copii mici cu mamici tinere

mai sunteti pe aici mamici foarte tinere?sub 20de ani sau de la 20 in sus?va astept pe toate
scolaritzas
Postat pe 24 Mai 2010 20:43
dada! suntem .. cred k nu sunt singura!
eu am acum 20 ani si 5 luni si Raul al meu are 6 luni!
de unde esti maria??
ale_micutza
Postat pe 25 Mai 2010 11:35
Cred ca ma incadrez si eu.Darius are 2 ani si l-am nascut la 22 de ani jumate
adelafistis
Postat pe 25 Mai 2010 18:58
acceptati si babaciuni
alinakatt
Postat pe 26 Mai 2010 10:03
si eu am 22 ani iar baietelul
meu are 2 anisori eu sunt dim tm
lacri21
Postat pe 31 Mai 2010 16:30
vin si eu vin si eu ...eu am 21 de ani iar bebelina mea face 1 anisor luna viitoare...
eu_mino
Postat pe 31 Mai 2010 16:59
si eu...fac 23 in iunie si am o dulceata de fetita de 9 luni
kidz007487
Postat pe 31 Mai 2010 17:38
sa ne traiasca bebeii... de pe unde sunteti?
ale_micutza
Postat pe 31 Mai 2010 20:38
Fetele ...pot sa ma bag si eu????
Am 23 de ani .....si am un baietel de 10 luni,face maine ....si am nascut la 22 de ani .... si am ramas gravida la 21 , se pune ???
bau
Postat pe 31 Mai 2010 21:16
sa ne traiasca! eu sunt din reghin ,tg mures...
eu_mino
Postat pe 1 Iunie 2010 01:42
salut maria,si eu ma alatur voua am 20 de ani si am nascut la 19 ani si 7 luni ,am un baietel tare scump,eu sunt fericita ca sunt o mamica tanara.voi? pooopp la voi si la bebici
didi_micutza
Postat pe 1 Iunie 2010 08:25
buna,ma numesc loredana si luna asta o sa dau nastere la o fetita si tot luna asta o sa implinesc 19 ani.ma incadrez si eu pe langa voi?abia astept sa imi strang bebelusa in brate dar am niste emotii cand ma gandesc la ziua cand o sa nasc nu stiu ce o sa fac,,,,la voi cum a fost?povestiti_mi si mie va rog.
kidz008337
Postat pe 1 Iunie 2010 09:33
he-he, ma incadrez si yo f bine, am 20 ani si am o fetita de 1 an si 2 luni, sunt din tm
estyq
Postat pe 1 Iunie 2010 11:25
buna si la multi ani piticilor si piticutelor.sper ca ma primiti.am o fetita de 1 an si 5 luni si am nascuto la 20 e super sa fii mamica tanara,nu?voi cum va descurcati?va ajuta cineva?eu de exemplu sunt anul 3 la facultate si uneori simt ca nu mai pot.e cam greu dar asta e..suntem mamici tinere nu?pupici pufosi
mada_sabina
Postat pe 1 Iunie 2010 12:29
si eu ma incadrez,fac 23 in august si am o fetita de 1 an si 4luni.am nascut-o la 21ani jumate.se pare ca nu mai e la moda sa fi mamica tanara,acum femeile fac copii dupa 25 de ani.dar eu ma simt foarte bine in postura de mamica tanara ca si voi de altfel,ma mir ca suntem asa multe.La multi ani la toti bebelusii!
irina__delly
Postat pe 1 Iunie 2010 14:30
buna! si eu ma numar printre mamicile tinere. am varsta de 23 de ani si acum 7 luni am dat nastere unui baietel pe nume patrick- eduard! si chiar ma bucur ca sunt o mamica tanara si ajutor... ce pot sa spun este ca cel mai apropiat ajutor este sotul meu si in afara de el, socrii mei, dar ei sunt la campulung, asa ca... m-am mai descurcat si singura, prin telefon si prin intenet! va poop si aveti grija de bebei!
elenis23
Postat pe 1 Iunie 2010 17:00
ma primiti si pe mine? am ramas gravida la 22 ani si akum am 23 iar fetita are 8 luni
cristinutza_
Postat pe 1 Iunie 2010 20:51
buna fetelor.si eu sunt o mamica tanara.am 21 de ani si am nascut la 20.am un baietel tare nazdravan dar ne intelegem perfect[ca doar suntam pe aceeasi lungime de unda].de multe ori,desi sunt casatorita ca toate celelalte,femeile mai in varsta nu sant de acord cu faptul ca sant mamica dar bucuria pe care mi-o ofera fiul si sotul meu ma ajuta sa le ignor.sanatate la ingerasi si imi pare bine ca v-am cunoscut
edymami
Postat pe 1 Iunie 2010 21:28
buna fetele, ma primiti si pe mine?
eu fac 25 de ani( cand a trecut timpul ?? )
si am o bebica de 8 luni
loredana nu trebuie sa-ti fie frica de nastere,nu e chear asa de greu
oricum cand o sa iti strangi in brate puisorul o sa uiti de tot
eu m-am chinuit 14 ore ca sa nasc pana la urma prin cezariana,
dar abia astept sa treaca 2 ani k sa mai pot face inca un bebe
lizy_kidz
Postat pe 1 Iunie 2010 23:55
BUNA!! Si eu sunt o mamikutza tanara ,am 22 de ani si am un baietel de 1 an si 10 luni , dar parca nu am rabdare acum ca numai eu il cresc si tot ma gandesc ca daca il faceam mai tarziu poate eram mai rabdatoare
antonita
Postat pe 2 Iunie 2010 21:42
buna fetelor pe cand ma gandeam k sunt si eu o mamik tanara imi dau seama ca sunt altele mai tinere am 23 de ani si un baietel robert gratian care are aproape 6 luni pup si sanatate la bebei
flavia__
Postat pe 3 Iunie 2010 10:17
pfuii de mine.. da suntem multe multe.. si Raul al meu are 6 luni si amandoi suntem sagetatori... peste 3 ani mai facem o surioara dar ea o sa fie gemeni.. ca si tati ....
ale_micutza
Postat pe 3 Iunie 2010 19:25
buna fetelor
azi am 36 de saptamani de abia astept sa imi vad bebelusa.imi este foarte greu sunt departe de familie si de casa mai ales ca acum as fi avut nevoie si eu de MAMA ;;;;;;;oricum ma simt norocoasa am un sot foarte intelegator si are o incredibila rabdare cu mine ;stiti cum e perioada asta cu mofturi si nervi bla bla dureri de cap si multe...........................ce sa va mai zic mi_ar placea sa vorbesc cu voi mai mult poate pe mess,eu ma plictisesc toata ziua acasa ca nu prea am ce face de plimbat ma plimb asa numai seara ca e racoare in rest stau toata ziulica si ma tot intreb ce sa mai fac ca m_am saturat de stat.dar eu zic ca dupa ce nasc o sa am multa ocupatie nu?va las id_ul meu poate aveti timp sa vorbim imi mai povestiti si voi cum e cu nasterea cu toate astea la spital cum nasti sa mai invat si eu ceva de la voi ca pe mine nu prea am cine sa ma invete ceva sau sa imi de_a niste sfaturi.noi locuim in Franta si nu prea am prieteni de familie care sa aibe copii decat una care a nascut cu cezariana ca avea tensiune si probleme din astea de sanatate de a trebuit sa nasca la 32 de saptamani,,,,,,,,,,,,,,,v_am inebunit de cap nu? lory7valy@yahoo.fr asta e id_ul meu si sper ca vreti a vb cu mine va pup si o ziulica buna la toate mamicile si bebei
kidz008337
Postat pe 4 Iunie 2010 09:23
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 17:08
ei stai linistita k nu e asa de greu sa nasti ... si eu m-am temut dar am nascut relativ usor.. mai greu e cu contractiile alea dor cel mai mult.. dar dupa ce iti ti bebica in brate uiti de tot...
ale_micutza
Postat pe 5 Iunie 2010 12:19





----------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Iunie 2010 21:06
buna,loredana! cum nasti? normal sau cezaiana? eu am nascut prin cezariana si mi-a fost ok nu am avut si nici nu am nici un fel de problema,si eu am optat pt nasterea normala dar nu a vrut bebik sa se intoarca, dar acu dak as mai da nastere la un bebik tot la fel as face,,cezariana...fara dureri ,anestezie totala...va poop la u si la bebik ...nastere usoara
didi_micutza
Postat pe 7 Iunie 2010 21:24
eu am nascut normal!
si ma bucur. nu am facut nici o injectie nimic si am nascut destul de usor!
ale_micutza
Postat pe 8 Iunie 2010 15:47
buna didi_micuta eu zic ca nasc normal cu epidurala bebelusa mea e intoarsa cu capusorul in jos de 4_ 5 saptamani eu sper ca ramane asa sa nu se mai invarta pe acolo ;,,abia astept sa nasc odata ca numai pot de abia mai pot umbla si eu prin casa,am asa o senzatie de oboseala nuùai daca stau 1 min in picioare, deja sunt terminata mai ales ca noaptea dorm si greu bebelusa are treaba danseaza este foarte obraznicuta.nu ma lasa sa dorm spaer ca na fi asa si dupa ce nasc sa nu doarma noaptea,,,,,,,,,,,,,,,sper sa am o nastere usoara,eu ma tot rog la doamne doamne sa imi dea putere sa fiu puternica ca e greu tare pt mine.PUPICEIIIIIIIIIIIIII
kidz008337
Postat pe 8 Iunie 2010 17:42
fetelor, eu am nascut normal, doar cu un calciu, o injectie in fund si una in burta, n-au vrut stimatele doamne, adica moasa si asistenta sa-mi faca epidurala.... m-am internat la ora 18 si la ora 23:20 am nascut o minunatie de baietel sanatos... multumita lui dumnezeu... si eram dilatata numai 6 cm... e bine sa faci multe exercitii speciale ptr acolo jos, dak intelegi ce vreau sa spun, loredana, dak vei naste normal! va poop pe toate si multa sanatate la bebeii vostrii!
elenis23
Postat pe 9 Iunie 2010 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multe hainute pentru primavara- vara! La comenzi mai mari de 30 lei aveti reducere 20% din pretul afisat! 1 De la: chinabuye 9 Mai 2010 15:26
Haine pentru mamici-masuri mari 1 De la: kids 1 Februarie 2009 08:47
Hainute pentru copii 1 De la: deea_fancy 24 August 2010 12:37
Bunicii isi rasfata prea mult nepotii??? 17 De la: chinabuye 9 Mai 2010 14:49
cadou aniversare un an 12 De la: mamiko 16 Octombrie 2013 10:11
Setari Cookie-uri