95 LA SUTA DIN BARBATI SUNT FARA CARACTER..sau mai degraba 99 la suta fara caracter si doar 1 la suta este cumsecade

Este greu sa gasesti un barbat cu caracter daca il cauti printre cei cu bani si putere!!Nu stiati ca puterea corupe?? De ce cu multi ani inainte familiile divortau mult mai rar iar daca faceau acest lucru il faceau tot cei cu bani? Cei saraci intelegeau sa-si "duca crucea" avand o neta stabilitate conjugala si mult mai multa sinceritate in relatiile de cuplu! Din cauza banilor sau mai bine zis mai ales datorita lor aceste lucruri OBISNUITE-sinceritatea in cuplu-aproape ca a disparut complet! SI s-au inmultit divorturile,si casatoriile de "neinteles",adica el bosorog si putred de bogat,ea maxim 22-23 de ani fosta sau actuala miss nu stiu ce "indragostita pana peste cap"de fosila plina de bani! Stau "cuplati"o perioada in care ea gestanta isi asigura o renta viagera dupa care cere divortul si o pensie substantiala precum si un viitor stralucit,o cariera de modeling daca e chiar atat de TUTA sa nu poata deveni actrita....oricum cu multi bani fara transpiratie in munca de a-i obtine...
Daca doresti un barbat cu caracter nu-l cauta printre cei cu bani,pentru ca procentul de barbati cu caracter pe care l-ai dat tu aici de 5% este exagerat de mare printre cei BOU-gati!!Aia sunt badarani si despoti pentru ca banul inseamna PUTERE si puterea corupe!!NBu le poti avea pe amandoua sau pe amantrei adica sa fie si tanar, frumos si bogat fara sa fie lichea!
Gabriel1960
Postat pe 3 August 2011 09:55
De la: Gabriel1960, la data 2011-08-03 09:55:03
Daca doresti un barbat cu caracter nu-l cauta printre cei cu bani,pentru ca procentul de barbati cu caracter pe care l-ai dat tu aici de 5% este exagerat de mare printre cei BOU-gati!!Aia sunt badarani si despoti pentru ca banul inseamna PUTERE si puterea corupe!!NBu le poti avea pe amandoua sau pe amantrei adica sa fie si tanar, frumos si bogat fara sa fie lichea!


nu zau?
Adica daca vrei un barbat "cu caracter" cauta-l pe unul care sa stea ditai porcu' pe banii tai - ca puterea corupe si daca il trimiti la munca devine lichea.
Intr-un fel, logic... ... caruia nu i-ar creste dreak aripi sa-l intretina femeia, pentru ca el e frumos, tinar si pur.... ...si neatins de vreun job care, desigur, ar murdari asa frumusete de exemplar.
quasaria
Postat pe 4 August 2011 17:55
pai Q, nu ai inteles, permite-mi: ii este frica sa nu devina domnul dependent de munca, cica e si asta un fel de adictie...de ex ca de beutura....si ce sa mai faca atunci cu el?

ai?
Eugenia69
Postat pe 4 August 2011 18:05
roramona,
cu prima parte sint de acord. Nu poti sa tii in brate pe cineva care peste citeva ore schimba personajul si e alta in locul tau. Sau poti - dar sa tii doar in brate, nu si in suflet. Si atunci, de ce sa o faci?! E un teatru inutil.

Pe de alta parte, faptul ca "distrugi copii care nu ti-au facut nici un rau" e interpretabil - tu din afara nu distrugi nimic ce nu e deja distrus, unu la mina. Doi la mina, amanta inlocuieste nevasta, nu inlocuieste copiii, asa ca siroapele astea nu-si au sensul.


quasaria
Postat pe 4 August 2011 18:15
De la: quasaria, la data 2011-08-04 18:15:31roramona,
cu prima parte sint de acord. Nu poti sa tii in brate pe cineva care peste citeva ore schimba personajul si e alta in locul tau. Sau poti - dar sa tii doar in brate, nu si in suflet. Si atunci, de ce sa o faci?! E un teatru inutil.

Pe de alta parte, faptul ca "distrugi copii care nu ti-au facut nici un rau" e interpretabil - tu din afara nu distrugi nimic ce nu e deja distrus, unu la mina. Doi la mina, amanta inlocuieste nevasta, nu inlocuieste copiii, asa ca siroapele astea nu-si au sensul.




Parerea mea personla este ca un copil are nevoie de amindoi parintii , indiferent daca este fata sau baiat, asta nu inseamna ca am dreptate !00% , sint cazuri cind este mai bine fara decit cu un betiv sau scandalagiu. In general este de dorit ca familia sa ramina intacta....dar asa cum am mai spus este doar parerea mea...

Ai dreptate nu inlocuieste copii , cu voie sau fara voie ii indeparteaza . Divortul separa copii de unul din parinti...nu este acelasi lucru cind de la masa lipseste unul din parinti. Nu este firesc ca o bona sa petreaca mai mult timp cu un copil decit parintele acestuia....la asta ma gindeam...(.cind spun parinte ma refer la mama sau tata).

Daca nu ar exista aceste persoane care sa fericeasca pe nefericitul partener atunci poate si spun poate nu ar fi atitea divorturi...De mult ori cei care isi cauta fericirea inafara casatorie , isi dau seama ca de fapt aveau acsa tot ce le trebuia inclusiv liniste si fericire...

O avetura nu imbunatateste relatia intre soti, o distruge..si ma inteb oare cit de fericit este acela care inseala, este prins, divorteaza si de obicei pierde totul..? Oare se merita? Ma indoiesc....dar asta este parerea mea...

roramona
Postat pe 5 August 2011 04:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie vs copil 97 De la: garbo_8352 5 Noiembrie 2012 13:23
e o obligatie sa ai grija de parinti sau e respect !!! 138 De la: jordina 11 Iunie 2010 13:06
Declinul societatii! 73 De la: Elle2011 14 Ianuarie 2013 11:29
De ce barbatii lasa femeile ca se chinuie singure si sa isi creasca copiii singure 2 De la: jeanette40 30 Iunie 2011 16:30
va rog ajutati'ma cu un sfat! 7 De la: magdabeauty 13 Iunie 2010 16:00
Setari Cookie-uri