Financiar mereu pe 0

acu, ce sa zic si eu? poci sa contrazic pe vuvu? ea zice ca e un medic care ma manipuleaza, zic si eu ca ea. spune ca trebuie sa ma tratez, dau din cap, fac cu ochiul si zic tot asa.sa bag pe vuvu in depresie ?



si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2011 23:16
Domnisoara "blondyna":
1.am precizat ca nu sunt psihiatru sau psiholog
2.tu ai cerut niste sfaturi care sa te ajute sa-ti rezolvi o problema iar eu consider ca intelegerea cauzei unei probleme reprezinta jumatate din solutia ei
3.personal consider ca suferi de o tulburare psihica si mi-am argumentat afirmatia pe care o sustin in continuare cu urmatorul argument simplificat:
"Relatiile interpersonale sanatoase pot fi recunoscute dupa calitati cum ar fi empatia si grija fata de sentimentele altora,un interes real fata de ideile altora,abilitatea de a tolera ambivalenta in relatii de lunga durata fara a renunta."Extras din "Tratat de psihiatrie psihodinamica Glen O.Gabbard=NORMAL
"Ce castigi daca ai sentimente le poti cota la bursa?Le poti oferii drept viitor copiilor tai iti pot cumpara o paine ?"/"Sentimentele produc doar stari de euforie trecatoare sunt o pragmatica inraita si da traiesc foarte bine lasandu-mi sufletul sub anestezie ;;;;;;;;;;;;;;;;;nu sufar si nici nu sunt fericita sunt in echilibru"/"Poti fi pur si simplu impasibil fata de tot ce este in jurul tau , esty asa de acomodat cu toate ca totul e la fel, viata in sine e doar o alta existenta de cativa zeci de ani tiparita in dosare si apoi arhivata :::::nimik nu te mai mira si nu te mai dezgusta ;;;;;;;;;;nu te mai atrage nimeni traiesti facand aceleasi eterne miscari rutinare care cu trecerea anilor nu le mai pastrezi in mintea ta;;;;;;;;;;;;;"/"Multumesc de asa zisa avertizare nu nu fac gesturi conduse de impulsuri sentimentale traiesc viata unui diabetic adika insulina sau in traducere libera rutina fara nimik soectaculos educandu-ma sa uit si ceea ce am simtit candva deorece nu a creeat nimik statornic"/"Nu am nimik ce sa iubesc sau sa urasc sunt cordiala cu toata lumea si pastrez distanta nu stiu ce insemna sa nu iti iasa ceva asa cum vrei sau sa fi dezamagit nu am nici cea mai mica idee despre ce insemna depresia ;;;;;Sfarsitul cui nu am ganduri negre asa ca no prob "=aplatizare emotionala=PATOLOGIE
Cat despre nivelul de cultura...:"Gandim ardeleneste,,,,,, suntem anorate in realitate Vuvuzela, deoarece se va ajunge in curand la nevoia de alimente pe care nimik nu o va mai acoperii, se va instaura LEGEA JUNGLEI" sau "intradevar" sau "naivi care sa ii abduleze".....deci m-am convins!
Domnisoara "vuvuzela":
1.topicul nu era despre consumism si materialism ci despre domnisoara in cauza care cerea niste sfaturi
2.vis-a-vis de limitarea mea in gandire,poate ar trebui sa te gandesti ca uneori raspunsurile cele mai simple(a se citi reale) la probleme complexe,sunt cele evidente.
3.in privinta celorlalte comentarii facute,un "eu cred ca" fara un argument viabil=0
diannadanciu
Postat pe 20 Ianuarie 2011 00:24
De la: _blondyna, la data 2011-01-19 21:43:46,,,,,,,,,,,,,,,,ceea ce fac eu insa zilnic face oameni fericiti



Cum?
Lady_Di
Postat pe 20 Ianuarie 2011 08:27
De la: diannadanciu, la data 2011-01-20 00:24:43Domnisoara "blondyna":
1.am precizat ca nu sunt psihiatru sau psiholog
2.tu ai cerut niste sfaturi care sa te ajute sa-ti rezolvi o problema iar eu consider ca intelegerea cauzei unei probleme reprezinta jumatate din solutia ei
3.personal consider ca suferi de o tulburare psihica si mi-am argumentat afirmatia pe care o sustin in continuare cu urmatorul argument simplificat:
"Relatiile interpersonale sanatoase pot fi recunoscute dupa calitati cum ar fi empatia si grija fata de sentimentele altora,un interes real fata de ideile altora,abilitatea de a tolera ambivalenta in relatii de lunga durata fara a renunta."Extras din "Tratat de psihiatrie psihodinamica Glen O.Gabbard=NORMAL
"Ce castigi daca ai sentimente le poti cota la bursa?Le poti oferii drept viitor copiilor tai iti pot cumpara o paine ?"/"Sentimentele produc doar stari de euforie trecatoare sunt o pragmatica inraita si da traiesc foarte bine lasandu-mi sufletul sub anestezie ;;;;;;;;;;;;;;;;;nu sufar si nici nu sunt fericita sunt in echilibru"/"Poti fi pur si simplu impasibil fata de tot ce este in jurul tau , esty asa de acomodat cu toate ca totul e la fel, viata in sine e doar o alta existenta de cativa zeci de ani tiparita in dosare si apoi arhivata :::::nimik nu te mai mira si nu te mai dezgusta ;;;;;;;;;;nu te mai atrage nimeni traiesti facand aceleasi eterne miscari rutinare care cu trecerea anilor nu le mai pastrezi in mintea ta;;;;;;;;;;;;;"/"Multumesc de asa zisa avertizare nu nu fac gesturi conduse de impulsuri sentimentale traiesc viata unui diabetic adika insulina sau in traducere libera rutina fara nimik soectaculos educandu-ma sa uit si ceea ce am simtit candva deorece nu a creeat nimik statornic"/"Nu am nimik ce sa iubesc sau sa urasc sunt cordiala cu toata lumea si pastrez distanta nu stiu ce insemna sa nu iti iasa ceva asa cum vrei sau sa fi dezamagit nu am nici cea mai mica idee despre ce insemna depresia ;;;;;Sfarsitul cui nu am ganduri negre asa ca no prob "=aplatizare emotionala=PATOLOGIE
Cat despre nivelul de cultura...:"Gandim ardeleneste,,,,,, suntem anorate in realitate Vuvuzela, deoarece se va ajunge in curand la nevoia de alimente pe care nimik nu o va mai acoperii, se va instaura LEGEA JUNGLEI" sau "intradevar" sau "naivi care sa ii abduleze".....deci m-am convins!
Domnisoara "vuvuzela":
1.topicul nu era despre consumism si materialism ci despre domnisoara in cauza care cerea niste sfaturi
2.vis-a-vis de limitarea mea in gandire,poate ar trebui sa te gandesti ca uneori raspunsurile cele mai simple(a se citi reale) la probleme complexe,sunt cele evidente.
3.in privinta celorlalte comentarii facute,un "eu cred ca" fara un argument viabil=0



regret daca ai inteles ,ca la tine m-am referit cu expresia"gandire limitata'".nu aveam de ce sa ma exprim asa,vizavi de tine.am citit ce ai scris si am comentat cu parerea mea.raspunsul cu 'consumismul si materialismul'era indreptat catre blondina.ea a copiat comentariul tau si eu am raspuns pe aceasta copie.insa tot ce am comentat ,ca raspuns pt blondina,este parerea mea si nu mi-o schimb.spre deosebire de altii,care fac glume de prost gust,eu sustin adevaruri care se ascund marii populatii,ma informez si aduc si argumente.cine crede, crede cine nu sa fie sanatos.nu sunt genul gica contra.daca ,consider ca am ceva de spus,spun fara frica ca nu pot argumenta.de pilda ce parere ai despre vaccinarea obligatorie a copiilor la nastere,la gradi sau la scoala,ca suntem dezinformati in mod constant si despre marile interese ascunse si afaceri in sanatate,in farmacie,in laboratoare.ce stii despre razboiul bacteriologic?
vuvuzela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:02
Dianna ai citit topicul deschis de mine despre pericolul vaccinarii si al ingurcitarii unor medicamente care contin anumite substante toxice care pot provoca imbolnaviri lente?te-ai documentat ca in alte tari civilizate,aceste lucruri sunt interzise?acestea sunt discutiile mele cu oamenii care sunt intelepti.este o persoana-doua care repeta la infinit,ca eu as fi xena-irinuca,sau blondina.lor le raspund ca au gandire limitata.te rog sa revezi comentariile mele.multumesc.
vuvuzela
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeie, ti-ai pierdut feminitatea! 156 De la: suparatu_ 5 Iulie 2012 14:19
cum sa imi seduc sotia dupa 18 ani de casnicie 498 De la: tutankhamon 8 Octombrie 2009 01:37
indiferenta doare! 73 De la: KNIGHT_31 9 Decembrie 2010 19:54
sa ma risc intr-o relatie cu el? sau sa-mi vad de ale mele?! 78 De la: garbo_10179 30 Octombrie 2015 03:47
Dilema parinteasca 9 De la: garbo265966 21 Iunie 2012 15:06
Setari Cookie-uri