Teatru pentru copii mici-mici Atelier de ciocolata

Pentru copii de 2-5 ani, 4 iunie- ora 10; LibrŃria Bastilia (str Pia■a RomanŃ nr. 5):

Ca urmare a succesului avut de "Atelierul de ciocolatŃ", sus■inut la ţnceputul lui aprilie, pentru grupe de grŃdini■Ń, conceput ţn jurul pove║tii originale "CŃlŃtorie in ora║ul bomboanelor" asociatŃ cu proiec■ii foto unicat ║i activitŃ■i creative, de decora■ie ║i modelaj ţn ciocolatŃ, rŃspunzÔnd astfel interesului ║i solicitŃrilor, am programat un nou atelier in acest sens, pe care l-am ţmbogŃ■it cu teme ║i materiale, a║a cŃ va dura o orŃ. Atelierul este conceput ║i realizat de Daniela Mi║cov ║i Voicu Hetel.

Vom spune prin cuvinte ║i imagini o poveste despre o cŃlŃtorie ţntr-un ora║ ţn care ciocolata este aliment ║i material preferat al arti║tilor cofetari, reuni■i la un tÔrg al ţndemÔnŃrii ║i imagina■iei- Ciocoshow.

DupŃ care, ţn partea a doua, arti║tii cofetari vor fi copiii, care se vor juca modelÔnd ciocolata, ţmpreunŃ cu pŃrin■ii.

Atelierul face parte din proiectul Pove║ti cu lapte, prin care ne propunem sŃ promovŃm alimentele sŃnŃtoase, derivate ale laptelui, asociate cu pove║ti inedite, create special, sau titluri celebre, selectate din literaturŃ. In cadrul unui demers construit prin dialogul artelor, ţncurajÔnd creativitatea copiilor, activitŃ■ile inovative, experimentele, cu materiale ║i mijloace mai pu■in sau deloc practicate ţn RomÔnia.
Activitatea dureazŃ o orŃ.

Biletul pentru un copil costŃ 30 lei ║i include materialele de lucru. Inso■itorii nu plŃtesc bilet, dar sunt ruga■i sŃ asiste copiii. RugŃm sŃ asigura■i copiilor un echipament de lucru adecvat, care se poate murdŃri.

Inscrieri ║i info la tel. 0724 55 41 99 / artelierdproiecte2012@gmail.com /artelierd@yahoo.com sau pe pagina de Facebook a Artelier D, Proiecte pentru copii
http://hetel.ro/index.php/2012/05/5853/
Catalina_Hetel_1
Postat pe 3 Iunie 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Magazin online pentru copii 1 De la: garbo_413350 29 Iunie 2015 11:58
LA MULTI ANI COPIILOR !! 2 De la: garbo105616 1 Iunie 2011 21:03
Cursuri actorie, dans, vorbire si pictura pentru toate varstele! 1 De la: ioanapopa34 4 Decembrie 2011 18:52
Ce fac copiii ţn vacan■a de iarnŃ? 1 De la: garbo183165 19 Ianuarie 2011 11:20
mini-vedete 3 De la: moniq_ 17 Iulie 2010 10:33
Setari Cookie-uri