Ganduri de femeie ...

despre dominatia masculului cu vf. tocului.... whatever.
quasaria
Postat pe 9 Martie 2011 21:57
asa...probabil ca e un atac la adresa barbatilor...eu nu o vad asa....si daca e care e problema ta?esti barbat si te ataci sau ce?ca nu inteleg....si stai lin ca nu sunt frustrata deloc....am mai zis ca am scris chestiile alea acum ceva timp (o luna,un an,5,nici nu conteaza) si le-am postat acum...atunci probabil ca eram intr-o perioada naspa...oricum nici acum nu gandesc diferit....vroiam sa spun ca si noi putem face ca ei ...uneori....si nu te mai bate asa cu pumnul in piept ca nu esti tu singura femeie din lumea asta care nu a suferit niciodata dupa vreun barbat...mi-e imposibil sa cred asta...
luly83
Postat pe 9 Martie 2011 21:58
mahhh... nu-mi stric ochii citind ditai fularul
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:00
m-am plictisit citind atat de mult, ai scris mult, prost si fara rost....cu filozofia asta ai sa fi singura toata viata
ameno, mai bine lasa.....numai prostii debiteaza si asta, pierdere de timp.
scumpa31
Postat pe 9 Martie 2011 22:03
draga scumpa....fiecare om are drepturile lui...scuza-ne ca ne permitem sa scriem tot felul de aberatii si sa ne dam cu parerea care este problema ta?si hai sa nu ne spunem "asta" ca totusi nu ne tragem de sireturi
luly83
Postat pe 9 Martie 2011 22:09
din ce am citit....probleme ai tu, luly draga
scumpa31
Postat pe 9 Martie 2011 22:12
o nuu...alta care nu citeste si vorbeste aiurea in tramvai.....probleme probabil ca am avut odata candva scupika,ca toti oamenii de altfel...tu nu ai avut niciodata?esti atat de speciala ?unicata superwomen?sau care-i faza? si daca te plictisesti si nu vrei sa citesti prostii iti recomand sa schimbi topicul madame...nu mai ataca lumea aiurea
luly83
Postat pe 9 Martie 2011 22:18
De la: luly83, la data 2011-03-09 21:46:43allegra ce e cu tine de esti asa acra??ti-am facut ceva?sau ne cunoastem cumbva?nu am nevoie sa te induiosezi stai lin,am doar cei 7 ani de acasa,atata tot.


Nu,nu ne cunostem.
Dar ceva mi-ai facut: ai pus o geanta de Prada la egalitate cu una de Guess.
Allegra
Postat pe 9 Martie 2011 22:51
ameno
Postat pe 9 Martie 2011 22:52
cum le-o pus, bre, la egalitate pe gentile alea?
nu le-o pus pe bratzu' ierect?
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 23:00
fara "alta' ca nu ne tragem de sireturi.....mi-am impins rabdarea la limite si am citit postarea ta lunga cat o zi de post, si am inteles ca inca mai ai problemele pe care le-ai avut odata.
da, sunt speciala si unicata, asa este fiecare om.
probleme am si eu (financiare), dar nu am avut niciodata buba la cap ca tine.
si stau pe ce topic vreau eu, madame
scumpa31
Postat pe 9 Martie 2011 23:03
Le-a pus in aceeasi propozitie,Thor. Ca fiind egale in capacitatea lor de a te face sa visezi cu ochii deschisi in fata unei vitrine.
Ori zorzoanele alea de la Guess n-au nicio sansa sa excite "gandurile unei femei" in aceeasi masura in care stilul Prada o face. Punct.
Allegra
Postat pe 9 Martie 2011 23:04
o fi, mami, ca prea le spui cu foc
Thor_again
Postat pe 9 Martie 2011 23:05
Poti sa compari 11800(o Prada) cu 3-4-maxim 500 de euro(Guess)?
Allegra
Postat pe 9 Martie 2011 23:12
offf...e greu ....nu compar nimic draga mea....am zis ca e acelasi lucru..gandeste-te la geanta ...la obiect......nu ca e prada sau guess sau aia din idm cu 40 ron...si poate unele viseaza la "guess" asa cum tu visezi la "prada"...vad ca asta conteaza aici....eticheta si firma ....
luly83
Postat pe 10 Martie 2011 01:06
De la: luly83, la data 2011-03-09 21:58:48....am mai zis ca am scris chestiile alea acum ceva timp (o luna,un an,5,nici nu conteaza) si le-am postat acum...atunci probabil ca eram intr-o perioada naspa...oricum nici acum nu gandesc diferit....vroiam sa spun ca si noi putem face ca ei ...uneori....si nu te mai bate asa cu pumnul in piept ca nu esti tu singura femeie din lumea asta care nu a suferit niciodata dupa vreun barbat...mi-e imposibil sa cred asta...


deci recunosti ca le-ai scris "intr-o perioada naspa" si ca "nici acum nu gindesti diferit" - si ca "putem face CA EI" - de unde evidenta parerea ta ca trebe sa te dai pestele mai mare ca sa nu fii inghitit de ala mare... Trist rau trebe sa fie sa traiesti cu mentalitatea asta.

Iar daca discutam de experiente de viata, intr-adevar, nu ne tragem de sireturi.
Astepta sa cresti mai mare sa intelegi ca oamenii din viata ta tind sa se plieze asteptarilor.
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 01:34
oooooooofffffffffffff..........iote cum pierdeti voi timp....acordand atentie...unor frustrari vechi...si totusi...actuale...ale unora!!!
Q...ame`....zau de merita raspunsuri...si...cu atat mai putin polemici cu cineva...cu astfel de pb!!
cred ca va puteti destinde altfel...decat sa-i ascultati frustrarile!!
o zi frumoasa tuturor...si...scz ca m-am bagat in seama dar...chiar nu merita!!
ovidiu42
Postat pe 10 Martie 2011 06:52
Ovi...io nu-s de acord cu asta...
conflictul poate fi si constructin(depinde de oponenti)
si daca rezultatul este castig-castig(adica ambele parti castiga mai mult decat pierd,isi redefinesc scopurile si exploreaza noi posibilitati),atunci totul e o.k....
un conflict constructiv genereaza,de cele mai multe ori,crestere si dezvoltare
dar...din pacate,de cele mai multe ori conflictele sunt distructive
eladaela
Postat pe 10 Martie 2011 08:49
De la: luly83, la data 2011-03-09 20:50:28dar cine a zis ca m-a folosit si m-a lasat?....e inca cu mine :P.....
paaai pari suferinda EEEEEU cand imi doresc ceva .....rochie ,cercei etc......le cump si gata chiar si cu banii de factura .........dar am bunul simt sa nu-mi las familia flamanda Dar barbatul pe care il iubesti si te iubeste nu il privesti ca pe o jucariee ....nupp ...si da ESTE PROPRIETATEA MEA peeeei am acte piii el maaaai
floare_cu_colti
Postat pe 10 Martie 2011 09:02
De la: Allegra, la data 2011-03-09 22:51:05
De la: luly83, la data 2011-03-09 21:46:43allegra ce e cu tine de esti asa acra??ti-am facut ceva?sau ne cunoastem cumbva?nu am nevoie sa te induiosezi stai lin,am doar cei 7 ani de acasa,atata tot.


Nu,nu ne cunostem.
Dar ceva mi-ai facut: ai pus o geanta de Prada la egalitate cu una de Guess.
vaaaaai eeeee a pus ia barbatu la egalitate si cu jucaria
floare_cu_colti
Postat pe 10 Martie 2011 09:09
ITI PLACE SA TE JOCI CU SIMTURILE UNUI OM NU TE GINDESTI CA POATE TU AI SA FII VICTIMA PROPRIILOR TALE FANTEZII?
seby40
Postat pe 10 Martie 2011 11:40
eu cind imi doresc o geanta, ca e una de 10 roni sau una de 10000, pe aia mi-o doresc si gata... Dar nu vad de ce mi-as pierde timpul cu genti pe care nu mi le doresc, doar sa le cumpar asa, ca sa imi bag foarfeca in ele.... ?!
N-am doza asta de nesiguranta...

Iar in ce priveste barbatul "sub papuc", ala e o specie trista rau. Not man enough for me, daca a ajuns in situatia asta... pa pa, baby....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 11:52
De la: ameno, la data 2011-03-09 21:53:34despre ce se vorbeste aici?
are rost sa citesc sau mai bine lasa..


Mai bine lasa... Am incercat si eu sa aflu si s-a dat la mine initiatoarea topicului. Cica toti nebunii pot scrie aici ce vrea muschii lor, manca-ti-as. Numai ca unii sunt mai nebuni ca altii si-ti sar la beregata daca nu le place ce scrii
Lidiaolteanu
Postat pe 10 Martie 2011 15:27

yabadabaduuuu.....
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 19:28
ameno
Postat pe 10 Martie 2011 20:29
Nu ti-a dat un pic de gandit ca,din toata harababura aia,eu m-am oprit la geanta,quasaria?
Nici de ce am subliniat,intr-o maniera atat de materialista,pretul comparat al gentilor?

Un singur motiv : vroiam sa evidentiez prapastia dintre titlul pretentios al topicului (pe care ma asteptam sa gasesc ceva mai de Doamne ajuta) si frivolitatea postarii initiale a autoarei.

Nesiguranta mea priveste lucruri fundamental diferite de subiectul in cauza.
Allegra
Postat pe 10 Martie 2011 21:43
Allegra, la nesiguranta fatucii asteia ma refeream si eu...
quasaria
Postat pe 10 Martie 2011 21:45
alegra, daca mai aveam dubii, poanta cu geanta mi le-a spulberat

secretul tau e in siguranta

ps: da' Paciotti nu-ti mai place?
michelle_
Postat pe 10 Martie 2011 21:52
Dar nu fac niciun secret din pasiunea mea pentru genti,michelle!
Si da,imi place Paciotti !
Allegra
Postat pe 10 Martie 2011 22:08
Devenind Reprezentant Avon poti recomanda produse cosmetice apreciate de milioane de femei din intreaga lume si totodata sa castigi multi prieteni, o cariera, bani, cadouri...
mihaela_roxana_ditu
Postat pe 16 Martie 2011 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
destinatie de vacanta 15 De la: garbo195305 11 Martie 2011 00:23
anunt 10 De la: nicoleta_laslu 16 Iulie 2010 15:16
MISNI MISS SUMMER 2012 1 De la: kidz007767 6 Iunie 2012 11:59
Buna! La bine este simplu dar am nevoie de părerea voastră 2 De la: garbo_494285 1 Decembrie 2018 01:50
camasi nationale copii si adulti 5 De la: nicoletah 11 Iulie 2011 12:27
Setari Cookie-uri