Teatru pentru copii mici-mici Atelier de ciocolata

Pentru copii de 2-5 ani, 4 iunie- ora 10; Libr�ria Bastilia (str Pia�a Roman� nr. 5):

Ca urmare a succesului avut de "Atelierul de ciocolat�", sus�inut la �nceputul lui aprilie, pentru grupe de gr�dini��, conceput �n jurul pove�tii originale "C�l�torie in ora�ul bomboanelor" asociat� cu proiec�ii foto unicat �i activit��i creative, de decora�ie �i modelaj �n ciocolat�, r�spunz�nd astfel interesului �i solicit�rilor, am programat un nou atelier in acest sens, pe care l-am �mbog��it cu teme �i materiale, a�a c� va dura o or�. Atelierul este conceput �i realizat de Daniela Mi�cov �i Voicu Hetel.

Vom spune prin cuvinte �i imagini o poveste despre o c�l�torie �ntr-un ora� �n care ciocolata este aliment �i material preferat al arti�tilor cofetari, reuni�i la un t�rg al �ndem�n�rii �i imagina�iei- Ciocoshow.

Dup� care, �n partea a doua, arti�tii cofetari vor fi copiii, care se vor juca model�nd ciocolata, �mpreun� cu p�rin�ii.

Atelierul face parte din proiectul Pove�ti cu lapte, prin care ne propunem s� promov�m alimentele s�n�toase, derivate ale laptelui, asociate cu pove�ti inedite, create special, sau titluri celebre, selectate din literatur�. In cadrul unui demers construit prin dialogul artelor, �ncuraj�nd creativitatea copiilor, activit��ile inovative, experimentele, cu materiale �i mijloace mai pu�in sau deloc practicate �n Rom�nia.
Activitatea dureaz� o or�.

Biletul pentru un copil cost� 30 lei �i include materialele de lucru. Inso�itorii nu pl�tesc bilet, dar sunt ruga�i s� asiste copiii. Rug�m s� asigura�i copiilor un echipament de lucru adecvat, care se poate murd�ri.

Inscrieri �i info la tel. 0724 55 41 99 / [email protected] /[email protected] sau pe pagina de Facebook a Artelier D, Proiecte pentru copii
http://hetel.ro/index.php/2012/05/5853/
Catalina_Hetel_1
Postat pe 3 Iunie 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
castiga un Opel Corsa 7 De la: garbo133831 14 Iulie 2010 17:09
ajutatima si pe mine 4 De la: garbo_394814 11 Martie 2014 07:52
alimentarea la copii 11 De la: funny_lucky 22 Noiembrie 2010 16:06
Cum dezvoltam creativitatea copiilor? 10 De la: SuperMama 1 Aprilie 2012 20:27
Incompatibilitate copil -educatoare 1 De la: STANESCU_R 16 Septembrie 2010 15:06
Setari Cookie-uri