1 decembrie-Romania isi serbeaza disperarea,foamea,saracia....!!!

imi povestea bunica mea,ca atunci cand era ea tanara,era foarte mandra de ziua Romaniei.de ce buni,intreb eu?ce era deosebit atunci?raspunsul ei a fost urmatorul:"niciodata fata mea sa nu iti fie rusine cu tara ta,indiferent de situatia prin care trece.rusine sa le fie celor care au facut din acest stat,ultimul de pe glob,din toate punctele de vedere.da vina est poporul copila mea.ce au votat aia au.de vina este si clasa politica care vede ca nu mai are sustinere populara,caci fata mea puterea sta in mana si vointa poporului.insa nici unii nici altii nu schimba nimic.draga mea,dar voi generatia tanara sa nu disperati si sa mergeti pe drumuri gresite.intotdeauna exista o iesire din impas.voi trebuie sa gasiti calea.Dumnezeu sa va ajute si sa fiti intelepti.
garbo176957
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:39
De la: garbo176957, la data 2010-12-01 16:39:52imi povestea bunica mea,ca atunci cand era ea tanara,era foarte mandra de ziua Romaniei.de ce buni,intreb eu?ce era deosebit atunci?raspunsul ei a fost urmatorul:"niciodata fata mea sa nu iti fie rusine cu tara ta,indiferent de situatia prin care trece.rusine sa le fie celor care au facut din acest stat,ultimul de pe glob,din toate punctele de vedere.da vina est poporul copila mea.ce au votat aia au.de vina este si clasa politica care vede ca nu mai are sustinere populara,caci fata mea puterea sta in mana si vointa poporului.insa nici unii nici altii nu schimba nimic.draga mea,dar voi generatia tanara sa nu disperati si sa mergeti pe drumuri gresite.intotdeauna exista o iesire din impas.voi trebuie sa gasiti calea.Dumnezeu sa va ajute si sa fiti intelepti.
Pai da un om care are credinta in Dumnezeu si are un suflet bun Dumnezeu nu il lasa sa moara de foame...Dar nici nu trebuie sa stea cu gura in sus si sa astepte sa ii pice ceva de mancare...Ci trebuie sa isi caute ceva de munca..Orice ar fii numai loc de munca serios sa fie si sa iasa niste banuti ca sa ai ce sa mananci
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Decembrie 2010 16:58
..intotdeauna serbarea unui eveniment ...vrea sa arate modul ideal in care ar trbui sa arate ...toate celelalte 365 de zile ale anului in care nu se sarbatoreste ca in ziua cu pricina...fie ca e ziua unui stat sau a unei persoane etc. dar daca in toate cele 366 de zile ale unui an ...Romania ar arata ca de 1decembrie...America ..ar arata ca pe 4 iulie ...etc...si fiecare tara cu datele ei...atunci rezulta logic ca...Terra in sine ar arata de parca ar fi in mare sarbatoare....si ei bine asta nu se poate....pentru ca...nu sunt resurse globale....
....cum ar arata o intreaga planeta intr/o vesnica sarbatoare...indeplinind practic niste ritualuri anuale frumoase dar inutile ...caci in ziua nationala...cel putin teoretic nimeni nu lucreaza de fapt....toata lumea sarbatoreste..nu?!
garbo171675
Postat pe 1 Decembrie 2010 17:00
De la: garbo171675, la data 2010-12-01 17:00:48..intotdeauna serbarea unui eveniment ...vrea sa arate modul ideal in care ar trbui sa arate ...toate celelalte 365 de zile ale anului in care nu se sarbatoreste ca in ziua cu pricina...fie ca e ziua unui stat sau a unei persoane etc. dar daca in toate cele 366 de zile ale unui an ...Romania ar arata ca de 1decembrie...America ..ar arata ca pe 4 iulie ...etc...si fiecare tara cu datele ei...atunci rezulta logic ca...Terra in sine ar arata de parca ar fi in mare sarbatoare....si ei bine asta nu se poate....pentru ca...nu sunt resurse globale....
....cum ar arata o intreaga planeta intr/o vesnica sarbatoare...indeplinind practic niste ritualuri anuale frumoase dar inutile ...caci in ziua nationala...cel putin teoretic nimeni nu lucreaza de fapt....toata lumea sarbatoreste..nu?!




crezi ca "terra" este" fericita" dupa ce oamenii au distrus-o?oamenii viitorului vor avea mult de lucru s-o refaca.




garbo176957
Postat pe 1 Decembrie 2010 21:47
Majoritatea au suferit in viata lor..Au rani adanci nevindecate in sufletul lor....Si atunci cand simt iubire profita,pt ca si eu suferit de pe urma altor relatii,,,nu mai au incredere,,,si poate ca ranesc fac la fel cum altii au facut cu ei,,chiar daca erau nevinovati,,,si la randul lor fac si ei la fel cu oameni nevinovati,,pt ca majoritatea oamenilor sunt negativi,,,cat si barbatiii cat si femeile....Se distrug unii pe altiii....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:07
Irinooka, parca vorbeai de 1 decembrie...:D
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:10
De la: garbo176957, la data 2010-12-01 21:47:05
De la: garbo171675, la data 2010-12-01 17:00:48..intotdeauna serbarea unui eveniment ...vrea sa arate modul ideal in care ar trbui sa arate ...toate celelalte 365 de zile ale anului in care nu se sarbatoreste ca in ziua cu pricina...fie ca e ziua unui stat sau a unei persoane etc. dar daca in toate cele 366 de zile ale unui an ...Romania ar arata ca de 1decembrie...America ..ar arata ca pe 4 iulie ...etc...si fiecare tara cu datele ei...atunci rezulta logic ca...Terra in sine ar arata de parca ar fi in mare sarbatoare....si ei bine asta nu se poate....pentru ca...nu sunt resurse globale....
....cum ar arata o intreaga planeta intr/o vesnica sarbatoare...indeplinind practic niste ritualuri anuale frumoase dar inutile ...caci in ziua nationala...cel putin teoretic nimeni nu lucreaza de fapt....toata lumea sarbatoreste..nu?!




crezi ca "terra" este" fericita" dupa ce oamenii au distrus-o?oamenii viitorului vor avea mult de lucru s-o refaca.




pai si care sunt oamenii viitorului? Barbatii si-au pastrat calitatile stramosilor din pesteri....care traiau pe vremuri in pesteri
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:14
asta ca sa faca fatza pretentiilor unei fumei ca tine, mey Irinooka...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:18
Xena, eu zic ca nu e rau ca si-au pastrat acele calitati . Nu stiu ce defecte aveau barbatii atunci dar , zic eu , bine ca nu le-au pastrat.
Uite , Xena , iti ofer o floare ,
liaiedera
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:21
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 22:18:15asta ca sa faca fatza pretentiilor unei fumei ca tine, mey Irinooka...:D
:)))
Pai ca sa faca fata pretentiilor mele...Trebuie sa isi tina gura si sa nu ma mai faca cu nerviii,,,sa nu ma contrazica,,,sa fie cinstit,,sa aiba un suflet bun......La fel ca mine,,numai ca sa nu fie temperamental ca mine,,,ca sa nu ajungem sa ne luam la bataie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:25
De la: liaiedera, la data 2010-12-02 22:21:56Xena, eu zic ca nu e rau ca si-au pastrat acele calitati . Nu stiu ce defecte aveau barbatii atunci dar , zic eu , bine ca nu le-au pastrat.
Uite , Xena , iti ofer o floare ,
Am vrut sa zic ca si-au pastrat calitatile primitive si nu au evoluat tot neciopliti au ramas....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:27
imi place ca la bataie cel putin, pui semnul de egalitate...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:28
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-12-02 22:27:52
De la: liaiedera, la data 2010-12-02 22:21:56Xena, eu zic ca nu e rau ca si-au pastrat acele calitati . Nu stiu ce defecte aveau barbatii atunci dar , zic eu , bine ca nu le-au pastrat.
Uite , Xena , iti ofer o floare ,
Am vrut sa zic ca si-au pastrat calitatile primitive si nu au evoluat tot neciopliti au ramas....
Hai sa fim realisti si sinceri.....Eu cred ca oamenii au devenit mai ipocriti,,,dar tot la fel de primitivi ca pe timpuri.....oamenii se comporta frumos doar daca au interese....In rest sunt doar njiste primitivi,,,,care le mai lipseste ciomagele
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:34
si cand spui "oamenii", te referi la maimutzele de barbati...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:36
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 22:28:10imi place ca la bataie cel putin, pui semnul de egalitate...:P
:))
Mi-ar placea sa fiu barbat si sa sar la bataie la barbati si sa ma lupt parte in parte cu ei...Dar din pacate nu am forta fizica....Cu toate ca mi-ar placea sa am ca sa am puterea sa le sucesc gatul la spate la barbatii care ma enerveaza///Si sa nu comenteze nici unul atunci cand vorbesc eu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:38
mai sterge monitorul irinuco, s-a aburit prea tare... sau sa-ti spun irinel?
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:38
irinooka, si daca ai avea fortza asta, tot nu m-as teme de tine, si tot as incerca sa te enervez...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:40
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 22:36:25si cand spui "oamenii", te referi la maimutzele de barbati...:P
:)))
Oameniii au devenit la suprafata mai civilizati.....dar la caracter tot primitivi au ramas
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:42
am inteles mey irinooka... atunci cand zici de "oameni", zici de barbati...:P
asa zic si oltencele: "omul meu". :)))))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:44
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 22:40:44irinooka, si daca ai avea fortza asta, tot nu m-as teme de tine, si tot as incerca sa te enervez...:D
:)))
nu cred...pt ca daca as avea mai multa putere fizica,,pun pareau ca nici macam nu ai incerca sa ma mai enervezi,,pt ca barbatii sunt lasi,,se dau doar la femei pt ca stiu ca sunt mai slabe,,,sunt fatalai iepuri fricosi....se iau doar de femei,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:46
Irinooka, poti sa pui "pareau" (asta-i din limba franceza, este?!:D) pe cat vrei, eu la barbati tot nu ma dau... mai buna-i iepureasca, cu fumeile:))))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:49
din ce secta faci parte irino?
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:49
mey laura, Irinooka e din secta amazoanelor Garbo. nu te-ai prins he he he...)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:51
De la: Laura_M, la data 2010-12-02 22:49:53din ce secta faci parte irino?
din secta curiosilor ca tine...Tu din ce secta faci parte?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:52
eu nu fac parte, pur si simplu te-am intrebat pentru ca esti prea insistenta, de secta curiosilor n-am auzit, banuiesc ca te miri si tu, daca esti curioasa ca altii si ca mine

Ge, inca nu mi-am baut laptele si ma prind mai greu
covrigi... nici atat
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:54
De la: eu_geminy, la data 2010-12-02 22:49:16Irinooka, poti sa pui "pareau" (asta-i din limba franceza, este?!:D) pe cat vrei, eu la barbati tot nu ma dau... mai buna-i iepureasca, cu fumeile:))))
bati seaua ca sa priceapa calul..Dar cum calul vede doar inainte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:54
mey Irinooka...
a propos de crdul vostru de amazoane inchipuite:

unde le-ai lasat pe garbo 957 si pe subalterna ei(vuva)?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:55
Laura ... ce faci ?... te schimbasi la fata?
cricat
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:57
nu poate fii toate odata, in fiecare zi alta personalitate
Laura_M
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:57
De la: Laura_M, la data 2010-12-02 22:54:31eu nu fac parte, pur si simplu te-am intrebat pentru ca esti prea insistenta, de secta curiosilor n-am auzit, banuiesc ca te miri si tu, daca esti curioasa ca altii si ca mine

Ge, inca nu mi-am baut laptele si ma prind mai greu
covrigi... nici atat
Pai si eu sunt curioasa ca si tine,,sa invat cat mai multe....Apropo am inteles ca tii post negru,,,nu bei lapte si nu mananci covrigi,,,,asta pt ca nu este cuminte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 2 Decembrie 2010 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jocurile olimpice-ceremonia de deschidere 13 De la: Alexxandra 28 Februarie 2010 08:32
Mihai Eminescu 1 De la: vuvuzela 15 Ianuarie 2011 16:20
ANALIZA MUNCII IN ORGANIZATII: 21-23 SEPT. 2012 1 De la: barboneli 6 Iulie 2012 12:51
Curs Qigong CEZAR CULDA Dezvoltarea Fortei Gandului si Medicina Traditionala Chineza 1 De la: Marcel_D 16 Mai 2012 22:59
PROGRAM EzotericFest 24-27 Mai 2012 TERAPII COMPLEMENTARE 1 De la: Marcel_D 16 Mai 2012 22:59
Setari Cookie-uri