Exista oare cev aintre noi?

Buna.
De la Craciun , am inceput sa privesc un coleg cu alti ochi.Intotdeauna mi s-a parut un baiat super , dar dupa c am inceput sa il cunosc mai bine am inceput sa il ndragesc tot mai mult.Desi este genul de baiat care tot timpu iese doar cu baietii se poarta putin cam prea prietenos cu o alta colega (care are o relatie de 2 ani; deci nu cred k e ceva intre ei).
Problema e ca eu sunt am indragostita de el , iar el ... nu stiu .Are momente n care se uita la mine de parca as fi mai mult decat colega lui. Insa mereu imi spune ca doar cu mine si cu inca 2 colege se intelege bine .
Ce ar trebuit sa cred? Sau sa fac?Nu am mai patit asa ceva de cand aveam 15 ani .
Need some help
_xAndreiutzaa_x
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:38
De la: _xAndreiutzaa_x, la data 2011-01-30 13:38:02Buna.
De la Craciun , am inceput sa privesc un coleg cu alti ochi.


Eu zic sa-ti iei inapoi ochii de dinainte de craciun... sper ca nu i-ai aruncat la gunoi
Thor_again
Postat pe 30 Ianuarie 2011 13:44
parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa abordezi acest subiect atunci cand o sa te vezi cu el ; doar asa poti afla daca si el simte ceva ,,deosebit '' pentru tine. daca nu o sa incerci sa vorbesti despre acest subiect cu el , e posibil, ca nici el sa incerce sa deschida acest subiect chiar daca te place .
garbo_ady
Postat pe 1 Februarie 2011 10:04
nu te lasa! stii.... sunt barbati,care desi se simte apeopiat de o femeie, nu-si poate recunoaste acest sentiment! fie, din timiditate, fie din ....orgoliu! si atunci daca intr-adevar simti ceva pt el, fii tu mai deschisa,si invita-l la o discutie, ca intre amici! fii sigura,va functiona, sau cel putin asa cred eu, dupa descrierea ta! hai, curaj......si......succes!!!!!
perla_negra
Postat pe 1 Februarie 2011 20:24
andreiuta, barbatii stiu sa se exprime: si articulat, si in diverse alte moduri... Daca vrea ceva, o sa spuna. Daca nu, n-o sa spuna.
Nu ii mai tratati ca pe niste neajutorati: cind nu vor sa fie najutorati, nu sint...
quasaria
Postat pe 2 Februarie 2011 21:51
mai..,daca acum e ceva intre voi..,cu siguranta in curand nu va mai fi..
nici macar lenjeria intima..
roby_cado
Postat pe 2 Februarie 2011 23:45
nuti_vio
Postat pe 2 Februarie 2011 23:48
tatoo
Postat pe 3 Februarie 2011 00:23
De la: _xAndreiutzaa_x, la data 2011-01-30 13:38:02Buna.
De la Craciun , am inceput sa privesc un coleg cu alti ochi.Intotdeauna mi s-a parut un baiat super , dar dupa c am inceput sa il cunosc mai bine am inceput sa il ndragesc tot mai mult.Desi este genul de baiat care tot timpu iese doar cu baietii se poarta putin cam prea prietenos cu o alta colega (care are o relatie de 2 ani; deci nu cred k e ceva intre ei).
Problema e ca eu sunt am indragostita de el , iar el ... nu stiu .Are momente n care se uita la mine de parca as fi mai mult decat colega lui. Insa mereu imi spune ca doar cu mine si cu inca 2 colege se intelege bine .
Ce ar trebuit sa cred? Sau sa fac?Nu am mai patit asa ceva de cand aveam 15 ani .
Need some help



eu zic sa petreci mai mult timp cu el...
Arata-i ca poate avea incredere in tine si-ti poate spune orice, ca-i poti fi prietena. O sa aprecieze ca esti acolo pentru el si o sa te vrea din ce in ce mai aproape.
Complimenteaza-l... in felul asta ii hranesti orgoliul, il faci sa se simta bine, flatat, increzator in fortele proprii si cui nu-i place sa aiba in preajma persoane care-l apreciaza.
Da-i de inteles ca-l placi, nu trebuie neaparat sa-i spui, exiata multe feluri in care poti sa-i arati ce simti.
Si daca dupa toate astea nu da nici un semn ca vrea mai mult, indeparteaza-te brusc... o sa-ti simta lipsa si o sa te caute el. Iar daca nici asta nu va face, mergi mai departe... nu merita sa-ti mai pierzi timpul. Eu m-am chinuit 5 luni sa cuceresc un tip de care eram foarte indragostita, el fiind departe de mine si am reusit asta in cateva minute, atunci cand l-am intalnit in realitate. Daca vrei ceva lupta.. nu conteaza in ce consta lupta atata timp cat nu te dai batuta.
adry25
Postat pe 3 Februarie 2011 20:53
sigur ,si va fii si mai mult
garbo107589
Postat pe 5 Februarie 2011 20:26
Ai incercat sa te rogi?
http://saraca.orthodoxphotos.com/biblioteca/agapie_rugaciunea_inimii.htm
human
Postat pe 12 Februarie 2011 14:52
irina???
nelly05
Postat pe 12 Februarie 2011 19:04
Eu cred ca daca simtea ceva mai mult, iti dadea de inteles sau, mai precis, iti spunea clar.
Daca are " momente in care se uita la tine", se joaca cu tine.
A vazut ca il placi si se joaca, te necajeste ( asta inflameaza grozav orgoliul masculin).
Parerea mea este ca nu ai gasit persoana potrivita pentru o astfel de relatie ( asa cum crezi tu ca o vezi).
Baietii!!!!! Ne dati putin ajutor? Voi intelegeti mai bine decat noi lucrurile astea. Multumesc.
dor72
Postat pe 13 Februarie 2011 15:36
si mai am ceva sunt indragostita de cineva caremi-ascimbat viata tareas vrea sacreadaca-l iubesc cu adevarat si ca n-am nici un motiv decat iubirea ,dacaar stii cate eforturi am facut si cat i-am demonstrat ca-l iubesc
garbo107589
Postat pe 13 Februarie 2011 17:03
De la: quasaria, la data 2011-02-02 21:51:18andreiuta, barbatii stiu sa se exprime: si articulat, si in diverse alte moduri... Daca vrea ceva, o sa spuna. Daca nu, n-o sa spuna.
Nu ii mai tratati ca pe niste neajutorati: cind nu vor sa fie najutorati, nu sint...



uneori, cel mai bine este sa lasi valurile sa curga pe langa tine!
As_ninge
Postat pe 13 Februarie 2011 17:09
daca m-ar iubi astece peste tot
garbo107589
Postat pe 15 Februarie 2011 07:30
nu-l inteleg ,cat ma chinui si nu stiu de ce face asa
garbo107589
Postat pe 15 Februarie 2011 07:34
De la: garbo107589, la data 2011-02-15 07:30:49daca m-ar iubi astece peste tot




Daca te-ar iubi aztecii peste tot,ce?
tatoo
Postat pe 15 Februarie 2011 18:25
S-ar duce inapoi.... in lumea ei...
Aztecii? esti nebun
dor72
Postat pe 15 Februarie 2011 18:46




Da , dar eu cel putin recunosc.
tatoo
Postat pe 15 Februarie 2011 22:05
Si io nu am recunoscut?
dor72
Postat pe 16 Februarie 2011 16:01

Nu tu,ea .....Te-ai simtit tu,repede...
tatoo
Postat pe 16 Februarie 2011 17:43
M-am grabit, na, ca fata mare....
da' nu rectific...poate ca...
O seara minunata!!
dor72
Postat pe 16 Februarie 2011 21:11
da dar imi place samalase safac tot ce-mi doresc si ce-mi place el doarsamasfatuiasca,stii cebinete simti canditi vin rezultatele facute de tine il iubesccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc cu adevarat
garbo107589
Postat pe 17 Februarie 2011 03:40
el segandeste laprostii ,unei persoane pecare o iubesti chiardaca ti-ar face rau nu-i-ai facerau niciodata,chiar dacael te-arura
garbo107589
Postat pe 17 Februarie 2011 03:43
Pai daca omul te-ar ura,de ce sa-i faci rau? Nu-i un frumos obicei stramosesc?
Sigur,daca te-ar uri, ar fi altceva
.
tatoo
Postat pe 17 Februarie 2011 11:27
589 ce zici mataluta?????eu nu am nimic cu nimeni in modul in care scrie, se exprima dar pe tine zau ca nu reusesc sa te cetesc
am ramas fara suflu citind fara punct si virgula .....de spatii intre cuvinte numai vorbim,alea-s lux nenica!
ameno
Postat pe 17 Februarie 2011 11:32
Ameno, e un exercitiudelecturapentruimbunatatireacititului
Tatoo, cateodata ura e problema si apoi fata zicea "arura", e ceva necunoscut mie... mai bine nu 'mabag'...
dor72
Postat pe 17 Februarie 2011 15:29
Danutza,ma uimesti ! Tu chiar n-ai inteles ce-am zis eu acolo sau ...te alinti? Sau...lasa.
tatoo
Postat pe 17 Februarie 2011 18:56
Garbo cu tastatura defecta (lipsa tastei de spatiu) iti propun sa faci un topic separat unde sa incepi sa scrii iar noi sa venim sa facem exercitii de intelegere si incercari de raspunsuri la probleme tale (doar la cele fara spatiu). Asta ca sa lasam si alte topicuri sa fie coerente dar sa acordam atentia cuvenita si problemelor tale. Ce spui?
As_ninge
Postat pe 17 Februarie 2011 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chiar suntem o tara de hoti, criminali si violatori? 172 De la: gianiblue 22 Noiembrie 2009 09:56
Salarizarea la administratiile locale ! 10 De la: Dor_marunt 13 Ianuarie 2010 19:14
CUM TRECI PESTE PIERDEREA UNEI PRIETENE? 2 De la: Laura76 21 August 2018 23:32
prietenie sau mai mult 6 De la: garbo207378 6 Noiembrie 2011 15:14
daca e casatorit s-ar putea indragosti cu adevarat??? 275 De la: lizadra 4 Aprilie 2012 01:17
Setari Cookie-uri