de ce oamenilor rai nu le plac oamenii buni?

Deci, este vorba despre ,oamenii rai,,de care i plin pamantul.Uneori esti obligat sa suporti si ,oamenii rai, iar cand nu esti ,obligat, atunci le ignori prezenta, nebagandu i in seama ca asta ,doare, Stau de multe ori si privesc in jurul meu, unde observ atata ,rautate, invidie,dusmanie, unii oameni s au nascut asa ,rai ,invidiosi altii s au facut rai datorita educatiei sau poate esecurilor din viata, Am muncit inainte cu elevi ,aveam mai putini colegi apoi intr o fabrica mare unde ,predominau femeile,exista mai multa ,rautate si invidie la femei, decat la barbati.Invidia era in floare, isi aratau ,rautatea pe fata, era tare greu sa multumesti 1600 pers, in general ,femei, luna de luna (am muncit la normarea muncii) salariul lor depindea de cati banuti le dadeam la cate o faza ,era acord individual, nu munceai nu aveai salar si erau multe ,,lingatoare, ele,carau cu sacosa la ,maistru, si trebuia sa aiba salarii ffff,bune! Eu pana am ajuns sa am acel post, am fost si eu in locul lor tragand ca o disperata la masina,eu aveam liceu si maiastra mea ,,4 clase,, o vedere ingusta,,dar stia linge sefii si le cosea garderoba ,lucru ce eu atunci il invatam, Am avut si eu colege lingatoare, paratoare, de o rautate crasa.Eu nu le aveam treaba, discutam strictul necesar in rest,,ignoram, prezenta lor,Am avut ocazia de multe ori sa vad cata rautate poate exista si n familii,am cunostinte care ascultand de parinti si frati au bagat amandoi divort,,3000lei apoi impacandu se au renuntat,,pt, copil si cele 30milioane s au dus si ea este cu facultate ,lucreaza in invatamant ea a inceput influientata de a ei. De asemenea mai multe cazuri ,in care soacra le cara cu sacosa de toate, mamele nu si cine era ,vipera?? Soacra! De aniversare soacrele primeau daca primeau un ,la multi ani,, dar mamicile cadouri care abia le duceau,,Si aceste gesturi de ,rautate,, in familie doare, pt, ca n a muncit D zeu mai mult pe mama lui decat pe mama ei si invers, PAREREA MEA ESTE CA, TOTUL TINE DE EDUCATIE SI DE CE AI IN ,CEREBEL, DACA TE LASI CONDUS DE RAUTATE SI URA , Eu va doresc sa fiti buni dar nu ,prosti de buni,, pt, ca , uneori nu este bine sa fii nici bun! :sml- love0049: Wekend placut tuturor, buni-rai!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:24
Deci, este vorba despre ,oamenii rai,,de care i plin pamantul.Uneori esti obligat sa suporti si ,oamenii rai, iar cand nu esti ,obligat, atunci le ignori prezenta, nebagandu i in seama ca asta ,doare, Stau de multe ori si privesc in jurul meu, unde observ atata ,rautate, invidie,dusmanie, unii oameni s au nascut asa ,rai ,invidiosi altii s au facut rai datorita educatiei sau poate esecurilor din viata, Am muncit inainte cu elevi ,aveam mai putini colegi apoi intr o fabrica mare unde ,predominau femeile,exista mai multa ,rautate si invidie la femei, decat la barbati.Invidia era in floare, isi aratau ,rautatea pe fata, era tare greu sa multumesti 1600 pers, in general ,femei, luna de luna (am muncit la normarea muncii) salariul lor depindea de cati banuti le dadeam la cate o faza ,era acord individual, nu munceai nu aveai salar si erau multe ,,lingatoare, ele,carau cu sacosa la ,maistru, si trebuia sa aiba salarii ffff,bune! Eu pana am ajuns sa am acel post, am fost si eu in locul lor tragand ca o disperata la masina,eu aveam liceu si maiastra mea ,,4 clase,, o vedere ingusta,,dar stia linge sefii si le cosea garderoba ,lucru ce eu atunci il invatam, Am avut si eu colege lingatoare, paratoare, de o rautate crasa.Eu nu le aveam treaba, discutam strictul necesar in rest,,ignoram, prezenta lor,Am avut ocazia de multe ori sa vad cata rautate poate exista si n familii,am cunostinte care ascultand de parinti si frati au bagat amandoi divort,,3000lei apoi impacandu se au renuntat,,pt, copil si cele 30milioane s au dus si ea este cu facultate ,lucreaza in invatamant ea a inceput influientata de a ei. De asemenea mai multe cazuri ,in care soacra le cara cu sacosa de toate, mamele nu si cine era ,vipera?? Soacra! De aniversare soacrele primeau daca primeau un ,la multi ani,, dar mamicile cadouri care abia le duceau,,Si aceste gesturi de ,rautate,, in familie doare, pt, ca n a muncit D zeu mai mult pe mama lui decat pe mama ei si invers, PAREREA MEA ESTE CA, TOTUL TINE DE EDUCATIE SI DE CE AI IN ,CEREBEL, DACA TE LASI CONDUS DE RAUTATE SI URA , Eu va doresc sa fiti buni dar nu ,prosti de buni,, pt, ca , uneori nu este bine sa fii nici bun! :sml- love0049: Wekend placut tuturor, buni-rai!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:24
fleurdelis
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:29
bre mamaie,cred ca ganditi parandarat.cine spune ca oamenilor rai nu le plac oamenii buni?pai dupa urma caror fraieri ar mai trai oamenii rai,pa cine ar jecmanii,ar fraierii,traind la umbra celor buni,cei rai o duc f bine.lasa ma ca merge si asa,da ce bine merge.
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:39
: MEDITATIE
I MI PARE ASA CIUDAT, CA; AVEM VREME PENTRU ATATA URA,
CAND VIATA NOASTRA NU I DECAT O PICATURA, INTRE,
ACEST PAMANT SI CELALALT.

E NEINTELES DE TRIST ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
CA, NU CULEGEM,
CA NU IUBIM MAI MULT,,,, CA NU IERTAM,,,,,
NOI CARE,,,,,,,,, ATAT DE REPEDE MURIM.

MEDITATI!!!







C
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:39
De la: garbo070745, la data 2010-10-02 08:39:09bre mamaie,cred ca ganditi parandarat.cine spune ca oamenilor rai nu le plac oamenii buni?pai dupa urma caror fraieri ar mai trai oamenii rai,pa cine ar jecmanii,ar fraierii,traind la umbra celor buni,cei rai o duc f bine.lasa ma ca merge si asa,da ce bine merge.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Fiecare are gandirea lui! Si nu cred ca este cazul sa fie comentate postarile nimanui! Nu crezi?? Sunt mandra ca sunt ,,mamaie,, dar in primul rand ,sunt,,,doamna,,,!!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:45
Iar,,, in limba romana pe care am invatat o in 1900 toamna,,, nu exista cuvantul,,, ,,BRE,,,,, Poate acum in limba asta romana moderna s a introdus!!
Jojolin
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:53
frumos jojo dar poate nu ai observat ca si povestile noastre sunt o utopie.ai sa o luam pe Alba ca Zapada,care era buna dar a fugit de la palat de mastera,deci omul rau. Miorita-balada,trei ciobanei dintre care doi erau criminali.ai sa luam Ileana Cosanzeana si cu Fat frumos,personajele bune,dar apare zmeul,harap alb si alte suflete rele.deci noi din vremuri stravechi ne tragem din barbari.asa ca sa "meditam" la copilaria noastra care si ea ne invata de oamenii rai,prin povestile cu care am crescut......cand am fost noi numai buni,nici macar in rai,caci sa nu o uitam pe Eva care aduse blestemul peste noi.
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 08:57
Jojo,regret eu eram mamaia!
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:00
Jojoline,eu sunt mamaia ,mamaia mamaia.dar in lunga mea viata am invatat destule.nu te intrista ,vezi cum te dadu-si de gol.daca taceai eu ramaneam singura mamaie,ca varsta bre am batranete multe pe umeri plete albe imi curg......
ratuscaceaurata
Postat pe 2 Octombrie 2010 09:07
De la: Jojolin, la data 2010-10-02 08:53:56 Iar,,, in limba romana pe care am invatat o in 1900 toamna,,, nu exista cuvantul,,, ,,BRE,,,,, Poate acum in limba asta romana moderna s a introdus!!


c'asha beu omenii buni...de sambata pana luni...
asta-i cantic moroshenesc !
deci morosheni-s omini buni ca bieu...di sambata pana luni...
restu is oameni rai !
atzi priceput BRE fratzilor ?
ca icisha p'aist forum sunt si buni si rai , da limba romana adivarata si vorgheshti numa' di moldoveni . clar ? auzi la aia din maramu cu ; horinca, zongora, cucon, izmani, istenem, boso mega etc aista-s vorghi romanieshti ?
adi27
Postat pe 2 Octombrie 2010 10:08
De la: yyoana_62, la data 2010-09-26 02:16:27
De la: klaus77, la data 2010-09-25 20:09:22xena cred ca tu suferi de ceva cred ca duci lipsa la capitolul lupta corop la corp oamenilor rai nu le plac oameni buni pt ca ei sunt rai .....intrebarea e alta? daca uni sunt buni cum te dai tu ........... de ce nu le plac oamenii rai................ pai atunci care sunt cei buni si care sunt cei rai cei in capul tau cocteil molotov mai iesi din virtual mai traieste si tu in real .........eu sunt un om bun dar nu suport oamenii rai ......curios... inseamna ca nu sunt asa de bun asai xena........ sau tu esti unicat probabil de pe siteul asta esti unicat


hai bre, Klaus, da-o-n saracie de treaba ca ma ametisi de tot!! :))

Voi oare va ganditi putin ??? in legatura cu "oameni buni nu le plac oameni rau" pai dak ei sunt asa cum pretind .... voi ce intelegeti prin bun ???? dak ei sunt asa cum zis buni atunci ei nu ar avea motive sa urasa pe cei rai deoarece Sunt buni !!!
ss
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:28
De la: ss, la data 2010-10-03 18:28:53
De la: yyoana_62, la data 2010-09-26 02:16:27
De la: klaus77, la data 2010-09-25 20:09:22xena cred ca tu suferi de ceva cred ca duci lipsa la capitolul lupta corop la corp oamenilor rai nu le plac oameni buni pt ca ei sunt rai .....intrebarea e alta? daca uni sunt buni cum te dai tu ........... de ce nu le plac oamenii rai................ pai atunci care sunt cei buni si care sunt cei rai cei in capul tau cocteil molotov mai iesi din virtual mai traieste si tu in real .........eu sunt un om bun dar nu suport oamenii rai ......curios... inseamna ca nu sunt asa de bun asai xena........ sau tu esti unicat probabil de pe siteul asta esti unicat


hai bre, Klaus, da-o-n saracie de treaba ca ma ametisi de tot!! :))

Voi oare va ganditi putin ??? in legatura cu "oameni buni nu le plac oameni rau" pai dak ei sunt asa cum pretind .... voi ce intelegeti prin bun ???? dak ei sunt asa cum zis buni atunci ei nu ar avea motive sa urasa pe cei rai deoarece Sunt buni !!!
pai pe oamenii rai nu ii uraste nimeni..Oamenii buni doar se feresc de oamenii rai si de rautatile lor...pt ca oamenii rai sunt ghimposi,,dar nu inseamna ca ii uraste careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:51
pai pe oamenii rai nu ii uraste nimeni..Oamenii buni doar se feresc de oamenii rai si de rautatile lor...pt ca oamenii rai sunt ghimposi,,dar nu inseamna ca ii uraste careva
xenaprintesarazboinica
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:54
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-10-03 18:54:52pai pe oamenii rai nu ii uraste nimeni..Oamenii buni doar se feresc de oamenii rai si de rautatile lor...pt ca oamenii rai sunt ghimposi,,dar nu inseamna ca ii uraste careva
Oamenii rai sunt ghimposi ca niste urzici..Si trebuie sa porti manusi mereu..adica sa ai grija ,mereu grija..Si de preferinta sa nu stai in preajma lor,,,pt ca mereu vor umbla sa intepe,,pt ca asa le place lor,,sa distruga tot ce le iese in cale
xenaprintesarazboinica
Postat pe 5 Octombrie 2010 10:39
Pai da multi oameni,nu invata nimic,nu devin mai buni ,mai intelepti...Ei devin doar batrani...Dar eu cred ca consta si in vointa omului
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:37
Mie mereu mi-au fost atipatici oamenii rai..Mereu am spus cu voce tare ce gandesc...nu imi plac oamenii care aleg sa fie rai
xenaprintesarazboinica
Postat pe 8 Octombrie 2010 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajutati!m'am indragostit de un baiat in zodia balantei. 94 De la: dor72 12 Iulie 2011 15:35
PARCAREA MASINILOR PERSOANELOR CU HANDICAP 78 De la: Gabriela_Apostol_1 19 Martie 2015 18:53
PRODUSE ANION 4 De la: tutankhamon 29 Octombrie 2009 09:45
o relatie dupa divort? 3 De la: mielutza 14 Iunie 2009 20:30
UN SFAT VA ROG!!!! 49 De la: Garbo2705 16 Ianuarie 2017 14:21
Setari Cookie-uri