
Daca insa,nu te place..te v-a sfatui sa legi o relatie cu presupusul...si asa iti v-a iesi si tie din cap ca e iubire...vei intelege ca e doar prietenie!!
si uite cum o mica minciunica...poate descoperi un mare adevar..
elisabeta_boia
Postat pe 7 Septembrie 2011 01:17
Iubire sau prietenie? Eu zic ca mai degraba interes!
Interesul
poarta fesul...
SAL
Postat pe 13 Septembrie 2011 14:46
Eu n-am interes deci n-am nici fes dar am o blana de leu :)))
Asta e raspunsul pentru intrebarile vis a vis de avatarul meu!
SAL
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:06
Parerea mea e ca e doar o prietenie bazata pe sex. Daca era iubire era mai mult.ZIc sa iti iei inima in dinti si sa renunti. Vei intalni un alt barbat care va dori iubire de la tine, nu iti pierde timpul si tineretea aiurea...
alba
Postat pe 18 Ianuarie 2012 15:17
he he, asta de prietenie...
dar si ce patetic suna in gura unora, cum ca "secsul exclude prietenia"...:P

:))))
eu_geminy
Postat pe 18 Ianuarie 2012 15:36
De la: barbie, la data 2011-08-15 23:44:02Buna,povestea mea incepe cam asa:in urma cu 4-5 ani am cunoscut un barbat,pana acum 5 luni ne vedeam de cateva ori pe an intamplator la prieteni comuni,fiecare avem cate un copil din relatiile anterioare,iar de jumatate de an a inceput sa vina la mine mai des,mai doarme si la mine uneori imi face cadouri,ma ajuta la treburi casnice,imi da sfaturi.....iar eu am cam inceput sa simt ceva pt el;intr-o zi i-am spus ca as vrea si eu sa am o relatie serioasa dar nu i-am aratat ca m-am referit strict la elsi mi-a spus ca nu e bine sa grabesc lucrurile,sa le las sa decurga de la sine;el nu are pe nimeni ca iubita si nici eu nu am iubit....voi ce credeti ca este aceasta relatie iubire sau doar o prietenie? si nu mai zic ca vb la telefon de 1000 de ori pe zi....chiar nu stiu ce sa mai cred

SACUL DE CINEPA RUPT SE COASE MAI GREU CU FIR DE MATASE !
VOIAJOR
Postat pe 7 Martie 2012 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire adevarata sau iubire falsa? 43 De la: Reflex 30 Ianuarie 2010 20:10
SA CRED CA VA MERGE??? 22 De la: CocoGeorgiana 3 Noiembrie 2009 23:17
Despre "inteligenta" 156 De la: tutankhamon 10 Noiembrie 2009 13:39
Vreau sa aud !!!!! 27 De la: dor72 8 Martie 2011 20:58
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
Setari Cookie-uri