ceva banal

e normal sa pui suflet.... dar e normal si sa treci peste.
Vei trece cu siguranta peste aceste momente. Eu zic sa te gandesti mai mult la tine, la ce iti doresti tu. El nu cred ca ar fi putut sa te faca fericita. Mai devreme sau mai tarziu ai fi vazut si tu acest lucru. Acum e mai greu pt ca nu ai fost tu cea care a pus punct acestei relatii. Dar eu cred ca meriti mai mult decat un tip care iti spune ca ar fi bine sa arati ca si o alta tipa, sau sa te imbraci altfel. Tu ai personalitatea ta si un stil vestimentar propriu. Nu lasa pe altcneva sa iti zica ce si cum. Ca ceri o parere e una dar sa ti se impuna e altceva. Pt mine, din afara e simplu : eu zic ca el isi dorea o alta fata.... atunci la ce sa mai continui cu el????????? De ce sa fii tu tot timpul cea care lasa de la ea... Chiar merita????
Nu cred. Stai de vorba cu parintii tai poate iti explica si ei ce si cum, aveau ei motive sa nu le placa de el.
Si ma repet... nu cauta explicatii si nici nu incerca sa ii intelegi faptele ca nu vei reusi. Mai mult cred ca vei fi mai in ceata. Accepta situatia, incearca sa te obisnuiesti ca s-a terminat si mergi mai departe. De uitat nu vei uita ca nu ai cum... dar poti si sunt sigura ca vei trece peste si vei ramane doar cu amintiri. Bafta
Pitu
Postat pe 26 Iunie 2010 14:09
De la: Pitu, la data 2010-06-26 14:09:31e normal sa pui suflet.... dar e normal si sa treci peste.
Vei trece cu siguranta peste aceste momente. Eu zic sa te gandesti mai mult la tine, la ce iti doresti tu. El nu cred ca ar fi putut sa te faca fericita. Mai devreme sau mai tarziu ai fi vazut si tu acest lucru. Acum e mai greu pt ca nu ai fost tu cea care a pus punct acestei relatii. Dar eu cred ca meriti mai mult decat un tip care iti spune ca ar fi bine sa arati ca si o alta tipa, sau sa te imbraci altfel. Tu ai personalitatea ta si un stil vestimentar propriu. Nu lasa pe altcneva sa iti zica ce si cum. Ca ceri o parere e una dar sa ti se impuna e altceva. Pt mine, din afara e simplu : eu zic ca el isi dorea o alta fata.... atunci la ce sa mai continui cu el????????? De ce sa fii tu tot timpul cea care lasa de la ea... Chiar merita????
Nu cred. Stai de vorba cu parintii tai poate iti explica si ei ce si cum, aveau ei motive sa nu le placa de el.
Si ma repet... nu cauta explicatii si nici nu incerca sa ii intelegi faptele ca nu vei reusi. Mai mult cred ca vei fi mai in ceata. Accepta situatia, incearca sa te obisnuiesti ca s-a terminat si mergi mai departe. De uitat nu vei uita ca nu ai cum... dar poti si sunt sigura ca vei trece peste si vei ramane doar cu amintiri. Bafta

Mersi cam asta mi-a zis toata lumea,nu-mi ramane decat sa caut putere in sufletul meu si sa merg mai departe si pe viitor sa fiu mai atenta, in viata totul este complicat si daca faci o simpla greseala doare mai ales daca pui mult suflet
si faptul ca am lasat de la mine nu regret, stiu ca tot ce am facut in relatia cu el a fost pentru ca l-am iubit neconditionat fara sa ii cer nimic in schimb, dar cand nu primesti nimic... ajungi sa gresesti
giul1a
Postat pe 26 Iunie 2010 14:15
giulia, secretul tocmai asta e: trebuie sa oferi NECONDITIONAT. Iubesti pe cineva cind il iubesti pur si simplu. Si daca e cu tine, si daca nu e, si daca se poarta frumos, si daca nu se poarta - indiferent ce face, spune si cum se raporteaza la tine. Iar in situatia asta chiar n-ai cum sa fii ranita.
Sigur, daca sentimentele nu sint reciproce, la un moment dat trec. Si ele se hranesc cu ceva - daca nu le hranesti, mor. Dar nu conditiona niciodata dragostea ta de dragostea lui: ii dai un control asupra ta pe care nu ar trebui sa il aiba nimeni... Ce simti TU e bucataria ta interna. Ce simte el e treaba lui.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2010 14:24
"Ce simti TU e bucataria ta interna. Ce simte el e treaba lui. "
dar oare ce simtim nu ar trebui sa fie reciproc intr-o relatie?
giul1a
Postat pe 26 Iunie 2010 15:53
nu. Intre ce simti si cum te porti e o diferenta foarte mare - tu vezi doar faptele. Deci reciprocitatea e chestiune de perceptie. Oricum n-ai de unde sa stii ce simte el. Nu iti poti baza sentimentele tale pe ale lui.
Poate sa te iubeasca si sa decida sa se desparta sau sa nu te iubeasca deloc si sa aveti o relatie foarte frumoasa, din punctul tau de vedere.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2010 16:21
da asa este, insa cred ca pana la urma va iesi la suprafata ca nu exista sentimentul de iubire, pentru ca sunt situatii in care trebuie sa-l ajuti pe cel de langa tine si daca nu tii suficient de mult la el nu ai fii dispus sa faci anumite lucruri
giul1a
Postat pe 26 Iunie 2010 18:58
Bre, morala e banala. Daca mai stiti acele bancuri seci, gen "culmea x" sau "culmea y", la fel se traduce si chestiunea asta. Ca la culmea atletismului, sa alergi singur si sa iesi pe locul doi, tot asa este si aici, sa iesi cu doi si sa nu ramai cu niciunul ...
Banal, my dear Watson...
anakin
Postat pe 26 Iunie 2010 19:24
"sa iesi cu doi si sa nu ramai cu niciunul"
nu asta e problema... dar eu nu vreau sa raman cu cineva la care nu tin...
cat despre morala nu cred ca este vreuna, mi se pare a fii mai degraba o lectie de viata
giul1a
Postat pe 26 Iunie 2010 19:56
Q.E.D... lectie de viata.
Ia zi-o, sa vedem daca ai invatat-o.
quasaria
Postat pe 26 Iunie 2010 19:57
daca o zic te incalzeste cu ceva? sau mi se schimba mie viata in mai bn??nu cred
giul1a
Postat pe 27 Iunie 2010 08:39
deci n-ai invatat-o...pacat.

si da ,ti se schimba viata in mai bine - vezi de pe o treapta mai inalta si poti alege altfel.
bluelight
Postat pe 27 Iunie 2010 09:19
da adevarat vezi de pe o treapta mai inalta , problema e ca nu prea ai ce alege si nici de unde alege
giul1a
Postat pe 27 Iunie 2010 13:45
hei,trezeste/te! nu s/a terminat limea la un capetzel de p.

sunt atatia oameni in jurul tau pentru care reprezinti ceva important

plimba/te,citeste,iesi cu prietenii,schimba/ti culoarea parului,schimba/ti obiceiurile proaste si nu mai jeli!
elodia
Postat pe 27 Iunie 2010 13:49
De la: giul1a, la data 2010-06-27 08:39:00daca o zic te incalzeste cu ceva? sau mi se schimba mie viata in mai bn??nu cred


daca stii cum sa reactionezi bineinteles ca poti sa ITI schimbi viata. In ce mod vrei.
Te-ai gindit ca poate daca reactiile tale ar fi fost altele, si comportamentul exului ar fi fost altul? Asa, sincer... gindeste-te tu, nu trebuie neaparat sa raspunzi.

Toata lumea mai sare parleazul, dar macar il sari fiind constient ce faci.
quasaria
Postat pe 27 Iunie 2010 14:03
De la: quasaria, la data 2010-06-27 14:03:07
De la: giul1a, la data 2010-06-27 08:39:00daca o zic te incalzeste cu ceva? sau mi se schimba mie viata in mai bn??nu cred


daca stii cum sa reactionezi bineinteles ca poti sa ITI schimbi viata. In ce mod vrei.
Te-ai gindit ca poate daca reactiile tale ar fi fost altele, si comportamentul exului ar fi fost altul? Asa, sincer... gindeste-te tu, nu trebuie neaparat sa raspunzi.

Toata lumea mai sare parleazul, dar macar il sari fiind constient ce faci.

da daca l-am sarit l-am facut constient, m-am gandit daca atitudinea lui ar fii fost alta... dar asta nu depindea numai de mine, insa inima are ratiuni pe care ratiunea nu le poate intelege
giul1a
Postat pe 27 Iunie 2010 14:54
De la: elodia, la data 2010-06-27 13:49:33hei,trezeste/te! nu s/a terminat limea la un capetzel de p.

sunt atatia oameni in jurul tau pentru care reprezinti ceva important

plimba/te,citeste,iesi cu prietenii,schimba/ti culoarea parului,schimba/ti obiceiurile proaste si nu mai jeli!

de plimbat m-am plimbat, citesc, ies cu prietenii dar nu ne putem permite sa iesim mereu...de jelit nu-l jelesc, dar uneori amintirile revin prin mintea mea si sufletul meu si asta doare
giul1a
Postat pe 27 Iunie 2010 14:57
mai fetita : tocmai fiindca nu-s pe toate gardurile oameni care-ti plac trebuie sa stii cum sa reactionezi ca sa nu transmiti mesaje gresite.
tu deocamdata te cam contrazici .si nu-ti place sa recunosti ca ai gresit . asa vad eu..
bluelight
Postat pe 28 Iunie 2010 18:46

toti gresim!
ar spuneee... cineva!
din pacate...e un secol in care nu prea avem voie sa...
fleurdelis
Postat pe 29 Iunie 2010 19:18
De la: bluelight, la data 2010-06-28 18:46:22mai fetita : tocmai fiindca nu-s pe toate gardurile oameni care-ti plac trebuie sa stii cum sa reactionezi ca sa nu transmiti mesaje gresite.
tu deocamdata te cam contrazici .si nu-ti place sa recunosti ca ai gresit . asa vad eu..

1 la mana nu ma mai simt fetitza de foarte de mult timp
si doi nu am negat ca nu am gresit... dar oare doar eu am gresit??ceilalti de ce nu isi recunosc greselile, e o vorba care zice ca greselile celorlati te imping pe tine sa faci la randul tau alte greseli
giul1a
Postat pe 1 Iulie 2010 15:13
"..greselile celorlati te imping pe tine sa faci la randul tau alte greseli.."

greselile celorlalti ar trebui sa "nu" te faca sa gresesti..,ci dimpotriva.., sa inveti ceva din ele,pentru a nu gresi la randul tau..

dar cum, pentru a vedea pragul de jos trebuie sa dai cu capul de cel de sus,macar din ale tale sa fi invatat ceva..







roby_cado
Postat pe 3 Iulie 2010 12:25
din greselile celor din jur invat, dar nimeni nu te invata in viata cum sa nu faci greseli si noi invatam in fiecare zi cate ceva, dar uneori aceste invataminte nu ne sunt de folos pe viitor pentru ca de fiecare data apar situatii noi carora nu stim sa le facem mereu fatza si automat gresim
giul1a
Postat pe 3 Iulie 2010 12:52
mda...,ai dreptate..,"situatiile" noi apar cand te astepti mai putin, ,si atat de des...
roby_cado
Postat pe 3 Iulie 2010 13:42
de aparut intr-adevar apar cand te astepti mai putin, cat despre des nu cred ca apar asa des
giul1a
Postat pe 3 Iulie 2010 15:14
...pe cat ti-ai dori tu..,nu?
roby_cado
Postat pe 5 Iulie 2010 11:51
mie una nu mi se pare atat de amuzant, si nu e nevoie sa vrei tu o anumita chestie ca sa se intample
de ex poate tu nu vrei sa mori acum si totusi nu e dupa tn, sau nu ai vrea ca un prieten de al tau sau cunostiinta sa faca o anumita chestie si totusi o face, tot ce se intampla in jurul nostru ne influenteaza mai mult sau mai putin si uneori nu ne dam seama si oricat de stapani ne credem pe noi nu este chiar asa, trebuie sa facem lucrurile in functie de situatiile in care ne aflam chiar daca nu e totul in favoarea noastra
giul1a
Postat pe 5 Iulie 2010 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
michael jackson.. 60 De la: lady_corina 7 August 2009 02:45
Sfaturi pentru ingrijirea parului 15 De la: hadassa 9 Februarie 2010 08:29
Consiliere in probleme de dragoste si familie,cariera,afaceri,destin,sanatate,pe eUniversum 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:26
CREDETI IN MONOTONIE???? 29 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 14:34
Nu stiu ce as mai putea sa fac in continuare ca sa ne impacam 1 De la: garbo_501722 14 Februarie 2020 12:19
Setari Cookie-uri