are mofturi si plinge numai in prezenta mea

Ceilalti sunt agasati de ea daca ei vor. E libera alegere a fiecaruia. Pe mine nu ma agaseaza nimeni, nici in viata de acasa, dar pe un forum.
Problema e ca sunt persoane cu "afinitati" si de aici incepe cearta.
dor72
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:37
apoi dor...
nici chiar sa ne plictisim de tot, unii dintre noi... nu ne putem permite...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:42
geminy, nu e vorba ca m-as plictisi
Am afirmat doar ca atunci cand celalalt reuseste sa te agaseze/enerveze, ai tu o problema si iti e, intr-un fel, superior.
Aici zic ca sunt egoista si modesta, insa chiar nu la dau voie sa ma enerveze.
Imi place sa cred ca am suficienta "forta" incat sa ripostez fara a ma enerva. Despre asta era vorba.
Ai vazut doar ce tare "s-a jiCnit" vuvu dintr-un "decan". Si-a vazut neputinta si "da-i cu smoala si cu fulgi"...
dor72
Postat pe 13 Noiembrie 2010 14:53
multumesc ptr sfaturi mamicilor...intre timp am intrebat si medicul pediatru pentru ca ma ingrijora foarte tare comportamentul puiului meu....si mia sp acelesi lucru....imi simte lipsa...si e modul lui de a ma pedepsi pentru timpul petrecut fara el...din pacate fiind singura cu doi copii nu imi permit sa-mi iau o zi libera pe saptamina si de multe ori fac over time sa-mi acopar cheltuielile.Ajunsa acasa trebuie sa ma ocup si de gospodarie, gatit si pot face totul doat cu el agatat ca o liana de mine.Posibil si sa-i placa sa stea in brate pentru ca orice fac ii vorbesc ..ii explik si el e foarte interesat.....dar sunt si eu obosita ..si nu e mereu comod si practic sa fac treburile casnice cu un bebe in brate.
rapsody33
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:40
draga rapsody, incearca cum spunea cineva mai sus sa il sufoci putin cu afectiunea ta si sa-l obosesti putin asa..si sa vezi ca o sa plece el eu asa fac cand vreau sa ma lase in pace
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:48
dor, s-a suparata vonvozela degeaba, cand am zis ca berbecii au facu facultate, tot in decan am batut si eu, dar cum vunvu a facut botanica multa si se supara doar ca sa mai aiba subiect de discutie, i-a sarit tzandara si ne trimite la diferite controale la care ar trebui chiar ea sa se duca
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:54
mai, nu patati topicul fetei cu vuvuzeaua.

laurici, da sa te tzuck mai fato ca am fugit uite asa apasat
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 17:58
De la: aly_fab, la data 2010-11-13 17:48:48draga rapsody, incearca cum spunea cineva mai sus sa il sufoci putin cu afectiunea ta si sa-l obosesti putin asa..si sa vezi ca o sa plece el eu asa fac cand vreau sa ma lase in pace



mama ce chestie, cand ati obosit ultima data un copil de varsta asta ??/pai tre sa va spun ca sunt inepuizabili, , nu sunt mama , dar stiu cum se poate purta un copil lipsit de atentie, sunt de acord cu parerile fetelor, dar si cu faptul ca undeva trebuie sa pui o limita, altfel, n-o sa rezisti
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:00
casper,il sufoci cu atentie si pleaca. incearca este un joc de-a inversa rolurile si da, ai dreptate, energia lor este inepuizabila. dar macar sa si-o iroseasca in alta parte
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:03
deja ma simt mai bine, multzam fain, hai ca te tzucalesc si eu sa nu zici ca-s egoista , ete mozol
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:04
mai aly, cum sa-l sufoce cu afectiune... uite, daca sunt cu andrei afara si-l vede pe tatsu, pe mine nici nu ma mai vrea, sau daca sta cu cineva de vorba si eu vreau sa plec cu el, plange ca vrea la tatsu... eu daca plec, n-are treaba, daca pleaca el, e jale
nu e ceva de speriat
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:06
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 18:04:04deja ma simt mai bine, multzam fain, hai ca te tzucalesc si eu sa nu zici ca-s egoista , ete mozol



ioi,pa cine mozolesti ase, pa mine ??/ asa in public, hai mai la marjine, macar sa iesim din lumina reflectoarelor, ne ajunje luna
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:06
vai romanticule, uitati aciulea portretul barbatului roman... da' filmeaza cineva? nu de alta, da' sa facem si noi un ban pe yu tube (citesti cum am scris ca suna mai frumos, mai romaneste)
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:09
De la: aly_fab, la data 2010-11-13 18:03:40casper,il sufoci cu atentie si pleaca. incearca este un joc de-a inversa rolurile si da, ai dreptate, energia lor este inepuizabila. dar macar sa si-o iroseasca in alta parte


auzi draga, si noi am incercat sa epuizam un tanc de 2 ani, si am fost 3 barbati in floarea tineretii, voiam sa doarma pruncul sa putem sta si noi cu nevestele la o barfa, in final dormeam toti 3 si pruncu n-avea nicio treaba, si ....l-am atacat miseleste, pe rand
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:09
asa se spune mai nou, la barfa cu nevasta? ioi ioi ioi am impresia ca pe voi barbatii va epuizeaza la greu, da la greu nene, sa aveti grija de un copil, exemplu dat de tine, ati fost 3 si pe pufulete il durea-n cot de voi
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:12
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 18:06:17mai aly, cum sa-l sufoce cu afectiune... uite, daca sunt cu andrei afara si-l vede pe tatsu, pe mine nici nu ma mai vrea, sau daca sta cu cineva de vorba si eu vreau sa plec cu el, plange ca vrea la tatsu... eu daca plec, n-are treaba, daca pleaca el, e jale
nu e ceva de speriat
ai dreptate...mai nou...ia picat pe prietenul meu ..de cite ori vine pe la mine ...nu mai poate sa plece decit cu tipetele si urletele lui la usa..si amindoi ....e putin spus ..il sufocam cu atentie jocuri si dragoste...nu se satura niciodata....e obosit mort....si nu vrea sa doarma...
rapsody33
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:13
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 18:12:57asa se spune mai nou, la barfa cu nevasta? ioi ioi ioi am impresia ca pe voi barbatii va epuizeaza la greu, da la greu nene, sa aveti grija de un copil, exemplu dat de tine, ati fost 3 si pe pufulete il durea-n cot de voi



io zic s-o lasi mai usor cu beutura, ca uite ce intelegi, , si cum ti-am ciripit ca eu si Ge suntem dispusi sa impartim cu tine pinacoteca ta, cum disparusi...da'las ...fluiera mai bine "marsul triumfal" si sa nu care cumva sa uiti refrenul ca-ti iau cheile de la vinarie
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:21
cred ca ati baut voi prea mult si ati suflat spre garbo si m-am imbatat
marsul de la sarmale e bine?
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:25
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 18:25:34cred ca ati baut voi prea mult si ati suflat spre garbo si m-am imbatat
marsul de la sarmale e bine?



look si invata cum se sufla, daca-ti iese asa, te luam intre noi :

http://www.youtube.com/watch?v=H4l3Rgq-L1M&feature=related


cu smantana-s sarmalele, sau reci, ca rece prefer vinu si fierbinte....ia
casperphantom
Postat pe 13 Noiembrie 2010 18:31
mai, adevarul este ca nici la mine nu functioneaza intotdeauna, dar ii las mai nou sa-si elimine energia unul cu celalalt...chiar daca este vorba de 4 ani diferenta intre ei, cel mare se pune la mintea celui mic si se joaca....

casper, n-am inteles..pe cine a-ti atacat miseleste .... pe rand?!
aly_fab
Postat pe 13 Noiembrie 2010 19:45
mei casper, chiar asa nu-mi iese, chiar de am ceva plamani, daca suflu ma ia cu lesin si cin' va mai da bautura daca baru-i inchis?
fierbinte ce? spune, nu te sfii, nu stii ca aici esti la... nu conteaza, tu doar spune

no, si pana la urma, ma primiti o ba?
Laura_M
Postat pe 13 Noiembrie 2010 23:31
De la: Laura_M, la data 2010-11-13 17:54:47dor, s-a suparata vonvozela degeaba, cand am zis ca berbecii au facu facultate, tot in decan am batut si eu, dar cum vunvu a facut botanica multa si se supara doar ca sa mai aiba subiect de discutie, i-a sarit tzandara si ne trimite la diferite controale la care ar trebui chiar ea sa se duca


Laura, nu fi rea cu vuvu, ca ea nu poate mai mult.Tu crezi ca oricine poate face asemenea legaturi? Berbec-decan- facultate....
Intelege tu ca vuvu e off discutie, n-a inteles nimic... Normal sa se supere.

vuvu daca din iCnoranta ne mai citesti si pe noi, relele, intai tradu-ti sau intreaba unde nu intelegi si apoi riposteaza. Eu sunt "primul decan" si sunt in masura sa te lamuresc.
dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:17
o sa-mi fie "dor" de tine
io ma bag la somn ca m-ati aburit si de data asta
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:21
Mey Laura,
tu vorbesti cu "abureala"?!... tu vorbesti???:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:23
Ge, vezi ca ma faci "sa ma rad" prea mult, nu pot sa nu scratai un zambet din cauza ta, lasati-ma sa ma duc... la nani oameni buni, ca o saptamana nush daca va mai vad
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:25
pai pune-ti picaturi de ochi, Laura...:P

Somn usor...:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:26
"scartzai" da?
Laura_M
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:27
De la: casperphantom, la data 2010-11-13 18:00:21
De la: aly_fab, la data 2010-11-13 17:48:48draga rapsody, incearca cum spunea cineva mai sus sa il sufoci putin cu afectiunea ta si sa-l obosesti putin asa..si sa vezi ca o sa plece el eu asa fac cand vreau sa ma lase in pace



mama ce chestie, cand ati obosit ultima data un copil de varsta asta ??/pai tre sa va spun ca sunt inepuizabili, , nu sunt mama , dar stiu cum se poate purta un copil lipsit de atentie, sunt de acord cu parerile fetelor, dar si cu faptul ca undeva trebuie sa pui o limita, altfel, n-o sa rezisti

casper, mie mi-a reusit. Daca ai destula rabdare si nu e mai destept decat tine, iti iese, crede-ma. Totul tine de masurarea fortelor, ca sa zic asa. Nu sunt niciodata prea mici pentru a intelege ceva.
dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:28
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 01:21:42o sa-mi fie "dor" de tine
io ma bag la somn ca m-ati aburit si de data asta

Decanu o fi baiu si la tine...
Laurico, somn usor
dor72
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:30
De la: Laura_M, la data 2010-11-14 01:27:02"scartzai" da?


nu mey, era vorba ca sa ne poti vedea...
ma gandeam ca o saptamana ai probleme cu oikii!...:D))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FORMATIE PT. BOTEZ 1 De la: elisa_kidz 20 Octombrie 2010 23:47
cautam mini fotomodele 2-16 ani constanta 1 De la: kidz007767 26 Ianuarie 2012 14:13
alege ce este mai bun pentru copilul tau! 5 De la: eu_geminy 28 Octombrie 2010 20:24
Gradinita ARICEL 1 De la: apublican 22 Iulie 2010 15:51
apa termala bb 1 De la: otiliaelenaserban 2 August 2010 12:54
Setari Cookie-uri