Divorturile sunt foarte dureroase pt copiii...Eu cred ca ei simt ca lumea lor se destrama..

Cred ca acei copii se simt foarte nefericiti...Atunci cand parintii lor se despart..Si raman traumatizati
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 August 2010 22:14
asa zici tu irino???
eu nu cred...
eladaela
Postat pe 17 August 2010 22:31
De la: eladaela, la data 2010-08-17 22:31:14asa zici tu irino???
eu nu cred...
inseamna ca gandesti egoist....De asta nici nu ma casatoresc eu..Pt ca in ziua de azi,,mai gasesti pe cineva care este normal...Pt ca aproape la toti oameniii,, sa profite de alti oameni,,,dar lor le plac oamenii care sumnt corecti cu ei..Eu cred ca acesti oameni sunt nebuni la cap...Daca vrei ca cineva sa fie corect cu tine,,,in primul rand si tu trebuie sa fii corect cu altii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 21:48
nu gandesc egoist irino....
spre deosebire de tine,eu am copii....
eladaela
Postat pe 18 August 2010 21:51
De la: eladaela, la data 2010-08-18 21:51:25nu gandesc egoist irino....
spre deosebire de tine,eu am copii....
Si mie mi-ar placea sa am copiii...Dar imi este frica sa ii educ in romania,ca sa nu ajunga si ei hoti,,Si mincinosi.....Apoi pt ca sa faci copiii,iti trebuie un barbat cinstit si care nu este egoist..Si in ziua de azi greu...Pt ca aproape toti sunt pt ei....Apoi nu as putea suporta langa mine,,un barbat care minte,,care nu seste cinstit.....si care nu este egoist
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 21:57
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-18 21:57:40
De la: eladaela, la data 2010-08-18 21:51:25nu gandesc egoist irino....
spre deosebire de tine,eu am copii....
Si mie mi-ar placea sa am copiii...Dar imi este frica sa ii educ in romania,ca sa nu ajunga si ei hoti,,Si mincinosi.....Apoi pt ca sa faci copiii,iti trebuie un barbat cinstit si care nu este egoist..Si in ziua de azi greu...Pt ca aproape toti sunt pt ei....Apoi nu as putea suporta langa mine,,un barbat care minte,,care nu seste cinstit.....si care nu este egoist
un barbat care este egoist,,si care minte nu as suporta langa mine....pt ca eu nu inchid ochii si ma arunc in gol,,apoi sa ma izbesc cu capul de toti peretii....Cel mai bine sa il folosesti creierul si inima doar atunci cand trebuie si cu cine trebuie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 21:59
un barbat care este egoist,,si care minte nu as suporta langa mine....pt ca eu nu inchid ochii si ma arunc in gol,,apoi sa ma izbesc cu capul de toti peretii....Cel mai bine sa il folosesti creierul si inima doar atunci cand trebuie si cu cine trebuie ...Dar putini merita
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:01
si ce legatura are asta cu copiii???
un copil e o bucurie......
eladaela
Postat pe 18 August 2010 22:09
De la: eladaela, la data 2010-08-18 22:09:14si ce legatura are asta cu copiii???
un copil e o bucurie......
sigur ca un copil este o bicurie...Dar ai o responsabilitate fata de acel copil....Sa ai grija sa aiba un tata model si familist...Sa ii poti oferi ceea ce are nevoie un copil......Sa aiba un tata muncitor ca sa ii poata oferi copilului ce are nevoie..Pt ca o mama care isi iubeste copilul,,se gandeste la viitorul copilului inainte sa il conceapa si sa fie barbatul potrivit,,,ca copilul sa poata avea si mama si tata....PT CA MAMA NU POATE SI MUNCI SI CRESTE COPIIII...bARBATUL trebuie sa munceasca si femeia sa se ocupe de copil si ca barbatul sa ii poata oferi copilului si mamaei de ceea ce are nevoie ca sa nu le lispeasca nimnic si sa nu sufere
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:31
irinooooo...hai ca ma enervezi...
cine zice ca o mama nu poate si munci si sa isi creasca si copiii??
si daca tac-su nu e un model si nu e omul potrivit,cine zice ca acel copil nu poate creste frumos???
cine iti poate garanta ca cel ales va fi si potrivit??
pai si daca nu e....asta e...iti cresti copiii
copiii vor avea intotdeauna si mama si tata!!!
eladaela
Postat pe 18 August 2010 22:39
De la: eladaela, la data 2010-08-18 22:39:45irinooooo...hai ca ma enervezi...
cine zice ca o mama nu poate si munci si sa isi creasca si copiii??
si daca tac-su nu e un model si nu e omul potrivit,cine zice ca acel copil nu poate creste frumos???
cine iti poate garanta ca cel ales va fi si potrivit??
pai si daca nu e....asta e...iti cresti copiii
copiii vor avea intotdeauna si mama si tata!!!
Pai poti sa fii mereu cu acelasi barbat..Daca pui parul pe el si stai cu ochii pe el ca pe butelie...aCe crezi ca dupa ce imi face copii,o sa il las sa imi scape...Sa munceasca,,,,sa isi creasca copiii..Pt ca pe mine cand m-a luat de nevasta nu aveam nici un copil..Sau daca pleaca,,sa ia si copiii cu el..pt caz el ia facut si sa munceasca..Si eu sa fiu libera,,ca atunci cand m-a luat de nevasta....Si sa muncesc doar pt mine...Si el sa munceasca sa isi creasca copiii si eu pot merge in vizita...pt ca eu sunt femeie,,eu nu trebuie sa cresc copiii din banii mei...Eu sunt femeie si imi trebuie un barbat care sa aiba grija si de mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:44
Nu scrie nicaieri ca copiii trebuie sa ii creasca femeia...Poate sa ii creasca si barbatul.....si sa se ocupe de educatia lor..Sa ii manance lui zilele nu mie...Pt copiii urasc parintii care se despart si le fac zilele amare..Asa ca sa le-o faca lui...Pt ca eu vreau sa fiu libera ca atunci cand ma luat de nevasta..si eu sa fiu linistita si sa muncesc doar pt mine si el sasi creasca copiii
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:47
pai si acu' imi spui irino????
eladaela
Postat pe 18 August 2010 22:47
De la: eladaela, la data 2010-08-18 22:47:50pai si acu' imi spui irino????
Eu ma refer ca o sa pun parul pe el daca se va schimba..Dar eu o sa am grija sa imi aleg un barbat cu suflet bun...Si sa aiba bun simt...Nu sa faca ceva doar cand ii spun.....Imi este scraba de acesti oameni....Nu as putea sa triaesc cu un barbat egoist.....Dar poate ca o sa imi ales unul cu suflet bun..dar se poate schimba..Apoi trebuie sa iau masuri.....Am zis in caz de....Dar nu ma pot eu atasa sufleteste te oricine...Pt ca este si o vorba..Cine se aseamana se aduna....Nu poti trai cu un om diferit de tine si sa fii nerericit...Sa ma simt nefericita...Pt ca Dumnezeu vrea ca femeia sa fie fericita...Pt ca cele 10 porunci sunt valabile pt toata lumea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:52
De la: xenaluptatoareainimoasa, la data 2010-08-18 22:52:57
De la: eladaela, la data 2010-08-18 22:47:50pai si acu' imi spui irino????
Eu ma refer ca o sa pun parul pe el daca se va schimba..Dar eu o sa am grija sa imi aleg un barbat cu suflet bun...Si sa aiba bun simt...Nu sa faca ceva doar cand ii spun.....Imi este scarba de acesti oameni....Nu as putea sa triaiesc cu un barbat egoist.....Dar poate ca o sa imi aleg una bucata de barbat cu suflert bun cu suflet bun..dar se poate schimba..Apoi trebuie sa iau masuri.....Am zis in caz de....Dar nu ma pot eu atasa sufleteste te oricine...Pt ca este si o vorba..Cine se aseamana se aduna....Nu poti trai cu un om diferit de tine si sa fii nerericit...Sa ma simt nefericita...Pt ca Dumnezeu vrea ca femeia sa fie fericita...Pt ca cele 10 porunci sunt valabile pt toata lumea
Si pt barbati si pt femei...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 18 August 2010 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O intrebare stupida dar e pe bune ! 12 De la: pik_nik 9 Iulie 2009 19:52
Vreau sa cunosc parerea voastra despre ceace se intaampla in Italia 111 De la: pica33 19 Februarie 2010 20:27
dezamagire 38 De la: pantera_neagra 4 Ianuarie 2010 15:53
cum am aranjat pe soacra-mea. 25 De la: 22 Aprilie 2020 11:09
Va astept! 31 De la: reyya 7 Mai 2010 21:08
Setari Cookie-uri