o femeie ce iubeste o alta femeie

De la: dor72, la data 2011-05-29 23:53:35esme, imi vine sa rad...hai sa facem ca-n bancu'ala cu domnisoara....
o domnisoara ( cam ca irina) tinuta in casa pana pe la 18 ami, are voie, pentru prima oara sa "dea piept cu viata". inainte de a pleca "in necunoscut" mama o sfatuieste:
- Draga mamei, vei merge pe strada, vei intalni un baiat...sa vorbesti cu el...daca te invita la cofetarie sa nu refuzi ca plange mama...apoi te va invita la film,...sa nu refuzi ca plange mama...apoi te va invita la el acasa...sa nu refuzi ca etc. Acolo te va servi cu o cafea, veti vorbi , bla, bla...apoi va vrea sa se urce pe tine...sa nu il lasi ca plange mama, da?
Fata, aproba, iese si pleaca...si se intoarce dupa 3 zile...
mama disperata o ia la intrebari
fata ii spune ca a respectat intocmai ce i-a spus
- Si ?
- La urma...m-am urcat eu pe el...sa planga m-sa!

asa ca esme, schimbam placa...facem noi hatza-hatza si...vai mama lor...
pai ma refeream la harza,harza cu creierii barbatilor nu la tampaniile care le debitezi tu
ingerasulluptator
Postat pe 29 Mai 2011 23:56
nu poti face in veci ceea ce te lauzi p-aci...mai bine las'te si tu hatza-hatza...iti garantez ca iti va placea...
dor72
Postat pe 30 Mai 2011 00:00
De la: dor72, la data 2011-05-30 00:00:43nu poti face in veci ceea ce te lauzi p-aci...mai bine las'te si tu hatza-hatza...iti garantez ca iti va placea...
numai ca nu se merita sa iti iei pt un carnat,tot porcul....sa suporti un barbat zi de zi,,pt cateva clipe de placere....si sa nasc copii in durere,,,si sa fac manacare si sa curat....Munca grea...Mai usoara este viata sa fac harza harza cu creierii barbatilor....si chiar imi place
ingerasulluptator
Postat pe 30 Mai 2011 00:07
ce dracu sa faci tu cu un porc intreg? la ce iti trebuie? nesatulo!
dor72
Postat pe 30 Mai 2011 00:09
VAd ca totul este luat in gluma dar scriu ptr a ma descarca ,azi am vazut-o ne am intalinit intr-o padure ne am plimbat ore in sir a fost minunat ,numai ca el s-a suparta ,de ce am plecat de ce l-am lasat singur ,am venit acasa dar el nu era cred ca vroia sa imi platesca cu aceiasi metoda ,dar nu m-a intristat din contra am sunat-o si am vorbit o ora intreaga uitand de lumea din jur.
Viata mea de cuplu se destrama si simt ,azi mi-a zis ca sunt nerecunoscatore la fel ca toti romani si ca el nu merita asa ceva ,adica sa fie lasat singur sa ma distantez de el ,am vrut sa ii spun sa ne despartim ia el mi-a zis ca daca se ajunge asa departe v-a distuge totul si se va distruge singur ,m-am speriat poate i-am gresit nu stiiu nu inteleg cat de rau este sa petreci cateva ore inafara domiciliului.Acum nu stiiu ce sa fac m-am hotrat sa renunt la Ea m-am hotarat sa renunt la fericire m-am hotarat sa ma intorc in lumea mea izolata m-am hotarat dar nu stiiu daca fac bine ,cineva mi-a spus ca daca e iubire tot iubire v-a fii si peste 6 luni.
O iubesc dar imi este teama ,in plus chiar daca ies din elatia asta nu pot incepe o relatie avem nevoie de timp
garbo207316
Postat pe 30 Mai 2011 00:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-30 00:07:52
De la: dor72, la data 2011-05-30 00:00:43nu poti face in veci ceea ce te lauzi p-aci...mai bine las'te si tu hatza-hatza...iti garantez ca iti va placea...
numai ca nu se merita sa iti iei pt un carnat,tot porcul....sa suporti un barbat zi de zi,,pt cateva clipe de placere....si sa nasc copii in durere,,,si sa fac manacare si sa curat....Munca grea...Mai usoara este viata sa fac harza harza cu creierii barbatilor....si chiar imi place

faci pe dracu' irinooka... vrabia mihai viteazu'...:P
eu_geminy
Postat pe 30 Mai 2011 02:32
offfffffff, ce ti-e si cu sandra brown de romania bref ....
citind astfel de descrieri, de tablouri silvice, aproape ca ti se termina cuvintele...
pai io zic asa, draga 7316, daca va iubitzi, luati-va fata, scapi si de dilemele pe care nu le-ai fi avut daca faceai pasul din prima. iti implinesti si vicul de-o viatza, ala cu carpe diem, si apoi te poti plimba prin orice loc, nu mai e nevoie sa te ascunzi ore in shir prin padure!
totusi, nu mai erau parcuri in tara asta sau strazi prin care sa va plimbatzi ca doua prietene, chiar era nevoie de padure? sau n-a fost doar o simpla plimbare? ca prea o zici cu foc ca a fost minunata... pffffffff
mare e padurea ta Doamne si unele fete ce de se mai plimba singure si minunat prin ea!

P.S. - asteptam si episodul doi, iesirea din padure si etc ...despartirea de fostul actual... despartirea partenerei de cuplajul ei si mutarea voastra impreuna. se impun cat mai multe detalii, ca altfel deh ... ar fi prea mare plictiseala
alfheim
Postat pe 30 Mai 2011 09:59
De la: Freya__, la data 2011-05-28 21:43:03adicatetea, esti ? ori ba ? ca ceva lipseste p-acolea..

bre, tu esti alta !!

vezi c-ai incurcat contu`, pisi , alooo, adminii, grija mare la botoane !



e clar, trebuie sa/mi schimb ochelarii ! am citit "batoane"
elodia
Postat pe 30 Mai 2011 18:08
elodia? te chinuie rau notaru, pisi...
michelle_
Postat pe 30 Mai 2011 18:13
pai .. garbo 316 da-ti timp. Pleaca undeva singura o perioada si vezi pe cine iubesti si de cine ti-e dor.
cricat
Postat pe 5 Iunie 2011 00:09
garbo206974
Postat pe 8 Iunie 2011 12:34
na ,ca pe aista nu l vazui!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 19:48
pe care?
dor72
Postat pe 8 Iunie 2011 19:50
toapicu ista mai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!avuseraqm di toati.....
nazirra
Postat pe 8 Iunie 2011 20:04
Dumnezeu a facut mai intai BARBATUL si pentru ca era singur si se plictisea a facut si FEMEIA ca sa nu se plictiseasca nici o secunda... sau poate a facut mai intaI FEMEIA si apoi BARBATUL???Cine stie cel mai bine???... nu a facut doi barbati saui doua femei...se vede ca sfarsitul lumilor e aproape...
garbo173858
Postat pe 10 Iunie 2011 09:41
3858 lucrurile sunt clare ... zice Biblia.
Domnul a creat cerurile si pamantul
si s-a odihnit
apoi a creat omul
si s-a odihnit
apoi a creat femeia
si de atunci nici Domnul, nici omul n-au mai avut odihna!!!
alfheim
Postat pe 10 Iunie 2011 11:12
roby_cado
Postat pe 10 Iunie 2011 11:39
alf, neobositule...
dor72
Postat pe 10 Iunie 2011 12:34
stai bre, ca lui cri i s-a schimbat secszul.. nu mie ...
hai neatza in zori de pranz dor
alfheim
Postat pe 10 Iunie 2011 12:41
chestiunea privind normalitatea este o intrebare fara sens. Normal sau anormal, care e diferenta? Daca iti spune cineva ca e anormal, ce faci? Reajustezi?
Parerea mea - de fiinta "normala" din pct asta de vedere, probabil singurul - este ca ai o relatie nefericita in primul rind sufleteste, si deviezi cautind ceea ce ala de acasa nu iti ofera. Intelegere, afectiune & co. Si ca drumul cel mai scurt pentru a te simti o femeie implinita este sa cauti un el care sa te implineasca pe toate planurile. Nu o ea, care dincolo de minunata comunicare afectiva reprezinta doar un vibrator. Sure, sexul e ceva vulgar si nerelevant pentru comuniunea sufleteasca absoluta.... I know...

Dar, asa cum am spus, poate cusca mea e limitata.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2011 13:25
asa-i ...o relatie dintr-asta o intelegi pana la un anumit punct si nu o mai intelegi de la acel punct inainte
ca si normalitatea .....este pana la un punct , de acolo se transforma in anormal
altfel , depinde de ce parte a punctului te afli sau cat de aproape de el indiferent din ce parte , totul depinde de alegerea fiecaruia ......restul , e cancan
jeanette40
Postat pe 10 Iunie 2011 13:33
nici macar de acolo nu se transforma in anormal. de ce-ar fi anormal sa am nevoi, nazuinte si dorinte si sa incerc sa le intampin? doar pt ca relatia `era` sau `parea` normala pt ca ne implica pe noi doi si deodata asteptarile noastre nu mai coincid, iar asta ma scurtcircuiteaza pe mine ca invid cu drepturi in a-mi cauta fericirea? hm! normal e ce ma implineste, ce ma face sa ma dezvolt, sa evoluez, sa devin ca individualitate sociala, psiho-mentala si emotionala.
esme
Postat pe 10 Iunie 2011 13:41
dar probabil "normal" nici nu e sa fii un individ implinit - in fond, daca definim normalitatea statistic, precis e cumva cum nu vrem sa fim.....
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2011 14:04
pai tocmai asta e: ceea ce mie mi se pare normal, implicand aici dorintele, nazuintele si asteptarile mele (chiar daca nu mi le voi putea implini vreodata), poate constitui ceva scandalos pt altii.
esme
Postat pe 10 Iunie 2011 14:09
astea-s niste limite pe care si le stabileste fiecare individ.......normalitatea si anormalitatea ......moralitatea si imoralitatea ........altfel si legalitatea si ilegalitatea ( anormal) prin Romania nu are limite strict trasate
jeanette40
Postat pe 10 Iunie 2011 14:13
definitia normalitatii nu este o chestiune subiectiva. Este "al crei valoare este apropiat de valoarea ntlnit cel mai des" - raportat la alti oameni, "normal" inseamna cum sint cei pe care ii intilnim cel mai des. Adica cei mai multi.
Nu e nimic subiectiv in asta. E statistica.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2011 14:24
Nu cred ca e realistic sa incerci sa afli un raspuns cert ca sa stii pe ce drum o apuci. Asta pentru ca nu exista certitudine! Nimeni, nici chiar tu nu stii daca atractia ta pentru femei e temporara sau daca o vei avea toata viata. Cred ca e suficient sa recunosti ca ai prea multe indoieli legate de modul tau de viata actual, ca te macina aceste ganduri si intrebari care cer raspunsuri. Deci cred ca de fapt e invers. mergi inainte, iti asumi riscuri, iei anumite decizii, decizii dificile, iti asumi posibilele consecinte ale acestor decizii iar raspunsul va veni in timp, in timp vei sti ce drum ti se potriveste.
Stiu ca nu e ce vrei sa auzi dar certitudine nu exista asa cum nu exista nici viata autentica fara teama, asumare de riscuri si alegeri dificile.
Eu personal nu te judec, pentru ca nu am acest drept!Iti doresc multa intelepciune!

"Cine este fara de pacat sa arunce primul piatra !"

Postat pe 1 Iulie 2011 15:41
esti ingerasul stilizat?
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 17:10

"Cine este fara de pacat sa arunce primul piatra !"

nu vezi cata gramada de pietre aruncate..?,primu' ha..?
roby_cado
Postat pe 1 Iulie 2011 17:14
asta e ca-n bancu'ala cu
Bula care merge intr-un ring de box si exclama:
- Cine se bate cu mine?
Apare un malac si zice (cu o voce tunatoare) :
-Eu! se face liniste totala...
Bula se intoarce spre multime si exclama vesel:
-Da' cu noi doi?

a dracu barna....varata adanc...
dor72
Postat pe 1 Iulie 2011 23:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
inselat 20 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:53
studiile sunt importante intr o relatie? 43 De la: LILO 27 Mai 2010 15:26
Am nevoie de sfaturi 5 De la: quasaria 25 Iulie 2011 13:45
il iubesc,desi el este bagabond.. 22 De la: Rha 29 Iunie 2010 17:13
Setari Cookie-uri