Inca o femeie inselata!!

si peste 5....10 ani o sa-i spuna fetitzei, cu multa intelepciune si durere in suflet: fata mea, pentru tine am indurat iadul! iar copilul, deja trecut de faza copilariei, o sa replice: si crezi mama ca iadul era un mediu propice pentru a creshte un copil?

pfffff, nici prostia nu mai e ce-a fost candva!
alfheim
Postat pe 21 Iulie 2011 12:56
corect, michelle! asta spuneam si eu!
esme
Postat pe 21 Iulie 2011 12:59
esme, chestie de atitudine, foutui mama ei de viata
alfi, nu cu durere in glas...ci cu artzag, cand se va revolta copila...textul o sa sune: "cum indraznesti? dupa cat m-am sacrificat eu pt tine...si am ramas cu courvaru' de tac'tu"
lasati...cunoastem, cunoastem si inca bine de tot, ehehe...
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 13:04
ma mi_ subscriu si la varianta ta, insa am o parere, ca tzine de temperament... ori pozeaza in victima societatzii si a casniciei (nu zice ca si ei i-a placut) ori pozeaza in luptatoarea apriga, careia copila nu-i recunoshte meritele... oricum ar fi, una din cele doua variante o sa iasa mai devreme la iveala!
alfheim
Postat pe 21 Iulie 2011 13:15
alfi, iti dai seama ca nu vorbesc din avion, doh...
eu sunt unul din copiii aia cu parinti care au trait iadul. ca au ajuns in final tot la divort, e another story
da' pana au ajuns, mi-au auzit urechile destule, de mic copil, despre curvasaria tatalui, si bla, bla
pe urma, am auzit despre martiriu, si despre recunostinta vesnica pe care ar fi trebuit sa o nutresc EU, pentru ca am crescut cu tata, despre ce copil neintelegator si egoist sunt, pentru ca nu apreciez si nu ma prostern in fata sacrificiul facut
dar nu am auzit absolut nimic despre cum ma mortificau pe mine, copil fiind, toate scandalurile alea, care plecau de la una si ajungeau la descalecare, la glad, gelu si menumorut

deci, a se slabi cu vesnica scuza despre cum trebuie sa tragi cu dintii de o casnicie in numele copiilor
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 13:44
never ever mai bine iti cresti copilul in liniste singur/a decat in scandaluri si teroare in doi,
michelle
tusi_Oli
Postat pe 21 Iulie 2011 13:51
mai, cum e corect?
ma prostern sau ma prosternez?
ca am dat si io in boala iasomiei, nu mai stiu sa scriu, dreaq
eh, nu conteste, ori e una, ori e alta...o bag si io la licenta poetica, deh
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 13:55
haidi mai!
io propun sa-l ierte! serios...
zambila
Postat pe 21 Iulie 2011 13:56
chiar daca nu e o petitie...subscriu si eu, in numele copiilor


nu sa-l ierte!!!!!!
Eugenia69
Postat pe 21 Iulie 2011 13:56
haidi, mai zambilutzo, cum o sa-l ierte?
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:00
pante, pai cum altfel??
vrei sa ramana copilul fara tata?? si ea fara barbat?? nu-i mai simplu asa!?

chiar asa, unde-i topicul Rodicutzei? s-o fi intors de la manichiura?

zambila
Postat pe 21 Iulie 2011 14:02
io propun altceva daca tot calca stramb macar sa o faca cu folos adica sa produca asa ca scoate-l maica la produs ce el nu poate sa faca bani daca tot se-ncurca cu o alta mai ceva ca si sotia
tusi_Oli
Postat pe 21 Iulie 2011 14:03
ei, iaca, si tu acuma...doar nu moare tatal - cum o sa ramana fara?
ea sa-si caute altul ca doar nu s-au terminat barbatii
topicul Rodicutzei a fost arhivat!
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:11
tusi, e o idee...
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:13
gluma-i gluma, da' situatia-i trista!
si e mai usor sa cauti vinovati decat sa te uiti la tine si sa-ti vezi propiile greseli si egoismul.
zambila
Postat pe 21 Iulie 2011 14:14
De la: zambila, la data 2011-07-21 14:02:28pante, pai cum altfel??
vrei sa ramana copilul fara tata?? si ea fara barbat?? nu-i mai simplu asa!?


va multumesc penrtu pareri,pana sa afle fetita mea,eram hotarata sa divortez, am vb cu el nu este de acord dar i-am spus ca nu ma intereseaza ce vrea el. de mai bine de o luna nu avem intimitati pentru ca nu il mai vreu eu. si credeti-ma ca nu ma mai atrage. ce ma determinat sa dau inapoi a fost reactia fetei mele, dar decizia aceasta nu i-am comunicat-o lui, inca asteapta un raspuns.
cristina_nita01
Postat pe 21 Iulie 2011 14:14
ehei...rodicuta!!!
ce mai unghii exfolia ea...ce spasme existentiale o mai zguduiau
nu mai sunt nici dramele ce au fost
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 14:15
cristina, e viata ta si sunt deciziile tale!
fa ce crezi ca-i mai bine pentru tine!
zambila
Postat pe 21 Iulie 2011 14:18
zambilutzo, vezi ca fata iti lua gluma in serios - poate pentru ca asta voia sa auda - n-a simtit ironia...
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:20
ei, nici chiar asa! pare fata isteatza, doar ca-i place sa se victimizeze putin!
da' trece...toate trec
zambila
Postat pe 21 Iulie 2011 14:25
dap, corect!
concluzia a fost trasa, decizia a fost luata
topic inchis

next!
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 14:28
Garbatelor, va pup!

Dinafara unei povesti e simplu de judecat, criticat, dat cu pareri, analizat pe text si corectat. E nevoie de multa empatie si un pic de blandete pentru a putea ajuta pe cineva cu adevarat...
Luna_in_capricorn
Postat pe 21 Iulie 2011 14:35
luno, daca cere pareri de dinafara?
n-am sa mint frumos pe nimeni - voi spune ce cred
cat despre empatie... - eu una m-am cam saturat sa-mi incarc "sacul" si asa plin de ale mele...
blandete? hmmmm, ti se pare ca am fost dure? mie una, blandetea, intr-o situatie similara, imi miroase a mila si de asta fug mai tare decat de orice - si am un principiu: "ce tie nu-ti place, altuia nu face"! - so, mai trebuie sa ma justific?
sa vedem ce sfaturi ii dai tu!
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:44
atunci, empatizeaza tu, mangai-o pe capsorul blond, cu blandete, desigur...si explica-i serafic ca asa se traieste, ascunzandu-ti neputinta in numele copiilor
vad ca ai revenit cu aceeasi atitudine, de gica contra, aceeasi de pe topicul cu legiferarea prostitutiei

cat priveste datul cu parerea, cam asta e ideea acestui forum, in caz ca nu te-ai prins...toata lumea le stie pe toate, si nimeni nu stie nimic
pe aici, mai toti expunem pareri personale, in functie de experienta personala
si lasa, nu-mi raspunde...is cam ocupata acum
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 14:46
next!
michelle_
Postat pe 21 Iulie 2011 14:50
panty_C
Postat pe 21 Iulie 2011 14:54
Pantera, eu gasesc comentariile voastre bine intentionate, inteligente, gandite.Dar am observat o duritate-pe mai toate forumurile romanesti dealtfel-in a ne comunica ideile, gandurile, sfaturile etc. Si nush de unde vine ...n-o pot numi agresivitate...sa zicem o anume lipsa de blandete, de mila daca vrei...Persoana care cere sfaturi e deja in impas. Sufera, e derutata, poate n-are pe nimeni...deci e slabita, confuza...Banui ca ar avea nevoie de intelegere, compasiune...si , desigur, de un sfat bun. Un sfat e bun daca e spus bine, cu bunatate. Zic si eu...
Luna_in_capricorn
Postat pe 21 Iulie 2011 16:38
Michelle, raman la parerea mea: legi aspre IMPOTRIVA prostitutiei si nu PENTRU!
Luna_in_capricorn
Postat pe 21 Iulie 2011 17:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozia boala grea 35 De la: nazirra 16 August 2009 15:07
mai meritam sau nu ....... 6 De la: narcysa 12 Decembrie 2010 06:20
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Ajutati-ma sa inteleg ce mi se intampla!:( 49 De la: garbo077923 28 Decembrie 2011 23:26
infidelitate??? 131 De la: marinbosse 30 Ianuarie 2010 03:26
Setari Cookie-uri