un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul

Bravo fetele,suntetzi tari,si pe ei cine ia invitat,careva dintre voi,parca e al nostru ,sau nu?
tamelly
Postat pe 24 Iulie 2010 17:11
Cum ce?Topicul.....
tamelly
Postat pe 24 Iulie 2010 17:12
....ce baza poti avea in femei.........maturitate, naivitate, posesivitate, egoism.........si apoi auzi:"Dragul meu, sa-mi intelegi defectele".si apoi ..."stau in fata oglizii pt tine"....insa nu imi dau seama de ce nu sta in fata oglizii cand vine "spre" mine si intotdeauna cand "pleaca din casa" (a se intelege corect)............si tot felul de factori care....."tind" se dea dreptate ....intr-un mod artificial unei parti.....cand ....daca privim tabloul complet "emisiunea" este despre cu totul altceva........ex:noi suntem victime da ca suntem isterici........ele daca sunt isterice inseamna ca sunt vii si ca pot sa te fac pe tine sa zambesti ........daca suntem nervosi inseamna ca..(oricum nu conteaza)..........ele daca sunt nervoase nu inseamna ca se pregatesc sa fie o mai femeia buna, blanda si dragastoasa care sa iti alina tie noptile, si le face senine,si le scutura de nori sau le picteaza in culori de stele...daca suntem depresici inseamna ca (nu conteaza) beam multde exemplu fara motiv....ele ...........inseamna ca au nevoie de linistea, echilibru, sangele si viata ta ca sa isi revina. Inseamna ca atunci cand o sa isi revina, o sa iti intoarca inzecit..........in jurul cozii ne invartim.....si totul este un cerc vicios........care a devenit din cerc oval.......dar, .....dreptatea?..unde este............o cauta cineva?
doar
Postat pe 25 Iulie 2010 22:45
e dupa coltz,am vazut-o io...
se da la kil,la macelarie...
preci
Postat pe 25 Iulie 2010 22:50
E grele gramatica romana ptr unii,ce faceti ati facut si ceva scoala astia care comentatzi pe aici,ca nu intelegem nimic din ce vretzi sa ne explicatzi
la mai mare
tamelly
Postat pe 26 Iulie 2010 19:19
De la: tamelly, la data 2010-07-24 17:11:32Bravo fetele,suntetzi tari,si pe ei cine ia invitat,careva dintre voi,parca e al nostru ,sau nu?


La ce anume te refereai cand spuneai de "parca e al nostru"?
Sa nu raspunzi "la forum", ca ti-o iei cel putin de la mine.

Cat despre gramatica limbii romane, mai gandeste-te un pic... In afara de ortografie (cu care tu nu ai nici o treaba), mai exista si topica, punctuatie, ortoepie...
Deocamdata le-ai picat cam pe toate
Thor_again
Postat pe 26 Iulie 2010 19:23
Era vorba despre subiectul abordat,ha ha ha ,era asa ca intre fete,sau poate am inteles eu gresit,D.Profesor,va rog sa ma scuzati promit ptr data viitoare studiez
tamelly
Postat pe 27 Iulie 2010 16:12
nu generaliza ca nu toti barbatii sunt pervesi.Poate ca asa ii fac femeile?Te-ai gindit la acest aspect?

Postat pe 29 Iulie 2010 16:02
tu ai dreptate bre 251...
asa ii fac femeile(adica mamucile lor.....bip,bip,bip....ca e forum public si nu poci ptr ca sa spui si restu')
eladaela
Postat pe 29 Iulie 2010 16:22
Pai lasati-i sa faca pe "victimile" si prefaceti-va ca-i credeti! Nu va pune nimeni sa-i credeti pe bune...
Darksukkubus69
Postat pe 30 Iulie 2010 16:15
sau lasati-i pur si simplu.....
eladaela
Postat pe 30 Iulie 2010 16:23
MACAR ATIT SA FACEM SI NOI.FIECARE LE STIE PE ALE LUI.DACA TU AI AVUT PROBLEME IMI PARE RAU
.VEZI SI AM PROBLEME SI CHIAR NU SUNT VINOVAT.SI CHIAR NU VREAU STRU IN SUBIECTUL MEU CACI MA APUCA FURIILE.DUPA CE AM DAT TOT ACUM NU MAI SUNT BUN

.

Postat pe 30 Iulie 2010 16:56
Unii fac pe victimele, altii (putini, e adevarat) chiar sunt...
Darksukkubus69
Postat pe 1 August 2010 19:26
Da da da e adevarat...unii fac doar pe victimile asa ca gasesc cate o fraiera sa ii consolezeeeeee
tamelly
Postat pe 2 August 2010 15:17
buna seara la toata lumea
este foarte interesant si incitant acest subiect..
dupa 7ani de la divort,am inceput sa cuget ca o ardeleanca ce sunt "de ce fostul pozeaza in victima?'cind normal nu ar avea de ce...
iata dragii mei la ce concluzii am ajuns"
1)cind trebuie sa intre in pat cu alta.,el ii spune ca fosta a purtat toata vina si el"baiat bun "a trebuit sa renunte la casnicie..
2)trebuie cumva sa-si motiveze insuccesele din toate punctele de vedere
3)de obicei barbatii care pozeaza in victime au mai mult"filing"mai multa "intelegere"din partea viitoarei...si chiar pot sa pacaleasca pe urmatoarea...
4)s-ar putea sa fie totusi victima,dar.atuncea el este de vina ca a acceptat sa fie victima cind avea de ales si de unde alege....poate totusi "dumnealui"are oarece probleme de sanatate pe undeva...
5)e mult mai usor sa dai vina pe altul decit sa accepti ca si tu ai o parte din vina....
sa nu uitam ca"di vina sunt amindoi"deoarece nu-si spun sincer in fata ceea ce cred,ceea ce simt...nu exista prietenie intr-o casatorie,decit foarte rar....iubirea trece ,dar prietenia ramine
Eu la aceste concluzii am ajuns..si cred ca sunt printre putinele care recunosc ca"di vina suntem amindoi"si incerc sa trec peste toate adjectivele primite din partea "fostului"care se teme ca cealalta va afla adevarul goool golut.si-l va intrba cum a supravetuit 30ani intr-o casnicie in care el este victima si arata asa de bine?
cu multa iubire si respect ptr toti S A R A
garbo096037
Postat pe 4 August 2010 23:51
Da da da chiar asa e ai multa dar multa dreptate... .
tamelly
Postat pe 5 August 2010 19:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
Sondaj plansul public 2 De la: alfheim 31 August 2011 20:11
Rugăciune la Sfânta Marta 1 De la: garbo159660 25 Februarie 2015 00:08
poarta sufletului 57 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 16:55
Setari Cookie-uri