Am ramas gravida?

NU AM RAMAS GRAVIDA...AM VB SI CU EL SI MI-A SPUS K NU AM MOTIVE SA IMI FAC GRIJI!MERCI, TUTUROR PT RASPUNSURI!O ZI BUNA!
Stoleru_Adriana
Postat pe 25 Februarie 2011 12:28
Buna ! Nu te supara, in anul 2011 daca vii cu intrebarea asta, scuza-ma, esti cam proasta !
garbo174707
Postat pe 26 Februarie 2011 13:52
ce ipocriti pot fi barbati. stiati k barbati se gandesc la sex inaintea femeii. sunt primii care dau sfaturi si sunt primi care fug de responsabilitati. nici macar nu sunt in stare sa-si asume consecintele pentru k nu pot sa-si tin sub control hormoni.mai lasati-ne domnilor cu sfaturile k suntem satule de ele.
julyanys
Postat pe 27 Februarie 2011 13:29
De la: Stoleru_Adriana, la data 2011-02-25 12:28:07 NU AM RAMAS GRAVIDA...AM VB SI CU EL SI MI-A SPUS K NU AM MOTIVE SA IMI FAC GRIJI!MERCI, TUTUROR PT RASPUNSURI!O ZI BUNA!


Iarta-ma, nu ma pot abtine!
Tu pe el l-ai intrebat si te-ai linistit??? Bravo! Asa sa faci si data viitoare!!
Lidiaolteanu
Postat pe 1 Martie 2011 15:46
De la: Stoleru_Adriana, la data 2011-02-23 08:27:28 EU ink sper sa nu fi ramas!Dar nu as fi in stare sa avortez sau sa il dau...m-ar speria ingrozitor dar ink sper k nu am ramas gravida!


nu prea ma pricep in domeniu acesta , dar eu am auzit de "pilula de a doua zi" pentru a o folosi sa avortezi , dar daca zici ca nu vrei ... nu stiu ce sa zic : ce te-ar speria mai tare sa ramai insarcinata , sau sa avortezi ? Intr-un fel e bine sa avortezi ca scapi de stres , de tensiune ; pe langa asta unele femei spun ca dau nastere la un suflet ... apropo tu iti doresti copilul cu acel partener sau .... a fost doar o distractie cu acela ; sau poate iti doreai cu un altul ? Cel mai bun sfat pe care cred ca ti l-as putea da este sa te gandesti bine ce-ti doresti :)

De la: garbo184784, la data 2011-02-23 10:10:47CHIAR VREI SA AVORTEZI ? MERGI LA ECOGRAF SI UITATE LA EL SI TU EU PRIMA OARA CIND L-AM VAZUT PE AL MEU IN BURTICA LA FOSTA NEVASTA ERA CIT O SEMINTA DE FLOAREA SOARELUI SI MISCA ARE SUFLET DAT DE LA DUMNZEU IN EL DIN PRIMA ZI


intradevar si eu te sfatuiesc la fel : > ( daca il vezi crezi mai repede ca ai ramas , fata de modul cand folosesti masurarea PH-ului , de la testele de sarcina )

De la: garbo173858, la data 2011-02-23 10:42:33daca ai ramas insarcinata ar trebui sa faci copilul si ai mare grija ca daca in primele trei saptamani de insarcinare daca numai unul din parteneri nu doreste copilul nu va avea 4 in casuta si va fi mai sensibil si putin bolnavior si trebuie sa spui ceea ce vrei tu DOAMNE sa fie fata sau baiat sau gemeni adica sa nu-ti doresti fetita si el sa fie baietel; fiul meu cel mare nu si-a dorit copilul si nu are 4 conform calculului numerologic si nu are 4 si la toti care le-am facut acest calcul unii au aflat de-abia acum ca nu au fost doriti de unul din parinti asa ca te rog din suflet sa ai mare grija... si daca tu vrei eu voi fii nasa ta daca nu are cine sa boteze copilasii...
AM INTELES CA AI VRUT SA TE SINUCIZI SI CA TE DOARE BURTA; DRAGUTA MEA LASAND COPILUL TE VEI FACE BINE DE TOATE SE VA REGENERA INTREG ORGANISMUL TAU SI-TI VA FI FOARTE BINE...SA NE AUZIM CU DE LA FOARTE BINELA FANTASTIC...


si ce daca , daca nu se potrivesc astrele ?! de ce trebuie sa fie un sfant sau un geniu , sau o extrema a binelui ... ? de ce nu poate sa fie un copil ... ? mai lasati calculul numerologic , si mai bine ati pune si ceva sentimente bune fatului ( am citit eu intr-o carte ca de la "nu-stiu" cate luni poate sa simta . si chiar daca va fi luni bune mai in fata , tot va fi ca un antrenament pentru "perioada-neagra" de deprimare prin care va trece respectiva femeie - sau poate asta era un fapt gresit dintr-un film )

De la: DanuAL, la data 2011-02-23 10:58:50- garbo176007''super ,esti gravida ! // bine ca nu a ejaculat pe pereti ,ca acum erai in zugraveala ! ! ! guvernul BOC are grija de tine ,si taticul Base la fel ,la mai multi !'' SCUZE DE OFF TOPIC, dar nu ma pot abtine sa nu-i ''raspund'' si eu, la fel cum a facut-o bou asta ...mie personal mi-e mila ca te-ai nascut... si tu SI AIA MULTI ca tine!!! Pentru fata(Adriana) este un subiect important, chiar vital!!! Cate cazuri de genu nu s-au terminat prost din cauza unor sfatuitori sau nu, ca tine?!?!?!!? Cretinule, du-te si tu in parlament si da-ti un cap de pe balcon sau fa ceva mai util pentru noi astia care totusi mai credem ca exista bunul simt si care apelam cateodata la siturile de specialitate/COTIDIENE pentru niste sfaturi, indrumari, pareri, cat de cat serioase!!!! Sper sa n-ajungi vreo data in pielea ei!!!


ba , da terminati !!! fata are probleme , iar voi veniti cu orgoliu vostru infantil si inefabil ! lasa-ti-l jos . duce decat la pierzanie ...

De la: Vesnic_Tanara, la data 2011-02-23 19:01:06
De la: garbo188748, la data 2011-02-23 17:52:34dar cand te COTAIAI si urlai de fericire, atunci era bine sau foarte bine....... acum plangi repede in pumn, ca vai doamne ce mi s a intamplat..
fatoo trebuia sa gandesti lucrul asta inainte sa iti dai chilotii jos....... dar atunci gandeai cu altceva
oricum daca ai ramas insarcinata si sansele sunt destul de mari,, felicitari.


Incearca sa ai un limbaj adecvat daca tot te-ai bagat. Care-i problema ta ca si-a dat chilotii jos? Fata a cerut sfaturi nu reprosuri. Daca esti in stare sa le dai fa-o daca nu stai jos!


e invidios . este obsedat de dat jos chilotii . Ar trebui sa se faca un joc si cu asa ceva , ce ar folosi ca psihologie inversa .
Cristi_2_0_1
Postat pe 6 Martie 2011 13:05
Pentru necunoscatori iata ce face pilula de a doua zi:

- mpiedicarea ovarelor de a elibera ovule;
- mpiedicarea fertilizrii cu sperm a ovulului deja eliberat;
- mpiedicarea ovulului fertilizat de a se implanta n peretele uterului.
- mpiedic sarcina nainte ca aceasta s se instaleze.
- nu are efect dac suntei deja nsrcinat

Deci, pilula de a doua zi nu este folosita ca sa avortezi. Mai si informati-va inainte sa dati cu parerea. Toate prospectele se pot gasit si pe net. Nu trebuie sa te pricepi prea tare ca sa depui un minim efort ca sa vorbesti cat de cat corect.
Gmihaela
Postat pe 6 Martie 2011 16:18
De la: Gmihaela, la data 2011-03-06 16:18:35Pentru necunoscatori iata ce face pilula de a doua zi:

- mpiedicarea ovarelor de a elibera ovule;
- mpiedicarea fertilizrii cu sperm a ovulului deja eliberat;
- mpiedicarea ovulului fertilizat de a se implanta n peretele uterului.
- mpiedic sarcina nainte ca aceasta s se instaleze.
- nu are efect dac suntei deja nsrcinat

Deci, pilula de a doua zi nu este folosita ca sa avortezi. Mai si informati-va inainte sa dati cu parerea. Toate prospectele se pot gasit si pe net. Nu trebuie sa te pricepi prea tare ca sa depui un minim efort ca sa vorbesti cat de cat corect.

merci . nu stiam ; deobicei ma informez , dar dupa ce am stat 3-4 ore sa scriu postarea ... am cam uitat ... m-am cam saturat sa mi se zica ca nu vorbesc corect , cu atat mai mult pe un forum unde eu de fapt scriu
Cristi_2_0_1
Postat pe 11 Martie 2011 23:36
De la: Lidiaolteanu, la data 2011-03-01 15:46:05
De la: Stoleru_Adriana, la data 2011-02-25 12:28:07 NU AM RAMAS GRAVIDA...AM VB SI CU EL SI MI-A SPUS K NU AM MOTIVE SA IMI FAC GRIJI!MERCI, TUTUROR PT RASPUNSURI!O ZI BUNA!


Iarta-ma, nu ma pot abtine!
Tu pe el l-ai intrebat si te-ai linistit??? Bravo! Asa sa faci si data viitoare!!

da de ce Lidia? lasa sa ne mai intrebe si pe noi... care e diferenta?
dor72
Postat pe 11 Martie 2011 23:41
De la: Stoleru_Adriana, la data 2011-02-21 00:47:20Am ramas gravida?Imi intarzie ciclu...trebuia pe 19 sa imi vina...ultima oara am avut pe 22.01 si ma tine 4zile,am ciclu neregulat...pe 14.02 am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine...e posibil sa fi ramas gravida?


daca zici ca-l ai neregulat (aspect fff important:D), incearca sa-l regulezi...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 12 Martie 2011 01:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand carut geoby pt 0-18 kg 1 De la: kidz006845 6 Septembrie 2010 16:37
Viol 3 De la: garbo_488575 18 Septembrie 2018 00:43
Asa sunt eu... 183 De la: casiana48 1 Noiembrie 2011 10:10
Daca recunoaste ca te-a inselat, dar inca va iubiti ce e de facut? 42 De la: ary_0201 19 Martie 2014 15:17
inaltator auto 8 De la: cristina_diner 9 Iunie 2012 08:33
Setari Cookie-uri