Caut vrajitoare in Bucuresti



In primul rand vreau sa-ti urez multa sanatate si sa-ti spun ca arati splendid si asa cu cobza aia la subbrat si cu ochii lacramand sau nasul curgand... !!! Minuni nu exista, dar ceaiuri speciale si uneori si cate o pastila daca ai temperatura, pot sa te ajute. Si odihna. Asta e, cred ca stii si tu toate astea. O sa treaca. Cine nu a trecut prin asta ? Cred ca si sfintii mai racesc uneori, nu ? Asa e, impozit pe prostie si nu numai la "vrajitorii" ci si la citit in carti, cafea, in fundul gainii... etc. ! Si pupatul mainii la da-shtia imbracati preoteste, in mercedesuri sau nu in mercedesuri, mi se pare tribut prostiei. Dar traiti in democratie asa ca fiacere are dreptul sa pupe ce vrea... ! TU... insa nu ai voie sa pupi pe nimeni si nimic, ca-ti molipsesti familia !!!
Multa sanatate si insanatosire grabnica !
barboneli
Postat pe 13 Octombrie 2015 19:56
Sint departe de a arata splendid as spune ba din contra, cu nasul rosu si ochii asisderea.
Ii trag puternic pe ceaiuri, picaturi si sirop de tuse, stau infofolita ca ne-a lovit un val de frig si ploaie iar caldura ioc, doar de la clima personala.

De pupat miini eu nu pup, nici macar la preoti. Si sa sti ca s-au mai modernizat si ei, in special preotii tineri. Chiar sint jenati cind se mai trezeste cite o doamna mai in virsta si le pupa mina.
Iar mercedesuri au putini crede-ma.
Problema e ca din cauza unor preoti mai ....ciudati (eufemistic vorbind) au ajuns sa fie catalogati toti ca ciubucari si pervertiti.
Adevarul este ca sint destul de multi preoti asa cum ar trebui sa fie si carora chiar le pasa de ce se intimpla cu enoriasii lor.
De fapt acelasi lucru se intimpla si in cazul doctorilor. Daca unii dintre ei nu-si fac treaba daca nu li se da spaga, nu inseamna ca toti doctorii sint la fel.
O seara buna. Ma intorc la ceai, picaturi si pastille.
Tommy_Boy
Postat pe 13 Octombrie 2015 20:14
De la: Tommy_Boy, la data 2015-10-13 19:12:491. Dumnezeu nu ne asculta orbeste.

2. Sfintii parinti au o vorba inteleapta "Toate imi sint premise dar nu toate imi sint de folos"

3. Eu sint total impotriva vrajilor din motive pur sanitare.

4. Cu toate ca as avea mare nevoie acum de o minune ca sint racita cobza, cu stranuturi sir, ochi inlacrimati, nasul curgind ca un robinet, adica tot tacimul unei raceli ...sanatoase.


1. Corect.
2. Apostolul Pavel a spus asta.
3. Doar din cauze sanitare eşti împotrivă ?
4. Minunea este la îndemâna ta şi se numeşte : usturoi crud.
VasileDinNuc
Postat pe 13 Octombrie 2015 21:02
Buna seara Vasile.

Dupa cim am spus nu cred in vraji, farmece, descintece, astrologie, cititul in zatul de cafea sau frunze de ceai e.t.c.
Impotriva vrajitoriei am un cui tocmai pt. ca poate face rau fizic inconstientilor care apeleaza la ea si sint dispusi sa inghita la propriu tot ce le toarna pe git "vrajitoarele".

Mersi pt. sfat, uitasem de el.
Tommy_Boy
Postat pe 13 Octombrie 2015 22:02


Apropo de usturoi, toata lumea stie ca e bun si pe timpul racelii, dar nici tuica fiarta nu e rea. Chiar si nefiarta, zic unii. Dar nu intodeauna poti sa mananci usturoi, mai mergi la servici, intalnire cu iubita, etc. De aia, tibetenii cre chiar daca nu au probleme de jena cu mirosul, au inventat o licoare din usturoi care e bine de luat inainte de faci gripa, adica la ainceputul sezonului rece. E foarte usor de facut doar ca trebuie respectat instructiunile cu exactitate. Si de preparare si de tratament. Vorbesc din experienta, mie asa de tare mi-a placut, ca am intrecut masura si m-am intoxicat cu usturoi. Reteta si modul de preparare:
Se iau 350gr. de usturoi decojit, se taie marunt se mai zdrobesc intr-un mojar sau cu aparatul ala care stoarce usturoiul (vezi in pozele de mai jos)

http://www.market365.ro/storage/product/presa-de-usturoi-din-crom-salnpclv.jpg

http://www.blackwhitestyle.ro/wp-content/uploads/2014/07/1279037188.jpg

http://www.libertateapentrufemei.ro/wp-content/uploads/2015/06/presa-samburi.jpg

Rezultatul il treceti intr-un borcan de sticla, peste care puneti 200ml. de spirt 95 de grade. Nu vodca si nu palinca, SPIRT. Si nu din ala medicinal ci din cel alimentar. Puneti capacul, agitati un pic ca totul sa fie sub alcol si puneti in frigider pentru 10 zile. Mai agitai un pic daca vreti. In a 11-a ziScoateti borcanul din frigider si strecurati printr-un ciorap de dama din naylon. Nu dama ci ciorapul sa fie din naylon. Dar sa faceti asa cum va spun eu: luati o lingura pentru supa, nu din alea plate moderne ci lingura, lingura, luati cu ea cat intra in ea din amestecul din borcan, puneti peste ciorap sau in ciorap daca l-ati taiat un pic sa nu va incurce la lucru, deasupra unei farfurii adanci, de supa sau de salata. Strangeti ciorapul invartindu-l si presandu-l in mana cu toata forta, poate sa va ajute si un barbat cu maini puternice, ii gasesti pe la colt de strada... pana nu mai iese nici o picatura. Aruncati din ciorap resturile (sau daca vreti, puteti sa le folositi la o omleta, jumari sau ciorba...) si repetati figura cu lingura si storsul pana ce gatati continutul borcanului. Eu puneam tot asa, cate putin si pe urma, dupa ce rasuceam ciorapul sa nu-mi iasa pe laturi, puneam in aparatul de facut piure

http://edensstore.ro/image/cache/data/Produse/casnice/BL1156-700x700.jpg

http://happymax.ro/media/catalog/product/cache/1/image/2000x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/4/5/456327_01.jpg

...asta ca sa obtin cat mai mult din stors. Dupa ce ati terminat cu storsul, puneti cu ajutorul unei palnii sucul din farfuria de supa sau salata intr-o sticluta de 250-300ml. inchisa la culoare si care are si PIPETA (se gasesc la farmacie sau la obiecte medicale sau materiale didactice)

http://www.semperviva.ro/imaginiProduse/ca1aa23931f24a99d3ccb475ca5e7148.jpg

http://www.elemental.eu/3262-thickbox_default/sticla-royalblue-cu-pipeta-30-ml.jpg

Asa in sticluta asta, puneti in frigider pentru 2 zile si nu va atingeti de ea. Dupa asta, incepeti tratamentul, dar sa faceti exact si sa nu va mirati de nimic. In fiecare zi, dupa masa de dimineata, pranz sau seara si dupa ce ati agitat sticluta un pic de tot, puneti cate 5 CINCI picaturi in 50-60ml. de lapte sau iaurt. Da stiu si eu am crezut ca e scarbos in lapte si am inceput sa pun in jumate de pahar de suc de rosii, dar sa stiti ca in lapte e cel mai gustos !!! Incercati fara grija. Beti pana la ultima picatura, ca e valoroase... iar a doua zi, puneti tot in paharul cu lapte 10 ZECE picaturi, tot dupa ca papati. Laptele sa fie rece, mai ia si din miros si e si gustos cu licoarea asta din usturoi. Si uite asa in fiecare zi mariti cu 5 picaturi doza de licoare pana ajungeti la maximum 30 !!! Aici, am gasit si o varianta tot de acolo in care de la 30 picaturi, continuati cu tratamentul scazand zilnic cate 5 picaturi, dupa fiecare masa. Si asta pana ajungeti iar la 5. Aici luati o pauza. Unii dr-i zic ca se poate continua tratamentul inca cateva saptamani, 3-4, altii ca trebuie oprit si facut pauza 2 ani de zile. Eu, n-am facut asa si am luat timp de un an, un an jumate... si m-am intoxicat. E adevarat ca nu am avut raceala timp de cativa ani, dar nu trebuie exagerat. Licoarea asta tibetana trebuie luata insa inainte de sezonul rece, dar si in timp sau dupa. Se pare ca lucreaza ceva acolo la sistemul de iminitate impotriva gripei, racelii, in rest, nu stiu. Cert e ca e gustos, util si sanatos. Si simplu de facut. Eu am mai pus reteta asta in urma cu ani pe aici, LadyD urma sa incerce si ne spuna cum a fost... dar inca nu stim.

Succes !



barboneli
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:05
Oare chestia cu usturoiul functioneaza si la vrajitoare, sau numai la vampiri ? Daca da, s-a zis cu topicul asta, dupa atata usturoioala.
Rotty
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:12
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/activitate/
Tu deja ai și dispărut.
Axl_R
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:16


Va trimit si ce mai apare pe internet, voi alegeti din ce reteta sau fel de a lua picaturile, eu ce v-am scris am experimentat pe propria piele. Si nu imi pare rau, a lucrat. Acuma mi-am revenit din intoxicatie si o mai fac un tratament din asta. Dar de data asta, fara sa-l lungesc mai mult decat trebuie....

http://www.obiectiv.info/licoarea-uluitoare-cu-usturoi-si-alcool-dupa-o-reteta-budista-veche-de-5-000-de-ani_31788.html

In aproape toate retetele de pe net am gasit acelasi lucru. Aici sa facut asa ceva la un laborator de naturalisti, se vindea pe piata dar a aparut si varianta scrisa pentru a face acasa. Iar tratamentul era cu 5 picaturi... e si mai simplu si e la fel de eficace. Dar voi faceti cum vreti. Important este sa fie usturoi de calitate, cu mustati si cumparat de la taran si nu adus din Mexico sau mai stiu eu de unde. La fel si spirtul sa fie calitativ fara nici un adaos, spirt alimentar de 95 de grade. Si ciorapul de naylon sa fie curat, evident....
barboneli
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:26
De la: Axl_R, la data 2015-10-14 09:16:54http://www.garbo.ro/comunitate/forum/activitate/
Tu deja ai și dispărut.


Mai ! Care mi-ati facut boscoane ? In oglinda in ca ma vad, postarile le vad....Asta nu-i lucru curat pe aici. Ptiu, ptiu...stuchiu-n san.
Rotty
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:38
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/activitate/

Ai apărut.
Axl_R
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:48
Oare nu apaream de foame ? Acum ca tocmai am mancat.... Puii mei, s-or fi tinand astia de la admini de vraji ? Sau or fi gustat din tuica fiarta contra racelii ?

http://img29.dreamies.de/img/34/b/xgqisbanme6.jpg

Rotty
Postat pe 14 Octombrie 2015 09:52
http://www.avatarele.ro/pozehaioase/pozehaioase.php?id=1426
Nu, draga Rotty, asta din fotografie a cam exagerat cu tuica (nu stiu daca a fost fiarta sau nu). Asa ca nu-i de urcat pe matura beata.
angel_forever
Postat pe 15 Octombrie 2015 11:32
Asa a zis si Superman...

http://media.collegetimes.com/uploads/2014/02/Superman-getting-drunk-GIF.gif

...Si el nici macar nu avea matura.
Rotty
Postat pe 15 Octombrie 2015 14:52
De la: Axl_R, la data 2015-10-14 09:16:54http://www.garbo.ro/comunitate/forum/activitate/
Tu deja ai și dispărut.


Nem, csak dolgoztam....
ioanapir74
Postat pe 18 Octombrie 2015 03:49
De la: barboneli, la data 2015-10-13 17:44:08
De la: ioanapir74, la data 2015-10-12 15:45:05
De la: VasileDinNuc, la data 2015-10-12 11:09:54
De la: rediana, la data 2015-10-11 22:04:16cred si chiar am nevoie!


Dumnezeu interzice CATEGORIC aceste practici ! Nu ştii asta ?


Care Dumnezeu? Al crestinilor? Allah? sau Buddha? etc...

Despre ce vorbesti? Despre preotii care "deschid cartea"? Mai iesi din tara... fa un drum mai indelungat spre Occidennt, dua care unul in Orient... Mai invata cate ceva...

Magia si/sau supranaturalul au fost intoteauna partea vietii noastre, doar ca Biserica nu agreea, numai daca asa cerea "politica" lor... preotii ar trebui sa arate exemplu, dar ce se vede, este ca avem o Biserica corupta si infometata de bani... sau in Biblie asa scrie ca Biserica trebuie sa se focuseze la bani? Totodata, scrie ca conducatorii Bisericii trebuie sa umble cu Mercedesuri de zeci de mii de euro? NU CRED!


Faptul ca ai intrebat ce ai intrebat, imi face impresia pe care o stiam deja, ca un drum mai lung in occident sau in orient, sau sederea in statele unite, nu te invata nimic mai mult decat daca stai in nuc... ! Poate inveti despre talentele culinare, frumusetea naturii, te cultivi prin muzee de arta sau de stinta, etc. Tu ai scris pe aici lucruri logice si adevarate, dar nu stii sa explici ca Tommy-Boy de ex. Asa ca poti sa strici totul. Intrebarea asta spune totul: "Care Dumnezeu ? Al crestinilor ? Allah ? sau Buddha ?" Oi fi stat tu mai mult prin occident, dar ca sa nu stii ca d-zeu. al crestinilor sau Allah este acelasi lucru si sinonim, doar ca limba difera, asta ma mira. De Buddha nici nu mai vorbesc, el n-are nici o legatura cu D-zeu. El insusi e o entitate, divinitate pentru budisti. Dumnezeu este unul si acelasi si singurul in toate cele 3 religii MONO-teiste, iudaismul, crestinisnul, islamul. Ca unii ii zic mar si altii par, asta e altceva, tot pom este... ! In rest, tot ce spui ai dreptate. Zici de magie si supranaturalul ca au facut (la unii mai fac parte si acum) parte din viata noastra, e adevarat. Eu de exemplu am crescut cu basmele lui Ispirescu, fratii Grimm, 1001 de nopti, etc. si dupa cum stiti, e plin prin paginile lor de tot felul de vrajitoare si vrajitori, de chestii supranaturale care pe vremea aia ma fermecau. Dar, eu unul m-am mai maturizat un pic, am mai invatat si alte lucruri intre timp, am inceput sa inteleg altfel lucrurile decat atunci. Dupa basme sau chiar in paralel am trecut si la Jules Verne, Jack London, etc., care si ele (romane) m-au fermecat si invatat o multime de lucruri. De la padurea crescuta din ceara aruncata din urechea vrajitoarei ca sa fie obstacol in fata lui Fat Frumos... am invatat si ceva despre atmosfera, oceane si tehnica supravietuirii sub ele, despre polul nord si viata de acolo, etc. etc. ! Asa ca am uitat de vrajitoare si fara sa-mi interzica Dumnezeu... ! Dar uite ca redana a ramas un pic in urma si mai cauta vraji si vrajitoare. S-o lasam sa caute...


Dupa tine, fapltele lui Iisus au fost naturale sau supranaturale? Mai citeste si despre evangheliile gnostice.... Si nu uitati toti cei care va atasati si credeti ca totul trebuie inteles la propriu din Biblie. Biblia actuala este facuta pe baza selectiilor facute de OAMENI, care vizau la alegere interesele in contextul de atuni al Bisericii, al imparatului Constantin s.a.m.d. Cateva lucruri decise de oameni:

"Cărți care au fost foarte aproape de a fi definitiv incluse în acest canon, dar în cele din urmă au ratat includerea: Evanghelia după Petru și Apocalipsa lui Petru, prima pe motiv că ar putea fi interpretată docetic iar ultima pe motiv că descrie prea simplist și literal viața de apoi. Unii Părinți ai Bisericii erau de părere că Apocalipsa lui Petru trebuie considerată drept scriptură, ca egală cu Apocalipsa lui Ioan sau chiar ca preferată față de Apocalipsa lui Ioan."

"Autenticitatea cărților din Noul Testament. Numai 8 din cele 27 de cărți sunt în mod sigur scrise de autorii cărora le sunt atribuite și anume șapte din epistolele pauline și Apocalipsa lui Ioan (care e cert scrisă de cineva numit Ioan, deși nu e clar cine era acel Ioan, de exemplu nu știm dacă era apostol). Cele șapte epistole sunt ortonime (adică numele autorului este corect redat de tradiție), iar Apocalipsa este omonimă (adică scrisă de cineva care avea același nume cu autorul atribuit ei în mod tradițional)."

Sa nu uitam nici acest aspect: "Canonul Bibliei a fost stabilit în mod oficial în protestantism de Martin Luther (n. 1483 d. 1546) și de Conciliul Tridentin pentru Biserica Catolică, conciliu care a avut loc între 1545 și 1563. Până atunci niciun conciliu ecumenic nu se pronunțase în această privință."

Sa nu uitam nici faptul ca sunt diferente inte Biblia, chiar si intre Bibliile ortodoxe (georgiana, greaca, slava). https://en.wikipedia.org/wiki/Biblical_canon Sa nu mai vorbim despre diferentele intre Biblia catolica, protestanta, ortodoxa rasariteana, orientala de stil vechi, etc...

Mai explicati-mi care Biblia (ortodoxa) este cea buna? Toti sunt crestini...

Mai cititi pe internet cate ceva, sa vi se mai deschida orizontul... Nu cu credinta este problema aici... am mai scris...

Dealtfel nu am disparut, am lucrat... mai face asa ceva omul, de luni pana sambata... Duminica ma duc la slujba.... sunt curioasa, cate persoana cu gura mare de pe acest forum se duc regulat la slujbe... Am credinta, dar nu sunt proasta... Si nu sunt de acord nici cu finantarea Bisericii ca sa cumpere preotii Mercedesuri, mai bine cumpar o paine la nevoiasi...

Eu cred ca despre asta a vorbit Iisus... sau nu sunteti nici cu acest lucru de acord?

Poate acum chiar o sa dispar un timp... nu din cauza delor scrise, ma duc la o noua calatorie in China. Poate mai invat ceva nou, si mai impart cu voi, ca sa aveti motiv de ... (ghiciti voi)
ioanapir74
Postat pe 18 Octombrie 2015 04:23
Calatorie placuta Ioana si nu uita sa-ti iei cu tine dopuri pentru urechi, sau macar niste vata. Claxoneaza aia pe acolo, ca iti zboara creierii nu alta. Cred ca pentru ei, cea mai importanta piesa a masinii e claxonul. Aaaa...si poate ca mai inveti pe acolo si ce inseamna sa fi putin mai maleabila si sa nu iei totul ca un afront personal. Sa ai o zi buna, eu plec la munca. Aici mai sunt oameni care muncesc si duminica.
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2015 06:17
Vb cu Rotty, că nu mai era în lista de activitate, nu cu tine.
Din partea mea, poți să dispari.
Lucrez și eu, (și) sâmbătă și duminică, mai puțin acum fiind în CM.
Cândva mergeam la biserică, nu mai pot.
Și credința n-are nica cu mersul la biserică.
Nu mă mai cita! N-am eu treabă cu tine!
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2015 11:12
Canon = colectia cartilor pe care biserica le-a recunoscut ca fiind inspirate de Duhul Sfint si izvoare ale inspiratiei divine apare in secolul IV.
Canonul VT fiind de mult incheiat, VT apartinind iudeilor, Iisus fiind evreu cunostea deja acest canon, recunoscind de fapt autoritatea divina a VT, NT este si o marturie a originii divine a VT interpretindul ca o revelatie pregatitoare pt. Iisus Hristos.
In secolele II-III deja sint deja consfintite ca apostolice toate ce 27 de carti ale NT. La sinoadele ecumenice de la Laodiceea(306), Hippo(393) si Cartagina (397 si 419) deja canonul NT este stabilit definitiv.
Intre canonul biblic rasaritean sic el apusean exista disensiuni in ceea ce priveste cartile “bune de citit (anaghinoscomena)” biserica rasariteana(ortodoxa) facind o distinctie clara intre cartile canonice si cele necanonice.
Sfintul Anastasie cel Mare a facut o impartire a VT in 3 capitole: carti canonice, carti necanonice dar bune de citit pe linia traditieie si carti apocrife in sinopsa Sfintei Scripturi.
In apus in rindul cartilor canonice au fost introduse si carti necanonice rezultind 44 carti care au autoritate in VT.
In concluzie Canonul ortodox a fost stabilit inca din secolele II-III si consfintit in 1633 si 1672.
Biserica ortodoxa romana considera canonice (conform Sfintei Traditii) 39 carti si 10 carti necanonice dar „bune de citit” plus adaosurile necanonice la unele adaosuri la cartile canonice ale VT.
In concluzie Canonul Biblic ortodox a fost stabilit inca de la inceputul Bisericii Primare si are diferente fata de Canonul apusean.
Diferentele intre Bibliile ortodoxe sint date de traducerea Evngheliilor care au fost scrise in diferite limbi, aramaica (Evanghelia dupa Matei), greaca veche (restul). E destul de greu sa traduci din 2 limbi dintre care una moarta (greaca veche) care prezenta un amalgam de dialecte impanate cu „barbarisme” locale.
Sa nu uitam ca apostolii nu erau niste literati.
Limba aramaica (cea vorbita de apostoli) era mult mai bogata in sensuri si subtilitati fata de greaca, de aceea graca folosita in scrierea celorlate 3 Evanghelii este impanata cu cuvinte din aramaica si ebraica in afara de Sf. Luca ceilalti apostoli fiind iudei.
In ziua de azi Biblia canonica este aprobata de sf sinod .
Biblia Cornilescu este folosita de sectele crestine in timp ce ortodocsii folosesc Biblia aprobata de Sf. Sinod iar cea mai noua si completa varianta a Bibliei este tradusa de Bartolomeu Ananina.

Si apropos Sfinta Traditie nu inseamna regulile impamintenite in biserica de babe ci regulile date de sfintii parinti din vechime.

Na ca iar am dato pe religie si s-a ales prafulde topic.

Oricum vrajitoria = cih.
Tommy_Boy
Postat pe 18 Octombrie 2015 12:38
Eu am trecut prin asa ceva ,cu o problema.Greu gasesti pe cineva ,sa te ajute
Las mailul pt detalii
maringabriela779@yahoo.com
garbo_419834
Postat pe 16 Noiembrie 2015 16:44
De curand am intalnit asa ceva si am ramas uimit de capacitatile sale.A spus si ziua si ora la care se va intoarce acasa persoana iubita.Apelati cu incredere.Detali la nr.0756847096
garbo_436015
Postat pe 2 Aprilie 2016 21:04

Mai vrajitoarelor, nu vreti sa va faceti reclama in alta parte, intr-un zir par example ca sa dati si voi un ban din buzunar, ca fraieri se gasesc pe toate drumurile si sigu va recuperati investitia.
Daca va faceti reclama gratis, lucrati tot gratis, sau aia e alta mincare de peste?
Tommy_Boy
Postat pe 3 Aprilie 2016 09:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trei dorinte catre arhangheli. Sa va fie de folos! 12 De la: ara888 6 Aprilie 2017 16:46
banc 6 De la: garbo020869 5 Aprilie 2013 14:11
Vreau un sfat va rog! 6 De la: mielutza 8 Iulie 2009 18:02
ARTA din mancare 2 De la: floryyyy 12 Februarie 2009 12:44
:)) 13 De la: tutankhamon 21 Mai 2009 14:03
Setari Cookie-uri