Am ramas gravida?

Am ramas gravida?Imi intarzie ciclu...trebuia pe 19 sa imi vina...ultima oara am avut pe 22.01 si ma tine 4zile,am ciclu neregulat...pe 14.02 am avut contact sexual neprotejat si a ejaculat in mine...e posibil sa fi ramas gravida?
Stoleru_Adriana
Postat pe 21 Februarie 2011 00:47
mai asteapta cateva zile si fa-ti testul de sarcina!
munteanu27
Postat pe 21 Februarie 2011 00:58
iti raspund pe intuneric.....acum nu;s stele...
promit ca dupe ce apar,citesc in stele si iti comunic.....pffff
anaROBERT
Postat pe 21 Februarie 2011 16:15
la anuta lu manol,vreau un avatar ce o reprezinta;o parodontoza de pe pakul de tigar!si un pestisor auriu sa mi indeplineasca dorinta!O parodontoza...una mica, mica de tot...cer prea mult Doamne?
garbo133776
Postat pe 22 Februarie 2011 19:35
sigur ai ramas fa-ti un test de sarcina FERICITO
garbo182506
Postat pe 23 Februarie 2011 07:07
Stoleru_Adriana
Postat pe 23 Februarie 2011 08:22
Stoleru_Adriana
Postat pe 23 Februarie 2011 08:22
EU ink sper sa nu fi ramas!Dar nu as fi in stare sa avortez sau sa il dau...m-ar speria ingrozitor dar ink sper k nu am ramas gravida!
Stoleru_Adriana
Postat pe 23 Februarie 2011 08:27
EU ink sper sa nu fi ramas!Dar nu as fi in stare sa avortez sau sa il dau...m-ar speria ingrozitor dar ink sper k nu am ramas gravida!
Stoleru_Adriana
Postat pe 23 Februarie 2011 08:27
in mod normal in data de 14 februarie nu te aflai in perioada fertila, care de altfel s-a terminat in 9 februarie dupa cum mentionezi ca prima zi de CM a fost in 22 ianuarie, deci nu ar fi fost posibil sa ramai insarcinata; dar pentru o mai mare siguranta, avand in vedere ca nici nu ai un CM regulat iti poti face in 26 februarie un test de sarcina
angela_chiper
Postat pe 23 Februarie 2011 09:38
UTATE LA AUREOLELE DIN JURUL SINILOR ACESTEA AR TREBUI SA CAPETE O CULOARE INCHISA , AR TREBUI SA-TI CREASCA POFTA DE MINCARE , SI SA AI UN PIC DE GRETURI
DACA AI TOATE ASTEA MERGI TE ROG SI FA UN TEST
garbo184784
Postat pe 23 Februarie 2011 10:07
CHIAR VREI SA AVORTEZI ? MERGI LA ECOGRAF SI UITATE LA EL SI TU EU PRIMA OARA CIND L-AM VAZUT PE AL MEU IN BURTICA LA FOSTA NEVASTA ERA CIT O SEMINTA DE FLOAREA SOARELUI SI MISCA ARE SUFLET DAT DE LA DUMNZEU IN EL DIN PRIMA ZI
garbo184784
Postat pe 23 Februarie 2011 10:10
super ,esti gravida ! // bine ca nu a ejaculat pe pereti ,ca acum erai in zugraveala ! ! ! guvernul BOC are grija de tine ,si taticul Base la fel ,la mai multi !
zero_zero_sapte
Postat pe 23 Februarie 2011 10:11
daca ai ramas insarcinata ar trebui sa faci copilul si ai mare grija ca daca in primele trei saptamani de insarcinare daca numai unul din parteneri nu doreste copilul nu va avea 4 in casuta si va fi mai sensibil si putin bolnavior si trebuie sa spui ceea ce vrei tu DOAMNE sa fie fata sau baiat sau gemeni adica sa nu-ti doresti fetita si el sa fie baietel; fiul meu cel mare nu si-a dorit copilul si nu are 4 conform calculului numerologic si nu are 4 si la toti care le-am facut acest calcul unii au aflat de-abia acum ca nu au fost doriti de unul din parinti asa ca te rog din suflet sa ai mare grija... si daca tu vrei eu voi fii nasa ta daca nu are cine sa boteze copilasii...
AM INTELES CA AI VRUT SA TE SINUCIZI SI CA TE DOARE BURTA; DRAGUTA MEA LASAND COPILUL TE VEI FACE BINE DE TOATE SE VA REGENERA INTREG ORGANISMUL TAU SI-TI VA FI FOARTE BINE...SA NE AUZIM CU DE LA FOARTE BINELA FANTASTIC...
garbo173858
Postat pe 23 Februarie 2011 10:42
CA SA IASA UN COPIL FOARTE DESTEPT NU MAI AI VOIE SA AI RELATII INTIME DACA AI RAMAS INSARCINATA si daca vrei tu ma ofer sa-ti fiu nasa si sa te ajut dupa posibilitatile mele, te pup dulce si ai mare grija de tine facand acest copil iti vei regenera intreg organismul si iti va fi foarte bine; roaga-te ingerului tau pazitor ca sa te ajute si sa te indrume ca de aceea il ai;
Iar voi cei iresponsabili din barbati nu aveti nici cel mai mic drept sa dati sfaturi ;
dupa parerea mea foarte multi ar trebui sa stati impreuna; noi nu avem tot timpul nevoie de voi...
garbo173858
Postat pe 23 Februarie 2011 10:57
- garbo176007''super ,esti gravida ! // bine ca nu a ejaculat pe pereti ,ca acum erai in zugraveala ! ! ! guvernul BOC are grija de tine ,si taticul Base la fel ,la mai multi !'' SCUZE DE OFF TOPIC, dar nu ma pot abtine sa nu-i ''raspund'' si eu, la fel cum a facut-o bou asta ...mie personal mi-e mila ca te-ai nascut... si tu SI AIA MULTI ca tine!!! Pentru fata(Adriana) este un subiect important, chiar vital!!! Cate cazuri de genu nu s-au terminat prost din cauza unor sfatuitori sau nu, ca tine?!?!?!!? Cretinule, du-te si tu in parlament si da-ti un cap de pe balcon sau fa ceva mai util pentru noi astia care totusi mai credem ca exista bunul simt si care apelam cateodata la siturile de specialitate/COTIDIENE pentru niste sfaturi, indrumari, pareri, cat de cat serioase!!!! Sper sa n-ajungi vreo data in pielea ei!!!
DanuAL
Postat pe 23 Februarie 2011 10:58
multi sunteti exact ca animalele v-ati manca si copiii daca ati putea si nu aveti niciodata grija de copiii vostri...imi este lehamite...
ROG PE CEI DE LA GARBO CA ACELE SPECII CARE S-AR NUMI BARBATI SI ISI ASCUND IDENTIATEA UNII ISI PUN SI POZE DE FEMEI SA FIE STERSI NU AVEM NEVOIE DE BATAIA LOR DE JOC ESTE UN MARE MARE MARE ABUZ..DE LIMBAJ....
garbo173858
Postat pe 23 Februarie 2011 11:04
V-A FOST FOARTE SIMPLU SA SCRIETI RAPORTEAZA ABUZ DE LIMBAJ SI EU PRIMA DATA AM CREZUT CA UNDE SCRIE ASTA INSEAMNA CA VORBESC FOARTE URAT DAR EU NICIODATA NU AM VORBIT URAT DAR DEJA S-A INTRECUT MASURA AM SA MA RETRAG IN CURAND DIN GARBO PENTRU CA AM ALTE PRIORITATI...DOAR IMI PARE RAU DE MULTE SUFLETE SI AM SA FAC CEVA IN ACEST SENS PENTRU CA VA IUBESC PREA MULT...
garbo173858
Postat pe 23 Februarie 2011 11:14
Eu cred ca ai ramas...dar ca sa fi 100% sigura fa un test de sarcina! :
garbo176721
Postat pe 23 Februarie 2011 11:14
na cum e draga ai un bebe sau nu ai?speram ca da ,si crede ma e ffffffffff frumos sa fi mamica ,yo sant mamica de 6 luni!!!!!!!!!!1
alinacamelia
Postat pe 23 Februarie 2011 12:27
Sigur ai ramas gravida , ce vei face in continuare doar tu poti sa decizi .Trebuie sa ai in vedere varsta pe care o ai , situatia materiala si planurile de viitor.Nu te lua dupa altii,tu alegi.
Nici nu stiu cu isi permit alti sa iti de-a sfaturi in atare situatie, fiecare sa isi vada de " ograda sa".
cfelicia2003
Postat pe 23 Februarie 2011 15:13
dar cand te COTAIAI si urlai de fericire, atunci era bine sau foarte bine....... acum plangi repede in pumn, ca vai doamne ce mi s a intamplat..
fatoo trebuia sa gandesti lucrul asta inainte sa iti dai chilotii jos....... dar atunci gandeai cu altceva
oricum daca ai ramas insarcinata si sansele sunt destul de mari,, felicitari.
garbo188748
Postat pe 23 Februarie 2011 17:52
este posibil asa ceva in 2011? draga mea barbatu trebuie responsabilizat nu te oferi cu totul numai pe jumate fi egoist si iti merge superb
_blondyna
Postat pe 23 Februarie 2011 18:42
Nu aveai cum sa ramai insarcinata deoarece nu erai in perioada de ovulatie. Altele sunt motivele pentru care ti-a intarziat menstruatia, poate fi de natura hormonala, stres, sau alte cauze, ca sunt multiple. Mergi la un medic endocrinolog sau ginelcolog. Testul de sarcina nu costa mai mult de 10 lei, dupa ce l-ai facut temerile tale vor lua sfarsit in ceea ce priveste sarcina, dar nu si cauza intarzierii.
Vesnic_Tanara
Postat pe 23 Februarie 2011 18:53
De la: garbo188748, la data 2011-02-23 17:52:34dar cand te COTAIAI si urlai de fericire, atunci era bine sau foarte bine....... acum plangi repede in pumn, ca vai doamne ce mi s a intamplat..
fatoo trebuia sa gandesti lucrul asta inainte sa iti dai chilotii jos....... dar atunci gandeai cu altceva
oricum daca ai ramas insarcinata si sansele sunt destul de mari,, felicitari.


Incearca sa ai un limbaj adecvat daca tot te-ai bagat. Care-i problema ta ca si-a dat chilotii jos? Fata a cerut sfaturi nu reprosuri. Daca esti in stare sa le dai fa-o daca nu stai jos!
Vesnic_Tanara
Postat pe 23 Februarie 2011 19:01
rog toti participantii la forum ,sa scrie asa cum gindesc ,dar corect ,lipsa virgulelor ,si altor caractere este foarte grava ,fiind-ca sensul la ce vor sa transmita este foarte alterat ,si cei care incerc-am sa citim ''operele'', cite odata ne este imposibil sa intelegem ceva ,mama ei de limba de lemn ,cind veti ajunge politicieni veti avea o scuza ,pina atunci nu ne raniti inteligenta ! ! !
zero_zero_sapte
Postat pe 23 Februarie 2011 19:37
Nene 007, inainte de a da lectii de gramatica, incearca matale sa scrii corect. Nu de alta da' deja mi se incotzofenesc ochii de la mesajul ala scris de matale, in care ai facut trei greseli la fiecare doua cuvinte (eufemistic vorbind)
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 19:49
De la: garbo176007, la data 2011-02-23 19:37:13rog toti participantii la forum ,sa scrie asa cum gindesc ,dar corect ,lipsa virgulelor ,si altor caractere este foarte grava ,fiind-ca sensul la ce vor sa transmita este foarte alterat ,si cei care incerc-am sa citim ''operele'', cite odata ne este imposibil sa intelegem ceva ,mama ei de limba de lemn ,cind veti ajunge politicieni veti avea o scuza ,pina atunci nu ne raniti inteligenta ! ! !


Tu ca si participant, ai probleme atat de punctuatie cat si de ortografie. Exemplu: fiiind-ca, incerc-am.
Moralistule!
Vesnic_Tanara
Postat pe 23 Februarie 2011 20:13
nu dau in bunici ! , mai bine bem o bere impreuna si ma inveti gramatica ! ! !
zero_zero_sapte
Postat pe 23 Februarie 2011 20:13
Guritza... nu cred ca poti matale sa imi dai berea pe care o beau eu. Cat despre lectiile de gramatica, le dau, dar contracost
Ce zici, iti transmit contul de card?
Thor_again
Postat pe 23 Februarie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bona si menaj daca este cazul 1 De la: karolaina 26 Iulie 2010 11:15
vand scaun auto graco 0-9 kg cu baza de fixare in masina 1 De la: kidz006845 22 Septembrie 2010 09:16
despre prenatal 3 De la: lenuta87 16 Mai 2012 16:00
Doresc sa ma angajez ca bona sau menajera 1 De la: karolaina 21 Iunie 2010 09:34
pentru toti care si-au batut joc de intrebarea mea 2 De la: zambil 7 Decembrie 2010 19:20
Setari Cookie-uri