Program Ezotericfest 16-19 Mai 2013 ed X


PROGRAM EZOTERICFEST 16-19 MAI 2013 ed X
-----------------------------------------------
EzotericFest (Casa Tineretului Timisoara) este un Festivalul de Alternative şi Terapii Complementare, la fel ca la fiecare editie va include: un Targ de Produse Bio şi Terapii Naturiste, Târg de Carte, Expoziţie cu Vânzare, Alimentaţie vegetariană, Servicii de medicină preventivă, Sesiuni de Conferinţe, Workshop, Demonstraţii, Muzică, Dans, Concerte, Spectacole, Videoproiecţii şi Arte...
-----------------------------------------------
TEMATICA CUPRINDE: consultatii astrologie, horoscop natal-karmic, feng shui, tarot, clarvedere, yoga, alimentatie naturala si vegetariana, kabala, numerologie, reflexoterapie, tehnica radianta, medicina cuantica, bioenergoterapie, reiki, magnetoterapie, acupunctura, homeopatia, fitoterapia, macrobiotica, dieta, nutritie, tarot, ayurveda, aromoterapie, meloterapie, cristaloterapie, fotografierea aurei, fitness, iridiologie, fizioterapie, presopunctura, cosmetica, medicina populara, psihoterapie, sacroterapie, echilibrare energetica, masaj specializat, alchimie, qigong, taijiquan, Camino, etc
-----------------------------------------------
http://www.ezotericfest.ro/002_53_program_16-19_mai_2013.htm
http://www.ezotericfest.ro/002_54_expozanti_16-19_mai_2013.htm
http://www.ezotericfest.ro/002_55_conferentiari_16-19_mai_2013.htm
http://www.ezotericfest.ro/002_56_afis_16-19_mai_2013.htm
-----------------------------------------------
informatii tel: 0722 371196 Marcel Doros email: geealife@yahoo.com - www.ezotericfest.ro
-----------------------------------------------

SPECTACOL DESCHIDERE OFICIALĂ:
Joi 16 Mai 2013 ROTONDĂ SALA DE EXPOZIŢIE (Hol Casa Tineretului)
11.30 -12.00 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
12.00 -12.05 - Deschiderea Oficială - Cuvântul de deschidere organizatori Expo Timişoara şi Geea Life
12.05 -12.25 - Clubul Sportiv Qigong Taijiquan – Demonstraţie de Qigong şi Taijiquan
12.25 -12.45 - No Limits Girls - Gangnam style pe picioroange moderne
12.45 -13.05 - No Limits Team - Lupte de kick-box, Lupte cu tomfa
13.05 -13.30 - Melinda Cojocnean, Balatchi Nicolae şi Piqueta Vera-Cruz Rista - Demonstraţie de masaj cu Tehnica Raindrop folosind uleiuri esenţiale terapeutice Young Living -
13.30 -14.00 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
13.30 -14.00 - Conferinţă de Presă şi Cocktail pentru Mass-media, Expozanţi, Conferenţiari şi Invitaţi
================

Manifestări ambientale exterioare - în faţa Casei Tineretului:
GHEORGHE IOVU – Muzică Terapeutică Ambientală - va cânta zilnic pe scările de la intrare
-----------------------------------------------
DEMONSTRAŢII – pe platoul din faţa Casei Tineretului:
-- Demonstraţii de qigong şi taijiquan – Clubul Sportiv Qigong Taijiquan
-- Demonstraţii de arte marţiale – antrenor Ovidiu Deneş - grupe de copii
-- Demonstraţii de dansuri moderne pe picioroage - No Limits Team
-- Demonstratii de arte marţiale pe picioroange moderne - No Limits Team
-- Demonstraţii sportive de kick-boxing full-contact, fresbee şi picioroange moderne - No Limits Team
vineri, sâmbătă şi duminică (17, 18 şi 19 Mai) între orele: 13.00 –16.00
-----------------------------------------------
CONCERTE & VIDEOPROIECŢII – Sala de Spectacole Parter Casa Tineretului:
Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzică de meditaţie tradiţională vedică ---Vineri 17 Mai 2013 SALA CONFERINŢE PARTER 19.00 -19.50 -
Gheorghe Iovu - Concert de Muzică Terapeutică ---Sâmbătă 18 Mai 2013 SALA MARE CONFERINŢE SPECTACOLE PARTER 19.40 -20.50
-----------------------------------------------

PROGRAM SĂLI CONFERINŢE – WORKSHOP:
Joi 16 Mai 2013 SALA MARE CONFERINŢE - 01 – SPECTACOLE PARTER
15.30 -16.10 - Ştefan Iulian Cojocnean – Sfaturi şi metode practice pentru parinţii cu copiii supraponderali
16.15 -16.55 - Răzvan Costache – Astrologia - îndrumare psihologică şi soluţii
17.00 -17.40 - Ioan Adrian Nicula - Metode de diagnosticare energetice pe Iris, Aură, Câmpul energetic - metode deosebit de exacte şi eficiente. Anestezii Energetice
17.45 -18.25 - Ioan Adrian Nicula - Demonstraţii de reechilibrare energetică şi magnetică (Terapia Durerii) cu produse de reechilibrare Nikken; Anestezii Energetice; Deblocări energetice
18.30 -19.10 - Wise Education - Cum ne aşteptăm şi primim copiii; secretul unei naşteri sănătoase, spre evoluţie spirituală. Părinţi înţelepţi înainte de naştere şi la naştere
19.15 -19.55 - Piqueta Vera-Cruz Rista - Echilibrarea Cakrelor cu ajutorul uleiurilor esenţiale terapeutice
20.00 -20.50 - Cucea Roşie Timiş - Acordarea primului ajutor premedical
================

Vineri 17 Mai 2013 HOL ETAJ CASA TINERETULUI
18.30 -20.30 - David Gheorghe - Şedinte gratis de biomagnetism, bioenergie
18.30 -20.30 - Michael Szellner - Demonstraţii de masaj palmar gratis
-----------------------------------------------
Vineri 17 Mai 2013 SALA MARE CONFERINŢE - 01 – SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Piqueta Vera-Cruz Rista - Aromoterapia- arta subtilă a vindecării
11.40 -12.20 - Emil Postatny - Optimizarea folosirii energiei pranice cu ajutorul dispozitivelor orgonice
12.20 -13.00 - Simona Ioniţă – Meditaţie metoda de bază de echilibrare – practic
13.00 -13.40 - Zoltán Tőke - Sonoterapie Tibetană
13.40 -14.20 - Ioan Adrian Nicula - Rolul deosebit de important al Antioxidanţilor în apărarea celulelor. Importanţa deosebită al tratamentelor naturiste (pentru nutriţia celulară) în rezolvarea problemelor de sănătate. Rolul important al hidratării cu APA PIMAG (apa vie) Nikken, ca nutrientul cel mai esenţial.
14.20 -15.00 - Cristian Alexandru - Utilizarea forţei minţii şi a vibraţiilor sonore pentru a declanşa Regenerarea Celulară şi Reîntinerirea la nivelul corpului
15.00 -15.40 - Aurelia Haiu – Blocajele coloanei şi autosabotarea, legături, ce reprezintă şi cum să le elimini?
15.40 -16.20 - Carol Biro - Elemente fundamentale şi neglijate care influenţează sănătatea umană. Soluţii de bunăstare Nikken
16.20 -17.00 - Alexandru Muşat - Medicina Energetică de la Magie la Tehnologie
17.00 -17.40 - Doru Cica - Sistemul Shamballa Reiki - teorie şi practică
17.40 -18.20 - Aurelia Haiu – Secretul puterii interioare
18.20 -19.00 - Nicoleta Frunză - Soarta noastra se scrie într-o picatură de sânge
19.00 -19.50 - Grupul Mahamantra - Concert Bhajan - Muzică de meditaţie tradiţională vedică
20.00 -20.50 - Avisek Majumdar - Yoga in daily life
-----------------------------------------------
Vineri 17 Mai 2013 SALA MICĂ CONFERINŢE - 02 – Intrare Exterior
11.00 -11.40 - Florentina Alexandru - Comunicarea cu îngerii - o poartă a vindecării emoţionale; Meditaţie ghidată pentru vindecarea inimii cu Arhanghelul Rafael
11.40 -12.20 - Piqueta Vera-Cruz Rista - Uleiuri biblice tămăduitoare
12.20 -13.00 - Ştefan Iulian Cojocnean - Regresia biologică. Metode
13.00 -13.40 - Constantin Dorneanu - Triada ignoranţei, Imbrăcămintea neadecvată (blugi) -Blocaj energetic-Boală (infertilitate)
13.40 -14.20 - Zoltán Tőke - Terapia Energetica Matrice
14.20 -15.00 - Ioan Adrian Nicula - Demonstraţii despre Puterea APEI PIMAG NIKKEN, în reechilibrarea energetică a organismului şi în buna hidratare
15.00 -15.40 - Ramona Venturini - Astrologia karmică - planete retrograde şi noduri lunare
15.40 -16.20 - Tiberiu Csikos - Cum să accesezi stări de putere din subconştient şi să le amplifici
16.20 -17.00 - Carol Biro - Elemente fundamentale şi neglijate care influenţează sănătatea umană. Soluţii de bunăstare Nikken
17.00 -17.40 - Michael Szellner - Terapii complementare pentru animale de companie
17.40 -18.20 - Michael Szellner - Miniterapii în intervenţiile de urgenţă
18.20 -19.00 - Andra Ivanov - Vindecarea Reconectivă şi Reconectarea
19.00 -19.40 - Delia Enache - Evaluarea starii de sanatate prin metoda DarkField. Demonstratie despre puterea apei imbunatatita cu Low Deuteriu Oxy Crystal ( concentrat de apa saracita in deuteriu, structurat magnetic, imbogatit cu oxigen stabilizat)
19.40 -20.50 - Nelu Stanciu - Evoluţia umana şi Sfantul Graal
================

Sâmbătă 18 Mai 2013 ROTONDĂ SALA DE EXPOZIŢIE (Hol Casa Tineretului)
13.00 -14.00 – Demonstraţie de masaj cu Tehnica Raindrop folosind uleiuri esenţiale terapeutice Young Living - Melinda Cojocnean, Balatchi Nicolae şi Piqueta Vera-Cruz Rista
14.00 -14.30 – LANSARE DE CARTE - Doru Cica – "9+9 Terapii cu lumina (povesti PSI adevarate)”
14.30 -16.00 – ASOCIAŢIA MASEURILOR PROFESIONIŞTI DIN BANAT- Leontin Nedelcu – DEMONSTRAŢIE DE MASAJ - Abordarea extrem orientală pentru flexibilitatea articulaţiilor în general. Manevre pentru prevenirea şi tratarea afecţiunilor lombosacrate, din terapia YUMEIHO/ Terapia THAI/ Terapia ZEN SHIATSU.
16.00 -17.00 – Demonstraţie Vitaflex şi Raindrop Technique® - Krisztina Starmüller
-----------------------------------------------
Sâmbătă 18 Mai 2013 HOL ETAJ CASA TINERETULUI
12.30 -13.30 - David Gheorghe - Şedinte gratis de biomagnetism, bioenergie
12.30 -13.30 - Michael Szellner - Demonstraţii de masaj palmar gratis
-----------------------------------------------
Sâmbătă 18 Mai SALA MARE CONFERINŢE - 01 – SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Silvia Takacs - Legea Atracţiei în anul 2013
11.40 -12.20 - Michael Szellner - Confirmări ale ipotezei Societăţii cuantice
12.20 -13.00 - Aurel Bugeac - Purificarea corpului fizic pentru tranziţia dimensională
13.00 -13.30 - Ovidiu Deneş - Demonstraţie de Arte Marţiale – grupe de copii
13.30 -13.50 - Clubul Sportiv Taiji- Qigong – Demonstraţie de Qigong şi Taijiquan
13.50 -14.30 - Krisztina Starmüller - Uleiurile esenţiale terapeutice emoţionale
14.30 -15.10 - Alexandru Muşat - Medicina Holografica şi Terapia Elf
15.10 -15.50 - Maria Marian - Casa Vitală de bunăstare Nikken
15.50 -16.30 - Doru Cica - Inforenergetică şi Radiestezie - prezentare teoretică si practică
16.30 -17.00 - Simona Ioniţă – Cunoaşterea de sine şi a celorlaţi
17.00 -18.10 - Sri Vasudeva - Lumea – Sinele nostru exterior - înregistrare video
18.10 -19.30 - Cezar Culda - Medicina tradiţională şi meditaţia terapeutică
19.40 -20.50 - Gheorghe Iovu – Concert de Muzică Terapeutică
-----------------------------------------------
Sâmbătă 18 Mai 2013 SALA MICĂ CONFERINŢE - 02 – Intrare Exterior
11.00 -11.40 - Lucian Stancu - Alchimia spirituală
11.40 -12.20 - Silvia Takacs - Legea Atracţiei în anul 2013 – meditaţie
12.20 -13.00 - Simona Ioniţă - Sănătatea comoară de aur - cum să îţi recapeţi şi să îţi păstrezi sănătatea
13.00 -13.40 - Andra Ivanov - Vindecarea Reconectivă şi Reconectarea - prezentare cu demonstraţie
13.40 -14.20 - Ştefan Iulian Cojocnean - Un pelerinaj de excepţie: Sfântul Munte Athos 2013 - Videoproiecţie
14.20 -15.00 - Teodora Anghel - Vindecarea profundă presupune călătoria de la egoul încapsulat în dermă la nemărginirea spiritului
15.00 -15.40 - Krisztina Starmüller - Uleiurile esenţiale terapeutice emoţionale în aplicare
15.40 -16.20 - Florica Opriş - Nevoile omului în mileniul III şi modalităţi de împlinire
16.20 -17.00 - Ramona Venturini - Mantra Compasiunii şi Tara Verde - meditaţie pe centrul inimii
17.00 -17.40 - Diana Harja - Răspunsul inimii. Cum deosebim răspunsul care este revelat în inimă, de către inimă, faţă de răspunsul creat de mintea noastră
17.40 -18.20 - Wise Education - Naşterea naturală în apă ăi creşterea înţeleaptă şi sănătoasă a copiilor în primele luni dupa naştere
18.20 -19.00 - Petru Bilea - Ayurveda terapii de purificare şi detoxifiere. Acupunctura şi medicina tradiţională chineză
19.00 -19.40 - Carmen Ilie - Info NLP
19.40 -20.50 - Nelu Stanciu - Anatomia esoterică a răului
================

Duminică 19 Mai 2013 ROTONDĂ SALA DE EXPOZIŢIE (Hol Casa Tineretului)
14.00 -15.00 – Demonstraţie Vitaflex şi Raindrop Technique® - Krisztina Starmüller
15.00 -16.30 – ASOCIAŢIA MASEURILOR PROFESIONIŞTI DIN BANAT- Leontin Nedelcu – DEMONSTRAŢIE DE MASAJ - Abordarea extrem orientală pentru flexibilitatea articulaţiilor în general. Manevre pentru prevenirea şi tratarea afecţiunilor lombosacrate, din terapia YUMEIHO/ Terapia THAI/ Terapia ZEN SHIATSU.
16.30 -17.15 – Demonstraţie de masaj cu Tehnica Raindrop folosind uleiuri esenţiale terapeutice Young Living - Melinda Cojocnean, Balatchi Nicolae şi Piqueta Vera-Cruz Rista
-----------------------------------------------
Duminică 19 Mai SALA MARE CONFERINŢE - 01 – SPECTACOLE PARTER
11.00 -11.40 - Wise Education - Rezolvarea suferinţelor fizice şi psihice şi a loviturilor de destin
11.40 -12.20 - Cristian Andrei Tătaru - Numele Tatălui - Realul, Imaginarul, Simbolicul...
12.20 -13.00 - Annamária Sütő - Kineziologie terapeutică
13.00 -13.20 - Clubul Sportiv Taiji- Qigong – Demonstraţie de Qigong şi Taijiquan
13.20 -13.40 - No Limits Team - Gangnam style pe picioroange moderne, Lupte de kick-box, Lupte cu tomfa
13.40 -15.00 - Cezar Culda - Zenul şi artele marţiale
15.00 -15.40 - Liliana Pacureanu - Sahaja Yoga- Cunoaşterea pură conservată prin simboluri şi tradiţii spirituale ancestrale
15.40 -16.20 - Constantin Dorneanu - ASTROGRAMA 21.12.2012, Rolul femeii, energiei feminine şi feminităţii în revoluţia genetico-spirituală din România, telegonia şi pedigree-ul omului
16.20 -17.00 - Doru Cica - Autoapărarea PSI
17.00 -17.40 - Jozsef Boda – Audiţie muzicală: Calmarea minţii, inducerea unei stări interioare de linişte sufletească şi relaxare
17.40 -18.20 - Mariana Gheorghiu - Începutul este AZI - Cuvântul care învie
18.20 -19.00 - Wise Education - Noi secrete: cum se bazează întreaga viaţă pe ceea ce trăieşte copilul în primele luni de viaţă
19.00 -20.40 - Ramona Venturini - Camino de Santiago - purificare, eliberare şi autocunoaştere (Videoproiecţie)
-----------------------------------------------
Duminică 19 Mai 2013 SALA MICĂ CONFERINŢE - 02 – Intrare Exterior
11.00 -11.40 - Sebastian Andrei Ştefan - Reconectarea cu scopul vieţii
11.40 -12.20 - Simona Ioniţă - Eliberarea blocajelor prin regresie
12.20 -13.00 - Diana Harja - Cum să devii o fiinţă umană perfectă. Rolul practicii spirituale în viaţa de zi de zi şi transcenderea dualităţii. Tehnica Pranahuti
13.00 -13.40 - Annamária Sütő - Kineziologie terapeutică
13.40 -14.20 - Adrian Scheul - Mergem, suntem, ne mişcăm
14.20 -15.00 - Cristian Andrei Tătaru - Poarta Incoaştientului - Pulsiunea, Iubirea, Dorinţa...
15.00 -16.20 - Eli Cătană - Învaţă să trăieşti sănătos - alimentaţie naturală
16.20 -17.00 - Sanda Ion - Comunicarea între om şi univers
17.00 -17.40 - Anit Sirk – Respiraţia - esenţa vieţii
17.40 -18.20 - Anne Marie Trifu - Importanţa de a trăi în inimă şi activarea corpului de lumină MerKaBa
18.20 -19.00 - Lucian Stancu - Numerologia practică. Diagnosticarea karmei
19.00 -19.40 - Wise Education - Copiii mici – semnalul de alarmă al problemelor părinţilor
19.40 -20.20 - Carmen Ilie - NLP şi dezvoltarea personală
-----------------------------------------------
informatii tel: 0722 371196 Marcel Doros email: geealife@yahoo.com - www.ezotericfest.ro

Marcel_D
Postat pe 7 Mai 2013 23:08

Recomandari

SubiectMesajeUltimul Mesaj
eu es prefera un subiect nou20De la: cricat 7 Iulie 2011 00:33
Iubiti si cainii vagabonzi!80De la: Ciresica 25 Aprilie 2011 19:57
balul gascanilor32De la: aydda_karina 12 Noiembrie 2009 10:04
PREMII MTV....2De la: fleurs_du_mal 28 Noiembrie 2009 13:38
Marele Maestru -Nicu Constantin46De la: fleur_de_lis 16 Septembrie 2009 17:04
Setari Cookie-uri