Ganduri de femeie indragostita....

Hmmm....sigur nu imi gasesc cuvintele si nu o sa le gasesc pe cele potrivite ca sa explic cum ma simt acum.....
e de cateva zile asa...incerc sa fac putina ordine in gandurile si in inima mea....si trebuie sa ma descarc...am o dorinta nebuna sa
ma descarc pentru ca simt ca nu mai am aer...nu mai pot respira...motivul?beh....eu il stiu....simt inca respiratia aia care imi mangaie pielea
simt inca caldura aia imensa....vad inca acele imagini....acele momente....cand mananc,cand dorm,in timp ce lucrez
sau in timp ce barfesc cu prietenele...daaaaa...frumos moment si distractiv chiar...si chiar ma simt prost putin....imi dau seama,realizez ca nu sunt atenta deloc....
pierd firul.....nu ascult pe nimeni....ma pierd printre cuvinte...simt,aud doar vocea persoanei care imi vorbeste dar euuuu....eh,da......eu sunt cu totul si cu totul in alta parte
vad o alta persoana....aud doar discutiile cu ea....vad doar expresiile ei pe care nu stiu si nu pot sa le gasesc pe un alt chip.....privirile alea indreptate spre mine.....visez,daaa...
si apoi ma trezesc brusc si ma gandesc : eu mai sunt normala?ce se intampla cu mine?e ceva ce nu functioneaza cum trebuie.....si obosesc sa ma gandesc la astea....si incerc din rasputeri sa fiu atenta
la discutia prietenei mele...si incepe iar si iar....de data asta imi e frig....e clar...imi lipseste...imi lipseste parfumul....imi lipseste respiratia...imi lipsesc pana si ochii mei pe care i-am uitat acolo
indreptati catre el....imi lipseste imbratisarea calda si caldura aceea...sarutarile...daaaa.....sarutarile alea care te fac sa iti pierzi mintile...zambetul acela...apoi
ma trezesc din nou si ma intreb:de cate ori avem senzatiile astea...in viata asta?s-a intamplat si altor femei?vi s-a intamplat si voua sa vreti
sa ramaneti inchise ptr totdeauna acolo?....in camera aia?v-ati dorit vreodata ca un moment anume sa dureze pt toata viata?sa nu se termine niciodata?vi s-a intamplat si voua saaa...simtiti ...ca nu ati mai simtit niciodata senzatiile si emotiile astea?niciodata si niciodata in viata voastra??
iata....eu simt caaa....chiar daca as inventa un alt moment ca asta...cu toatel filmele pe care le-am vazut,cu toata imaginatia mea,cu toate povestirile pe care le-am auzit....chiar daca as inventa unul ....sigur nu va fi ca asa...
nu va fi niciodata atat de profund ca asta...nu va fi niciodata atat de unic ca asta....si mai sunt si sigura caaa....nu se va mai intampla niciodata (a fost prima si ultima data)...si voi,ati putea spune: ok..niciodata sa nu zici niciodata.....asa am gandit si eu pana acum cateva zile
dar acum ..in mom asta fraza asta nu mai caracterizeaza deloc....asa cum a facut-o petru toata viata pana acum....bineinteles ca mi-a ramas speranza aia de 1 %...speranta aia care nu moare niciodata...si tare as vrea sa il revad....si as vrea din toata inima mea sa il strang din nou in brate....
oricum nu mai e nimic de facut...decat sa astept..si cum se spune:"timpul le rezolva pe toate"....trebuie doar sa avem rabdare si speranta in inima si in minte.....In poza de mai jos stiti la ce ma gandeam??stiti la ce visam????mai mult ca sigur nu va imaginati......iata....imi imaginam exact lucrurile care vi le-am scris mai sus...
visam exact momentele de mai sus si ma intrebam: "oare mie,cand mi se va intampla asa ceva??cand si cum se va intampla?cine va fi "el" al meu??va fi oare el atat de special???si il asteptam....si il asteptam cu toata inima mea si cu toata credinta mea....acum insa....nu ma simt bine....imi e rau...foarte rau si nu cred ca trebuia sa imi doresc asa
ceva.....si mi-e frica....si mi-e frig....si simt cum lacrimile imi ard obrajii si ochii....si va spun un singur lucru....fiti atente ce va doriti...ptr ca.....uneori si visele devin realitate.....

PS: poza despre care vorbeam este una f trista facuta la logodna unei prietene
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 13:39
ai trait o poveste frumoasa - asa si?
care e problema?
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 13:59
problema?nu e nici una....ma intrebam cate dintre femei s-au simtit asa....sau de cate ori in viata poti avea astfel de sentimente...asta-i tot
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 14:05
nu inteleg care-i legatura dintre una si alta! faptul ca unul e marlan, necioplit, iresponsabil, imatur, nu justifica in niciun fel un revers al medaliei. nu cred ca e vorba de o competitie intre femei si barbati. ar fi inutila, intrucat relationarea lor se presupune a fi una de complementaritate si nu de emulatie. ce spui tu aici e o chestiune pur individuala.
esme
Postat pe 6 Martie 2011 14:12
adica...te vezi deja...privilegiata....ca...ai traita asta?
sau...crezi ca...esti singura...care a simtit ce spui tu ca...ai simtit?...ca...eu sincer...am oareshce indoieli!!...
pt ca...astfel de chestii...de regula...ar trebui sa ramana acolo...undeva...neatinse de nimeni si de nimic...si...sa mergem fiecare...sa ne bucuram...in tihna...ca am avut astfel de...trairi!!
ori...cand le scoti asa...la mezat...si le lasi in gura targului...mie unu`...imi creaza o repulsie...la gandul ca...tre sa ma mai ating de ele...
deci...hai sa fim macar...fata de noi inshine...deschisi si...cat de cat...lipsiti de...ipocrizie!!
crezi tu...ca...daca tie iti place atat de mult...sexuiala...pt ca...la ea vad ca faci referire...ai fi singura...care simte astfel de impliniri?
deci...la ce bun...sa aducem rufele...la poarta?...doar pt a vedea lumea ce zestre avem?
cred ca...e nevoie de ceva...podoare...pt a ne pastra doza de intimitate...necesara fiecaruia!!
parerea mea!!
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2011 14:14
Ovidiu,vezi ca nu stii sa citesti printre randuri deloc....eu nu vorbesc despre sexuiala aici.....ia niste ochelari...si nu ma simt privilegiata...si nu sunt singura care a simtit chestiile astea.....ma gandeam de cate ori in viata simti asta?????e o mica mare diferenta.....si nu ma refer la sex,repet....poate pt voi asta e pe primul plan....nu vorbesc despre actul sexual,vorbesc despre sentimentele pt acel barbat....si apoi pot scrie pe forum ori de cate ori fac sex sau dragoste...nu e problema ta ce scri eu aici....pot sa imi aduc si toata masina de spalat pe forum,nu numai rufele murdare...so....nu iti convine,nu te baga in discutie...cine esti tu sa critici lumea?cred ca aici ne dam cu parerea doar...nu treb sa criticam pe nimeni ca nu avem dreptul asta....
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 14:22
so...yo nu critic...ci doar intrebam...
si...cine ai fi tu...sa aduci...rufele...si...sa ne murdarim si noi?
vezi?...ce inseamna putin respect?...putem incapea toti...fara sa ne calcam pe bashici...
iar daca tie...nu-ti place ce spun eu...mie...de trebe sa-mi placa ce spui tu?
unde-i...schepsisu`?ha?
cat priveste...nr de sexuieli...ale tale...chiar nu-s curios...si cred ca...nimeni nu doreste sa stie cat de...dornica esti tu...de asa ceva
si...referitor la...cetitu` printre randuri...afla ca de fapt...e mult mai frumos...sa poti spune...direct...si cu fruntea sus...ceea ce vrei sa relevi...decat s-o tot dai dupa plop...asa...in ideea ca..."vezi doane...ce isteatza`s yo...si nu stii tu a ceti printre randuri!!!"
parerea mea...
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2011 14:31
Este un forum...fiecare scrie ce vrea,cand vrea...so....care este problema ta de fapt?ca nu prea inteleg.Nu ti-a zis nimeni sa te murdaresti...apoi nu stii tu daca sunt eu dornica sau nu...nu asta am spus....cat despre parerea ta mi-e fix.....intelegi tu?iti recomand sa te bagi la un alt topic mai interesant ....mi-a parut bine
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 14:38
ei...uite ca am sa stau si pe aici...tocmai ca...mie...nu-mi place!!!
e un forum...public...asa cum sui tu...si...ca atare...cand nu-mi place...spun si eu...ce vreau!!
e vreo pb?
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2011 14:43
ovidiu- nu cred ca e nici o problema sa scriem fiecare ce ne tuna: nu-ti convine, nu citesti. Daca te oripileaza ca unei femei i-a placut o partida de sex - idem, nu citesti.
Intimplator, mai avem dreptul sa ne si placa. Si sa o si spunem. Sau sa o scriem pe toate gardurile. Daca vrem. Idolul femeia suava, mai acote. La "linistit", de exemplu.


k - n-am inteles insa finalul dramatic, cu "ma simt foarte rau", atita tot.
Si n-am inteles nici legatura cu celalalt topic, deschis tot azi. Sau prefer sa n-o inteleg in modul in care as intelege eu.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 14:46
Bravo Superman....poti sta unde vrei tu...mi-e fix dnd
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 14:48
Q...tu stii ca...nu-s adeptu unor astfel de galcevuri...
faptul ca...cuiva ii cresc subit...coltii...mi se pare nelalocu` lui!!
cat priveste sexuiala multora de pe aici...chiar ma lasa rece...cand...de cate ori...cu cine...si mai ales...unde!!
dar...cand cineva deschide toapice...doar pt a i se acorda atentie...nu pare putin...desuet si...chiar ridicol?
ovidiu42
Postat pe 6 Martie 2011 14:51
fata draga, daca ai stii de cate ori ai sa iubesti in viata..
de fiecare data e special...
Freya__
Postat pe 6 Martie 2011 14:52
Nu au nici o legatura...nu au fost scrise in aceeasi perioada....nu trebuie sa aiba vreo legatura...chestia cu "ma simt f rau" o pot explica...mi-am dorit ceva,am crezut ca sunt puternica si ca pot sa imi stapanesc sentimentele,mi-am zis ca daca nu se poate mai mult (sau daca nu o sa fie mai mult)o sa ma multumesc cu putinele clipe petrecute impreuna....si nu a fost asa...Nu am facut decat sa imi fac rau singura,sa sufar pentru ceva ce puteam evita...atata tot
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 14:57
mai bine zis, fiecare iubire este ultima adevarata (alta nu va mai fi), pana cand apare urmatoarea care, surprinzator, devine prima... pentru ca 'mi-am dat seama' ca celelalte nu au fost 'adevarate'
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 15:02
asa e, dorulet, dar e frumos...sa fii vesnic indragostit...
sora_ilsi
Postat pe 6 Martie 2011 15:18
k, asta e frumusetea vietii: faptul ca nu sintem tot timpul suficienti de puternici sa o controlam.
Asta nu inseamna ca nu iti recapeti controlul, la un moment dat.
Dar sa traiesti este mult mai important decit sa stabilesti directia, oricum.

Probabil ce incerci tu sa definesti nu e sex, nu e dragoste, e atractie: si, da, se va repeta, probabil. Atractia nu prea dispare, nu dispare nici macar cind ai vrea tu sa dispara.

Nu stiu citi ani ai tu, eu aveam vreo 23 cind am vazut prima data "love of my life". Si precizez ca l-am vazut si atit, ca sa nu ne mai acuze ovidiu ca vorbim de sexuiala pe aici... n-a fost nimic sexual. Nici nu i-ar fi trecut prin cap. Doar am ramas asa, uitindu-ma ca pisica in calendar la bietul om.
quasaria
Postat pe 6 Martie 2011 15:41
De la: sora_ilsi, la data 2011-03-06 15:18:08asa e, dorulet, dar e frumos...sa fii vesnic indragostit...

Surioara, nu vreau sa fiu parsiva, da' io zic despre mine ca am avut sansa sa fiu indragostita vreo 20 de ani ( mai sunt, poate mai mult ca la inceput) de aceeasi persoana.

Am avut si momente mai dificile, dar pot sa afirm ca e nevoie de un pic de diplomatie in unele clipe...o lipsa de comunicare, o neintelegere, poate sfarama totul intr-o clipita...sau un moment de intelepciune poate consolida relatia, sa o construiasca si sa o conduca spre ceea ce trebuie sa fie.
Ma simt indragostita...mai mult ca la 20 de ani, cu sentimente mult mai profunde, cu mai multa experienta, de care profit la maxim in fiecare clipa...
Va doresc tuturor sa iubiti... sa stiti sa iubiti si sa primiti iubirea...fara prea mult ifose si filosofii
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 16:04
q...stii ,am momente in care pur si simplu nu mai stiu ce sa fac ca sa ies...am mai fost indragostita,am mai avut relatii...doar ca acum ma simt altfel...simt altceva....sunt constienta ca poate o sa treaca si cum au spus ceilalti...vin altele si altele...doar ca acum de ceva vereme sunt prinsa aici si nu mai ies....o sa incerc sa nu ma mai gandesc,incerc in fiecare zi sa imi fac de lucru,sa ies cu fetele,sa invat,sa citesc,sa fac curat...nu stiu,orice....si cand zic gata,mi-am mai revenit putin...iar apare el si da totul peste cap...poate o sa reusesc sa imi revin cumva...sa pun stop,nu stiu....mersi de rasp....in sfarsit s-a gasit cineva care a vazut ca nu vb despre sex :)))
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 16:09
f tare Dor...putini oameni vb si simt ca tine....bravo tie....sa speram ca putem spune aceleasi lucruri peste ani si ani .....pup
luly83
Postat pe 6 Martie 2011 16:15
Imi vine greu sa iti pronunut numele ( n-ar fi rau daca l-ai schimba)
Draga mea, de cele mai multe ori viata este frumoasa daca o vezi frumoasa si ai grija sa ramana sa, si este foarte urata, insuportabila, daca tu o construiesti astfel
Am invatat, incet, cu rabdare si multa autoanaliza, sa am rabdare, sa il inteleg pe cel de langa mine, sa nu ii ranesc sentimentele si, in acelasi timp sa spun mereu ce ma deranjeaza -imediat, fara repros, fara ura sau dispret.
Sincer nu am avut rabdare sa citesc tot ce ai scris, dar asa, din 3 in 4, am observat ceva interesant la tine : o greseala pe care majoritatea femeilor o fac. Isi pun sufletul pe tava, nu cer nimic si asteapta infrigurate firimituri...
Eu am cam cerut de la viata ce am vrut, raspicat.
O femeie trebuie sa isi puna iubitul pe jar, sa ii dea de inteles ca il iubeste, sa ii arate acest lucru dar in acelasi timp, sa il faca sa fie constient de faptul ca nu este de neinlocuit...
Atunci cand lucrurile sunt clare nu ai de ce sa suferi...
E o teorie intreaga...dar eu urasc postarile lungi...
mai vorbim . k?
dor72
Postat pe 6 Martie 2011 19:20
De la: luly83, la data 2011-03-06 14:05:05problema?nu e nici una....ma intrebam cate dintre femei s-au simtit asa....sau de cate ori in viata poti avea astfel de sentimente...asta-i tot


Draga mea luly...este minunat ce ti s-a intamplat, e firesc, face parte din viata. A iubi, a darui, a astepta, a suferi sunt unele dintre atributele vietii. A avea intelepciunea sa ''gusti'' aceste simtaminte , sa te bucuri ca au trecut prin viata ta, e mai greu pentru unii. Sa inveti sa plangi din iubire, sa renasti din suferinta, sa te abandonezi din dragoste, e o lectie; o lectie de viata.
Nu m-am abandonat iubirii, nu am daruit, nu m-am indoit in calea dragostei...pentru a nu suferi, a nu fi dezamagita. Am fost convinsa ca e un act de bravura, de curaj din partea mea. Acum cred ca am fost doar lasa. Omul din viata mea mi-a daruit ce poate nu meritam...iubire, respect, pasiune...dar as da orice sa pot simti acum ca tine: sa nu mai vreau sa plec din acel loc unde mi-e bine, sa plutesc si sa zambesc indragostita, sa mi se vorbeasca si eu sa nu aud, sa mi se explice si eu sa nu-nteleg...
Unora nu li se intampla niciodata, altii se-ndragostesc mai mereu; plagi si fii fericita ca s-a intamplat, nu pentru ca s-a sfarsit.
cessy_wass
Postat pe 11 Martie 2011 22:48
De la: luly83, la data 2011-03-06 14:22:08Ovidiu,vezi ca nu stii sa citesti printre randuri deloc....eu nu vorbesc despre sexuiala aici.....ia niste ochelari...si nu ma simt privilegiata...si nu sunt singura care a simtit chestiile astea.....ma gandeam de cate ori in viata simti asta?????e o mica mare diferenta.....si nu ma refer la sex,repet....poate pt voi asta e pe primul plan....nu vorbesc despre actul sexual,vorbesc despre sentimentele pt acel barbat....si apoi pot scrie pe forum ori de cate ori fac sex sau dragoste...nu e problema ta ce scri eu aici....pot sa imi aduc si toata masina de spalat pe forum,nu numai rufele murdare...so....nu iti convine,nu te baga in discutie...cine esti tu sa critici lumea?cred ca aici ne dam cu parerea doar...nu treb sa criticam pe nimeni ca nu avem dreptul asta....


De regula barbatii nu prea stiu sa citeasca printre randuri. De regula la ei totul se filtreaza prin fermoarul de la pantaloni. Chiar si sentimentele, si trairile, si gandurile ...Acum intelegi atitudinea mea vizavi de a darui? Ca si asta e o mare problema...te trezesti ca stai cu inima in palma si el te intreaba ''cat ai mai dat si pe aia?''
cessy_wass
Postat pe 11 Martie 2011 22:54
Mai poate fi si altfel: nu pui nimic pe tava, nu oferi nimic, si...foarte important...NU ASTEPTI NIMIC.
In cazul nefericit..nu primesti nimic. In cazul fericit..primesti tot ce orice femeie ar visa. Cu cat am fost mai rece si mai inabordabila, cu atat am primt mai mult. Trist e ca nu ai nici o satisfactie. Pentru ca tot ce primesti e fara valoare pentru tine. Nu e o regula de viata...doar un caz particular.
Am invatat ca pentru a fi ferita de dezamagiri trebuie sa nu am asteptari. Pentru mine functioneaza.
cessy_wass
Postat pe 11 Martie 2011 23:10
cessy...mersi frumos....stiu ca ai perfecta dreptate...incerc sa fac cum zici tu...doar ca nu imi iese mereu...sia poi nu prea imi iese cu EL...cu ceilalti dap...nu am probleme...imi pare rau ca nu ai apreciat ce ti-a oferit omul ala...si ca acum regreti...stii care e faza?ca nu s-a terminat nimic...ne vedem in continuare si de fiecare data e mai frumos ...cand se va termina (daca se va termina) o sa fiu fericita ca mi s-a intamplat si ca am putut sa simt toate chestiile alea..atata tot.Si ce scriu astia care gandesc prin fermoarul de la pantaloni si restul femeilor de aici prea putin ma intereseaza..oricum nu au inteles ideea mea...poate...asa ca nu imi fac probleme...te pup si ms de raspuns
luly83
Postat pe 14 Martie 2011 13:07
De la: luly83, la data 2011-03-14 13:07:11cessy...mersi frumos....stiu ca ai perfecta dreptate...incerc sa fac cum zici tu...doar ca nu imi iese mereu...sia poi nu prea imi iese cu EL...cu ceilalti dap...nu am probleme...imi pare rau ca nu ai apreciat ce ti-a oferit omul ala...si ca acum regreti...stii care e faza?ca nu s-a terminat nimic...ne vedem in continuare si de fiecare data e mai frumos ...cand se va termina (daca se va termina) o sa fiu fericita ca mi s-a intamplat si ca am putut sa simt toate chestiile alea..atata tot.Si ce scriu astia care gandesc prin fermoarul de la pantaloni si restul femeilor de aici prea putin ma intereseaza..oricum nu au inteles ideea mea...poate...asa ca nu imi fac probleme...te pup si ms de raspuns



ok, am inteles , e minunat ca ai avut parte de asemenea sentimente. si eu am trait asa ceva , stiu cum e.insa pe cat de frumoase au fost pe atat de scump am platit. de ce nu puteti fii impreuna? dc vorbesti mereu de sfarsit??
cocacola31
Postat pe 16 Martie 2011 17:34
draga gabi nu putem fi impreuna pt ca el sta in alta tara si indiferent de cat de indragostita sunt eu suntem inca la inceput,nu cred ca e momentul sa ne gandim sa ne mutam impreuna e mult prea devreme.Daca m-ai intreba pe mine ti-as raspunde ca ma mut cu el in 2 minute :)) si asta pt ca mi-as da interesul si sunt sigura ca m-as purta exemplar ca sa fie o relatie frumoasa si de durata...iti vorbesc de sfarsit pt ca nu stiu ce vrea el si pt ca am vazut ca in ziua de azi totul este posibil de la un minut la altul asa ca nu m-ar mira nimic.Momentan avem o rel la distanta care cu timpul se va vedea daca se sfarseste happy end sau nu :) am inceput sa ma port altfel,sa fiu mai indiferenta cum trebuia sa fiu de la inceput si cum mi-au mai sugerat fetele pe aici si am vazut ca functioneaza :))) a inceput sa ma caute ma8i des,a inceput sa vorbeasca despre "noi",sa povesteasca mai mult,a inceput sa caute atentie,de ceva vreme pare alt om si nu poate decat sa ma bucure,sper sa fie bine si sa iasa ceva frumos.va pup
luly83
Postat pe 16 Martie 2011 22:52
da, m-am simtit asa. Vestea proasta e....ca trece. Dar acum nu-ti pasa de nimic, bucura-te
mugure_alb
Postat pe 20 Martie 2011 14:31
Mugure....eu vreau sa nu treaca :)))te pup
luly83
Postat pe 21 Martie 2011 07:03
hei...nu deznadajdui! aculta-ma! nimic nu e imposibil! iar ca sta in alta tara??sa fim seriosi , asta nu e o pb.important este sa-l simti tu sincer, daruit, implicat, pe scurt ca te iubeste si ca nu are aer fara tin. tu nu ai fara el, din cate obs .dar nu-ti pierde speranta! moare ultima!!!pt faptul ca ai trait asa ceva esti datoare sa incerci! doar daca, ma repet, nu te lupti cu mori de vant, atunci este un caz pierdut, aduce doar suferinta.

deci, bafta!!!!!!!!!!!!!!! si daca nu iese, sau iese rau, nu regreta nimic!
cocacola31
Postat pe 21 Martie 2011 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE - CATALOG EN-GROSS 1 De la: tavibkk 8 Iulie 2010 14:45
stari depresive 53 De la: tanya72 31 Iulie 2010 08:57
alege ce este mai bun pentru copilul tau! 5 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:24
anunt 10 De la: nicoleta_laslu 16 Iulie 2010 15:16
miss summer 2010 copii 2-16 ani 2 De la: moniq_ 7 Iulie 2010 11:45
Setari Cookie-uri